Gra poza prawem

Wydawnictwo: Prozami
Ruda

Dorota ma dwadzieścia lat. Nigdy nie opuściła domu, nie ma dostępu do telefonu ani internetu. Ola jest młodą bibliotekarką, wychowanką domu dziecka. Zmaga się z toksyczną przeszłością i kompleksami. Kiedy ich drogi się krzyżują, dochodzi do zbrodni. Czy bohaterki będą musiały zapłacić najwyższą cenę za wspólną grę, którą rozpoczynają? Pochłaniająca opowieść o trudnej miłości matki i córki, o...

Pochłaniająca opowieść o trudnej miłości matki i córki, o ludzkich tęsknotach i ograniczeniach. I o tym, że każdy jest zdolny do zbrodni.

źródło opisu: http://www.prozami.pl/produkt/gra-poza-prawem/

źródło okładki: http://www.prozami.pl/produkt/gra-poza-prawem/

Gala | 2018-08-08
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Magdalena Zimniak jest znana głównie z thrillerów psychologicznych, które cieszą się wielkim uznaniem czytelników. Po raz pierwszy o autorce usłyszałam w 2017 r., kiedy została wydana książka „ Odezwij się „, bardzo dobrze przyjęta przez rynek czytelniczy, ale tak się jakoś złożyło, że nie trafiła ona w moje ręce. Dlatego gdy nadarzyła się okazja, by przeczytać jej najnowszą powieść „ Gra poza prawem „ nie wahałam się ani chwili.

Historia jest rozłożona pomiędzy trzy bohaterki Olę, Dorotę i Beatę. Ola oficjalnie nie istnieje, bo jej babcia i mama wstydzące się ułomności dziewczyny ukrywają ją przed światem. Beata manipulowana przez matkę nie potrafi się jej przeciwstawić, pomimo że kocha córkę, nie pozwala sobie na zaakceptowanie jej kalectwa. Wreszcie chroma Ola wychowanka domu dziecka z traumatycznymi przeżyciami, która pracuje w bibliotece. Beatę i Olę łączy wspólne miejsce pracy, z kolei Ola i Dorota poznają się w najbardziej zadziwiających okolicznościach, połączy je …...

xLadyInBlack | 2018-08-28
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Dorota ma dwadzieścia lat, ale oficjalnie nie istnieje. Nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym. Nigdy nie opuściła domu, nie ma dostępu do sieci ani telefonu. Ola to młoda bibliotekarka, która wychowała się w domu dziecka. Obie kobiety są kalekami. Pewnego dnia ich drogi się stykają. Dochodzi wtedy do pewnej zbrodni. Jaki finał będzie miała ta historia? Kto zapłaci za popełniony czyn?

„Gra ponad prawem” to intrygujące połączenie literatury obyczajowej z subtelnym, kobiecym thrillerem. Takie zestawienie gatunków nadało fabule głębi i zwróciło uwagę czytelnika na kilka istotnych problemów. Moim zdaniem niełatwo taką akcję dograć, sprawić, by w książce sporo się działo, a przy tym nie została ona przegadana i zbytnio stonowana na rzecz wątków obyczajowych. Zimniak znakomicie udało się jednak ukazać największe zalety obydwu gatunków i przybliżyć je czytelnikowi na kolejnych stronach powieści.

Zimniak uczyniła swą powieść wyjątkowo kobiecą, przedstawiając nam kolejno trzy bohaterki...

Nina | 2018-07-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 13 lipca 2018

Pokręcona ta książka jak diabli. Nierealna jak scenariusz filmu s-f. Wciągająca jak bagno i nie pozwala o sobie zapomnieć. No i jak tu ocenić taką książkę?!
Dorota oficjalnie nie istnieje, Ola nie powinna mieć okazji poznania Doroty ale poznaje przez przypadek, Dorota jest córką szefowej Oli, którą ta traktuje jak przyjaciółkę ale nawet jej nie zdradza istnienia Doroty. Beata jest matką Doroty i szefową Oli, Ola ma przyjaciela, który też zostaje zamieszany w tę kołomyję. Beata ma matkę, która ustawiła jej życie. Jej i Dorocie, która nie istnieje dla świata, gdyż jest kaleką. Matka Beaty zostaje zamordowana. Jeszcze czytacie czy już się pogubiliście? :))
Ja powiem tak, książki Pani Magdaleny zazwyczaj są pokręcone, zazwyczaj są intrygujące i wciągające. Ta również do takich należy. Ja to kupuję, ja to lubię.

Gąska | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Dziś przedstawiam Wam książkę, która wbiła mnie w fotel, nie pozwalała mi spać, jeść, ani zająć się obowiązkami. Jak tylko do niej przysiadłam, chciałam tylko czytać, czytać i czytać. Niestety musiałam robić sobie od niej przerwy, ale podczas nich wciąż wracałam myślami do „Gry poza prawem”.

Dorota jest osobą, która dla świata nie istnieje. Jest zamknięta w domu, nigdy nie wychodzi z miejsca, w którym mieszka, nie ma telefonu, ani Internetu, jedynymi osobami, które widuje, jest jej matka oraz babcia. Ola pracuje z Beatą, odkrywa, że ukrywa ona przed światem swoje dziecko. W dniu, w którym dowiaduje się prawdy i poznaje Dorotę, dochodzi do zbrodni. Co właściwie się wydarzyło? Kto zginął, a kto zabił? Jak potoczą się losy kobiet?

Powieść poznajemy głównie z punktu widzenia głównych bohaterek. Wnikamy w ich myśli, wspomnienia, odczucia, lęki oraz marzenia. Jest wiele czynników, które je łączy. Różnią się tym, że Ola pracuje, ma przyjaciela, jest samodzielna, Dorota nie ma nawet...

Tomek | 2018-08-08
Na półkach: Przeczytane, E-book, Posiadam
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Magdalena Zimniak zauroczyła mnie opowieścią zatytułowaną "Białe róże dla Matyldy". Potem było mniej udane spotkanie z historią spisaną w "Odezwij się". Jednak postanowiłem dać szansę na rehabilitację autorce i z nadzieją na emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury "Białych róż...", sięgnąłem po "Grę poza prawem".

Teraz, kiedy jestem już po zamknięciu ostatniej strony, pierwsze słowa jakie przychodzą mi na myśl, to: mało realna. Wprawdzie nie znajdziemy w tej opowieści zdarzeń, których nikt nie byłby w stanie doświadczyć, to fabuła została tak skomplikowana i pogmatwana, że właśnie trudno jest uwierzyć, aby takie nagromadzenie faktów, podobieństw, bohaterów było możliwe.

Kiedy byłem w trakcie lektury, przyszło mi do głowy pewne zdanie, które wydaje mi się, że bardzo dobrze scharakteryzuje "Grę poza prawem":

Magdalena Zimniak napisała książkę, która aspiruje do bycia "dorosłą" powieścią, ale tak na prawdę, jest historią dla tych trochę starszych nastolatek, które nie boją...

Matylda Saresta | 2018-06-12

Kolejna powieść autorki, po rewelacyjnej Odezwij się, którą przeczytałam z ochotą.
Minusem dla mnie jest troszkę zagmatwana intryga - wolałabym, żeby akcja poszła troszkę bardziej w stronę podskórnego thrillera, niż kryminału, ale i tak potencjał tej opowieści jest wielki i nietypowy.
Narracja bez zarzutu.
Polecam!

SpadłoMizRegała | 2018-07-16

www.spadlomizregala.pl

Mam wrażenie, że ostatnio zrobiłam się niezwykle marudna w kwestii książek. Denerwują mnie małe rzeczy, które wcześniej umykały mojej uwadze. Nawet jeśli czasami coś mnie mierziło, to nie wywoływało odruchów, w konsekwencji których w powietrzu latały przedmioty. W książkach miało się dziać i tyle. Akcja miała mnie pochłonąć i w sumie merytoryka oraz warstwa językowa stały obok. Liczyło się tempo, zwroty akcji i ciekawi bohaterowie. Ostatnio coś we mnie pękło i zauważyłam, że sporo uwagi poświęcam przygotowaniu autora do pisania, językowi, którym się posługuje, skupiam się na charakterystykach postaci. Wydaje mi się, że to efekt pewnych zmian, które postanowiłam wprowadzić – dałam szansę autorom takich książek, które jeszcze niedawno nie zagościłyby na moich regałach. Efektem tego jest kilka cudownych odkryć i wiele rozczarowań.

O Magdalenie Zimniak słyszałam same dobre rzeczy. I choć bardzo lubię thrillery psychologiczne, to jednak żadna z jej książek nie...

rudarecenzuje | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Ola i Dorota poznają się w dziwnych i zaskakujących dla każdej z nich okolicznościach- połączyła je zbrodnia. Przypadek sprawia, że rozpoczynają razem niepokojącą grę, której celem jest odnalezienie winnego tego koszmaru. Jak daleko mogą się posunąć i jak mocno wpłynie to na ich życie?

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Zimniak miało miejsce w zeszłym roku, przy okazji premiery powieści „Odezwij się”. Tytuł ten na tyle mocno zapadł mi w pamięć, że z wielką ciekawością wyczekiwałam na kolejną książkę autorki. Z wielką radością muszę przyznać, że na takie powieści rzeczywiście warto czekać.

Maja | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

To moje kolejne spotkanie z Magdaleną Zimniak. Tym razem spędziła mi sen z powiek i miałam po lekturze koszmary. Lepszej rekomendacji już chyba napisać nie mogę. Ta powieść siada na psychice.

Nie jest to łatwa lektura. Nietypowa, oryginalna, ale trochę zagmatwana i miałam chwilę, gdy nieco pogubiłam się w tym, co się dzieje, ale szybko udało mi się wrócić na właściwe tory.

Fabułę poznajemy za sprawą dwóch bohaterek - Doroty i Oli. Każda z nich została naznaczona przez los i nie miała łatwego życia. Obie borykają się ze swoimi demonami i trudno mi powiedzieć, której z nich było mi bardziej żal....

Agnieszka | 2018-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Ludzie kłamią i popełniają błędy z różnych powodów. Czasami robią to z własnej woli, bo tak jest im wygodnie, a niekiedy są do tego zmuszani przez inne osoby – nierzadko te najbliższe – albo przez zaistniałe okoliczności, nie widząc innego wyjścia, jak tylko wybór zła. Często uważają bowiem, że kłamstwo będzie lepsze niż prawda, która podobno ma zapewnić człowiekowi wolność. Są też przypadki, kiedy ktoś ukrywa prawdę, ponieważ boi się, że jej ujawnienie może mu zaszkodzić lub sprawić, że nie będzie akceptowany w swoim środowisku, a ludzie wciąż będą gadać i wytykać palcami. W takiej sytuacji poczucie ewentualnego wstydu i napiętnowanie przez społeczeństwo są gorsze niż życie w zgodzie z samym sobą. Funkcjonowanie w takim zakłamanym świecie musi być bardzo trudne i męczące. Trzeba bowiem wciąż uważać na to, co się mówi i do kogo, kontrolować swoje zachowanie i trzymać na dystans tych, którzy chcieliby się do nas zbliżyć i zawrzeć nieco bliższą znajomość. Każdego dnia towarzyszy nam...