Protest

Magdalena Zimniak Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2022-02-23
2022-02-23

Opowieść mroczna i emocjonalna. Wątek kryminalny jest na drugim planie, na plan pierwszy wysuwają się relacje rodzinne. skrywane tajemnice i manipulacje. Poruszane są tematy społeczne - protesty kobiet, orzeczenie trybunału, dwulicowość polityków, życie w pandemii, ale i osobiste - depresja, samobójstwa, zaborcza miłość i zemsta. Wszystko podane w kilku wymiarach czasowych i oplecione smutną tajemniczością. Polecam!

Nie przyznaje oceny.
Nie wiem ale do mnie wgl nie dotarła przy 3/4 przerwałem.
Denerwowalo mnie przenoszenie w czasie.

Nie przyznaje oceny.
Nie wiem ale do mnie wgl nie dotarła przy 3/4 przerwałem.
Denerwowalo mnie przenoszenie w czasie.

Pozycja, która powstała na Życzenie TK. Wyrok Trybunału, który został wydany 27 stycznia 2021 roku, pozostawił kobiety same sobie. Książka ta jest MANIFESTEM.

Dość szargania dobrego imienia kobiet,
Dość mówienia nam co mamy robić
Nasze ciała należą do nas.
Mamy godność i będziemy o nią walczyć
Nie zapomnimy
Nie wojujcie z nami, jesteście na straconej pozycji.

Dość szargania dobrego imienia kobiet,
Dość mówienia nam co mamy robić
Nasze ciała należą do nas.
Mamy godność i będziemy o nią walczyć
Nie zapomnimy
Nie wojujcie z nami, jesteście na straconej pozycji.

"PROTEST" MAGDALENA ZIMNIAK

Uwielbiam pióro autorki, każda Jej powieść jest absolutnie warta przeczytania.
Najbardziej zapadła mi w pamięci powieść pt. "Willa" - jest genialna.
Bardzo byłam ciekawa tej nowości, tym bardziej, że jest to zupełnie coś innego niż napisała Pani Magdalena dotychczas.

Rewelacyjna historia, przemyślana i bardzo dopracowana fabuła, wartka akcja i cudownie realistyczni bohaterowie.
Piękny język i styl. Jest bardzo klimatycznie, intrygująco i niepewnie.

Podoba mi się, że wszystko dzieje się dwutorowo - w dwóch perspektywach czasowych - w roku 1979 oraz 2020.
Młoda, siedemnastoletnia dziewczyna o imieniu Krystyna dokonuje aborcji.
Namawiają ją do tego rodzice, nie pozostawiając dziewczynie żadnego wyboru.
Niebawem matka dziewczyny popełnia samobójstwo.
Zaskakującym jest fakt, że kilka lat później również Krysia popełnia samobójstwo.
Tak, kilka razy dałam się zwieść autorce i zakończenie mnie zupełnie zaskoczyło.

Rok 2020 przyniósł dla Polskich kobiet uchwałę uniemożliwiającą usuniecie dziecka nawet, gdy płód w łonie matki ma wady, których nie sposób wyleczyć.
W Polsce rozpoczęły się protesty kobiet, która chciały walczyć o swoje prawa, najważniejsze prawo każdego człowieka - wolność wyboru, który gwarantuje każdemu człowiekowi Konstytucja.

W tych czasach żyje Anita, siostra zmarłej Krysi oraz córka Anity Julia.
Anita nie potrafi poradzić sobie z traumą po śmierci siostry. Staje się bliska obłędu i czasem już nie wiadomo czy to co dzieje się w jej życiu jest prawdą czy fikcją.
Gdy świat realny miesza się z wyobraźnią o szaleństwo bardzo łatwo.

Zarówno matka jak i córka pragną poznać prawdę o samobójczych śmierciach kobiet w ich rodzinie.
Poznają fakty i prawdę, które je zaskakuje. Jakże inna wydawała się wtedy rzeczywistość Anity.
Zobaczymy zakłamany świat, pełen hipokryzji, obłudy i krycia swoich. To jest ohydne, ale przecież tak jest teraz w naszym kraju .

Gdy giną kolejne kobiety jasnym staje się, że nie są to samobójstwa kobiet, lecz ktoś dokonuje na nich egzekucji.
Czyżby ktoś chciał być aniołem sprawiedliwości, który karze grzeszne kobiety ?

Genialna powieść psychologiczna, świetny thriller psychologiczny, który wciąga w swój świat z niebywałą siłą i pozwala z niego wyskoczyć, gdy doczytamy do końca.

Piękna, mroczna, smutna i tak bardzo realistyczna powieść.
Bardzo dużo emocji, wzruszeń i poruszeń.

Świetnie mi się czytało tę lekturę, z wielkim zaciekawieniem i wręcz błyskawicznie.

Jest to swoisty Protest w imię kobiecej wolności wyboru i możliwości decydowania o sobie i swoim ciele.

Serdecznie polecam Wam tę lekturę.
Jestem przekonana, że będzie to dobry czas z dobrą książką w ręku.

A ja czekam za kolejną powieścią autorki, która za każdym razem potrafi mnie zaskoczyć i spowodować, że pamiętam o tej lekturze długo.

"PROTEST" MAGDALENA ZIMNIAK

Uwielbiam pióro autorki, każda Jej powieść jest absolutnie warta przeczytania.
Najbardziej zapadła mi w pamięci powieść pt. "Willa" - jest genialna.

Ostatnio, dzięki współpraca z Wydawnictwem Skarpa Warszawa, w moje ręce trafiła pełna tajemnic, niedopowiedzeń i skomplikowanych bohaterów, wciągająca powieść psychologiczna.

"Protest" to książka – manifest, w której opowiadana historia rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Mamy rok 1979, w którym 17-letnia Krysia za namową rodziców poddaję się aborcji. Mamy też rok 2020 – czas, w którym orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego "że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne zmiany płodu jest niezgodna z Konstytucją" wywołuje ogromny bunt wśród kobiet, ale także i mężczyzn. I tu spotykamy Anitę i jej córkę Julią. Przeszłość powraca i oplata obie kobiety zaciskając wokół nich coraz mocniej sznur pytań, na które próbują odpowiedzieć na własną rękę.

Ta opowieść z jednej strony jest bardzo intymna, pełna smutku i mrocznych doświadczeń. Z drugiej strony to manifest – krzyk kobiet, które odczuwają niesprawiedliwość, ból, samotność. To historia o relacjach rodzinnych, o walce o prawa kobiet. To obraz pokazujący ogrom zakłamania i hipokryzji.

"Protest" zasługuje na to, by być czytanym przez każdą i każdego z nas. To książka o kobietach i dla kobiet, ale także, a może przede wszystkim dla mężczyzn. Panowie, polecam!

Czytając książkę, moje myśli krążyły przede wszystkim wokół moich bliskich mi kobiet– żony i córki. Czytaną historię próbowałem widzieć swoimi oczami – męża i ojca. To było bardzo trudne doświadczenie, które utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że nigdy nie mogę mieć 100% pewności jakbym ja się zachował w danej sytuacji. Do głębi poruszył mnie fakt, jak mocno nasze decyzje mogą w przyszłości wpłynąć na życie nasze i naszych bliskich.

Odważna, trudna, mroczna, zaskakująca, niebanalna, emocjonalna.

Odważna, trudna, mroczna, zaskakująca, niebanalna, emocjonalna.

Dobra. Polecam.

Dobra. Polecam.

Świetna książka pełna tajemnic i emocji.Czytając coraz bardziej byłam ciekawa co jeszcze się wydarzy bo nic nie było oczywiste. Polecam!

Powieść bardzo na czasie. Podobało mi się, że autorka nie zajmowała stanowiska w temacie, poruszyła obie strony medalu i opisała historię dwojako.

Bardzo ciekawa fabuła, czyta się dobrze. Polecam

Bardzo ciekawa fabuła, czyta się dobrze. Polecam