Piosenki o miłości i inne kłamstwa

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Wydawnictwo: Jaguar
Love Songs & Other Lies
bunixx21

Lato, droga i muzyka. I miłość, od której nie można uciec. Cam przyjeżdża do małego miasteczka w Michigan po tragicznych zdarzeniach, które dotknęły jego rodzinę. Jego rodzice zginęli w pożarze, a on cudem uszedł z życiem. Siedząc przy łóżku babci przebywającej w domu opieki, słyszy dziewczynę, która śpiewa i gra na gitarze dla kogoś leżącego na łóżku obok. Chcąc poznać dziewczynę zgłasza się...

Lato, droga i muzyka. I miłość, od której nie można uciec.

Cam przyjeżdża do małego miasteczka w Michigan po tragicznych zdarzeniach, które dotknęły jego rodzinę. Jego rodzice zginęli w pożarze, a on cudem uszedł z życiem. Siedząc przy łóżku babci przebywającej w domu opieki, słyszy dziewczynę, która śpiewa i gra na gitarze dla kogoś leżącego na łóżku obok. Chcąc poznać dziewczynę zgłasza się na casting do zespołu, w którym gra Virginia. Ich znajomość szybko przeradza się we wzajemną fascynację, choć nie do końca szczerą i pełną skrywanych tajemnic. Gdy w miasteczku pojawia się była dziewczyna Cama, Virginia zrywa z chłopakiem.

Dwa lata później spotykają się jednak ponownie podczas trasy koncertowej zespołu, którego Vee jest menagerką. Czy tym razem uda im się stworzyć relację, jakiej od siebie oczekują? Czy Cam zdobędzie się na odwagę i ujawni swoje bolesne tajemnice? Czy Virginia będzie w stanie ponownie zaufać chłopakowi?

Zabawna i ciepła powieść, z bohaterem, który skradł moje serce!

― Katie McGarry, autorka Przekroczyć granice

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/piosenki-o-milosci-i-inne-klamstwa/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/piosenki-o-milosci-i-inne-klamstwa/

Bursikowa | 2018-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Za każdym razem, kiedy biorę do ręki literaturę młodzieżową myślę sobie, że już chyba jestem na to za stara. Ale i tak czytam. I znowu okazuje się, że mi się podobało. Ja po prostu lubię te ciepłe, pełne romantyzmu historie. Polubiłam głównych bohaterów. Historia opowiedziana też przypadła mi do gustu. Nie było tu żadnych zaskoczeń, raczej przewidywalna treść... ale nie po to są te książki, żeby duchy wyskakiwały zza krzaków. One mają nas relaksować... przywracać wiarę w miłość, przyjaźń i dobro... i tak było i w tym przypadku.

WielkiBuk | 2018-07-22
Przeczytana: lipiec 2018

Letnią porą młodsi czytelnicy szukają odprężenia i ucieczki od sztywnego szkolnego reżimu lektur, a „Piosenki o miłości i inne kłamstwa” Jennifer Pennington zapewnią im urocze chwile relaksu tak potrzebne wakacyjną porą. To inteligentnie napisana powieść obyczajowa, która zawiera w sobie wszystko to, co trzeba, żeby sprawić czystą radość z czytania – lato, miłość i muzykę. Czy wchodzącym w dorosłość czytelnikom potrzeba czegoś więcej?

Gdy tylko przeczytałam opis książki "Piosenki o miłości oraz inne kłamstwa", od razu zapragnęłam poznać tę historię. Liczyłam, że może wystąpić w niej mój ulubiony motyw - kto się czubi, ten się lubi. Dziś książka jest już za mną i chciałam naskrobać kilka słów na jej temat.
Główni bohaterowie to Virginia (Vee) i Cam. Poznają się oni, kiedy chłopak dołącza do szkolnego zespołu muzycznego, dla którego Vee pisze teksty oraz zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Dziewczyna dobrze śpiewa i gra na gitarze jednak wstydzi się występować przed publicznością. Cam miał wcześniej okazję usłyszeć ją, gdy grała dla swojej babci w domu opieki. Bohaterowie zaprzyjaźniają się, spędzają ze sobą coraz więcej czasu i stopniowo zakochują w sobie. Dziewczyna dzieli się z nim swoją zagmatwaną sytuacją rodzinną i wiele zdradza na swój temat. Cam nie chce mówić o swojej przeszłości, ani o rodzicach i to w ostateczności rozbija ten związek.

Akcja w książce rozgrywa się dwutorowo - wtedy i teraz....

Ilość stron: 303
To pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na stronie wydawnictwa, a także ciekawy tytuł.
Główni bohaterowie to Cameron, którego rodzice zginęli w pożarze swojego domu oraz Virginia, jego przyjaciółka. Po latach spotykają się znowu. Co z tego wyniknie?
Cam jest wokalistą, śpiewa wiele różnych piosenek. Pojawia się w nich temat miłości. Spodziewałam się lepszej akcji i większej ilości wątków. Styl autorki jest jednak bardzo dobry, nie zanudza. Czyta się nawet dobrze. Oceniam książkę jako bardzo dobrą powieść z wątkiem romansu.

Cytaty:

„Gdybym chciała słuchać kłamstw, znalazłabym je w piosenkach o miłości.” (str 230)
„Ludzie nie zdają sobie sprawy, ile rzeczy można zmienić. W życiu niewiele jest rzeczy ostatecznych. (str 47)

ZaczytanaMajka | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

SKOMENTUJ NA: majkabloguje.blogspot.com

Moje serce skradła ta książka, mimo kilku niedociągnięć. Nie każda książka musi porywać, żeby nam się spodobała. Opis powieści z jednej strony zdradza co będzie się działo, ale z drugiej strony bardzo intryguje.

Virginia jest bardzo ambitną dziewczyną i na czas trwania wakacji dołącza do zespołu muzycznego, dla którego pisze teksty piosenek i zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Można powiedzieć, że jest sercem zespołu Your Future X, a chłopaki, którzy tworzą ten zespół dostali niebywałą okazję wzięcia udziału w trasie koncertowej. Vee jest wniebowzięta, ale nie wie, że do zespołu dołączył też Cameron - chłopak, którego poznała w czasach szkolnych, gdy ten przeprowadził się do Michigan. Chłopak w swoim życiu przeżył wielką tragedię i to właśnie w tamtym okresie dołączenie do zespołu, było dla niego możliwością rozpoczęcia życia na nowo. Czy ponowne spotkanie Vee oraz Camerona zmieni coś w ich relacjach? Co ze związkiem, który ich kiedyś...

Milena | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Po literaturę młodzieżową zawsze chętnie sięgam i pewnie to się nie zmieni. Szczególnie kiedy poszukuję dla siebie czegoś lekkiego, niezobowiązującego.

Akcja książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Poznajemy głównych bohaterów zarówno jako nastolatków jak i młodych dorosłych. Cam jest nowy w miasteczku, choć próbuje trzymać się na uboczu to jego zainteresowanie przyciąga Vee. To właśnie żeby poznać ją bliżej dołącza do zespołu jej przyjaciół. Kiedy w końcu ta dwójka zbliża się do siebie, powraca przeszłość chłopaka i sprawy się komplikują. Po latach spotykają się ponownie, choć nawet przebywanie razem w jednym pomieszczeniu jest dla nich trudne to gdzieś w głębi uczucie nadal się żarzy.

Tak jak przystało na tego typu książki, tak i ta ma swoje wady i zalety. Z jednej strony polubiłam bohaterów, tworzą naprawdę fajną paczkę. Widać, że mogą na siebie liczyć i z pewnością nie nudzą się w swoim towarzystwie. Jednak z drugiej strony i nie wszystkie decyzje ,...

savine | 2018-06-08
Na półkach: Współprace, Przeczytane

Recenzja pochodzi z bloga: https://slowamiksiazek.blogspot.com/2018/06/piosenki-o-miosci-oraz-inne-kamstwa.html

Cameron przyjechał do Riverton, żeby zacząć wszystko od nowa. Chociaż na początku nie ma zamiaru do nikogo się zbliżać, to kiedy poznaje Virginie wszystko się zmienia. Pierwszy raz Cam poznaje Vee, a właściwie słyszy tylko jej głos, kiedy odwiedza swoją babcie w domu opieki. Później poznaje ją na przesłuchaniu zespołu, którego Virginia jest częścią. Zaczynają ze sobą spędzać czas i tym oto sposobem stają się sobie bliżsi. Niestety, ich sielanka szybko się kończy. Dwa lata później Vee otrzymuje od swojego przyjaciela świetną propozycje. Od teraz spędzi dwa tygodnie w trasie z kilkoma zespołami. Nie wie tylko, że to dodatkowo będzie się wiązało z ponownym spotkaniem z Cameronem. Czy uda im się naprawić ich wspólną relację?

“To jest moja serenada, to jest moja druga szansa.”

Jeszcze tego o mnie nie wiecie, ale ja generalnie nie lubię romansów z wątkiem muzycznym. Nie...

werka777 | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

ZARYS FABUŁY
Cam i Virginia nie mogli przewidzieć tego, że przyjdzie im spotkać się kolejny raz. I że będą zmuszeni przebywać tak blisko siebie. Zespołowa trasa koncertowa, która skłoni ich do przebywania w swoim towarzystwie, przywoła dawne wspomnienia, pamięć o miłości, tajemnicach i rozczarowaniu.

Dwa lata temu wszystko było inne. Połączyła ich muzyka, która przerodziła się w fascynację i głębszą relację, która tylko na pozór wydawała się szczera. Rozdzieleni poprzez sekrety teraz muszą stawić czoła przeszłości.

Czy będą w stanie zaufać sobie ponownie? Czy dają sobie drugą szansę? Czy jednak warto?

KIEDYŚ I TERAZ, CZYLI DWIE PŁASZCZYZNY CZASOWE
Kim byli kiedyś? Kim są teraz? Czytelnik ma okazję śledzić losy bohaterów na przestrzeni teraźniejszości, ale i przeszłości. Powolny rozwój ich relacji, otwieranie się na drugiego człowieka, pierwsze impulsy uczuć, pocałunki, intymne gesty, wykradzione czasu chwile. Z drugiej strony brutalna rzeczywistość tego, co teraz. Bagaż...

Przeczytana: 21 maja 2018

Odkąd tylko dowiedziałam się, że ta książka zostanie wydana w Polsce, czym prędzej zapragnęłam zapoznać się z jej treścią. Czytałam już wiele opinii zagranicznych internautów, a z racji iż większość z nich była pozytywna, miałam co do niej dość wysokie wymagania. Jeżeli więc jesteście ciekawi mojej opinii, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z tą recenzją.

Już po zapoznaniu się z pierwszymi paroma stronami wiedziałam, że w końcu trafiłam na zabawną i jak najbardziej odpowiadającą moim wymaganiom powieść, której czytanie przynosiło mi samą przyjemność. Bohaterowie tej opowieści nie ograniczali się tylko i wyłącznie do kart tejże historii, oni wychodzili poza książkę, a ich świat mieszał się z naszym, tworząc coś wspaniałego, co od razu skradło mi serce.

Sam pomysł na napisanie tego typu książek, mimo iż dla wielu mógłby niczym nie wyróżniać się od milionów młodzieżówek, według mnie jest wspaniały i jedyny w swoim rodzaju. Znałam w nim wiele unikalnych momentów,...

camilleshade | 2018-05-30
Przeczytana: 24 maja 2018

Nawet nie byłam tego świadoma, że tak potrzebowałam przeczytać ciepłą, subtelną i zabawną historię, która z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci. Powieść J. Pennighton okazała się strzałem w dziesiątkę! To pięknie napisana historia dla młodzieży, która porusza bardzo ważne tematy. Nasi bohaterowie stają przed wieloma wyborami, które znacznie mogą wpłynąć na ich życie, dlatego też ważne jest to aby podjąć te właściwe decyzje. Jednak czy zawsze jest to takie proste? W dodatku kiedy kroczy za nami niezbyt przyjemna przeszłość a nocne koszmary nie dają nam żyć...nic wówczas nie wydaje się łatwe.

Autorka w umiejętny sposób poprowadziła akcję powieści, która pomimo tego, że nie odznacza się bardzo szybkim tempem to zdecydowanie bardzo płynnie wciąga nas swą fabułą i zapewnia niespodziewane zwroty akcji. W dodatku połączenie ciężkich wyborów życiowych, spełnianie marzeń, tajemnic i silnego uczucia, sprawia że mamy do czynienia z bardzo dobrze napisaną powieścią.

Styl autorki...