Bad Boy’s Girl 3

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Bad Boy’s Play
Bezimienna

Trzeci tom niezwykle popularnej serii, która wkrótce zostanie zekranizowana. Ponad 200 milionów pobrań na wattpadzie! Książka na międzynarodowych listach bestsellerów. Prawa filmowe sprzedane ‒ Collective Digital Studios! Tessa O’Connell to dziewczyna o wielkiej sile ducha, zdolna przetrwać w każdych warunkach. Teraz ma zamiar skorzystać z szansy, którą daje jej los, nawet jeśli oznacza to...

Trzeci tom niezwykle popularnej serii, która wkrótce zostanie zekranizowana.
Ponad 200 milionów pobrań na wattpadzie!
Książka na międzynarodowych listach bestsellerów.
Prawa filmowe sprzedane ‒ Collective Digital Studios!

Tessa O’Connell to dziewczyna o wielkiej sile ducha, zdolna przetrwać w każdych warunkach. Teraz ma zamiar skorzystać z szansy, którą daje jej los, nawet jeśli oznacza to przeprowadzkę do Nowego Jorku i rozpoczęcie zupełnie nowej pracy.

A wszystko to bez Cole’a, który przedziera się właśnie przez zasieki prawniczych studiów.

Czy po pięciu spędzonych wspólnie, cudownych latach coś jeszcze jest w stanie zagrozić miłości Tessy i Cole’a? Obydwoje wiedzą, że są sobie przeznaczeni i nie umieją bez siebie żyć, jednak nowe okoliczności oraz dzieląca ich odległość nie pozostają bez wpływu na ich relację.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-girl-3/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-girl-3/

Oficjalna recenzja
Arnika książek: 1873

Big fat lie

Nie rozumiem, skąd bierze się przekonanie autorek YA, że opieranie akcji na kłamstwach piętrzących się między bohaterami jest dobrym pomysłem. „Bad Boy’s Girl 3” w gruncie rzeczy opowiada o tym, czego nie powinno się robić, będąc w poważnym związku.

Tessa jako tako zaaklimatyzowała się w college’u, trochę dojrzała i nabrała nieco rozwagi. Natomiast Cole wręcz przeciwnie – nagle zaczął zachowywać się jak nastoletni bohater kiepskiej komedii romantycznej. Z jakiegoś powodu uznał, że najlepszym sposobem na chronienie Tessy przed tabunem rozchichotanych i złośliwych fanek jest udawanie, że ze sobą zerwali. Tak, bo wszelkie życiowe komplikacje należy rozwiązywać za pomocą kłamstw.

Po naciąganym plot twiście z drugiego tomu kontynuacja jest równie wydumana. Tessa i Cole brną w udawanie, półprawdy i zamiatanie problemów pod dywan. Zamiast szczerze porozmawiać, wolą się oszukiwać i uciekać. W ich związku następuje prawdziwy regres. Aż dziw, że po doświadczeniach opisanych w drugiej części naprawdę mogą zachowywać się tak nierozsądnie. Zupełnie jakby ktoś wyprał im mózgi. Zorientowanie się, że z jej facetem jest coś nie tak, zajmuje Tess ponad sto pięćdziesiąt stron. Kolejne sto to próby skłonienia go do wyznań. Idiotyczne próby, dodajmy, bo kto normalny szantażuje partnera odmową jakiegokolwiek kontaktu fizycznego?

Irytujące zachowania pary głównych bohaterów dałoby się strawić, gdyby w zamian autorka rozbudowała wątki postaci drugoplanowych. Niestety, cały potencjał, który tak ładnie było widać w poprzednich tomach, tutaj znika. Megan pojawia się ledwie dwa razy, Beth występuje tylko po to, by w paru zdaniach opowiedzieć o konflikcie w jej związku (bardzo poważnym i bardzo powierzchownie potraktowanym), Travis ma jedynie komuś pogrozić. Trochę większą rolę ma do odegrania Cami – głównie wypowiada dobre rady i staje w obronie Tessy. Jednak prawie nic o niej wiadomo. Jest taką postacią, która barwnie prezentuje się w tle jako swoista osobliwość, ale jest pozbawiona charakteru, przeszłości i celów. Szkoda.

W tej części autorka skupia się na relacji Cole’a i Tessy do tego stopnia, że zupełnie porzuca inne rozpoczęte wątki lub wraca do nich na chwilę i próbuje je zamknąć na dwóch stronach. Owszem, zamiast nich wprowadza kolejne, ale wyraźnie na siłę, nie stara się ich przedstawić wiarygodnie i z należną uwagą. Problem drapieżnego dziennikarstwa tabloidowego, które naprawdę może zniszczyć komuś życie, Holden potraktowała wręcz z dezynwolturą. Zaś kwestię futbolowej popularności Cole’a rozdmuchała do nieprawdopodobnych rozmiarów, w żaden sposób jej nie uzasadniając.

„Bad Boy’s Girl 3” ma wiele niedociągnięć w kreacji świata przedstawionego, psychologii postaci i rozwoju akcji, co jest o tyle zaskakujące, że poprzednie tomy są całkiem niezłe. W tej części widać, że autorka nie miała pomysłu, jak skonfliktować bohaterów. Poszła po linii najmniejszego oporu i zagrała bodaj najbardziej oklepanym motywem – brakiem szczerości. Być może bardziej kreatywnemu i sprawniejszemu warsztatowo pisarzowi udałoby się jeszcze czymś w tej kwestii zaskoczyć i zwyczajnie wciągnąć czytelnika. Jednak Holden nie podołała i ostatni tom czytałam już z coraz mniejszym zainteresowaniem. Zabrakło napięcia i emocji, jakby nawet sama autorka straciła serce do tej historii, przez co nie śledziłam akcji z wypiekami na twarzy, a raczej z pewnym znudzeniem.

Można tę pozycję przeczytać, by domknąć dzieje Tessy i Cole’a. Równie dobrze można przygodę z nimi zakończyć na pierwszej bądź drugiej części.

Ewa Jemioł

Natalia | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Muszę przyznać, że już od dawna, czytając rożne książki z żadną nie bawiłam się tak dobrze jak z tą. Byłam bardzo ciekawa tego jak ułoży się życie Tess i Cole'a.I czy poradzą sobie z nieustannymi przeciwnościami.
A jest ich sporo. Studenckie życie wcale nie ułatwia im bycia razem. Rodzina i problemy wszystko tylko potęgują. Nie jest im łatwo. Przez co, czytelnik zostaje zabrany do świata, gdzie bardzo dużo się dzieje. Nie ma chwili na monotonnie. A postacie zarówno głównych bohaterów jak i te poboczne (przyjaciele, rodzina) są na tyle zróżnicowane, że dodaje, to tej historii barw, humoru oraz różnego spojrzenia na daną sytuację.
Tess nadal na swój sposób jest pokręcona, ale dojrzewa jest, to widoczne. Miłość jej i Cole'a jest zwariowana, burzliwa, ale przede wszystkim razem są silniejsi niż kiedykolwiek. Są, dla siebie oparciem, przyjacielem, kochankiem.
Historia nastoletniej miłości, przedstawiona w bardzo lekki i przyjemny sposób. Z radością czytałam wszystkie trzy tomy, ale...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Powieść ta jest moim kolejnym spotkaniem z autorką, które znów przyprawiło mnie o niekontrolowane salwy śmiechu i kilka uronionych łez, ale jakby mogłoby być inaczej, skoro przez te trzy tomy zdążyłam się z nimi zżyć i pokochać każdego z osobna, choć oczywiście z pewnymi wyjątkami, których mimo największych starań, polubić się nie dało.
Może zacznę od początku.
„Bad Boy’s Girl 3” opowiada dalsze losy Tessy, zwanej też Muffinką i Cole’a, pary dziewiętnastolatków, którzy są na pierwszym roku studiów na jednej z uczelni należącej do Ligi Bluszczowej – Brown. I mogę wam zdradzić, że o ile miałam ochotę tą uroczą dwójką potrząsnąć kończąc zarówno tom pierwszy jak i drugi, tak tym razem było inaczej.
Tessa O’Connel jest dziewczyną, która przeszła wiele. W liceum była dziewczyną, z której wszyscy się wyśmiewali z powodu jej wagi, w tym dawna przyjaciółka Nicole. Obecnie, mimo, że nic jej sylwetce nie brakuje, a chłopcy gotowi są za...

werka777 | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Była niska samoocena bohaterki, były dokuczliwe komentarze, stanowiące konkurencję dziewczyny i wielki test miłości w nowym środowisku. Teraz, kiedy Cole staje u progu kariery gwiazdy futbolu, pojawiają się kolejne wyzwania, którym książkowa para musi stawić czoła. Udawane zerwanie, którego pomysłodawcą okazał się Cole, wymaga cierpliwości i samokontroli, a o to coraz trudniej, zwłaszcza, że Tessa postanawia po swojemu wykorzystać tę grę i nieco utrzeć swojemu chłopakowi nosa. Pomiędzy niemądrymi wyborami, zazdrością i burzą hormonów jest także czas na szczere wyznania, bardzo dojrzałe jak na bohaterów przystało. I choć to nie jest taka książka, w której kipi od namiętności, a postaci raczej oszczędnie okazują swoje emocje, jeśli chodzi o odważne posunięcia cielesne, można powiedzieć, że to mimo wszystko książka o prawdziwej miłości. Z małym akcentem romantyczności w tej części.

NIEWYMAGAJĄCA
W tle zakrapiane imprezy, pogaduszki z psiapsiółkami, ludzie pomocni i ci bez taktu....

ZaczytanaMajka | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Zakończenie serii w porządku. Trochę krótsza była ta część w porównaniu ze wcześniejszymi tomami. Szkoda, bo przykro było rozstawać się z tymi postaciami i ogólnie z tą historią. Dziś zapraszam Was na recenzję trzeciego tomu z serii Bad Boy's Girl.

lub:

Miłego oglądania ;*

kruczek | 2018-06-22

BAD BOY’S GIRL 3 to ostatni już tom rewelacyjnej i pełnej emocji serii o miłości Tessy i Cole’a, która skradła serca pod 200 użytkownikom wattpada! W Polsce, seria ta okazała się za pośrednictwem Wydawnictwa Jaguar.

Autorką tej powiesić jest Blair Holden – kreatywna i barwna pisarka, której książki zajmują wysokie pozycje na międzynarodowych listach bestsellerów. Jej styl jest miły dla oka, przyjemny dla duszy i odżywczy dla wyobraźni. Bawi, porusza i wypełnia czytelnika nie tylko siłą emocji, ale i nutką miłosnej zawieruchy.

Głównymi bohaterami tej historii są Tessa i Cole – dwójka zakochanych w sobie ludzi, którzy odnaleźli swoją miłość nie pośród pięknych słów i czułych spojrzeń, a w uczuciach szczerego przebaczenia, młodzieńczego zaufania oraz ulotnej nadziei. Początek ich związku nie był ani łatwy, ani też usłany różami. Oboje doświadczyli w swoim życiu wiele smutku i bólu, które na zawsze naznaczyło ich duszę ciężkimi doświadczeniami i kompleksami. Mimo to odnaleźli w...

Arnika | 2018-09-12
Przeczytana: 11 września 2018

Nie rozumiem, skąd bierze się przekonanie autorek YA, że opieranie akcji na kłamstwach piętrzących się między bohaterami, jest dobrym pomysłem. „Bad Boy’s Girl 3” w gruncie rzeczy opowiada o tym, czego nie powinno się robić, będąc w poważnym związku.

Po naciąganym plot twiście z drugiego tomu kontynuacja jest równie wydumana. Tessa i Cole brną w udawanie, półprawdy i zamiatanie problemów pod dywan. Zamiast szczerze porozmawiać, wolą się oszukiwać i uciekać. Ich związek przechodzi prawdziwy regres. Aż dziw, że po doświadczeniach opisanych w drugiej...

KobieceRecenzje365 | 2018-10-30

Bad Boy’s girl to jedna z moich ulubionych serii i zawsze niecierpliwie wyczekuję kolejnego tomu. W tej części los znów nie szczędzi bohaterów i znów muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Ich życie pełne jest zawirowań, a upragniona dorosłość wcale nie jest taka fajna, jak wydawała się na początku. Do ich związku kolejny raz wtrącają się osoby trzecie i próbują rozdzielić zakochanych. Czy i tym razem uda się im wszystko przezwyciężyć? Czy miłość wygra? Tego Wam nie zdradzę.

Autorka stworzyła bohaterów, którzy wywołują w czytelniku wiele emocji. Irytują, wkurzają i czasami ma się ochotę nimi potrząsnąć, by przestali robić głupstwa i zastanowili się nad decyzjami, które podejmują. Nie zmienia to jednak faktu, że już podczas czytania pierwszego tomu bardzo ich polubiłam. Tessa cały czas się zmienia, dorośleje, choć niestety bardzo ciężko jej to idzie. Uważam, że w tym tomie zaszła w niej ogromna zmiana i dziewczyna zrozumiała, że związek to partnerstwo i że nie jest pępkiem...

Przyznam, że temat miłości Tessy i Cole'a odrobinę mi się przejadł, lecz nie zniechęciło mnie to do lektury trzeciego już tomu tej serii. Tutaj mamy do czynienia z typowym życiem studenckim naszych bohaterów. Co mogę więcej o tym powiedzieć?

Bardzo cieszę się z tego, że autorka skupiła się na odpowiednim wykreowaniu bohaterów. Widać tutaj wyraźnie, jak wielka zmiana w nich zaszła od czasów liceum (czyli pierwszego tomu). Tessa bardzo wydoroślała i do pewnych sytuacji podchodzi ze spokojem, a nie jak dawniej - gwałtownie. Myślę, że dzięki temu polubiłam ją jeszcze bardziej i nie powiem, czuję się tak, jakbym wydoroślała razem z nią.

O Cole'u mam podobne zdanie. Z takiego typowego bad boy'a zmienił się nie do poznania. W dorosłego, dojrzałego młodego mężczyznę, który potrafi poradzić sobie ze zdecydowaną większością problemów, chociaż w pewnym momencie pojawił się jeszcze przebłysk tego poprzedniego "wcielenia". Moim zdaniem razem z Tessą tworzą dobraną parę, która nie jest już...

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2018

Długo czekałam na premierę tej książki i zastanawiałam się czy będzie tak dobra, jak podejrzewałam i czy znajdę w niej coś, co sprawi, że od razu się w niej zakocham. Jeżeli więc jesteście ciekawi mojej opinii, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z resztą recenzji.

Po zapoznaniu się z poprzednią częścią, pozostał mi niedosyt i czym prędzej pragnęłam zapoznać się z kolejnym tomem. Gdy w końcu nadarzyła się ku temu okazja, bez zastanowienia chwyciłam za "Bad Boy's Girl" i muszę przyznać, że cieszę się, że nie chciałam zwlekać.

Już na samym początku zachwycałam się prostym i przyjemnym w odbiorze stylem autorki, dzięki czemu całość czytało się szybko i przyjemnie. Nie szczędziła przy tym licznych niespodziewanych zwrotów akcji, przez które nie pragnęłam niczego więcej poza czytaniem więcej i więcej.

Tessa i Cole są już po pierwszym roku studiów i wracają do domu na letnie wakacje. Ojciec Tessy ze względu na zajmowane przez siebie stanowisko znalazł się na celowniku...

Paulina | 2018-07-29
Na półkach: Czytnik, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2018

Raczej nie polecałabym tej książki dla osób, które przeczytały już w swoim życiu trochę. Wątki nie skupiające się na Tessie, są momentalnie kończone, bez żadnego wcześniejszego "głębszego" wyjaśnienia. Główna bohaterka żyje w swoim świecie i nie obchodzi ją nic poza nią samą. Jeśli autorka zdecyduje się kontynuować tą historie to będzie to klasyczne "odcinanie kuponów od wygranej".