Tryjon

Wydawnictwo: Sine Qua Non
bunixx21

Jak udowodnić swoją niewinność, kiedy nie pamiętasz ostatnich pięciu lat? Nic nie ochroni nas przed bólem wspomnień. Sami musimy się z nim uporać. Mila jest inna niż wszyscy. Często traci świadomość, przebywa w jednym miejscu, by po kilku godzinach znaleźć się w zupełnie innym. Pewnego dnia budzi się w zaświatach, zwanych Tryjonem. Dowiaduje się, że nie żyje, a przed śmiercią dopuściła się...

Jak udowodnić swoją niewinność, kiedy nie pamiętasz ostatnich pięciu lat?
Nic nie ochroni nas przed bólem wspomnień. Sami musimy się z nim uporać.
Mila jest inna niż wszyscy. Często traci świadomość, przebywa w jednym miejscu, by po kilku godzinach znaleźć się w zupełnie innym. Pewnego dnia budzi się w zaświatach, zwanych Tryjonem. Dowiaduje się, że nie żyje, a przed śmiercią dopuściła się zbrodni.
Czy zdoła dowieść swojej niewinności? Czy kiedykolwiek jest za późno na miłość? I najważniejsze – co skrywa Tryjon?
Wciągająca historia o życiu po śmierci i poszukiwaniu własnej tożsamości.

źródło opisu: http://www.empik.com/tryjon-darwood-melissa,p1188405412,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/tryjon-darwood-melissa,p1188405412,ksiazka-p

Wioleta Sadowska | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

"Nic nie ochroni nas przed bólem wspomnień, sami musimy się z nimi uporać".

Tajemnica tytułowego Tryjonu fascynowała mnie do ostatnich stron lektury. Po raz kolejny bowiem, Melissa Darwood swoim niebanalnym pomysłem na kreację alternatywnego świata oraz niezwykle przystępnym stylem, zabrała mnie w podróż. W podróż, o której każdy z nas myśli na pewnym etapie swojego życia. Podróż w zaświaty.

Melissa Darwood to ukrywająca się pod pseudonimem polska pisarka, pochodząca z małego, ale jakże urokliwego miasteczka w środkowej Polsce. Romantyczna dusza, kochająca przyrodę, zwierzęta i książki. Swoją twórczość kieruje do czytelniczek młodych duchem, spragnionych romantyzmu i intensywnych emocji.

Mila to młoda dziewczyna, która bardzo często traci świadomość, a gdy ją odzyskuje, nie wie gdzie się znajduje i co przez ten czas robiła. Pewnego dnia, bohaterka budzi się w bardzo tajemniczym miejscu. Okazuje się, że umarła i po swojej śmierci znalazła się w Tryjonie, a przyczyną jej pobytu...

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Premiera: 18.04.2018

„(…) każdy strach można pokonać, jeśli ma się wolę walki i kogoś, kto stanie u twojego boku.” – fragment powieści.

Gdzieś w blasku trzech półsłońc i trzech księżyców znaleźć można krainę o nazwie Tryjon, gdzie czas odmierzany jest sumą oddechów. Gdzieś na styku jawy i snu śmierć miesza się z życiem, a ludzkie wybory i środowisko, w którym człowiek wyrósł, determinują to, co dzieje się z nim po śmierci. Zabiłeś kogoś i nie ma w tobie za grosz skruchy? Trafiasz na Wyspę Potępionych, by wiecznie rozpamiętywać minione zło. A może szczerze żałujesz złych uczynków? Wtedy dołączasz do swoistego plemienia Jezioran. Na osoby prawdziwie niewinne czeka Wyspa Zbawionych.

Piekło, czyściec i niebo w interpretacji Melissy Darwood, zaprezentowanej w najnowszej powieści „Tryjon”, poznaje nastoletnia Mila, która niczym bohater „Boskiej komedii” Dantego przemierza wraz ze swoim strażnikiem, Pretorem Zacharym, równoległą rzeczywistość. Podróż ta...

kasiek66 | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Tryjon to historia nastolatki, którą nie pamięta ostatnich pięciu lat. Nie pamięta ich nie ze względu na imprezy czy alkohol. Nie pamięta bo jej życiem ktoś kieruje. Ale kto ? kieruje nim kilka osób w zależności od uczucia. Patrycja towarzyszy nam podczas sytuacji miłosnych. Anna podczas chwili stresu i lęku. Wanda to opiekun zwierząt, roślin czy ludzi. Roberta możemy poznać podczas chwili zagrożenia życia. Wszystko było by dobrze gdyby nie przebudzenia w dziwnych miejscach czy czasie. Wszystko było by dobrze, gdyby nie przebudziła się w Tryjonie, czy zaświatach, które decydują o miejscu odpokutowania win.
W ciągu kilku godzin dowiaduje się o sobie kosmicznych rzeczy. Towarzyszy jej szok i niepokój. Dlaczego niepokój ? Bo Mila musi udowodnić,że jest niewinna. Ale jak udowodnić skoro nie pamiętasz nic z ostatnich 5 lat? Jak udowodnić skoro nawet w czasie przesłuchania kierują tobą inni ludzie?

"- Chce mi się Pic. - Mila przystanęła, zwilżając spierzchnięte wargi.
- Już ci mówiłem:...

Lost-In-My-Books | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Zapewne już poznaliście mnóstwo rożnych wizji miejsc do których człowiek trafia po śmierci, a najczęściej spotykanym motywem w literaturze jest piekło lub jakieś zaświaty. ,,Tryjon" to nowa całkiem ciekawa koncepcja tego jak mogłoby wyglądać życie naszej duszy po śmierci i jak to, co robimy w życiu może zaważyć o naszym losie.

Tryjon to trzy wyspy. Pierwsza, najgorsza do której trafiają potępieni i wierzcie mi mają bardzo przekichane. Druga wyspa, wyspa nawróconych, zdecydowanie o wiele lepsza opcja, ale wciąż niezbyt optymistyczna i wyspa trzecia, która jest w książce tym tajemniczym elementem, to wyspa zbawionych.
Cały ten świat, który opisała autorka, może i jest tylko fikcją, ale został tak dobrze i ciekawie wykreowany, że można się pokusić nawet o myśli, że może jest w tym odrobina prawdy...

I właśnie ten świat sprawił, że pierwsze strony tak bardzo mnie wciągnęły i już nie byłam w stanie się oderwać od książki, więc to jest pierwsza duża zaleta tej powieści.

"-...

Natalia95 | 2018-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Mila byłaby zwykłą nastolatką, gdyby nie zaniki pamięci, które towarzyszą jej od lat. Pewnego dnia budzi się w ciemnej celi oskarżona o zabójstwo swojego męża i popełnienie samobójstwa. Bohaterka jest przerażona, przecież ona nie męża!Okazuje się, że trafiła do Tryjonu - krainy, która podzielona jest na trzy krainy: Sylon, w których wodach egzystują Samotnicy, którzy wypierają się popełnionych uczynków; zachodnią część wyspy, tam gdzie mieszkają Ci, którzy szczerze żałowali za grzechy oraz Wyspę Zbawionych, gdzie trafiają niewinni. To czy mówi prawdę osądzi Arbiter. Okazuję się, że w Mila nie jest sama, co jakiś czas jej ciało przejmuje jedna z pięciu osobowości, które narodziły się pod wpływem nie radzenia sobie dziewczyny z silnymi emocjami.
Bohaterka wraz ze swoim Pretorem Zacharym (opiekunem w Tryjonie) wyruszają w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż by odkryć swoją tożsamość.
Wszystko brzmi skomplikowanie, ale gwarantuję, że gdy wciągniecie się w świat wykreowany przez...

W tej książce główną i najważniejszą postacią jest Mila — młoda, zagubiona dziewczyna, która bardzo często traci świadomość. Początkowo były to krótkie chwile, jednak z czasem stawały się one coraz dłuższe i dłuższe... Pewnego razu, po takim incydencie z utratą świadomości dziewczyna budzi się w dziwnym miejscu, zwanym Tryjonem. Według Pretora Zacharego dziewczyna przed swoją śmiercią dopuściła się zbrodni i wylądowała w zaświatach, gdzie będzie musiała dowieść swojej niewinności... Czy dziewczyna, która nie pamięta kilku ostatnich lat swojego życia, zdoła się obronić? Czy pozna tajemnicę Tryjonu? O tym dowiecie się z książki!

Nieprzewidywalna, balansująca pomiędzy jawą a iluzją. Fantastycznie wykreowany świat, rewelacyjni, nieprzeciętni bohaterowie i niesamowita historia, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Melissa po raz kolejny mnie zaskoczyła — gorąco polecam!

subiektywnik literacki | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Wyobraź sobie, że wychodzisz dziś z domu, jak co poniedziałek, do szkoły, do pracy, czy po prostu do swoich zajęć. Zamykasz drzwi od domu, mieszkania i nagle błysk - od tej pory wyłącza ci się świadomość, nie panujesz nad swoim życiem, nie wiesz co robisz, gdzie i z kim jesteś, a "wracasz do siebie" np. w centrum handlowym, kiedy sprzedawczyni podaje ci rachunek za buty, których w ogóle nie potrzebujesz, które ci się nie podobają, ale podobno sama je przed chwilą wybrałaś? Intrygujące? No ba! A bohaterka, o której mowa ma tak od dzieciństwa. Wyrwy w jej świadomości, pamięci zdarzają się codziennie.

W pogodni za codziennością często nie rozpoznajemy samych siebie. Nie lubimy tracić nad sobą kontroli,karcimy się za wybuchy złości, potępiamy za lękliwość, wstydzimy się smutku, milczenia, lub zbyt pochopnie wypowiedzianych słów. Wypieramy niewygodne dla nas emocje, bo tak nas nauczono. Pytanie tylko, kim byśmy się stali, gdyby ich zabrakło? ...

Justyna | 2018-04-17
Na półkach: Przeczytane, Recenzja, Posiadam
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

„Życie dla gruboskórnych jest naszyjnikiem z pereł, dla wrażliwych zaś obrożą z cierni”.

Melissa Darwood – jak to zagranicznie brzmi! Tymczasem to pseudonim naszej rodzimej pisarki, która jak sama przyznaje w ten sposób stara się zatrzeć granicę miedzy fikcją literacką a rzeczywistością. Jak sama zapowiada „pisze dla czytelniczek młodych duchem, które poszukują w książkach romantycznych uczuć, intensywnych emocji, bohaterów, którzy na długo pozostają w pamięci i tajemnic ze świata fantastyki”. Zarówno okładka i ten cały opis przywodzi na myśl, że będzie to powieść dla nastoletnich dziewcząt… Pamiętam, że ja w latach nastoletnich zaczytywałam się serią o Ani co zamieszkała na Zielonym Wzgórzu czy książkami Małgorzaty Musierowicz. Z biegiem czasu i literatura tego typu podryfowała w innym kierunku. W „Tryjonie” mamy i życie i śmierć, istnienie kilku osobowości w jednym ciele, przedziwną nierealną krainę, śmiałe erotyczne sceny, trochę obrzydliwości. Chyba jak to na fantastykę...

KobieceRecenzje365 | 2018-04-23

Kiedy od wydawnictwa SQN dostałam propozycję objęcia patronatem medialnym najnowszą powieść Melissy Darwood, od razu wiedziałam, że się zgodzę, bo każda książka, która wychodzi spod pióra Melissy jest po prostu genialna, więc nie miałam żadnych wątpliwości i wiedziałam, że i tym razem będzie tak samo. Czy miałam rację? Oczywiście, że tak! Zapraszam na recenzję „Tryjonu”, książki, która swą premierę ma właśnie dzisiaj.

Mila to nastolatka, która bardzo często ma zaniki pamięci. Czasami nie pamięta kilku godzin, innym razem tygodni, a nawet lat. Czemu tego nie pamięta? Bo jej życiem czasami kieruje ktoś inny, całkiem inna osobowość, wszystko zależy od tego, jakich uczuć w danej chwili doświadcza Mila. Oczywiście dziewczyna nie zdaje sobie z tego sprawy, ale całej prawdy dowiaduje się w momencie, gdy trafia do Tryjonu, czyli zaświatów. Jest oskarżona o morderstwo, którego w ogóle nie pamięta i musi dowieść swojej niewinności, by nie trafić do piekła. Na miejscu towarzyszy jej szok i...

Kiedy otworzyłam książkę i zaczęłam czytać pierwszą stronę, nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Nie przygotowałam się, nie czytałam opisu, wiedziałam tylko, że będzie w opowieści zawarty temat życia po śmierci.
Nie spodziewałam się, że książkę, mimo dość trudnego tematu będzie mi się czytało tak dobrze i tak łatwo.
Historia porusza problem ludzkich słabości, tego, kim się stajemy pod wpływem strachu, wstydu, lęku, zażenowania, skrępowania... Dobrze został ujęty temat życia po śmierci. Często zastanawiałam się, co będzie dalej. Jako Wiccanka przyjęłam tezę, że po prostu odrodzę się na nowo w innym wcieleniu. Tak jest najłatwiej. W opowiropo mamy tytułowy Tryjon, który jest podzielony na kilka części. Są mordercy, którzy nie żałują popełnionych czynów, skazani na wieczne potępienie, można ująć, że na życie w ciele skały. Są świadomi, lecz nie mogą się poruszyć. W kolejnej części żyją osoby, które żałują popełnionych zbrodni, tak zwani Jezioranie, mogą żyć swobodnie, lecz bez...