Diablo: Dziedzictwo krwi

Cykl: Diablo (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Legacy of Blood
alternatywne światy, diablo, magia

Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze komputerowej. Norrec Vizharan stał się żywym koszmarem. Poszukując magicznych skarbów, najemnik odnalazł artefakt przekraczający jego najśmielsze marzenia: starodawną zbroję Bartuca, legendarnego Krwawego Władcy. Lecz tajemnicza zbroja jest przeklęta i przelewa złą moc w udręczoną duszę Norreca. Ścigany przez demony pożądające jej dla własnych celów, Norrec musi pokonać z trudem powstrzymywaną żądzę krwi i dowiedzieć się prawdy o ciążącej na nim klątwie, nim na zawsze pochłonie go mrok...

Kamil Szkup | 2010-06-07

Chyba jeszcze nigdy nie wyraziłem takiej oto opinii: gra jest zdecydowanie lepsza niż książka ; ). Przyznałem trzy gwiazdki (dwie, gdy jeszcze obowiązywała stara skala), gdyż pamiętam, iż kilka pomysłów przypadło mi (jednak) do gustu. Chwała autorowi za to, że fabuła jego tekstu nie pokrywa się z fabułą gry, zachowany został natomiast klimat świata Sanktuarium. W uproszczeniu wygląda to tak: czujemy, że bohaterowie książki przeżywają zupełnie inne przygody niż bohaterowie gry, którymi niegdyś dane nam było kierować, ale i to, że ścieżki tych pierwszych mogłyby przeciąć się w niektórych miejscach z ścieżkami tych drugich. Opisy otoczenia, to moim zdaniem jedna z mocniejszych stron tej lektury (nie pamiętam już konkretów, pamiętam w miarę pozytywne wrażenia). Wyróżnić wypadałoby również zgrabne operowanie konwencjami, które obowiązują w świecie Diablo, na przykład kieszonkowe sanktuaria (ogromna przestrzeń upchnięta w małym pudełku). Zawiodłem się natomiast płaskością osobowości i...

Mefisto | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Po książkę sięgnęłam po przeczytaniu innego dzieła autora.Byłam szalenie ciekawa czy ta pozycja też mnie tak zachwyci.
Przyznam szczerze,że przeczytanie "Dziedzictwa Krwi"zajęło mi szmat czasu.
Choć książka wyciągnęła mnie już od pierwszych stron to nie miałam wolnej chwili by się za nią zabrać.
Ku swojej uciesze znalazłam czas na dokończenie opowieści.
Uważam,że pierwsza część z serii "Diablo"jest równie dobra jak druga.
Akcja i jej rozwinięcie były bardzo ciekawe i ciagle trzymały czytelnika w napieciu.
Język był przystępny i łatwy do zrozumienia.
Uważam,że książka jest wielką gratką dla wielbicieli gry.
Motto tej historii jest takie,że czasami musimy walczyć sami ze sobą i niekiedy jesteśmy zmuszeni do wybrania słusznej decyzji nie zważając na pojawiające się przeszkody.
Zachwyciło mnie również zakończenie.
"Wyczuły,co się stało,wyczuły,co się za tym kryje i wiedziały,że dla nich i ludzi z tego świata koszmar się dopiero zaczął..."
Polecam.

Rafik | 2013-08-14
Przeczytana: 03 marca 2011

Całkiem ciekawa pozycja, dla osób zainteresowanych światem sanktuarium. Fabuła książki nie pokrywa się z fabułą gry (co wpłynęło pozytywnie na ocenę), zatem przemierzając z głównym bohaterem to mroczne uniwersum możemy cieszyć się nowymi smaczkami ze znanego wielu graczom świata.
Opisy miejsc i akcji są napisane bardzo zrozumiałem językiem, co pozwala na lekkie i przyjemne płynięcie z fabułą. To co znacząco zaniżyło ocenę tego tytuły, to ogólna kreacja bohaterów. Postacie przetaczające się w lekturze, były mało ciekawe, a ich zachowanie i prowadzone z bohaterem dialogi wydawały mi się zbyt sztuczne.
Książkę mogę śmiało polecić wszystkim fanom diablo, jednak nie jest to pozycja, którą wytrawny miłośnik fantastyki mógłby się zachwycić.

groszex | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Diablo "Dziedzictwo krwi" należy do serii opowieścią związanych ze słynną grą "Diablo". O grze słyszałam wiele z czyjegoś punktu widzenia, również było mi dane zobaczyć gracza w akcji. Nie mniej jednak nie ulega wątpliwości że słownictwo, stylistyka oraz postacie są mało charakterystyczne i raczej nieciekawe. Jedynym interesującym aspektem tej książki jest fabuła. Raczej prosta ale dość pomysłowa. Autor jak gdyby skupił się na historii, pozostawiając charakterystyce miejsc i osób mniejsze pole do popisu. Moja dość wysoka ocena ma zachęcić do czytania różnego typu literatury zanim zaczniemy ją osądzać. Ja- spodziewałam się czegoś lepszego, ale polecam wszystkim graczom, oraz czytelnikom " mrocznych" lektur zapoznanie się z tą pozycją.

zielony02 | 2015-04-05

Kupiłem te książkę majac w pamięci nieprzespane noce, opuszczone zajęcia i niezaliczone egzaminy, które poświęciłem grająć w Diablo II. Kolokwialnie mówiąc "napaliłem się". Autor stara się oddać klimat świata Sanktuarium,mierzy się z legendą i niestety przegrywa. Mając do wyboru dwie opcje: zagrać raz jeszcze w Diablo II, czy przeczytać książkę ponownie zdecydowanie wolałbym poganiąc z mieczem i tarczą za hordami nieumarłych.

Michał Malec | 2014-12-07
Na półkach: Diablo, Przeczytane

Książka nawet ciekawa. Sporo elementów wciągających. Opisy działań zbroi podczas walki mogłyby być bardziej szczegółowe natomiast opis lokalizacji czasami powodował zagubienie sie. Nie mniej warto przeczytać zwłaszcza dla osób, które grały w Diablo.

mrówcia | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2011, E-booki :)
Przeczytana: 05 stycznia 2011

oj jest klimacik. Co prawda to nie ten sam co Diablo, ale czyta się bardzo przyjemnie. Jedna z niewielu książek, w których nie ma nudnych kawałków. Cały czas coś się dzieje i to w taki sposób, że nie można się oderwać. Polecam gorrąco

Zbigniew | 2015-04-18
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opisująca wydarzenia z Sanktuarium, na podstawie gry Blizzarda "Diablo". Opowiada historię powstania Krwawego Bartuca, którego możemy spotkać w grze "Diablo 2: Pan Zniszczenia".

Bogdan | 2011-02-14

W latach gimanzjalnych nawet fajnie się czytało :) Dobrze że nie była w 100% oparta na grze.

Przemysław Kamiński | 2012-02-19

Ocena może wydawać się zawyżona, ale że jestem zapalonym graczem i uwielbiam serię Diablo, dlatego też książki Diablo mają taką, a nie inną ocenę. Nawiązań do gry jest mało, głównie lokacje, niektóre postacie czy przedmioty. Mnie się czytało bardzo przyjemnie.