Nim zapadnie ciemność

Tłumaczenie: Ewa Jurewicz
Seria: StarCraft
Wydawnictwo: ISA
Speed of darkness

Jedynym marzeniem Arda Melnikova było żyć w pokoju na swej zielonej planecie kolonialnej Bountiful. Gdy jednak krwiożercze Zergi napadają na jego świat i zabijają wszystkich, których kochał, Ardo musi się zbudzić ze snu i zaakceptować brutalną rzeczywistość galaktyki, targanej międzyrasowymi wojnami. Jako jeden z konfederacyjnych marines, zobowiązany do obrony światów Konfederacji Terrańskiej, musi stawić czoło bolesnym widmom własnej przeszłości... oraz wstrząsającej prawdzie, która może przesądzić o jego przyszłości

źródło opisu: [ISA,2004]

hongi | 2016-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Zanim pojawiła się książka StarCraft II: Punkt Krytyczny autorki Christie Golden, inna powieść z uniwersum StarCraft była moją ulubioną. W sumie nadal trzyma się ona w czołówce, pomimo kilkunastu lat na karku i ciągłego braku trendu na czytanie książek o grach. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie opowiem o ostatniej książce kosmicznej trylogii wydanej przez wydawnictwo ISA, jaką jest Nim Zapadnie Ciemność (Speed of Darkness) i pierwszej opowieści z serii StarCraft, która uwiązała mnie na stałe do kosmicznych historii.

Na resztę zapraszam na gameplay.pl

TheSzopen L | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Książka rewelacyjna. Jak pisałem we wcześniejszych opiniach tej "Trylogii" fan uniwersum Starcrafta na pewno znajdzie coś dla siebie. Wyobraźnia tutaj mocno działa. A ktoś kto spotyka się z tym uniwersum pierwszy raz? Jak lubi niemalże ciągła akcje, walkę, batalie i ogólnie rzecz ujmując - rzeź, to na pewno będzie zadowolony. Chyba jeszcze nigdy nie czytałem książki, w której ciągle coś się dzieje. Bardzo polecam!

dask | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

Znów wracamy na MarSarę, zanim spopielili ją Protosi. Jednak tym razem bohaterem jest chłopak, siłą wcielony do Marines.

Zostaje ewakuowany od swojej ukochanej podczas ataku Zergów, tylko czy na pewno...

Jedno jest pewne, jest w oddziale, który ma za zadanie odzyskać tajemniczą skrzynkę, która jest gdzieś na planecie. Skrzynkę odzyskują, ale co dalej... na pewno nie szczęśliwy koniec

-SaH- | 2012-07-23

Dla graczy (niekoniecznie hardocorowych) pozycja Magiczna! Dla nie graczy... Również (wiem, bo wpychałem książkę innym). Może nie jest to wybitne dzieło literackie, ale do mrocznego jakby nie było uniwersum daje coś, czego nie każdy tak naprawdę się spodziewa - ludzkie emocje. Miłość i StarCraft? To razem nie ma sensu... A jednak, wszystko jest... złociste...

Druedain | 2011-11-28

Nie jest to zła książka, choć do oceny dobrej też jej trochę brakuje. Miejscami dobre czytadło, miejscami zaś lekka grafomania. Średniak po prostu. I z pewnością książka tylko dla koneserów! Kto tytuły gry nie zna, niech lepiej sobie podaruje tę książkę.

Gantu_mn | 2011-01-24
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo fajna historia umieszczona w universum gry StarCraft. Czyta się naprawdę fajnie, zwłaszcza fragmenty zasługujące na miano survival - horroru, budzące skojarzenia z najlepszymi fragmentami filmu "Żołnierze kosmosu".

Michał Szczeciński | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Współtwórca serii DragonLance znów nie zawodzi. Mimo że jest to nowela, wypełniona jest akcją po brzegi. Główny bohater i jego przemiana jest godna podziwu a jego końcowy plan mimo że dramatyczny to zasługuje na wieloletnie uznanie.

nihiliuss | 2014-09-15
Przeczytana: 01 stycznia 2001

Min. ta powieść zainspirowała mnie do pisania mojej własnej książki scifi

Jastrzab | 2016-12-05
Kamil | 2016-09-30