Świątynia Złych Żywiołów

Tłumaczenie: Wiktor Jaranowski
Wydawnictwo: ISA
The Temple of Elemental Evil
corrum

Niegdyś pokonana ponura moc znów przybiera na sile. Gdy pragnący pogrążyć świat w chaosie demon próbuje odzyskać wolność, a zły półbóg stara się wykorzystać jego potęgę, grupa zdesperowanych bohaterów musi, odważnie walcząc, dotrzeć do samego serca ciemności, by ich pokonać.

Beremis | 2016-09-17
Przeczytana: 16 września 2016

Może być dla fanów D&D i sesji, tych prowadzonych na żywo. Dla miłośników fantastki - bardzo słabo.
Fabuła prosta jak drut i jak każda w d&d, zbieramy drużynę idziemy na wielką misję, pierwsza fala przeciwników, zwycięstwo, zbieranie fantów, idziemy dalej, kolejna fala przeciwników, znowu zbieranie fantów i tak do wielkiego finału.
Kompletnie bez finezji. W grze na żywo całą tę "kampanię" ratowałyby rzuty kością, emocje z samej gry. Przy lekturze książki nie ma żadnych emocji.
Słabo pod każdym względem. Dla mnie większe emocje były przy grze komputerowej.

Yevoni | 2015-07-08

Książka zdecydowanie lepsza niż gra o tym samym tytule. Cieniutka, łatwo przyswajalna z ciekawą przygodą i postaciami z których tak naprawdę wyróżnia się tylko czarodziej. Chociaż osobiście ja polubiłam Dragę.
Książkę czytałam dość dawno ale do tej pory nie wiem, czy Shanhaevel jest mrocznym elfem czy też nie...

Mateusz Górka | 2015-11-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 listopada 2015

Leżała w koszyku za 2 złote. To podniosłem, tak jak podnosi się udręczonego trudami nocy przyjaciela. Wyprostowałem rogi, tak jak otrzepałbym przyjaciela po kolejnym lądowaniu w rowie. A ona dała mi w pysk, tak jak dał mi przyjaciel bo zgubił okulary i myślał że jestem jakimś zbójem próbującym go okraść... Dość metafor. Trudno się przyczepić języka, czy prostych postaci. To nie jest ambitna literatura. Ta książka i jej podobne są dla mnie trochę smutne, niosą ze sobą pewną melancholię czasów przeszłych. Przypomniały mi się te wszystkie dni i noce stracone pośród ruin i lochów, zakradając się do wieży maga czy kradnąc smoczy skarb. Przypomnieli mi się przyjaciele z dawnych lat. Uświadomiłem sobie, że jesteśmy trochę starsi z trochę większymi zakolami. Mamy trochę więcej pieniędzy i trochę mniej czasu. Trochę mniej optymizmu i trochę więcej cynizmu. W ogóle jesteśmy tacy trochę bardziej "trochę". Najgorsze jest jednak tę trochę smutku ww wzajemnych spojrzeniach kiedy się spotykamy,...

Rafał | 2016-01-12

Wysokie miałem miewanie o tej książce przed przeczytaniem jej oczywiście jak to bywa z każdym "rozdziałem" nużyła mnie już ta opowieść .
Wyglądało mniej więcej to tak " kilka kartek podróży ( odpoczynku) po czym potyczki z wrogami i znów odpoczynek czy podróż i tak w kółko" Zero przywiązania do postaci , brak historii głównych bohaterów .Jedynie "romans" Shanhaevela z Shirral być nieco ciekawy ale też mógł być lepiej rozwinięty ! Wielki plus na pewno zauważą starzy wyjadaczy gier rpg , potyczki w świątyni opisane są jak z gier Neverwinter Night itp . 3/10 liczyłem na coś więcej :(

Przemysław Michałek | 2016-07-09
Przeczytana: 2011 rok

Przygoda D&D przełożona na papier, bez zagłębiania się w postaci, bez dobrego języka i bez pomysłu. Jak to bywa z takimi książkami - znośne, ale niewarte zachodu.

loker | 2016-03-07

Okładka, zapowiedź, tematyka - to sprawiło, że postanowiłem przeczytać tę książkę. Rozczarowałem się niestety. Po dość ciekawym wstępie, każda kolejna strona zaczynała mnie nużyć.

Eraser | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Bardziej scenariusz RPG niż książka.
Nie jest to proza z najwyższej półki, ale fabuła wciąga i czyta się całkiem przyjemnie.

MagnusX | 2013-12-07

Fabuła sesji RPG przełożona książkę. W dzisiejszych czasach trzeba lubić tego typu literaturę.

Kuba | 2013-04-07
Przeczytana: 16 marca 2013

czytadło ze świata d &d. są lepsze