Przebudzona

Cykl: Wolne Miasto Rades (tom 2)
Wydawnictwo: Lucky
Iga

Gdy nad Wolnym Miastem Rades pojawia się księżyc w pełni, ulice pustoszeją. Ani zwykli, ani paranormalni mieszkańcy nie mogą czuć się bezpieczni. Tajemnicza bestia przez kilka dni w miesiącu poluje na ludzi, a brutalny morderca wybija kolejnych paranormalnych, nie zważając na fazy księżyca. David, władca zmiennokształtnych, musi ustalić, czy obie sprawy jakoś się ze sobą łączą, zabić bestię i złapać mordercę. Wszystko przed kolejną pełnią.
Żeby wygrać wyścig z czasem, będzie zmuszony poprosić o pomoc nie tylko nierozgarniętego naukowca i medium, lecz także kobietę, która powinna być martwa.

źródło opisu: https://www.facebook.com/wisniewskaiga/

źródło okładki: https://www.facebook.com/wisniewskaiga/

Wioleta Sadowska | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

"Tak naprawdę wszyscy jesteśmy samotni. Rodzimy się sami, żyjemy sami, potem umieramy i nie żyjemy. Też sami".

Bardzo przyjemnie wspominam lekturę książki pt. "Przeklęta", która przeniosła mnie do alternatywnego Wolnego Miasta Rades, w jakim żyją obok siebie ludzie oraz istoty paranormalne. Autorka zostawiła mnie z zupełnie nieprzewidywalnym i szokującym zakończeniem, musiałam więc poznać tom drugi tego cyklu. Rades znowu zawładnął moimi myślami na jeden wieczór.

Iga Wiśniewska to dwudziestokilkuletnia blogerka, pochodząca z Kielc. Miłośniczka kultury rosyjskiej i wysokich temperatur, która zanim napisała swoją pierwszą książkę, przeczytała setki innych. Autorka pomimo dość młodego wieku, ma już na swoim koncie kilka utworów, debiutowała w 2013 r. powieścią pt. "Nocny motyl".

Wolne Miasto Rades przestało być bezpieczne nawet dla istot paranormalnych. W czasie pełni bowiem, tajemnicza bestia w brutalny sposób morduje różnych mieszkańców obdarzonych zdolnościami paranormalnymi....

Ponad rok czekałam na kontynuację Przeklętej i gdy tylko dorwałam Przebudzoną, zabrałam się za czytanie. Obecnie tego żałuję, bo co ja teraz zrobię? Czuję jeszcze większą ciekawość niż do tej pory i najchętniej zaczytałabym się już w trzeciej części.

KobieceRecenzje365 | 2017-09-25

Ostatnio zdałam sobie sprawę z tego, że uwielbiam wiele gatunków literackich. Nie mam jednego ulubionego i można powiedzieć, że cały czas skaczę z kwiatka na kwiatek w literackim świecie. Jednym z gatunków, który bardzo wysoko plasuje się na mojej liście to fantastka i wszystkie jej odłamy, którą wręcz ubóstwiam i mogłabym czytać ją chyba cały czas. Niestety ma to też swój minus, bo naprawdę ciężko mnie czymś zaskoczyć, wydaje mi się, że po prostu wszystko, co najlepsze zostało już napisane i teraz jedynie można powielać scenariusze. Czy najnowsza powieść Igi Wiśniewskiej dostarczyła mi nowych wrażeń? Czy po przeczytaniu jej książki mogę z ręką na sercu przyznać, że fantastyka potrafi mnie jeszcze zaskoczyć? Jeżeli jesteście tego ciekawi, to zapraszam Was na recenzję „Przebudzonej” książki, którą nasz blog objął patronatem medialnym.

Kolejny raz wracamy do Wolnego Miasta Rades, tym razem ani zwykli, ani paranormalni mieszkańcy nie mogą czuć się w nim bezpiecznie. Po zmroku ulice...

Aga | 2017-09-20
Na półkach: Recenzje, Przeczytane, Ulubione

Recenzja także na blogu --> https://naszksiazkowir.blogspot.com/2017/09/iga-wisniewska-przebudzona.html

Urban fantasy to jeden z moich ulubionych gatunków, dlatego też bardzo często sięgam po książki z tej półki. Czytałam już sporo powieści, które zahaczają o takie klimaty i dlatego mogę z ogromną pewnością podać pierwszy z wielu powodów, dla których powinniście sięgnąć po „Przebudzoną” – jest powiewem świeżości na rynku fantastycznym. O ile bardzo wiele książek może przywoływać dziwne wrażenie, że już gdzieś kiedyś czytało się coś podobnego, to w powieści Igi Wiśniewskiej nie znajdziecie banalnie powielonych wątków, z którymi mogliście już spotkać.

Ale od początku: jak podpowiada bardzo tajemniczy i intrygujący opis, do Wolnego Miasta Rades wracamy z przytupem. Po wydarzeniach sprzed kilku miesięcy, mieszkańcy miasta znów nie mogą czuć się bezpiecznie – i to ani ci zwykli, ani paranormalni. Pojawia się morderca oraz tajemnicza bestia, które nie dają ludziom wytchnienia nawet...

Iwisia | 2017-08-31

Cóż innego mogę powiedzieć o książce Igi Wiśniewskiej, skoro od wielu lat jestem zakochana w jej twórczości? Chyba tylko tyle, że każda jej kolejna powieść jest lepsza - szczególnie fantastyka. "Przebudzona" jest jeszcze lepsza od "Przeklętej" i stanowi idealną kontynuację. Nie mówiąc już o tej zagadce w tle i romansie, który nieustannie kiełkuje! Zdecydowanie kocham! Nic innego nie napiszę.
Bohaterowie są dopracowani, bardzo realistyczni i różnorodni. Nie sposób ich nie polubić, szczególnie, że ich perypetie są ciekawe i czasem dosyć zabawne.
Styl Igi Wiśniewskiej jest natomiast na piątkę z plusem - uwielbiam jej lekkie pióro, dialogi i opisy, które wywołują we mnie dosłownie gamę różnych emocji.
Zdecydowanie polecam - chociaż dzisiaj krótka recenzja, to musiałam ją napisać, żebyście wiedzieli, że taka perełka na polskim rynku wydawniczym zdarza się raz na milion! <3

Przebudzona to świetna książka z gatunku urban fantasy. Iga Wiśniewska bardzo umiejętnie stworzyła niezwykły świat i intrygujących bohaterów, wplatając ich w niebezpieczną zabawę z czymś większym i silniejszym niż oni. Ciekawa fabuła, fantastyczni bohaterowie i zakończenie, które sprawi, że będziecie chcieć więcej! Gorąco polecam!

Aivalar | 2017-09-06
Przeczytana: 02 września 2017

Wolne Miasto Rades ponownie opanowuje chaos. Okrutna bestia co miesiąc, podczas pełni księżyca, zabija każdego, kto wejdzie jej w drogę. Media huczą, kolejne rodziny pogrążają się w żałobie. Tymczasem ktoś z równą premedytacją morduje paranormalnych. David, przywódca zmiennokształtnych, musi stanąć na wysokości zadania i wytropić obu morderców. Nie będzie działać sam, choć nie przypuszczał, że pomoc nadejdzie również z tak niespodziewanej strony.

Na kontynuację „Przeklętej” wyczekiwałam z utęsknieniem, tym bardziej, że pierwszy tom zakończył się takim cliffhangerem, że jeszcze długo nie mogłam się otrząsnąć. Książkę pochłonęłam wówczas błyskawicznie, dlatego za lekturę „Przebudzonej” zabrałam się z ogromnym entuzjazmem. Często, sięgając po drugi tom serii, która przypadła mi do gustu, mam w sobie pewne obawy. Tutaj szybko się one rozwiały, bo ponownie wciągnęły mnie wydarzenia w Radesie.

Mam wrażenie, że akcja w „Przebudzonej” nieco zwolniła i była mniej dynamiczna, niż w...

Anna Rosińska | 2017-10-25

Sięgając po Przebudzoną spotykamy się z dobrze znanymi nam bohaterami z pierwszej części, w tym z kobietą, która powinna być... martwa! Wszystko po to, aby u ich boku stoczyć trudną i ciężką walkę o wolność.
Gdy nadchodzi pełnia wszyscy boją się wychodzić z domu, bo nie chcą natrafić na czającego się w mroku mordercę. Na domiar złego w mieście krąży ktoś jeszcze, kto w bestialski sposób zabija zmiennokształtnych bez względu na fazy księżyca. Czy w Radesie nikt już nie może czuć się bezpiecznie? A pełnia coraz bliżej...
Czy David, władca zmiennokształtnych odnajdzie punkt wspólny łączący wszystkie zabójstwa, a może okaże się, że w Wolnym Mieście Rades grasuje więcej morderców. Zegar znów tyka...

Jak możecie zauważyć, coraz częściej gości u mnie fantastyka, ale z urban fantasy czyli podgatunkiem literatury fantasy, którego akcja rozgrywa się w realiach wielkomiejskich, a specyficzny klimat utworów utrzymany w tym gatunku jest spowodowany przez pozorną sprzeczność...

Nosrevi | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej. Akcja jest bardziej dynamiczna. Miriam wraca z krainy umarłych. Iwan "umiera" z żalu i smutku po jej stracie i dopiero jak się ujawniła odżywa. Tylko będzie musiał wybrać Rosja czy Rades?
David tak jak podejrzewałam zadurzył się w Miriam ale ich relacje wcale nie są proste bo do tanga trzeba dwojga... a najlepiej lwicy.
A żeby było weselej przez Wolne Miasto Rades przetacza się fala mordów na nadnaturalnych. Dość ciekawe jest również to, że autorka uchyliła rąbek tajemnicy związanej z przeszłością Miriam. Polecam i czekam na 3 tom.

Dodo | 2018-09-28