Podróżniczka

Cykl: Poszukiwaczka (tom 2)
Wydawnictwo: Uroboros
Traveler

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich. Quin Kincaid jest Poszukiwaczką. To wielki honor i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ale to, czego się dowiedziała w noc swojej Przysięgi, zmieniło jej świat na zawsze. Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest...

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.
Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest mordercą. Jej wuj – kłamcą. Jej matka – ofiarą. A chłopiec, którego kiedyś kochała, pogrążył się w zemście, mając na swojej liście także jej rodzinę.
Jednak Quin nie jest sama. Shinobu, jej najlepszy przyjaciół i ukochany, to teraz jedyna osoba, której może zaufać. Jedyna osoba, która chce poznać prawdę o Poszukiwaczach równie rozpaczliwie jak Quin.
Ale im głębiej będą grzebać w przeszłości, tym mroczniejsza będzie ich teraźniejszość. Wśród zaginionych dawno temu rodzin Poszukiwaczy i niebezpiecznych sojuszów czai się bowiem coś o wiele groźniejszego: złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, zdolny unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze.
Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.

źródło opisu: https://www.facebook.com/WydawnictwoUroboros/

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoUroboros/

Magda | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

Arwen Elys Dayton zachwyciła mnie wykreowanym światem w pierwszej części serii Poszukiwaczka. Jednak gdy nadchodzi czas by przeczytać kolejny tom cyklu zaczynają się obawy. Co jeśli w tym przypadku historia okaże się nieciekawa? Co jeśli autorka poprowadzi postaci w innym kierunku? Przygody Quin, Johna i Shinobu w Poszukiwaczce zabrały mnie w niesamowitą podróż do świata, w którym nie istnieje tylko dobro i zło. Jednak kontynuacja tejże książki okazała się jeszcze bardziej niezwykła.

Fabuła Podróżniczki to oczywista kontynuacja wydarzeń z pierwszej części serii. Nadal wiele tajemnic musi wyjść na światło dzienne, jednak autorka postanowiła w tej części skupić się bardziej na pokazaniu nam jak wygląda świat zaprzysiężonych Poszukiwaczy. Do perspektyw głównych bohaterów dochodzą retrospekcje z punktu widzenia Catherine - matki Johna oraz Notta. Pozwoliło to autorce poprowadzić historię w trzech kierunkach, które stopniowo się zazębiają. Zamiast więc jednotorowej akcji, możemy...

bookshunterx | 2017-08-20

Kilka dni temu zakończyłam lekturę Poszukiwaczki. Jak wiecie nie była to książka idealna, ale zaciekawiła mnie na tyle, abym chciała poznać dalsze losy bohaterki, dlatego dość szybko sięgnęłam po kontynuację jaką jest Podróżniczka. Podeszłam do niej z dystansem, nie nastawiając się na fajerwerki i muszę przyznać, że zostałam mile zaskoczona.

Nie chcę zbyt szczegółowo przybliżać fabuły tej książki ze względu, że jest to drugi tom serii, więc nie obyłoby się bez spojlerów. Jeśli więc nie znacie pierwszej części to z czystym sumieniem możecie ominąć ten akapit. A wracając do fabuły Podróżniczki, rozpoczyna się ona dosłownie pare dni po wydarzeniach z Poszukiwaczki. Athamen trafił w ręce Johna, jednak Quin i Shinobu zyskali jeszcze cenniejszą jego wersję - tę, która należy do Sędziów. Właśnie jego posiadanie sprowadza na ich głowy mnóstwo problemów, bo jak się okazuję również i ten sztylet każdy chce posiadać, a w szczególności lekko szalony...

kruczek | 2017-08-12

Moja opinia:

Jestem właśnie świeżo po przeczytaniu "Poszukiwaczki” oraz "Podróżniczki" i muszę wam się przyznać, że ta magiczna seria okazała się dla mnie nie tylko bardzo kreatywną i letnią pozycją na wakacyjny relaks, ale i także niezwykle poruszającą historią o prawdziwej sile przyjaźni.

Fabuła:

Fabuła tej historii jest nie tylko bardzo kreatywna i wciągająca, ale także wypełniona niezwykle szybką i wartką akcją, która skrywa w sobie miłą dla serca nutkę magii.
Ponadto...
Historia ta jest tak lekka i przyjemna, że pochłonęłam tą serię w iscie ekspresowym tempie, bo w niecałe 3 dni.

Styl:

Styl autorki z całą pewnością jest niezwykle nietuzinkowy i pełen niespodziewanych zwrotów akcji.
Porusza emocje...
Rozpala wyobraźnię...
I sprawia, że pragniemy przeżyć w swoim sercu, niezwykłą oraz pełną wrażeń przygodę.

Bohaterowie:

Głównymi bohaterami książki są Quin, Shinobu oraz John - trójka nierozłącznych przyjaciół, którzy pragną dołączyć do grona słynnych Poszukiwaczy.
Ale...

Nemezis | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Poszukiwacze przez wieki starali się naprawiać świat, walcząc z przeróżnymi złoczyńcami. W ciągu ostatnich lat wiele uległo jednak zmianie. Ich liczba drastycznie się zmniejszyła, utracili też z oczu swoje prawdziwe powołanie, skupiając się na walkach o władzę i majątek. Co się wydarzyło, że zdołało aż tak ich odmienić? Czy istnieje choć cień szansy, by przywrócić właściwy bieg rzeczy?

Quin i Shinobu powoli dochodzą do siebie, próbując jednocześnie podjąć decyzję, jaki kierunek od tej pory przybierze ich życie. Dziewczyna ma szlachetne plany - chce naprawić świat. Przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe. Uzbrojona w morfer, athamen i dziennik Catherine pełen informacji o klanach Poszukiwaczy, pragnie odszukać zaginionych lub przynajmniej dowiedzieć się, co się z nimi tak naprawdę stało. Shinobu zaś jest gotowy na wszystko, by jej w tym pomóc. Tyle że tym razem po piętach depcze im nie tylko Briac, ale i tajemniczy Obserwatorzy wyposażeni we własny athamen i dziwaczny...

MiędzyWersami | 2017-08-27

Cała recenzja na blogu:

Książka rozpoczyna się kilka dni po starciu na Obeżyświecie. Shinobu - przyjaciel Quin został poważnie ranny, a John, chłopak, którego Quin kochała uciekł wraz z jej athmenem i Młodą Sędzą. Akcja budowana jest od początku, kroczek po kroczku wprowadzałam się w dalsze losy Quin i jej towarzysza. Quin będąc w posiadaniu dziennika matki Johna - Catherine, jest gotowa odkryć co przed laty stało się z Poszukiwaczami. Pragnie rozwiązać zagadkę, dlaczego Poszukiwacze, którzy byli szkoleni do tego, aby pomagać - tak naprawdę było mordercami i wrogami.
W tej części pojawiają nam się nowe postacie, oraz nowy tajemniczy przedmiot, którym jest - fokal.

Przyznam, że tą część czytało mi się już dużo prościej, ponieważ po poprzedniej części wiedziałam. kim byli Poszukiwacze, wiedziałam do czego służy athemen. Co prawda w tej części pojawia nam się dużo nowych wątków, ale że tak powiem "byłam w temacie".

Jeżeli chodzi...

MocnoSubiektywna | 2017-09-15

Poszukiwaczkę skończyłam czytać całkiem niedawno, dlatego po jej kontynuację, czyli właśnie Podróżniczkę sięgnęłam bez zamartwiania się o to czy uda mi się wstrzelić w książkę bez problemów. Już na wstępie zauważyłam dwie rzeczy które wywołały lekki uśmiech na mej twarzy. Po pierwsze wydawca zrozumiał swój błąd i blurb nie jest już streszczeniem książki. Po drugie Arwen Elys Dayton odpowiedziała na pytanie które zadawał sobie chyba każdy czytelnik. Jej imię to nie pseudonim, jej rodzice po prostu bardzo lubili Tolkiena (brawo wy!).

Akcja drugiego tomu dzieje się parę dni od wydarzeń wieńczących poprzednią część. Sytuacja skomplikowała się w sposób którego Poszukiwacze nie zdołali przewidzieć. John odzyskał rodowy  athamen wraz z dziennikiem spisanym przez swoją matkę. Quin wraz z Shinobu weszli w posiadanie athamenu Sędziów, okazało się jednak, że ktoś jeszcze chce go mieć. Grupa nikomu nieznanych chłopców atakuje Quin żądając oddania własności ich mistrza. Czy Poszukiwaczom uda...

Tookan | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

Kontynuacja bardzo dobrej ksiazki. Losy glownych bohaterow z poprzedniego tomu tocza sie dalej, z poczatku dosyc spokojnie, lecz z kazda kolejna kartka coraz szybciej. ;) Do ich grona dolaczaja tez nowe postacie, ktore swoja obecnoscia wprowadzaja do histori kolejne tajemnice. ;) Przez wieksza czesc ksiazki niewiele sie dowiadujemy i akcja to glownie przerozne poscigi, ktore nie wiele wyjasniaja pod wzgledem fabularnym. Momentami meczyla mnie juz ta wszechobecna niewiedza, ale trzeba przyznac ze usatysfakcjonowal mnie koniec, w ktorym wiekszosc watkow zostaje rozwiazana. ;) Zas samo zakonczenie jest bardzo zaskakujace... *.*

Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Książka, która mogłaby posłużyć nieco jako obraz współczesnego świata. Spytacie: „Dlaczego?”. Dlatego, że wątek Poszukiwaczy, choć nie został do końca wyjaśniony, niezwykle prawdziwie odzwierciedla obecną sytuację świata i tego, co się z nim dzieje, a także poniekąd przedstawia jedną z wielu koncepcji przyszłości cywilizacji ludzkiej.
Może zacznijmy od początku. Podróżniczka to drugi tom trylogii „Poszukiwaczy” Arwen Elys Dayton. Pierwsza część serii wprowadza czytelnika do całkiem nieźle wykreowanego świata. Początkowo książkę (1 tom) oceniłam jako bardzo dobrą i udaną, ale patrząc z perspektywy czasu, zmieniłam zdanie i stwierdziłam, że owszem elementy świata przedstawionego są całkiem w porządku, jednak reszta, czyli bohaterowie, fabuła i wydarzenia już nie do końca. W Poszukiwaczce wiele tematów, wątków było niedopowiedzianych i niewyjaśnionych. Bohaterowie byli bardzo irytujący, a fabuła skupiała się raczej na przeżyciach głównej bohaterki i opisie jej trudnego życia niż na...

Po dramatycznych wydarzeniach mających miejsce w "Poszukiwaczce" Quinn i Shinobu powoli leczą swoje rany i dochodzą do siebie. Dziewczyna jest w posiadaniu athamenu, morfemu i dziennika Catherine. Nieżyjąca już matka Johna w swoich zapiskach umieściła wiele istotnych informacji o klanach Poszukiwaczy. Quinn kierując się szlachetnymi pobódkami pragnie ich odnaleźć albo chociaż dowiedzieć się, jaki los spotkał tych odważnych ludzi. Boli ją to, że idea Poszukiwaczy już dawno przepadła. Nie da się już spotkać honorowych i walczących w dobrej sprawie ludzi. Żyją jedynie grupy płatnych zabójców, którzy dla majątku i władzy nie cofną się przed niczym. Razem z Shinobu będą musieli stawić czoła nie tylko jej porywczemu ojcu, ale też Obserwatorom, którzy śledzą każdy ich ruch.

Świat wykreowany przez panią Dayton jest intrygujący i osadzony w realiach typowej powieści fantasy. Zakończenie "Poszukiwaczki" było zaskakujące, więc od razu sięgnęłam po drugi tom, który troszkę mnie...

Aga | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Z kontynuacjami często jest tak, że są gorsze niż pierwsza część. Zazwyczaj. Jak było w przypadku Podróżniczki, kontynuacji Poszukiwaczki? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

'Wychowano mnie na Poszukiwaczkę. Prawdziwą Poszukiwaczkę. Taką, która odnajduje pośrednie ścieżki, wybiera właściwą drogę i czyni to, co słuszne.'

Po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec pierwszej części Quin i Shinobu postanawiają odkryć tajemnice zaginięć poprzednich pokoleń Poszukiwaczy. W międzyczasie John robi to samo, szkoląc się pod okiem Młodej Sędzi. Jaka historia kryje się za tajemniczymi zniknięciami? Mogę zdradzić jedynie, że odpowiedź znajdziemy w pewnym sensie już w tej części.

Podróżniczka jest ściśle powiązana z pierwszą częścią. Co prawda poznajemy odpowiedzi na kilka pytań, jednocześnie otrzymując kolejne. Podoba mi się fakt, że nie wszystkie rozwiązania są oczywiste i nie wszystko dostałam jak na tacy. Przyjemność z czytania jest wówczas większa, a jednocześnie czekam na kontynuację...