The Wedding Shop
LubimyCzytać

Początek lat trzydziestych XX wieku. Cora Scott odważnie kroczy ścieżką kariery, prowadząc w Heart’s Bend w Tennessee odziedziczony po swojej ciotecznej babce salon sukien ślubnych. Panny młode przyjeżdżają aż z samego Birmingham, by dzięki Corze poczuć się wyjątkowo. Ona sama zaś z utęsknieniem czeka na dzień, w którym jej ukochany powróci z wojaży na rzece i z niej uczyni pannę młodą. Mijają...

Panny młode przyjeżdżają aż z samego Birmingham, by dzięki Corze poczuć się wyjątkowo. Ona sama zaś z utęsknieniem czeka na dzień, w którym jej ukochany powróci z wojaży na rzece i z niej uczyni pannę młodą. Mijają jednak dni, miesiące, lata i nic się nie zmienia. Tymczasem, solidny i godny zaufania Birch Good nie przestaje zabiegać o względy Cory, starając się udowodnić, że też potrafi zawrócić jej w głowie.

Ponad osiemdziesiąt lat później, była kapitan sił powietrznych, Haley Morgan, wraca do domu do Heart’s Bend po odejściu ze służby wojskowej. Po druzgocącej śmierci jej najlepszej przyjaciółki, Tammy, i po odkryciu prawdy o mężczyźnie, którego kochała, Haley na nowo próbuje odnaleźć swoje miejsce w życiu. Kiedy decyduje się otworzyć urokliwy, choć opuszczony salon sukien ślubnych, gdzie wraz z Tammy w dzieciństwie bawiły się i snuły marzenia, musi wykazać się odwagą. Wyrusza w podróż, pełną sekretów, na której w końcu napotka miłość. Historie Cory i Haley przeplatają się w cieniu ukochanego salonu sukien ślubnych, a obie odkrywają potęgę swoich marzeń i magię codziennej miłości.

źródło opisu: www.swietywojciech.pl

źródło okładki: www.swietywojciech.pl

Katherina87 | 2018-02-13

Dwie główne bohaterki i dwie niezwykłe historie o pracy, spełnianiu marzeń, zauroczeniu i miłości- tej chorej, obezwładniającej, niszczącej od wewnątrz, i tej prawdziwej, niosącej spełnienie. No i zaskakujące zakończenie...
Wszystko to rozgrywa się w cieniu salonu sukien ślubnych w Heart's Bend. To magiczne miejsce przyciąga panny młode aż z Birmingham. Odziedziczony po zmarłej ciotce salon prowadzi od lat trzydziestych XX wieku Cora Beth Scott, kobieta przedsiębiorcza, ale i empatyczna. Choć sama nie radzi sobie ze źle ulokowanymi uczuciami, dla swych klientek jest oparciem w przygotowaniach do najważniejszego dnia w ich życiu.
Po śmierci Cory, pod koniec lat siedemdziesiątych salon popada w ruinę. O przywrócenie go do stanu pierwotnego postanawia zawalczyć na początku XXI wieku kapitan Haley Morgan, która po odejściu ze służby w siłach powietrznych USA wraca ze złamanym sercem do rodzinnego miasteczka. Odżywają dawne wspomnienia i obietnica.

Jeden salon wiele wspomnień. I...

virgo123 | 2017-10-27
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 27 października 2017

Świetna książka, normalnie jednych tchem ją przeczytałam ;) Z początku myślałam, że będzie bardzo podobna do "Sukni ślubnej", ale jednak to inna książka, chociaż bardzo dobrze pokazane było nawiązanie do tamtej książki, bo tutaj pojawiła się nawet na dłużej główna bohaterka z "Sukni ślubnej". Bardzo mi się podobała ta książka, polecam ;)

Anksunamun | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Już na początku moje obawy wzbudziła nazwa wydawnictwa - "Św. Wojciech". Gdy zaczęłam lekturę, obawy te się potwierdziły: mianowicie książka stanowi katolicką wersję romansidła w stylu Nory Roberts. Dla mnie, jako nietolerancyjnej ateistki, wątki chrześcijańskiej ideologii były bardzo przykre, ale postanowiłam doczytać powieść do końca. Sama w sobie przedstawiona tutaj historia nie jest zresztą najnudniejsza - autorka zręcznie opisała splatające się ze sobą perypetie dwóch kobiet, całkiem wiarygodnie oddając klimat czasów przedwojennych, w których żyła jedna z nich. Gdyby nie fanatyczne wtręty o Jezusie itp., książka stanowiłaby całkiem dobry sposób na zabicie czasu, o ile oczywiście nie ma się śmiertelnej alergii na tego typu ckliwe, pretensjonalne opowiastki. Z uwagi jednak na fanatyzm religijny, który miejscami przypominał mi hasła rodem z poradników propagandowych dla członków sekt, daję tylko 5/10.

jeke | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Heart's Bend, Tennessee. Lato 1996 roku. Dziesięcioletnia Haley Morgan wraz z przyjaciółką Tammy bawi się w opuszczonym salonie sukien ślubnych. Dziewczynki obiecują sobie, że gdy dorosną wrócą do miasteczka i odnowią ten salon. Haley po czterech latach studiów w college'u, sześciu latach służby w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych i trzech latach spędzonych w Afganistanie wraca do Heart's Bend. Jej przyjaciółka jednak umiera na raka mózgu w wieku dwudziestu ośmiu lat, tuż przed zaplanowanym ślubem z Colem Dannerem. Haley postanawia sama odremontować i otworzyć salon sukien ślubnych, by dotrzymać złożonej obietnicy w dzieciństwie. Okazuje się, że nie jest to takie proste, gdyż bogata spółka Akron Developers krąży wokół miejskiego ratusza, by kupić teren z salonem, wyburzyć go, a potem wybudować w jego miejsce nowoczesne centrum handlowe. Haley musi podjąć walkę.

Heart's Bend, Tennessee. Wiosna 1930 roku. Trzydziestoletnia Cora Beth prowadzi salon sukien ślubnych...

marysienkap | 2018-04-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Cudowna książka :) polecam bardzo wszystkim, nie tylko przyszłym pannom młodym. Historia wciąga od pierwszych stron. Czyta się bardzo szybko. Na pewno sięgnę po inne opowieści tej autorki.

rose11 | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Kiedy przeczytałam "Suknię ślubną" Rachel Hauck byłam oczarowana. Zżyłam się z bohaterami, a ich świat stał się moim światem. Od tamtej pory autorka zyskała moją sympatię, a ja wyczekiwałam z niecierpliwością kolejnej książki z jej serii ślubnej. W końcu się doczekałam...

Salon sukien ślubnych opowiada historię dwóch kobiet: Cory i Haley, które dzieli w przybliżeniu jakieś sto lat. Ich historie przeplatają się w książce i pozwalają nam poznawać je coraz lepiej. To co je łączy to salon sukien ślubnych, ale czy na pewno nic więcej? Tego musicie dowiedzieć się już sami...

Uważam, że jest to pozycja, która warta jest poświęcenia jej czasu, gdy chcemy się zrelaksować i zatopić się w innym świecie, gdzie perypetie bohaterów będą dla nas tak samo ważne jak i nasze własne w codziennym życiu. Sama nie wiem kiedy dokładnie Cora i Haley stały się dla mnie tak bliskie, że szczerze zaczęłam pragnąć, aby wszystko się im udało.

Zwracając się do osób, które chcą przeczytać tę książkę bo...

beatka18 | 2018-02-21

uwielbiaqm każdą książkę tej autorki :)
czytałam tą książkę bez przerwy, nie mogłam się od niej oderwać, historia wciągnęła mnie bez reszty, super że był tu też wątek bohaterki z pierwszej książki, bylam mega zaskoczona zakończeniem :)

Irmina | 2017-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

"Salon sukien ślubnych" to pozycja idealna na jeden wieczór. Książkę czyta się jednym tchem. Lektura jest czystą rozrywką, nie sposób doszukiwać się tu głębszego artyzmu.

Autorka skupiła się na sentymentalizmie - w powieści znajdziemy patos dzieciństwa, marzenia o miłości idealnej, gonitwę za niedostępnym i nadzwyczaj częste cuda i dary losu. Marzenia i pragnienia kobiet zostały przedstawione dość stereotypowo (mimo prób uczynienia z Hayley twardego żołnierza). Mimo to wiele czytelniczek z pewnością odnajdzie w historii cząstkę siebie.

Współczesna bohaterka mnie nie zachwyciła, opisy jej przygód oscylują gdzieś pomiędzy "Zmierzchem" i harlequinem. Hayley wydała mi się bezpłciowa, przez poświęcone jej rozdziały starałam się przebrnąć jak najszybciej.

Więcej mojej uwagi pochłonęły rozdziały Cory - jej osobowość została ukształtowana nieszablonowo, widziałam w niej silną, niezależną kobietę, która swoją determinacją i dążeniem do realizacji marzeń wyprzedzała swoją epokę. Bardzo...

marmysza | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Ot, czytadło. Przewidywalne, w sumie dość infantylne, historia z przeszłości bardziej interesująca niż współczesna, ale obie powielają ten sam schemat, więc właściwie nic zaskakującego się nie dzieje, poza jednym ogniwem łączącym bohaterki - za ten element dodaję plusa. Reszta dość słaba, ale do przeczytania. Jak dla mnie za mało opisów remontu salonu, tak jakoś rach ciach i skończony. Powiązanie z bohaterką poprzedniej książki takie jakieś na siłę moim zdaniem i cukierkowe do bólu. Trochę zabrakło głębi jednak.

Ewa_mk | 2018-04-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Bardzo przyjemna ciekawa lektura. Czyta się lekko. Myślę, że każda z nas po przeczytaniu chociaż przez chwilę zamarzy o własnym salonie :)