Salon sukien ślubnych

Wydawnictwo: Św. Wojciech
The Wedding Shop
LubimyCzytać

Początek lat trzydziestych XX wieku. Cora Scott odważnie kroczy ścieżką kariery, prowadząc w Heart’s Bend w Tennessee odziedziczony po swojej ciotecznej babce salon sukien ślubnych. Panny młode przyjeżdżają aż z samego Birmingham, by dzięki Corze poczuć się wyjątkowo. Ona sama zaś z utęsknieniem czeka na dzień, w którym jej ukochany powróci z wojaży na rzece i z niej uczyni pannę młodą. Mijają...

Panny młode przyjeżdżają aż z samego Birmingham, by dzięki Corze poczuć się wyjątkowo. Ona sama zaś z utęsknieniem czeka na dzień, w którym jej ukochany powróci z wojaży na rzece i z niej uczyni pannę młodą. Mijają jednak dni, miesiące, lata i nic się nie zmienia. Tymczasem, solidny i godny zaufania Birch Good nie przestaje zabiegać o względy Cory, starając się udowodnić, że też potrafi zawrócić jej w głowie.

Ponad osiemdziesiąt lat później, była kapitan sił powietrznych, Haley Morgan, wraca do domu do Heart’s Bend po odejściu ze służby wojskowej. Po druzgocącej śmierci jej najlepszej przyjaciółki, Tammy, i po odkryciu prawdy o mężczyźnie, którego kochała, Haley na nowo próbuje odnaleźć swoje miejsce w życiu. Kiedy decyduje się otworzyć urokliwy, choć opuszczony salon sukien ślubnych, gdzie wraz z Tammy w dzieciństwie bawiły się i snuły marzenia, musi wykazać się odwagą. Wyrusza w podróż, pełną sekretów, na której w końcu napotka miłość. Historie Cory i Haley przeplatają się w cieniu ukochanego salonu sukien ślubnych, a obie odkrywają potęgę swoich marzeń i magię codziennej miłości.

źródło opisu: www.swietywojciech.pl

źródło okładki: www.swietywojciech.pl

jeke | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Heart's Bend, Tennessee. Lato 1996 roku. Dziesięcioletnia Haley Morgan wraz z przyjaciółką Tammy bawi się w opuszczonym salonie sukien ślubnych. Dziewczynki obiecują sobie, że gdy dorosną wrócą do miasteczka i odnowią ten salon. Haley po czterech latach studiów w college'u, sześciu latach służby w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych i trzech latach spędzonych w Afganistanie wraca do Heart's Bend. Jej przyjaciółka jednak umiera na raka mózgu w wieku dwudziestu ośmiu lat, tuż przed zaplanowanym ślubem z Colem Dannerem. Haley postanawia sama odremontować i otworzyć salon sukien ślubnych, by dotrzymać złożonej obietnicy w dzieciństwie. Okazuje się, że nie jest to takie proste, gdyż bogata spółka Akron Developers krąży wokół miejskiego ratusza, by kupić teren z salonem, wyburzyć go, a potem wybudować w jego miejsce nowoczesne centrum handlowe. Haley musi podjąć walkę.

Heart's Bend, Tennessee. Wiosna 1930 roku. Trzydziestoletnia Cora Beth prowadzi salon sukien ślubnych...

dobrerecenzje | 2017-10-21
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 21 października 2017

Mała Haley Morgan mając dopiero dziesięć lat, poznała już historie panien młodych, które przewinęły się przez sklep z sukniami ślubnymi.
Panna Cora prowadziła ten sklep w latach trzydziestych w Hearts Bend. Babcia Haley ze strony taty i jej przyjaciółka, kupiły też swoje suknie ślubne w tym salonie.
Mała Haley, gdy zobaczyła czarno-białą fotografię panny Cory, wiedziała już, że na zawsze będą związane niewidzialnym węzłem.
Po śmierci panny Cory, Haley przejęła jej salon sukien ślubnych, bo właśnie w wieku dziesięciu lat zdecydowała, że ponownie go otworzy i przywróci mu dawny blask.

Czy to postanowienie małej dziewczynki się spełni?
Jaką kryje historię ten salon?

Historia tego sklepu sięga roku 1890, w którym został zbudowany przez Jane Scott, prawdziwą piękność, która w młodości wyjechała do miasta, próbując rozpocząć karierę aktorską na Broadway’u.
Po latach jednak wróciła i otworzyła salon mody ślubnej.
Przekazała go w spadku wnuczce brata-Corze, która dalej prowadziła sklep...

dominque | 2017-10-18
eva40 | 2017-10-22
Ursa | 2017-10-20
amilka | 2017-10-19
Patronaty tygodnia

Nie da się uciec przed złem, szczególnie przed tym, które nosisz w sobie... M.in. o tym opowiadają autorzy książek, które w tym tygodniu zadebiutują na księgarskich półkach. Po jakie nowości warto sięgnąć? Polecamy te z pieczątką patronat lubimyczytać.pl na czwartej stronie okładki!