Panny Młode. Wiosna

Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk
Cykl: Rok Ślubów (tom 2)
Wydawnictwo: Dreams
Mirka

„Długo i szczęśliwie” zaczyna się dziś. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzy wiosenne wesela. Marcowa panna młoda Susannę Truitt dzielą trzy tygodnie od wstąpienia do rodziny królewskiej. Wkrótce wyjdzie za mąż za władcę Królestwa Brightonii, Nathaniela II. Kiedy jednak rząd nalega, by zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa, a rodzina i przyjaciele nie mogą zaangażować się w przygotowanie...

„Długo i szczęśliwie” zaczyna się dziś.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzy wiosenne wesela.

Marcowa panna młoda
Susannę Truitt dzielą trzy tygodnie od wstąpienia do rodziny królewskiej. Wkrótce wyjdzie za mąż za władcę Królestwa Brightonii, Nathaniela II. Kiedy jednak rząd nalega, by zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa, a rodzina i przyjaciele nie mogą zaangażować się w przygotowanie uroczystości, Susanna zaczyna wątpić, czy to małżeństwo rzeczywiście jest jej pisane.

Kwietniowa panna młoda
Przyszła panna młoda, Stella Carson, nie może się już doczekać dnia, w którym poślubi żołnierza Marshalla Hendersona. Jednakże gdy Marshall wraca do rodzinnej Luizjany, staje się dla nich obojga jasne, jak bardzo się zmienił.

Do ślubu zostało już tylko kilka tygodni, a Stella i Marshall muszą wybierać: małżeństwo zbudowane na przeszłości i wierze w dawną miłość czy przyszłość całkowicie inna niż ta, którą wyobrażała sobie Stella.

Majowa panna młoda
Ellie Martin, dziewczyna wiejskiego pochodzenia mieszkająca w Atlancie, przez całe życie marzyła o tradycyjnym weselu, ale brakuje jej kluczowego składnika, by wypełnić plany na przyszłość: kandydata na pana młodego. I wtedy Ellie poznaje Graya Whitby’ego – na dodatek na ślubie. Kiedy jednak dziewczyna ryzykuje swoją własną przyszłość dla dobra siostry, Gray obawia się, że zawsze będzie na drugim miejscu. Czy Ellie i Gray odnajdą wspólną drogę pośród osądów i wymagań stawianych przez innych, czy ich romans zakończy się, zanim zaczął się na dobre?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/panny-mlode-wiosna,produkt225/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/panny-mlode-wiosna,produkt225/

virgo123 | 2019-06-12
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2019
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie, pewnie ze względu na autorkę, R. Hauck ;) Drugie było smutne, obawiałam się końcówki, ale w tych opowiadaniach zakończenie nie mogą być smutne ;) A trzecie chyba było najbardziej spontaniczne i tym się wyróżniało ;)

Bursikowa | 2019-02-03
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Zbiór opowiadań ma to do siebie, że bywa różnie i czasem jakaś opowieść ciągnie ocenę w górę a czasem w dół...

Marcowa Panna Młoda - Rachel Hauck 8/10
Opowieść Susanny - zwykłej dziewczyny i władcy Królestwa - Nathaniela II pochłonęła mnie bez reszty. Było tu tyle cudownych emocji dzięki którym czytało się to wspaniale. Fajnie było obudzić w sobie na nowo małą księżniczkę. Podobały mi się postaci obojga bohaterów i cała fabuła. Tak, wiem że przewidywalna - ale w takich historiach o to właśnie chodzi :) Aby wlewały w nasze serca nadzieję i uśmiech.

Kwietniowa Panna Młoda - Lenora Worth 6/10
Opowieść o Stelli, której narzeczony Marshall będący żołnierzem wraca do domu bardzo odmieniony miała ogromny potencjał. Opowieść w sumie bardzo ciekawa ale zabrakło mi tutaj tej iskry emocji... Niestety nie poczułam tego...

Majowa Panna Młoda - Meg Moseley 4/10
Niestety była to najsłabsza opowieść w moim odczuciu... Główni bohaterowie - w sumie sama Ellie tak bardzo drażniła mnie swoim...

kokardka | 2019-01-22

Panny Młode Wiosna to druga część miłosnych opowiadań. Kolejne cztery opowiadania o miłości, które skradły moje serce i spowodowały, że chcę już teraz przeczytać kolejną, trzecią część. W każdym opowiadniu jest nawiązanie do wyboru, oraz chrześcijaństwa. Jednak nie jest to tak nachalne jak w większości książkach. Cykl ślubów pochłonął mnie na tyle, że zapomniałam o całym świecie. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na czytanie długich książek bo jak dla mnie opowiadania są krótkie. Mimo wszystko trzeba także pamiętać, że autorki bardzo nawiązują historie do pierwszaj części. Więc myślę, że jeśli chcemy sięgnąć po ten tytuł warto zajrzeć do pierwszych opowiadań o Zimie. Opowiadania czyta się szybko i przyjemnie. Ja szczerze polecam 🙂

Już poraz kolejny zachwycona jestem drugą częścią serii z cyklu "Rok Ślubów" urzeczona,zaskoczona i to bardzo tą powieścią wciąga od samego początku do końca.
Opowiada historie trzech wesel,pięknych,wspaniałych i prawdziwych historii miłosnych.
Lekko,przyjemnie się czyta porusza za serce.
Naprawdę przepiękna,przyjemna i świetna powieść czytałam z przyjemnością spędziłam cudowne chwile,zrelaksowałam się przy książce.

Aleksandra | 2018-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 26 listopada 2018

Tę książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Nie jest to zbyt ambitna literatura, raczej przeciętna. Mam wrażenie, że czytałam bajki albo romanse bez wątku erotycznego. Jednak dla mnie to nie była wada - czasem lubię zaszyć się z nieskomplikowaną książką i miło spędzić czas.

katala | 2018-10-19
Przeczytana: 16 października 2018

Ta część podobała mi się chyba najmniej. Choć sam pomysł – trzy krótkie historie zakończone wielkim „żyli długo i szczęśliwie” ma swój urok i czar, tak w tym przypadku miałam wrażenie zbyt dalekiego odejścia od rzeczywistości. Historie, nawet jak na konwencję, zdają się zbyt mało wiarygodne, zbyt nierzeczywiste, a przez to za daleko odbiegają od granicy, przy której dobrze się czyta, a za którą, traci się jego sens.
Zgrzytali mi też bohaterowie. Wydawali mi się wyjątkowo nierealni, niekiedy niemal sztuczni w swoich zachowaniach i reakcjach.
Może oderwanie czasowe od poprzedniej części „Panny młode – Lato” pozwoliłoby mi bardziej docenić tę część. Choć z drugiej strony, każdy cykl musi mieć najsłabsze ogniwo i moim zdaniem w przypadku tego, jest to właśnie ta część.
Można przeczytać jako dokończenie serii, ale nie radziłabym od tego tytułu zaczynać poznawanie przygód i perypetii młodych ludzi u progu wielkiego dnia.

Montgomerry | 2018-07-17

bardzo lubię serię:)

Na półkach: Przeczytane, Dreams

Jakiś czas temu miałam okazję czytać pierwszą część z serii "Panny Młode" wydawnictwa Dreams. Wtedy była to część zimowa, tym razem czas na część wiosenną. W sumie nie chwytałam dotychczas po książki gdzie znajduje się więcej niż jedna historia, nie wiem czemu... Chyba po prostu tak się u mnie przyjęło, że powieść powinna być jedna i długa ;) Tutaj mamy tych mini powieści aż trzy w jednej książce. Poprzednia część mi się spodobała więc postanowiłam zapoznać się także z tą. W końcu nie ważne jak długie będą te ślubne historie, najważniejsze, aby były ciekawe i romantyczne, prawda?

Tak jak wspominałam mamy tutaj trzy różne powieści, każda z nich ma zaledwie po kilka rozdziałów. Oczywiście jak zwykle w moich recenzjach postaram się odrobinę zapoznać Was z treścią danej powieści i napiszę krótkie streszczenie każdej z nich :) W pierwszej przeczytamy iście królewską historię. Wcale nie przesadzam! Tym razem przeczytamy o tym jak to Sussanna Truitt pochodząca z małego amerykańskiego...

Ania | 2018-05-23

W drugiej części z serii "Rok Ślubów" poznajemy trzy nowe historie w weselnym klimacie. Pierwsza z nich opowiada o trudnościach stawianych na drodze Susannie Truitt i Nathanielowi II. Ród Brightonii chce, aby kobieta zrzekła się swojego obywatelstwa, ponieważ według nich nie jest dozwolone, aby Książę brał za żoną kobietę o innej narodowości. Bohaterka staje przed wieloma dylematami, a jej wybranek jest w stanie zrezygnować z pełnionej funkcji w imię miłości. Druga historia opowiada losy Stelli i Marshalla. Mężczyzna wraca z wojny, jednak obrażenia przyczyniły się do tego, że częściowo utracił pamięć. Przyszła Panna Młoda z trudem odnajduje się w towarzystwie wybranka, jednak cały czas wierzy, że Narzeczony dostrzeże w niej kobietę, którą zostawił przed wyjazdem. Mimo, iż do ślubu zostało niewiele czasu, Młodzi nie wiedzą czy będą w stanie stworzyć rodzinę. Ostatnia historia opowiada o Ellie i Grayu. W życiu kobiety dużą rolę odgrywa jej siostra, która zawsze jest na pierwszym...

Paola30 Paulina | 2018-04-18

Bardzo ładna powieść ukazująca nam trzy różne historie, łącza się one ze sobą za sprawą podejmowania ważnych decyzji w życiu każdej kobiety. Przedślubne problemy, wątpliwości, przeszkody. Każde z trzech opowiadań jest o miłości, wierze, zaufaniu, autorki opowiadań przedstawiają nam potęgę tych trzech uczuć. Szczera i prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody, wiara w nas samych, jak również wiara w Boga pomaga nam uzyskać odpowiedzi na trudne dla nas pytania, zaufanie jest najważniejsze ponieważ bez zaufania nie można zbudować szczęścia. Opisywane historie miłosne są jak wiosna, budzą się do życia, promienieją uśmiechem i radością, by w końcu rozkwitnąć w pełni blasku wiosennego słońca. Książkę czyta się bardzo szybko, w każdej opowieści jest wiele emocji, nieoczekiwanych zwrotów co nie pozwala odłożyć książki dopóki nie doczyta się do końca. Dzięki tej książce byłam na trzech różnych a zarazem pięknych ślubach. Szczegółowe opisy miejsc dodały książce uroku....