Suknia ślubna

Rachel Hauck Wydawnictwo: Święty Wojciech literatura obyczajowa, romans
The Wedding Dress
Katarzyna Dajksler
Święty Wojciech
romans romans chrześcijański powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie obyczajowe miłość powieść obyczajowa powieść religijna beletrystyka chrześcijańska
The Wedding Dress
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Dajksler

"Suknia ślubna" Rachel Hauck.
To historia o dojrzewaniu do miłości i o odkrywaniu jej sedna. Opowieści snują trzy kobiety: Emily w 1912 r., Mary w 1939 r., i Hillary w 1968 r. Każda z nich uczy Charlotte czegoś o miłości na swój własny, niepowtarzalny sposób. Wśród nici pięknej stuletniej sukni utkana jest prawda o dziedzictwie Charlotte, siła wiary i piękno odnalezienia...

Charlotte przypadkiem staje się posiadaczką starego kufra. Znajduje w nim suknię ślubną i postanawia poznać jej historię. To, czego się dowiaduje prowadzi ją w daleko w przeszłość i jednocześnie pomaga w odnalezieniu się w teraźniejszości, a owy "przypadek", który postawił ten przedmiot na jej drodze zmienia się w nieuniknione przeznaczenie.

Historia opisana w książce ma...

Taka zwykła skrzynia z aukcji. A taka historia. Historia, która kryje wspomnienia jednej sukni ślubnej. Która pasuje do wyjątkowych panien młodych. Wciąga na całego, że nie chce odchodzić od książki.

Wszystko mi się podoba, bardzo ciekawa historia jednej sukni i 4 panien młodych. Jednak jak dla mnie historia ślubu pierwszej i czwartej panny młodej jest troszkę za bardzo abstrakcyjna.

Rewelacyjna książka.
Dająca mocne świadectwo wiary w Boga. Tego, że prawda i dobro zawsze zwycięży. Tego, że nie ma szans uciec przed tym co zostało zaplanowane przez Niego dla Ciebie. Bo jak napisane jest w Księdze Jeremiasza: Nie ukształtowałem Cię w łonie matki, znałem Cię.
Myślę, że książka wydaje się być doskonałą lekturą dla młodego człowieka. Zwłaszcza dla tych,...

2060

Urocza książka, obowiązkowa lektura dla każdej przyszłej panny młodej. Historia pewnej sukni ślubnej, którą w różnych odstępach czasu zakładają 4 panne młode. Każda z nich się czegoś przy tym uczy i my możemy uczyć się tego od nich, że jednak warto pójść za głosem serca.

Ta książka utwierdzila mnie jeszcze bardziej w tym że romansidla to nie moja bajka.

Bardzo wciągająca! Przepiękna opowieść, momentami wręcz nieprawdopodobna, ale czyta się cudownie. Przeczytana prawie cała w jeden wieczór (i noc) :)

Lubię romanse i tematykę weselną, więc pewnie dlatego sięgnęłam po „Suknię ślubną”. Nie mam jednak wiele do powiedzenia na jej temat. Uważam, że książka jest dobra, lecz nie z gatunku tych, które na długo zapadają nam w pamięć. Ot, po prostu przyjemna historia do poczytania. Dla mnie ze zbyt dużym naciskiem na religię.

Nie jest to zła książka, ale nie znalazłam w niej nic, co by mnie wciągnęło, albo chociaż jakoś bardziej zainteresowało.
Sam pomysł na opowieść osnutą wokół pewnej nietypowej sukni ślubnej jest całkiem ciekawy, jednak wydaje mi się, że wykonanie niezbyt się udało autorce. Dwie główne bohaterki - Charlotte i Emily, której wątek dzieje się w przeszłości, są jak dla mnie...

Dyskusje

• 2013