Maraton do szczęścia

Okładka książki Maraton do szczęścia Marta Radomska
Okładka książki Maraton do szczęścia
Marta Radomska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Maraton do szczęścia (tom 1) literatura piękna
Maraton do szczęścia (tom 1)
Czwarta Strona
2017-08-02
2017-08-02
literatura polska

Ależ zaskoczenie!! Po serii thrillerów chciałam zafundować sobie coś kobiecego, tkliwego i romantycznie cukierkowego. I tak się zapowiadała książka Marty Radomskiej. Ku mojemu zaskoczeniu, pozytywnemu zresztą, książka okazała się połączeniem sensacji, komedii i obyczajówki. Bardzo dobra książka, przeczytana w 2 wieczory. Autorka ma fajne lekkie podejście do pisania, jej język jest na prawdę ciekawy i zabawny. Wile razy się śmiałam. DO tego misternie utkana rodzinna tajemnica z zaskakującym zakończeniem i wątek sensacyjny! Woow! Cieszę się , że przeczytałam ta książkę i jestem zła, że tak długo z nią zwlekałam.

Dobrze się bawiłam czytając tą książkę. Co chwilę się śmiałam. Perypetie głównej bohaterki i zabawny sposób narracji spowodował że był to świetnie spędzony czas. Nie jest to jakaś literatura wysokich lotów ale świetna książka na odstersowanie się. A pies jest najzabawniejszą postacią. Polecam jako lekarstwo na nudę.

Książka jest w zdecydowanej większości nudna, dzieje się w niej coś dopiero na ostatnich około 50 stronach, a tych stron jest 450! Jest rozwleczona, przerost długości nad treścią.
Nie odmówię sobie złośliwości: na okładce mamy zachętę pani Agaty Przybyłek, twierdzącej że od książki "trudno się oderwać". No tak, to było dla mnie słuszne ostrzeżenie, bo książek Przybyłek nie strawiałam jeszcze bardziej.

Powieść z gatunku tych lekkich, ale nie zabawnych. Mnie dość sporo denerwowali bohaterowie, a może sposób ich przedstawienia...? Np. Łukasz - niby taki facet idealny, ale jednak miałam wrażenie, że nadopiekuńczy.

Coś nie pasowało mi w stylu literackim autorki. Miałam takie rozbieżne poczucie, że z jednej strony nic się ciekawego nie dzieje, a z drugiej - odczuwałam pewien klimat pospieszności i jakiegoś sztucznego udramatyzowania.
Wiele rzeczy było przewidywalnych, aż chwilami wkurzałam się, że bohaterowie czegoś nie odgadli.
Wątek policjanta pomagającego prywatnie z własnej inicjatywy i lekarki ujawniającej informacje na temat pacjentki wydawały mi się nierealistyczne.
I miałam ochotę zgrzytnąć zębami za każdym razem, kiedy pojawiało się sformułowanie "piesa-biesa", czyli mniej więcej co drugą stronę.

Okładkę uważam za nietrafioną względem treści i klimatu książki.

Wypożyczyłam od razu 3 tomy tej serii, ale dwóch pozostałych już nie przeczytam. Zaczęłam czytać 2-gą część, ale po kilku stronach odniosłam wrażenie, że książka będzie napisana według tego samego schematu i odłożyłam ją.

Pełna humoru książka, z domieszką kryminału i brudnych sekretów rodzinnych. Ola pracuje w klubie fitness. Dzięki przyjaźni z kolegą z pracy, Dareczkiem, poznaje jego brata Łukasza. Dziewczyna ma nadzwyczajnego pecha, w samochodzie ma pocięte opony, w sypialni wybitą szybę. Na szczęście nowo poznany chłopak przychodzi jej cały czas z pomocą.
Książka bardzo fajnie napisana, bawiłam się przy niej świetnie.

Książka bardzo fajnie napisana,...

Rodzinne sekrety, wartka akcja, humor, miłość i trochę grozy... A to wszystko w książce #maratondoszczęścia . Bawiłam się przy niej świetnie. Polecam!

Aleksandra jest trenerka fitness. Właśnie rozstała się z Krzysztofem. Lubi biegać. Kiedyś znajduje psa amstafa. Zaopiekować się nim i wziąć tymczasowo aż do odnalezienia właściciela proponuje poznany w parku Łukasz. Znajomość ta zakreśla szerokie kręgi. Ale jest ktoś kto "nie lubi" Aleksandry. Tylko kto? Przeczytaj koniecznie.

"Rachunek na szczęście bardzo wysoki nie był."

Czesto takie rachunki nie bywają wysokie.
Myśląc, co teraz mogłoby mnie uszczęśliwić widzę kubek kawy :) kubki w domu są, kawa jest, woda jest - czyli mam wszystko czego mi potrzeba do osiągnięcia szczęścia w zasięgu ręki :)
A Was? Co dziś najbardziej uszczęśliwi?

"Maraton do szczęścia" to pierwsza część przygód Oli.
Pierwsza książka Marty Radomskiej, którą przeczytałam i książka, dzięki której przekonałam się do polskich Autorek ♡
Komedia napisana w lekkim stylu, gdzie spotykamy pewnego zwierzaka, który zamiesza, oj zamiesza.
Poukładane do tej pory życie Aleksandry też nabierze tempa, ale tego nie da się opisać, to trzeba przeczytać :)

"Rachunek na szczęście bardzo wysoki nie był."

Czesto takie rachunki nie bywają wysokie.
A Was? Co dziś najbardziej uszczęśliwi?

"Maraton do szczęścia" to pierwsza część przygód Oli....

Książka skrząca humorem, z ciekawą fabułą i fantastycznymi postaciami (piesa też tu zaliczyć należy ;p ). Warta każdej poświęconej na czytanie minuty.

Wspaniała zabawna komedia , która została napisana w lekkim i przyjemnym stylu. Książka mnie tak zaciekawiła , że przeczytałem w ciągu całego wieczora. Ta książka to dla mnie rewelacja.
Naprawdę polecam

Naprawdę polecam

Na krótką chwilę chciałam sobie zrobić przerwę do zaczytywania się w thrillerach/ kryminałach i postanowiłam zmienić klimat. Na lżejszy. Wybór padł właśnie na „Maraton do szczęścia”. Książka w sumie nie wiem, jaka. Ani mnie nie zachwyciła ani nie zniesmaczyła. Na swój sposób była interesująca i nawet zabawna, ale jakoś tak czasem mi nie grało. Sytuacje za bardzo naciągane, czasem ten humor za bardzo na siłę. To wręcz trochę drażniło zamiast śmieszyć. Ogólnie to nie jest zła książka. Na odprężenie, jak się jest za bardzo zmęczonym, by zabrać się za cięższy kaliber, jest w sam raz. Taki dość sympatyczny przerywnik.

• 2017

Dodaj cytat z książki Maraton do szczęścia