Suknia ślubna

Wydawnictwo: Święty Wojciech
The Wedding Dress
literatura piękna
matgarita

Charlotte jest właścicielką eleganckiego salonu mody ślubnej w Birmingham. Wyszukiwanie niezwykłych sukien dla panien młodych to jej pasja. I dar. Ale gdy sama zostaje narzeczoną, nie potrafi znaleźć dla siebie sukni. Nie potrafi czy nie chce? A może rzecz w tym, że zamierza poślubić niewłaściwego mężczyznę? Szukając odpowiedzi na te pytania, Charlotte nieoczekiwanie dla nie samej kupuje na...

Szukając odpowiedzi na te pytania, Charlotte nieoczekiwanie dla nie samej kupuje na aukcji charytatywnej stuletni zniszczony kufer. Wewnątrz znajduje suknię ślubną. Skąd się tam wzięła? Dla kogo została uszyta?
Charlotte próbuje zbadać historię sukni. Odnajduje kobiety z nią związane. A to nie pozostaje bez wpływu na jej życie. Emily w 1912 roku. Mary Grace w 1939. Hillary w 1968. I Charlotte w 2012. Cztery kobiety i jedna suknia. Historia każdej z nich mówi o miłości, wierze, odwadze. O zaufaniu i przeznaczeniu.

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/suknia_slubna.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/suknia_slubna.html

bori1991 | 2019-09-30
Przeczytana: 28 września 2019

Rewelacyjna książka.
Dająca mocne świadectwo wiary w Boga. Tego, że prawda i dobro zawsze zwycięży. Tego, że nie ma szans uciec przed tym co zostało zaplanowane przez Niego dla Ciebie. Bo jak napisane jest w Księdze Jeremiasza: Nie ukształtowałem Cię w łonie matki, znałem Cię.
Myślę, że książka wydaje się być doskonałą lekturą dla młodego człowieka. Zwłaszcza dla tych, którzy są zagubieni. Potrzebują odnaleźć się. Potrzebują przykładu wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. A co w dzisiejszym świecie, zwłaszcza młodym, nie przychodzi łatwo.

liv87 | 2018-12-10
Przeczytana: 12 listopada 2018

Urocza książka, obowiązkowa lektura dla każdej przyszłej panny młodej. Historia pewnej sukni ślubnej, którą w różnych odstępach czasu zakładają 4 panne młode. Każda z nich się czegoś przy tym uczy i my możemy uczyć się tego od nich, że jednak warto pójść za głosem serca.

Anna Pawluk | 2018-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 listopada 2018

Ta książka utwierdzila mnie jeszcze bardziej w tym że romansidla to nie moja bajka.

Asia | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Bardzo wciągająca! Przepiękna opowieść, momentami wręcz nieprawdopodobna, ale czyta się cudownie. Przeczytana prawie cała w jeden wieczór (i noc) :)

Inez | 2018-06-16
Przeczytana: 06 maja 2018

Lubię romanse i tematykę weselną, więc pewnie dlatego sięgnęłam po „Suknię ślubną”. Nie mam jednak wiele do powiedzenia na jej temat. Uważam, że książka jest dobra, lecz nie z gatunku tych, które na długo zapadają nam w pamięć. Ot, po prostu przyjemna historia do poczytania. Dla mnie ze zbyt dużym naciskiem na religię.

Aga Rabe | 2018-04-26

Nie jest to zła książka, ale nie znalazłam w niej nic, co by mnie wciągnęło, albo chociaż jakoś bardziej zainteresowało.
Sam pomysł na opowieść osnutą wokół pewnej nietypowej sukni ślubnej jest całkiem ciekawy, jednak wydaje mi się, że wykonanie niezbyt się udało autorce. Dwie główne bohaterki - Charlotte i Emily, której wątek dzieje się w przeszłości, są jak dla mnie trochę irytujące, a ich wątki się jakby zbyt łatwo rozwiązują. Ponadto cała historia jest dość przewidywalna mimo, iż autorka próbowała trochę ją zamotać poprzez dodanie pobocznych postaci.
Najbardziej zaskoczyło mnie jednak porównanie tej tytułowej sukni ślubnej do Ewangelii. Nijak mi to nie pasuje. W ogóle bohaterowie są bardzo religijni, ale to akurat mi nie przeszkadza.

Katherina87 | 2018-02-06

Szukając odpowiedzi na te pytania, Charlotte nieoczekiwanie dla niej samej kupuje na aukcji charytatywnej stuletni, zniszczony kufer. Wewnątrz znajduje suknię ślubną. Skąd się tam wzięła? Dla kogo została uszyta?
Charlotte próbuje zbadać historię sukni. Odnajduje kobiety z nią związane. A to nie pozostaje bez wpływu na jej życie. Emily w 1912 roku. Mary Grace w 1939. Hillary w 1968. I Charlotte w 2012. Suknia pasowała na każdą z nich, jakby była dla niej przeznaczona. Żaden szew nigdy nie był poprawiany. Nie znać na niej zniszczeń. Nigdy nie poszarzała ani nie pożółkła. I wyglądała równie dobrze i modnie na każdej z nich.

Niezwykła suknia. Cztery kobiety i jedna suknia....

Magda | 2017-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: sierpień 2017

Bardzo dobra powieść. Ma wszystko to,co lubię-tajemnicę sprzed lat,połączenie teraźniejszości z przeszłością, subtelnie przedstawiony wątek miłosny i wyraźne postacie. Charlotte wie, czego chce od życia. Szuka szczęścia i marzy o prawdziwej rodzinie,ktorej nigdy nie miała. Bardzo przypomina Emily, bohaterkę z przeszłości - czy to przypadek? Podobały mi się też postacie męskie. Daniel- honorowy, zakochany i gotowy do poświęceń. Tim-choć przeżywa rozterki,odnajduje w końcu sens życia i dostrzega, co tak naprawdę w życiu jest ważne.
W pierwszej chwili pomyślałam, z książka jest kolejnym romansem,ale opis na okładce zachęcił mnie do lektury. Odpłynęłam od pierwszych stron. Historia Charlotte, która przez (zdawałoby się)przypadek nabywa stary kufer,zaciekawiła mnie. Książkę czyta się bardzo dobrze. Polecam!

PoProstuAsia | 2017-08-11
Przeczytana: lipiec 2017

Gdyby na tym portalu była półka "polecam", ta książka zdecydowanie znalazłaby tam swoje miejsce. Powtórzę to, co dość często piszę w opiniach: książkę czytało się z zapartym tchem, jednym ciągiem, a w umyśle tkwiło pytanie: co dalej? ...

książek: 2083

Książka przedstawia historie kobiet, które do ślubu włożyły tę samą suknię. Pierwsza kierowała się sercem i własnym rozumem, druga poślubiła ukochanego na którego musiała czekać, trzecia krótko cieszyła się małżeństwem ale była szczęśliwa a czwarta zrozumiała co ma robić po włożeniu sukni... Polecam książkę w której suknia jest jak ewangelia zawsze posuje.