Był sobie książę

Autor:
Cykl: Royal wedding (tom 1)
tłumaczenie
Iwona Janiak
Once Upon a Prince
wydawnictwo
Św. Wojciech
typ
papier
Ag2S
6,74 (221 ocen i 49 opinii)

Opis książki

Ich życie to dwa różne światy. On jest księciem. Ona zwykłą dziewczyną. Ale wszystko się zmieni, gdy ich drogi połączą się na wyspie St Simons. W czasie letnich wakacji książę Nathaniel nieoczekiwanie spotyka Susanne, która zdobywa jego serce. Jednak ich wspólna przyszłość nie jest tak prosta, jakby chcieli. Książę ma obowiązki, a napięta sytuacja polityczna nie sprzyja podejmowaniu spontanicznych decyzji, których kierunek wyznacza serce. Zobowiązania wobec rodziny i kraju, a także czekająca na księcia narzeczona będą trudnymi przeszkodami do pokonania na drodze do miłości.

Kto zwycięży – jego królestwo, czy jej serce?

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/byl_sobie_ksiaze.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/byl_sobie_ksiaze.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
beatka18 | 2013-11-18

to już moja druga książka tej autorki i wcale sie nie zawiodłam, w trakcie czytania ani troche sie nie nudziłam, od poczatku była ineresujaca i wciągająca, polecam tą książke, każda romantyczka która wierzy w miłość i jednego jedynego jak bohaterka sie nie zawiedzie i nawet rozmarzy jak ja

Marta | 2013-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2013

Wszystkie małe dziewczynki marzą o księciu z bajki. Te duże też, nawet jeśli wstydzą się przyznać (chociaż zamiast białego konia lepszy byłby fajny samochód). A co by było gdyby na waszej drodze stanął prawdziwy książę z koroną i własnym państwem? Takie oto szczęście spotkało bohaterkę powieści „Był sobie książę” Rachel Hauck.
Susanna jest w związku z Adamem od dwunastu lat. Kiedy dziewczyna oczekuje zaręczyn i rychłego zamążpójścia, Adam informuje ją, że się zakochał, bynajmniej nie w swojej obecnej dziewczynie. Wszystkie marzenia Suz nagle legły w gruzach, a po niewielkiej, rodzinnej wyspie lotem błyskawicy rozchodzi się informacja, że Adam zerwał z nią słowami: „Znalazłem właściwy pierścionek, ale niewłaściwą dziewczynę”. Co może być gorsze? Chyba tylko to, ze Susanna dostosowała cale swoje życie do byłego chłopka, a teraz została z niczym. Splot rożnych wydarzeń sprawia, że bohaterka poznaje Nate'a, który ratuje ją z opresji, czyli wymienia przebitą oponę. Oboje spotykają się...

Bujaczek | 2014-02-12
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Historia jak z bajki

„Czasami wydawało się jej, że ugrzęzła w jakiejś naprawdę kiepskiej opowieści, nieświadoma tego, że istnieją również inne księgi i inne opowieści. A wtedy ktoś - Bóg - podarował jej nową księgę. Z jasnymi nie zapisanymi stronami, czekającymi na stworzenie nowej historii.”*

Byłaś pewna swojej przyszłości, którą sobie obmyśliłaś. Miałaś chłopaka od którego po tylu latach oczekiwałaś pierścionka zaręczynowego, a potem byłby ślub, dom, dzieci, rodzina. Byłoby idealnie. Nie podejrzewałaś nawet, że mogłoby być inaczej, nie w twoim tak poukładanym życiu. Dlatego też gdy wszystko idzie nie tak jak zaplanowałaś wszystko wali się jak domek z kart, a ty musisz zacząć żyć od nowa.

„(…) znalazłem właściwy pierścionek, ale nie właściwą dziewczynę"** - takie słowa usłyszała dwudziestodziewięcioletnia Susanna od swojego chłopaka Adama. Nie to spodziewała się usłyszeć, liczyła, że po dwunastu latach bycia razem będzie mogła w końcu powiedzieć „tak”. Kobieta jest...

justi | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Lepsza wersja bajki o Kopciuszku niż film "Pretty woman". Tam bohaterką była prostytutka, tutaj porządna dziewczyna. Ciekawe, jak w baśń można wpleść wiarę i zawierzenie Bogu swojego życia. Wszystko pięknie pasuje.
Oddając Bogu wszystko, dokonujemy najlepszego wyboru. Tylko On wie, co najlepiej zrobić z tym, co Mu oddajemy. A to już nie baśń - wtedy po prostu bajka.
Nie byłoby "Kopciuszka" bez miłości. Lubię książki, w których mądra miłość decyduje o losach bohaterów. Lub decydują oni, kierując się miłością.

Malwina | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

Książka ta rozpoczyna się zerwaniem, a mianowicie chłopak Susanny Adam, z którym chodziła 12 lat zrywa z nią. Dziewczyna jest zdruzgotana bowiem liczyła, że ten jej się oświadczy. Cała wyspa na której dziewczyna mieszka wie, że ten powiedział jej "Znalazłem właściwy pierścionek, ale nie właściwą dziewczynę". Główna bohaterka jest załamana, ale za raz potem poznaje przystojnego Nathaniela. Nie ma jednak pojęcia, że jest on księciem.

Historia ta jest przyjemna, ale szczególnie nie zapadnie mi w pamięci. Zwykły romans. To co charakteryzuje tą autorkę to liczne odwołania do Boga. Niestety jak dla mnie, hmm... nie chcę powiedzieć, że naciągane ale niespotykane, bowiem nie wyobrażam sobie, żeby w dzisiejszych czasach dorosły mężczyzna idąc do Kościoła płacze ze wzruszenia. Mam wrażenie, że bohaterowie całkowicie oddali swój los w ręce Stwórcy. Mi odwołanie do religii wgl nie przeszkadzały, ale wiem, że są tacy których to bardzo irytuje. Jak dla mnie wiara w to, że Bóg trzyma gdzieś dla...

mnulka | 2014-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2014

Książka, jak książka, nie dla każdego. Ja oceniam ją w ten sposób, że może i byłaby ciekawa gdyby nie te ciągłe odnośniki do Boga (Pana). Mnie to strasznie irytowało i przyznam, że jest to pierwsza książka od dawna, którą rzuciłam przez pokój w połowie czytania i nie zamierzam jej dokończyć. Nie krytykuję autorki, każdy ma prawo pisać o czym chce i co czuje, ale mnie akurat ta książka, w ten sposób napisana, nie podchodzi. Nastawiłam się na zabawną historię, a znalazłam umartwianie się i rozterki duchowe pod tytułem "jaki jest dla mnie plan", czy raczej "jaki plan ma dla mnie Pan"? To nie dla mnie.

kretka221 | 2013-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 listopada 2013

Książka „Był sobie książę…” to romantyczną historię rodem z bajek Disney’a. Choć fabuła jest przewidywalna, to mimo wszystko, nie można się powstrzymać przed czytanie. Polecam na jesienne wieczory.

Doomisia | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Poszły dalej

Nathaniel i Susanna.

On jest księciem- ona zwyczajną dziewczyną.

Czy uda się im być szczęśliwymi??

Susanna nie miała wygórowanych oczekiwań. Chciała wreszcie powiedzieć "tak" na ślubnym kobiercu ,swojemu chłopakowi, z którym była związana od dwunastu lat. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy Adam oznajmia jej że poznał i zakochał się w innej kobiecie, świat Susanny legnie w gruzach.
I to właśnie wtedy spotyka swojego księcia z bajki...

Nathaniel nigdy nie przypuszczał że spotka miłość swojego życia pomagając jej zmienić oponę w samochodzie. Ale to właśnie wtedy poznaje Susannę i "zostaje oślepiony miłością" ...

Książkę miałam w planach przeczytać, lecz nie spodziewałam się, że jak tylko wejdę do księgarni, to kupię akurat ją ;) Ta okładka jest cudowna.
Historia jest prawdę mówiąc oklepana. Ona i on ; on występuje jako ktoś niedostępny dla zwyczajnej dziewczyny. Jest zarówno dużo książek jak i filmów w takim temacie. Niemniej jednak książkę czytało się...

Kasiek | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2014
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Rachel Hauck poznałam przy okazji lektury „Sukni ślubnej”. Tamta książka przyciągnęła mnie do siebie, po prostu, przypadkiem. „Był sobie książę” trafił na tapetę przypadkiem. Ot klasyczny dylemat, co wybrać na dwudniowy wyjazd, żeby za ciężkie nie było, za dużo miejsca w torbie nie zajęło, ma się czytać dobrze. W pierwszej chwili zdyskwalifikowałam akurat tę książkę… bałam się banału, bajki a ja w bajki nie wierzę – zwłaszcza teraz. A jednak, kolejny raz się okazało, że możemy planować wybór lektury, ale najlepsza jest intuicja, zdajmy się na przeznaczenie. Ta książka miała być deską ratunkową, na wypadek gdybym przeczytała ebooka i papierową książkę, skończyło się na tym, że w kąt poszedł tablet z ebookiem, z ukochanym serialem, nie chciałam wypuścić współczesnej bajki z rąk. Wiem, że wiele osób uzna mnie za infantylną, a mówcie co chcecie. „Był sobie książę” było weekendowym strzałem w dziesiątkę.

Susanna mieszka w Georgii, od dwunastu lat spotyka się z Adamem, zawodowym...

Śnieżka | 2014-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Mało która z dziewczyn nie marzy o Księciu z bajki... no dobrze nie koniecznie musi być to od razu prawdziwy książę, ale na pewno musi to być prawdziwa i piękna Miłość - takie pragnienie ma też bohaterka książki, czy uda się Jej je spełnić? Nie napisze - przeczytajcie sami.

"Suknia ślubna" podobała mi się bardziej, ale i książka "Był sobie książę" zauroczyła moje serce. Plusik za dyskretne a jednak znaczące wstawki o Bogu, które dają człowiekowi do myślenia.
Współczesna bajka, jaką chce każdy przeżyć! Polecam - szczególnie romantycznym duszą!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica