Legenda

Okładka książki Legenda David Gemmell
Okładka książki Legenda
David Gemmell Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Saga Drenajów (tom 1) fantasy, science fiction
Saga Drenajów (tom 1)
Legend
Zysk i S-ka
1996-01-01
83-7150-096-3
Zbigniew A. Królicki, Barbara Kamińska
powieść łotrzykowska

Książka którą przeczytałem z polecenia pewnej pani bibliotekarki w mojej pobliskiej bibliotece. Przez pierwszą połowę książki nieco się męczyłem , lecz gdy udało mi się dobrnąć do drugiej połowy książki to zagwarantowała mi ogromną dawkę rozrywki.
Plusami książki które znalazłem to:
-Prosty język który ułatwia śledzenie akcji;
-Pomimo, że jest to książka fantasy to zawiera mnóstwo przekazów które są bardzo wartościowe;
-Bardzo wciągające sceny akcji;
-Kreacja głównego Bohatera którego można bardzo polubić i utożsamić;
-Kreacja głównego antagonisty;
Jak niemalże każda książka posiada wady;
-Romans który jest bardzo płytki i żenujący
-Większość postaci nie posiada efektu głębi.
-Brak załączonej mapy która ułatwiłaby w kreacji lokalizacji książki.
-Połowa książki jest ścianą tekstu która potrafili spowolnić czytanie.
-Mocno przewidywalne zakończenie książki w stylu ,,zbieg okoliczności"
-Co chwilowe skakanie po lokalizacji/miejsc które utrudnia czytanie.
Do samej książki i cyklu kiedyś wrócę i kto wie może moja ocena wzrośnie :)
Dla zwolenników fantazy polecam :)

Plusami książki które znalazłem to:
-Prosty język który ułatwia śledzenie akcji;
-Pomimo, że jest to książka fantasy to zawiera...

Jak do tej pory lubiłem cykle w stylu "heroic fantasy", nawet pomimo tego, że w większości są to już dość stare cykle z dość sporą ilością kiczu, niestety zabrałem się za Legendę chyba w złym czasie, po moich ostatnich sporych zawodach czytelniczych i mój poziom odporności na głupoty i absurdy znacząco się zmniejszył. Stąd też zostawiam bez oceny, ponieważ odpadłem dość szybko, gdzie nowo poznane wrogo do siebie nastawione postacie po godzinach znajomości ni stąd ni zowąd spędzają ze sobą noc i rankiem mamy szaleńczą miłość.
Normalnie, pewnie bym się nie poddawał, ale po prostu nie dałem rady, może kiedyś zrobię podejście numer 2.

Polecam nie tylko fanom gatunku.

Polecam nie tylko fanom gatunku.

Odstawiłem po 1/3.
Ściany dialogów i niespecjalnie wciągająca historia. Może później się rozkręca, ale mi szkoda tracić czasu na przebijanie się przez tekst.

Odstawiłem po 1/3.

Super książka Gemmella. Czytałem ją jakiś czas temu po Troi, która jest moją ulubioną powieścią. Może nie jest to poziom wspomnianej Troi, ale i tak jest to kawał dobrej książki.

Nie spodziewałem się zagrania z Ambrią, doceniam pomysł używania imion jako kluczy do magicznych umiejętności.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, ale ani porywająca (oczywiście moim zdaniem) ani szczególnie oryginalna. Bardzo dobre opisy walk i bitew, jak to u Gemmela. Ale fabuła prosta, w sumie chyba mało zaskakująca.... Miałam większe nadzieje po przeczytaniu cyklu "Troja".

Pan Gemmell kolejny raz pokazał klasę, zresztą jak przy każdej książce. Jak dla mnie poziom wszystkich jego książek jest na prawdę wysoki.
Uwielbiam książki, gdzie jest dużo walk i gdzie non stop dużo się dzieje. David Gemmell mi to zapewnia.

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę jakieś 20 lat temu. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Płakałam ja. Płakali koledzy, którzy także czytali. Rewelacyjnie opisana historia. Wróciłam do niej po latach. Może już bez łez ale przeczytałam z ogromną przyjemnością.

To jest taka książka, którą można czytać w kółko i nie nudzi się. Książka, której bohaterowie mają wartości jakich dziś nie ma już

David Gemmell Legenda Zobacz więcej
David Gemmell Legenda Zobacz więcej