Upadek królów

David GemmellStella Gemmell Wydawnictwo: Rebis Cykl: Troja (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Fall of Kings
Troja (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-05-31
Patryk Sawicki

Bardzo fajnie się czyta, luźno inspiruje się mitem, co czasem zaskakuje. Trochę nieścisłości i umowności, trochę naiwna. Czasem nadprzyrodzoność bohaterów irytuje. Ale ogólnie bardzo przyjemna lektura.

Czytałam tak dawno temu. Nie jestem w stanie dać obecnie uczciwej, konkretnej oceny, ale cała seria była świetna- taką ją pamiętam, jak i pozostałe książki Gemmella, które bardzo mi się podobały. Dobra fantastyka.

Gorąco polecam tę pozycję! Obowiązkowa książka kto lubi historię i fantastykę. Oby więcej tak dobrze napisanych książek w takim stylu. Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam!

Bawiłem się rewelacyjnie przez wszystkie 3 części. Według mnie zarówno David jak i Stella przedstawili świat Grecji bardzo dokładnie, a przede wszystkim dobrze. Przedstawienie swojej wizji podstępu króla Agamemnona - Konia Trojańskiego było czymś genialnym. Podobnie jak przedstawienie swojej wizji walki Achillesa z Hektorem, które czyta się na jednym wdechu - według mnie...

Świetne zakończenie wciągającej sagi Davida Gemmella.
W dalszym ciągu spotykamy się z ciekawą fabułą, wyrazistymi bohaterami i doskonałymi opisami bitew. Choć pod koniec powieści pojawiło się kilka dość mało prawdopodobnych zbiegów okoliczności, to przygodę z „Troją" kończę z poczuciem przeczytania bardzo dobrej trylogii.
Polecam

Upadek królów, trzeci i ostatni tom świetnego cyklu trojańskiego, wydany już po śmierci autora i dokończony przez jego żonę Stellę. Wojna trojańska, oblężenie Troi przez koalicję Achajów zebranych przez króla Agamamnona, jej upadek i zniszczenie. Walka i śmierć Hektora, bohatera trojańskiego i śmierć Achillesa, króla Tessalii, śmierć Priama, króla Troi. Świetna książka...

Zakończenie trochę mnie rozczarowało, ale poza tym warto przeczytać.

Zwieńczenie trylogii, która jest nowo opowiedzianą historią Troi.
Koń trojański nie jest tu drewnanym koniem pułapką.
Historia bardzo, ale to bardzo dobra. Od pierwszego do trzeciego tomu cała czas trzymała w napięciu.
Ze świecą szukać takich książek jak ta.
Wieczny szacunek dla Pan Gemmella.

Wielki finał w wykonaniu autora jest zaskakujący a zarazem całkiem realistyczny. Zwięczenie uczty dla miłośników beletrystyki historycznej i starożytnej Grecji

Jak dwie wcześniejsze części ... genialna :) polecam gorąco

• Chcę w prezencie