Mowa ciała

Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
poradniki

80% informacji o ludziach czerpiemy nie z ich słów, lecz z zachowania i gestów. To one właśnie zdradzają nasze prawdziwe intencje i nastawienie jeśli umiemy je zaobserwować i odczytać. Ten światowy bestseller na temat mowy ciała jest drugim, znacznie wzbogaconym wydaniem pierwszej książki A. Pease'a pod takim samym tytułem. Tym razem autorzy analizują poszczególne elementy niewerbalnej komunikacji i całe grupy gestów, korzystając z najnowszych badań i ustaleń w dziedzinie biologii ewolucyjnej, psychologii i medycyny z jej nowoczesnymi technikami obrazowania mózgu. W charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób dzielą się z nami poważnymi strategiami odczytywania sygnałów mowy ciała i ich świadomego wykorzystywania w rozmaitych okolicznościach. Piszą m.in
- jak poprzez odpowiedni uścisk ręki przejąć kontrolę nad sytuacją;
- jakie grupy gestów zdradzają kłamcę;
- papieros, filiżanka kawy, okulary i makijaż co dają do zrozumienia;
- jak świadomie wpłynąć na mowę ciała rozmówcy i zmienić jego nastawienie.

surrealice | 2012-08-10
Przeczytana: 27 lutego 2012

Rewelacyjna książka, można się z niej dowiedzieć całej masy zagadnień na które nawet nie zwracamy uwagi a które są bardzo istotne.
Po przeczytaniu można zobaczyć świat na nowo i zwyczajnie usiąść w dowolnym miejscu obserwować ludzi i czerpać z tego faktu niesamowitą radość.
Polecam każdemu kto pracuje z ludźmi. Lektura ta to kopalnia wiedzy i prawdziwa przyjemność.

Tricksofmind | 2015-05-19

Przeczytałem ją kilka razy i muszę stwierdzić, że jest to bardzo dobra książka dla kogoś kto nigdy nie miał styczności jeszcze z tematem. Jednak niestety posiada też kilka nieścisłości. Zapraszam do siebie na bloga gdzie poświęciłem wiele artykułów na temat mowy ciała, a pisałem je na podstawie tej oraz wielu innych książek i oczywiście swojego wieloletniego doświadczenia :)

smiler | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Bardzo dobra książka! Dla osób zainteresowanych podstawami mowy ciała - strzał w 10. Dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności odczytywania sygnałów niewerbalnych - strzał w 10 ;)!

Jedynym minusem jest fakt, że przy opisywaniu danego zagadnienia w książce wykorzystywane są rysunki, a nie jednolite ilustracje (chociaż te też występują). Z drugiej jednak strony łatwiej dostrzec to, co autorzy chcieli nam przekazać... poza tym mamy wyobraźnię.

Polecam wszystkim. Lektura jest lekka, ciekawa i obfita w wiele ciekawych informacji.

Energia | 2014-08-03
Na półkach: 2014, Przeczytane, Poradnik
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Książkę polecam dla wszystkich osób, dla kobiet i dla mężczyzn, którzy chcą zrozumieć co kto chce powiedzieć poprzez swoją mowę ciała, jakie ma prawdziwe nastawienie do drugiej osoby, jak postępować aby druga osoba bardziej do nas się otworzyła i żeby miała lepsze nastawienie, zrozumieć różnice jakie są w psychice między kobietami a mężczyznami. Wszystko w świecie towarzyskim i w świecie pracy pod względem przedstawienia produktów itp. Wszystko jest opisane w sposób bardzo zrozumiały, prosty do zrozumienia i od czasu do czasu są humorystyczne opisy co, według mnie, pomagają zapamiętywanie tego wszystkiego. Na końcu książki są obrazki przedstawiające różne sytuacje i trzeba zgadnąć co przedstawiają, pod nimi potem jest rozwiązanie co streszcza wszystko to, co było w trakcie lektury.

Nie podobało mi się jedynie rodział poświęcony zalotom bo opisane było wszystko pod jednym kątem, dokładniej nie brało się pod uwagę różnic intelektualnych. Np. uważane jest za normalne, że mężczyzna...

Finkla | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Książka pisana chyba bardziej z myślą o marketingu niż o czytelnikach. Spokojnie dałoby się te same informacje zawrzeć, zużywając trzykrotnie mniej papieru. Wystarczyłoby polikwidować wyodrębnione z tekstu cytaty, puste strony z okazji zakończeń rozdziałów, a przede wszystkim — powtarzanie tego samego.

Rzeczy banalne — na przykład jak powinien wyglądać uścisk ręki — sprzedawane są jako przełomowe odkrycia. A tak naprawdę, niewiele znalazłam rzeczy nowych i ciekawych.

Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2016/09/mowa-ciaa-tylko-podziwiac-marketing.html

Wieruch | 2012-11-11
Przeczytana: wrzesień 2012

Do książki podszedłem z dystansem. Niepotrzebnie jak się okazało. Prosty i przejrzysty język pozwalał czytać książkę bardzo szybko. Tak szybko, że po skończeniu zacząłem ją czytać jeszcze raz, tym razem robiąc notatki. Wiele razy pośmiałem się z humoru autorów. Polecam każdemu kto chce odkryć podstawy mowy ciała i zacząć spoglądać na ludzi bardziej uważnie.

Agnieszka | 2012-08-12
Przeczytana: lipiec 2012

Czytając tę książkę zdałam sobie sprawę jak sama nieświadomie wysyłam na zewnątrz sygnały w postaci różnych gestów. Po lekturze jestem świadoma moich zachowań i staram się nad nimi panować. W chwilach nudy polecam obserwację ludzi - czasami można się nieźle ubawić ;)

Skadi | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Moim zdaniem najlepsza książka o mowie ciała. Dużą zaletą jest to, że przykłady są ilustrowane. Może obrazki nie są najwyższej jakości (co jest wadą szczególnie przy podsumowaniu, kiedy chcemy sprawdzić ile się nauczyliśmy), ale są również zdjęcia, więc jest ok. W porównaniu z innymi książkami bardzo pozytywnie wypada pominięcie życiowych anegdotek pisarzy opisujących kiedy w życiu zaobserwowali dany gest. Napisana prostym językiem. Polecam

Krzem88 | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Książka genialna w swojej prostocie. Szczerze jestem bardzo zaskoczony tym czego możemy się z niej dowiedzieć. Sam byłem nieświadomy różnych postawach ciała, jakie codziennie wykonujemy rozmawiając z ludźmi. Często wysyłamy postawy negatywne sprzeczne z tym co mówimy. W książce jest to wszystko szczegółowo opisane. Każdy powinien przeczytać i zagłębić tą wiedzę, która do niedawna była nam nieznana.

Polecam !

Pijany_nietoperz | 2014-01-19

Wcale nie przesadzę jeśli powiem, że jest to jedna z lepszych na rynku w tym gatunku. Najlepsza jaką mogłem przestudiować. Szeroka gama tematów, ale w jakże przystępnym języku. Ciekawe odniesienia do aktorów i polityków. Warta tych pięciu dych.