Obudź w sobie olbrzyma

Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-60652-52-7
poradniki

Anthony ROBBINS niezwykłe zjawisko w kręgach amerykańskiej nauki ostatnich lat uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze. W ciągu dekady ponad milion ludzi zainwestowało, z powodzeniem, w książki, kasety audio i wideo z materiałami jego autorstwa. Robbins jest pierwszym pośród pionierskich ekspertów od tzw. psychologii zmian w USA. z wielkim sukcesem kieruje założonymi przez siebie dziewięcioma firmami. Jest wziętym, wysoko cenionym konsultantem świata biznesu, rządu USA i rządów innych krajów. W książce Obudź w sobie olbrzyma odsłania przed nami metody i techniki, które opanował w najwyższym stopniu, pozwalające mu po mistrzowsku obcować z ludzką psychiką. Na kartach swej obszernej pracy wykłada klarownie i przekonywająco, jak wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, mieć wpływ na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny. Krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalając dotrzeć do wyznaczania celu, dziś majaczącego gdzieś za mgłą. Ocknij sie i zacznij kontrolować całe swoje życie namawia Robbins. Ujarzmij siły, które kształtują Twoje przeznaczenie.

Opinie czytelników (1945)
DimaKorlotian | 2014-09-08

Bardzo długo zbierałem się do przeczytania tej książki. Patrząc na okładkę (heh..) i wykłady Robbinsa, miałem wrażenie, że będzie to kolejna motywacyjna książka w stylu amerykańskim. Czyli możesz wszystko i wszędzie, masz 2 lata na zostanie milionerem. Nie.

Można znaleźć dużo smaczków, wytłumaczenie procesów, które zachodzą w naszej głowie. Ciekawe historie inspirują i dają do myślenia. Czasem zdarzają się zbyt długie opisy, które sprawiają, że skaczemy do następnego działu. Książka bardzo dobra, miejscami genialna, jak np. rozdział o pytaniach.

emultimax | 2014-01-12
Przeczytana: 1999 rok

Zmiana - Tym słowem mógłbym określić to co dla mnie oznacza to dzieło. Niegdyś zakompleksiony nastolatek, który pod koniec lat dziewięćdziesiątych dzięki bratu sięga po Obudź w sobie olbrzyma, nagle rozumie, że nie musi być nijaki i stawia sobie cele do których uparcie dąży i z roku na rok robi progres...
Jest w tej książce wiele mega zdań, jednak jedno jest wyjątkowe, właśnie niedawno sobie to uświadomiłem:
"Wielu ludzi przecenia to co może osiągnąć w ciągu roku, niewielu natomiast docenia to co może osiągnąć w ciągu 10 lat."
Zastanów się czytelniku mojej recenzji, gdzie byłeś 10 lat temu, a gdzie jesteś dzisiaj? Miej wizję, misję i cele. Planuj długoterminowo i korzystaj z życia.

Mylengrave | 2013-02-15

Mój Boże, cóż za pierdoły! A do tego styl robiący z czytelnika idiotę - bardzo mocno nikomu nie polecam.

katiana | 2013-12-02
Przeczytana: grudzień 2013

Męczę tą książkę kolejny raz i nie jestem w stanie przez nią przebrnąć. Jest napisana fatalnie i bezmyślnie, może i autor miał dużo mądrych rzeczy do przekazania i bardzo bym chciała wszystkiego się dowiedzieć i wprowadzić w życie,ale prędzej umrę ze znużenia. Książka rozwleczona na 600 stron monotonna, za dużo niepotrzebnych pustych słów, szkoda mi życia ,boli mnie głowa!

MG42 | 2012-08-21

Jedna z książek, która zmieniła moje życie.

Globetrotter | 2014-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2014

Kawał potężnej lektury. Na pewno potrafi zmienić życie, podejście do niego, kontakty z innymi. Pozwala docenić to co się ma i uwierzyć, że można osiągnąć wiele.

Kontrowersyjne techniki NLP, które przewijają się przez wszystkie rozdziały. Na ten moment nie są dla mnie przekonujące

Na pewno można wiele wynieść z tej książki, lecz jeśli ktoś podchodzi do tematu roszczeniowo i oczekuje 100% trafionych prawd, recept, to będzie zawiedziony. Jednak nie ma chyba takich książek, które są genialne w 100% i wszystko się sprawdza, choććććć....

"Bogaty czy biedny po prostu różni mentalnie" jest bliskie ideału, ale umówmy się, porusza znacznie węższą dziedzinę niż ksiązka Robinsa.

Jeśli chodzi o "olbrzyma" to czuję, że muszę go przeczytać jeszcze raz.
Posiadam nawet notatki, ciekawsze stwierdzenia, cytaty, złote myśli, jednak to jest tak wielka ilość materiału, że chyba tylko ponowna lektura pomoże mi usystematyzować tę wiedzę

| 2013-11-09

Pseudopsychologiczne umcy mcy okraszone bla bla bla cytatami a la think positive, ale to nie jest pozytywne, tylko życzeniowe.

ipower | 2012-09-20

hmm wzbudziła moje zainteresowanie psychologią ale NLP to pseudonauka!!!

Za pomocą tego typu książek kreujemy w sobie zakłamany obraz siebie, zakłamany obraz życia i rzeczywistości. Może to doraźne antidotum(a raczej placebo) dla wielu ludzi - idealna dla postmodernistycznego społeczeństwa, które zamiast zmierzać do wiedzy i mądrości samo się ogłupia i odurza tego typu używkami.

Tego typu książki w ogóle nie rozwijają człowieka ani jego światopoglądu ale karmią złudzeniami!

Marco | 2011-09-25
Przeczytana: 20 września 2011

Książka, którą warto przeczytać. Tym bardziej jeśli nie jesteś do końca zadowolony z "jakości Twojego życia". Pokazuje jak każdego dnia zmotywować siebie do działania. Jak z postawy biernej przejść do aktywnej.Najistotniejszym przesłaniem jest stwierdzenie, że w życiu zawsze jest czas na zmiany i tylko od nas zależy czy podejmiemy się tego wyzwania.Polecam

wspanialutka | 2014-01-13

Wychodzę z założenia że ze wszystkiego trzeba czerpać co najlepsze. Odnosząc się do książki, również kilka bardzo mądrych rad z niej zaczerpnęłam. I kilka przydatnych wskazówek dotyczących myślenia o sobie i swoim życiu śmiało można z niej wynieść. Jest długa, co może zniechęcać wielu, ale akurat mi to nie przeszkadzało. Dość szybko ją przeczytałam, i otworzyła mi oczy na klika spraw. Nie można oczywiście traktować jej jak kompendium wiedzy, ponieważ wiele rzeczy/teorii zostało już obalonych od czasu jej napisania. Jednakże można znaleźć w niej motywację do walki o siebie i lepsze życie. A chyba nic co pozytywnie motywuje- nie jest złe ;)

zobacz kolejne z 1935