Obudź w sobie olbrzyma

Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-60652-52-7
poradniki

Anthony ROBBINS niezwykłe zjawisko w kręgach amerykańskiej nauki ostatnich lat uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze. W ciągu dekady ponad milion ludzi zainwestowało, z powodzeniem, w książki, kasety audio i wideo z materiałami jego autorstwa. Robbins jest pierwszym pośród pionierskich ekspertów od tzw. psychologii zmian w USA. z wielkim sukcesem kieruje założonymi przez siebie dziewięcioma firmami. Jest wziętym, wysoko cenionym konsultantem świata biznesu, rządu USA i rządów innych krajów. W książce Obudź w sobie olbrzyma odsłania przed nami metody i techniki, które opanował w najwyższym stopniu, pozwalające mu po mistrzowsku obcować z ludzką psychiką. Na kartach swej obszernej pracy wykłada klarownie i przekonywająco, jak wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, mieć wpływ na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny. Krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalając dotrzeć do wyznaczania celu, dziś majaczącego gdzieś za mgłą. Ocknij sie i zacznij kontrolować całe swoje życie namawia Robbins. Ujarzmij siły, które kształtują Twoje przeznaczenie.

Cezar Kolcz | 2018-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Autor jest amerykańskim doradcą życiowym i mówcą motywacyjnym znanym dla mnie z portalu Youtube.
Książka głównie o emocjach, o tym jak nasze mówienie o rzeczach doczesnych wpływa na to jak widzimy rzeczywistość. Autor namawia nas do zmiany samopoczucia poprzez czynienie dobra. Plusem jest to, iż autor daje nam słowa zastępujące "słowa złe", co czyni swego rodzaju słowniczek w książce przy niemal każdym rozdziale.
W punkt autor wypowiadał się o systemie więziennictwa, jak widać po dacie wydania książki dalej nic się nie zmieniło. Więźniowie traktują karę jak hotel i z chęcią tam wracają.
Autor wskazuje też na poprawę samopoczucia poprzez działalności charytatywne. Zaimponował mi również rozważaniami na temat swojego życia i zmian jakich dokonał w swoim związku poprzez zwykłe rozmowy z żoną.
Czy polecam tę książkę? Tak, jest to jedna z pozycji obowiązkowych.

książek: 1968
asiula1000 | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Sięgnęłam po lekturę z ciekawością, brnęłam wytrwale przez pierwszych 50 stron, potem czytałam wybiórczo fragmentami i zdania pisane WIELKIMI LITERAMI - i było co czytać! Lecz to książka nie dla mnie.
Trudno mi uwierzyć autorowi, z powodu negatywnego nastawienia do "amerykańskiego" sposobu pisania.

Nie chcę być niesprawiedliwa, bo jest tu wiele sensownych zdań, ale prawie 680 stron, to trochę zbyt dużo. Obudzony olbrzym chciałby działać, a ze znużenia - rozleniwia się i zasypia.
Myślę sobie, że obudzić olbrzyma jest łatwo - i trudno jednocześnie. Zakochać się! Wtedy i góry można przenosić :) miast brnąć przez tę cegłę.

DimaKorlotian | 2014-09-08

Bardzo długo zbierałem się do przeczytania tej książki. Patrząc na okładkę (heh..) i wykłady Robbinsa, miałem wrażenie, że będzie to kolejna motywacyjna książka w stylu amerykańskim. Czyli możesz wszystko i wszędzie, masz 2 lata na zostanie milionerem. Nie.

Można znaleźć dużo smaczków, wytłumaczenie procesów, które zachodzą w naszej głowie. Ciekawe historie inspirują i dają do myślenia. Czasem zdarzają się zbyt długie opisy, które sprawiają, że skaczemy do następnego działu. Książka bardzo dobra, miejscami genialna, jak np. rozdział o pytaniach.

emultimax | 2014-01-12
Przeczytana: 1999 rok

Zmiana - Tym słowem mógłbym określić to co dla mnie oznacza to dzieło. Niegdyś zakompleksiony nastolatek, który pod koniec lat dziewięćdziesiątych dzięki bratu sięga po Obudź w sobie olbrzyma, nagle rozumie, że nie musi być nijaki i stawia sobie cele do których uparcie dąży i z roku na rok robi progres...
Jest w tej książce wiele mega zdań, jednak jedno jest wyjątkowe, właśnie niedawno sobie to uświadomiłem:
"Wielu ludzi przecenia to co może osiągnąć w ciągu roku, niewielu natomiast docenia to co może osiągnąć w ciągu 10 lat."
Zastanów się czytelniku mojej recenzji, gdzie byłeś 10 lat temu, a gdzie jesteś dzisiaj? Miej wizję, misję i cele. Planuj długoterminowo i korzystaj z życia.

katiana | 2013-12-02
Przeczytana: grudzień 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Męczę tą książkę kolejny raz i nie jestem w stanie przez nią przebrnąć. Jest napisana fatalnie i bezmyślnie, może i autor miał dużo mądrych rzeczy do przekazania i bardzo bym chciała wszystkiego się dowiedzieć i wprowadzić w życie,ale prędzej umrę ze znużenia. Książka rozwleczona na 600 stron monotonna, za dużo niepotrzebnych pustych słów, szkoda mi życia ,boli mnie głowa!

Mylengrave | 2013-02-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mój Boże, cóż za pierdoły! A do tego styl robiący z czytelnika idiotę - bardzo mocno nikomu nie polecam.

MG42 | 2012-08-21

Jedna z książek, która zmieniła moje życie.

Globetrotter | 2014-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2014

Kawał potężnej lektury. Na pewno potrafi zmienić życie, podejście do niego, kontakty z innymi. Pozwala docenić to co się ma i uwierzyć, że można osiągnąć wiele.

Kontrowersyjne techniki NLP, które przewijają się przez wszystkie rozdziały. Na ten moment nie są dla mnie przekonujące

Na pewno można wiele wynieść z tej książki, lecz jeśli ktoś podchodzi do tematu roszczeniowo i oczekuje 100% trafionych prawd, recept, to będzie zawiedziony. Jednak nie ma chyba takich książek, które są genialne w 100% i wszystko się sprawdza, choććććć....

"Bogaty czy biedny po prostu różni mentalnie" jest bliskie ideału, ale umówmy się, porusza znacznie węższą dziedzinę niż ksiązka Robinsa.

Jeśli chodzi o "olbrzyma" to czuję, że muszę go przeczytać jeszcze raz.
Posiadam nawet notatki, ciekawsze stwierdzenia, cytaty, złote myśli, jednak to jest tak wielka ilość materiału, że chyba tylko ponowna lektura pomoże mi usystematyzować tę wiedzę

| 2013-11-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pseudopsychologiczne umcy mcy okraszone bla bla bla cytatami a la think positive, ale to nie jest pozytywne, tylko życzeniowe.

Tokerip | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Trzeba przyznać, że autor rozpisał się z wielkim rozmachem i entuzjazmem. Prawie 700 stron mądrych rad i przykładów ozdobionych nagłówkami, podpunktami, schematami i złotymi myślami. Jednym słowem ogrom pracy. Nie brakuje przykładów z życia różnych wspaniałych, godnych naśladowania ludzi sukcesu (takich jak Donald Trump, lub Matka Teresa). Nad wszystkim przyświeca myśl mogąca w skrócie brzmieć tak: "Chcesz odmienić swój los? Odmień siebie". Jest mimochodem wspomniane o ciekawych teoriach z psychologii ale opisywanych lepiej w innych książkach, innych autorów. Nie zauważyłem natomiast by poruszana była kwestia temperamentów, więc jeśli akurat ktoś nie ma skłonności do ekstrawersji, to może mieć problem z niektórymi wskazówkami. Autor, oprócz mniej lub bardziej ścisłych informacji, głównie serwuje nam swoje subiektywne poglądy i przekonania. Myślę, że można potraktować je co najwyżej jako ciekawostkę wartą dalszej dyskusji.
Czy po przeczytaniu tej książki stanę się Olbrzymem? Jeśli...