Alpha Human

Książka jest przypisana do serii/cyklu "charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2737-0
Michał Gil

Pełnisz różne role w swoim życiu - członka rodziny, przyjaciela, pracownika, obywatela. Masz jakąś płeć i oceniasz siebie na różne - czasem lepsze, czasem gorsze - sposoby. Wpajano Ci przez całe życie, abyś był "kimś" i miał to "coś" - te dwie misje zabrały Ci sporo czasu z Twojego cennego życia. Tak jakby przepisem na szczęście był domek do mieszkania, ciało do pokazania, praca do zapewnienia bezpieczeństwa, internet do ucieczki od siebie samego, rodzina i znajomi do zniknięcia w tłumie. W tym śnie kończy większość z nas. A Ty... Czy też chcesz tak właśnie skończyć?

Zastanów się przez chwilę, kim byś był bez tych wszystkich aspektów osobowości. Jak byś żył, gdybyś nie przemieniał się w kogoś przy innych ludziach, by dobrze Cię postrzegali. Gdybyś przestał zaciskać zęby, gdy pragniesz krzyczeć, i nie udawał, gdy pragniesz coś komuś otwarcie powiedzieć? Gdybyś zaczął prezentować prawdziwą odwagę, zamiast nieśmiałości albo pozerstwa, gdybyś nie sprzedawał siebie pod maską wyjątkowości czy kultury i dowiedział się tego, co powinieneś już dawno zrozumieć? Gdybyś wiedział, że istnieje coś więcej, co przekracza najśmielsze wyobrażenia i jest dostępne tylko nielicznym? Co by się wtedy stało? Kim byś wtedy był? Kim w ogóle jesteś, gdy zdejmiesz z siebie te wszystkie warstwy wieku, płci, wyglądu, celów życiowych, podziału na bliskich i dalekich, moralne i niemoralne, gorsze i lepsze? KIM TY W OGÓLE JESTEŚ??

Uważaj… Oferuję tylko i wyłącznie Prawdę. Gdy raz się Ją złapie za nogi, nie ma odwrotu. Jeśli chcesz Ją poznać, jeśli czujesz, że jest głębszy powód, dla którego wybrałeś… a może zostałeś wybrany przez tę książkę… to chcesz odkryć Siebie, o jakim nawet nie miałeś odwagi pomarzyć. I jeśli jest w Tobie coś więcej niż tylko mały światek nieświadomych iluzji, których trzeba bronić przez całe życie, jeśli masz odwagę zobaczyć, co jest w króliczej norze, jeśli nie boisz się być takim bohaterem, który patrzy sobie w twarz w lustrze z dużą pokorą i świadomym zrozumieniem, jeśli pragniesz, jeśli jesteś gotowy, oddaj się temu, co szuka Cię przez całe życie… To znaczy, że nadszedł już ten Czas i powinniśmy na siebie trafić.

źródło opisu: Helion, 2010

źródło okładki: helion.pl

Cezar Kolcz | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Książka jest napisana prostym i zrozumiałym dla przeciętnego odbiorcy językiem. Trudne pojęcia są tłumaczone od razu. Na początku myślałem, że wprowadzenie Liska i Królika było głupim posunięciem autora, jednak po pewnym czasie doszedłem do przeciwnego wniosku. Książka przez to nie jest nudna i jest to najprostszy a zarazem najsprytniejszy sposób wprowadzenia przykładów "z życia wziętych". Czy polecam książkę ? Jasne. Powoli trzeźwo spojrzeć na świat.

Missy | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Książka ma przede wszystkim na celu pokazanie nam mechanizmów, które nami sterują na co dzień. Po przeczytaniu jej nagle wszystko zaczęło być prostsze - patrząc na coś widzę to tak, jakie jest na prawdę, a nie tak jak kreuje mi to moja wyobraźnia. Powiedziałabym nawet, że książka ułatwia życie - wszystko wyjaśnia i podczas czytania co chwila mogłam powiedzieć do siebie "Kurczę, on ma rację! Wcześniej tak tego nie odbierałam!".
Serdecznie polecam :)

sharifa | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

Bardzo dobra lektura. Pomimo że przeczytałam już sporo książek Osho i mu podobnych myślicieli, Grzesiak rozwinął mój światopogląd, za co jestem mu niezmiernie wdzięczna. Ogólnie nie lubię życiowych historyjek w tego typu książkach, ale tu były całkowicie na miejscu, czytałam jednym tchem, robiąc przerwę jedynie na zapisanie ważnych myśli. Uważam autora za człowieka, który ma coś do powiedzenia, w internecie krążą jego nagrania o ego - można zweryfikować samemu, miałam też okazję spotkać go na National Achievers Congress w tym roku, gdzie wstrząsnął moim światem - inni uczestnicy zapewne wiedzą, o czym mówię. Często bywam krytyczna jeśli chodzi o twórczość "mówców motywacyjnych", ale Grzesiak zdecydowanie ma moje zaufanie i bardzo polecam książkę osobom, które dążą do wyższego stanu świadomości.

Florianf | 2014-12-07

Grafomania w pełnej krasie. Książka wtórna, autor nie dodaje niczego oryginalnego, to się czuje w tym ściąganiu myśli i przepisywaniu ich po prostu z innych książek. No i niestety bardzo trąci jakimś sekciarstwem, czy ja wiem, takim formułowaniem pseudomądrych zdań, których treść jest w gruncie rzeczy pusta. I wszystko to podlane brakiem pisarskiego talentu. Sssłabe.

Michał | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Książkę czytałem dosyć długo. Nieco ponad miesiąc. W tym czasie zarówno wpadałem w zachwyt jak i lekką irytację. W zachwyt bo treść autentycznie do mnie przemawiała, uczyła, otwierała na pewne sprawy. W irytację ponieważ czasem było to napisane bardzo topornie. Wszelkie wstawki w nawiasach, których jest w książce sporo, bardzo spowalniały czytanie jak i zrozumienie tekstu. Może to wina moja, bo być może miałem gorszy dzień, nie umiałem się skupić lub sięgałem po książkę w nieodpowiedniej chwili. Być może wina autora, u którego nie zauważyłem talentu literackiego i lekkości w przekazywaniu treści za pomocą słowa( przekaz słowny jest w przypadku M.G wyśmienity!).
Moja ocena jest jednak dosyć wysoka. Argumentuję to ilością dobrej treści, którą przyswoiłem i coś wywnioskowałem oraz świetnym motywem królika i liska (Ci co czytali wiedzą o co chodzi). Książka może nie obowiązkowa, ale wartościowa - czyli zostawiająca po sobie jakiś pozytywny ślad.

Marcin | 2014-08-12
Przeczytana: 12 lipca 2014

Książka Mateusza Grzesiaka pomogła mi zrozumieć kwestie schematów, w które wchodzimy każdego dnia bez świadomości ich realizacji. Zrozumienie pełni człowieka- siebie jako jednostki i ról, które pełnimy w życiu według mojej opinii wkłada pełen pakiet odpowiedzialności, która sprawia, że lepiej rozumiem oraz akceptuje siebie i mechanizmy działania. Język, którym posługuje się Grzesiak przekłada się na efektywne zrozumienie tematu. Polecam

Wieruch | 2015-02-15
Przeczytana: 12 lutego 2015

Na Grzesiaka trafiłem kilka lat temu i od razu mnie zraził do siebie. Jego strona www, gdzie stoi przodem do tłumu z rozłożonymi ramionami oraz ceny szkoleń coachingowych, automatycznie spowodowały zdegustowanie. Nie lubię takiego pozerstwa oraz naciągania ludzi. Dodatkowo zobaczyłem, że wydał książkę pod tytułem AlphaMale, która pokazywała jak powinni zachowywać się faceci, aby mogli łatwo podrywać kobiety. Tego było za dużo. Miałem faceta dość.

Niechcący trafiłem na książkę Alpha Human w księgarni. Spodobał mi się jej opis. Przeczytałem kilka zdań w środku i mnie ujęła. Mimo, że autorem był Grzesiak, zaryzykowałem. I teraz, po przeczytaniu, nie żałuje. To był jeden z lepszych wyborów jakie dokonałem wybierając książki. Ta pozycja zawiera w sobie wszystko to co zawarte jest w wielu innych duchowych dziełach. Dodatkowo napisana jest tak aby każdy mógł ją zrozumieć. Co ciekawe, autor na samym początku wykazuje żal za wydanie AlphaMale, co mnie osobiście ujęło. Przyznanie się do...

annette | 2015-01-04

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autor uważa mnie za kompletną idiotkę i pięcioletnie dziecko zarazem, któremu trzeba tłumaczyć wszystko tak przejrzyście, że aż infantylnie. Irytowały mnie ciągłe nawiasy, wyjaśnienia, często proste myśli, które autor próbował ubrać w pseudointelektualne objawienia. Naprawdę nic ciekawego dla osób, które choć trochę interesują się tą tematyką. Nie znajdę w tej książce nic nowego, a poczują jedynie zażenowanie grafomanią autora.
Nie doczytałam do końca - nie dałam rady. Mimo to wystawiam ocenę i opinię, bo to też o czymś świadczy.

Malwina Cyprowski | 2016-03-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2016

Jeśli szukasz kolejnego auto-rozwojowego podręcznika, to NIE jest książka dla ciebie.
Opis tej książki-w moim przypadku-nie zachęcał do przeczytania, ale gdy już sięgnęłam po tą pozycję, zrozumiałam jak błędnie wyceniłam jej wartość.
Niesamowicie kreatywny sposób na książkę. Zaskoczyła mnie również niespodziewanie duchowa strona Pana Mateusza.
Książka traktuje o Ego, pozbawiona jest "psychologicznego bełkotu"
czy niezwięzłych opisów.
Do wybitnej brakuje czegoś w porządku treści i w nie do końca dopracowanej koncepcji jaką próbowano zrealizować.
A szkoda, bo pomysł na książkę już wybitny jest.
Bardzo przypadł mi do gustu temat jak również treść. Polecam.

mickey | 2015-04-16

Książka wręcz genialnie opisuje ludzkie ego. Oddziela grubą kreską fakty od intencji. Po przeczytaniu tej książki i przytoczeniu przemyśleń koledze w odpowiedzi usłyszałem, że albo jestem wariatem albo geniuszem :) Książka warta polecenia gdy szukasz jasnego wytłumaczenia co robią ludzie gdy mają swoje przekonania. Zdecydowanie polecam. To była moja pierwsza książka tego autora i trafiona. Inne już mnie mi się podobają.