Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie

Wydawnictwo: Insignis
poradniki

Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie to odważny atak na nasz sposób postrzegania pracy i otaczającego świata. Zamiast udzielać typowych, nudnych rad, Paul Arden zaskakuje ciętymi uwagami, maksymami i paradoksami, które maja za zadanie podważyć nasze zdroworozsądkowe myślenie. Niezależnie od tego, czy studiujesz, tworzysz, produkujesz, sprzedajesz, zarządzasz czy kupujesz, Arden zainspiruje cię swoim oryginalnym podejściem, zabawnymi anegdotami, wspaniale dobranymi zdjęciami i niekonwencjonalnymi cytatami z wypowiedzi artystów, naukowców i filozofów. Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie wywróci do góry nogami Twoje poglądy nawet te, z których nie zdawałeś sobie dotąd sprawy. Dzięki tej książce zyskasz pewność siebie, która pozwoli ci podejmować śmielsze wyzwania i czerpać większą radość ze swojej pracy.

cykuta | 2010-09-20
Przeczytana: 18 września 2008

Zbiór banalnych sentencji, urozmaiconych zdjęciami lub wytłuszczoną czcionką. Wątpię, by lektura ta miała zdolność przekonania kogokolwiek do poglądów autora, a co dopiero, by mogła zainspirować do zmiany i wzbogacenia swojego życia.

Magdalena | 2014-09-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 07 września 2014

Najbardziej kreatywnie wydana książka, jaką kiedykolwiek miałam w rękach. Trzeba mieć jednak bardzo otwarty umysł, by ją docenić. Opinie, że jest broszurką na 15 minut może i są trafne, bo Ardena czyta się błyskawicznie, ale co to za czytanie? To nie jest pozycja do odznaczenia ptaszkiem na liście, to taka do której powinno się sięgać często, choć na chwilę, by przypominać sobie zawarte w niej stwierdzenia, by nie pozwolić zamknąć się w sztywnych i nudnych ramach szablonowego myślenia. Arden poprzez niebanalną formę, treść, dowcip i innowacyjność przypomina o tym, że ucieczka od schematów to nie porażka, tylko sukces.

Andrzej | 2010-10-01

Książka dobra na prezent jako album lub do przejrzenia w Empiku w kilka/kilkanaście minut. Opis wydawcy mocno przesadzony, choć niektóre pomysły zastosowane w książce są z pewnością kreatywne i choćby dlatego warto poświęcić te ~15 minut.

Róża_Bzowa | 2011-12-19
Na półkach: Rok 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Nie jest to może wybitna literatura (jak przystało na poradnik i bestseller), ale zawiera kilka inspirujących, wg mnie, myśli. Przynajmniej dla mnie.

Śmieszne jest tylko to, że wbrew tytułowi autor zachował się bardzo sztampowo, mianowicie jego książka w swej estetyce przypomina skrzyżowanie kampanii społecznej i reklamy - co jest jakże zaskakujące w przypadku speca od reklamy i promocji :-)

PS 'Odwrotnie pomyśl, myślisz cokolwiek'? :-)

hogata | 2011-02-13

Opis na okładce książki jest porządnie przejaskrawiony. Czytając(tudzież przeglądając) spodziewałam się jakichś wyszukanych "ciętych uwag" i "maksym". Doczekałam się za to dużej ilości zdjęć, dużej czcionki i dużych odstępów między i tak dosyć ubogim tekstem. A najbardziej zaskoczyły mnie, a nawet rozśmieszyły, rozległe podziękowania na końcu książki, jakby autor był dumny z zakończenia tworzenia dzieła pokroju Trylogii Sienkiewicza. Po takiej ilości wymienionych osób, do których skierowane są podziękowania, zastanawiam się, czy autor rzeczywiście napracował się aż tak bardzo.

Alison | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Można przeczytać w kilka minut, można też czytać dłużej. W sumie - przeglądać. Zbiór ciekawych informacji o "ludziach rewolucji" i anegdot. Idzie też znaleźć to samo w innych książkach, tylko osobno.
"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie", a najlepiej jeszcze inaczej, niż sugeruje autor, ha!
Ładna kompozycja treści.
Spodziewałam się jakiejś rewolucji.
Przyjemny album do przejrzenia w autobusie.

Paula_K | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Ta książka jest jednym z wielu przykładów, że o można zarabiać na niczym.
Duże kolorowe strony, urozmaicone sentencjami, myślami i cytatami, które mają zainspirować lub zmotywować do zmiany swojego życia.
Dobre do wydrukowania i przyklejenia na lodówkę, ale nie na książkę.
Jeśli komuś pomogła to świetnie, ale zanim kupisz to przejrzyj, może się okazać że przeczytasz w księgarni.

Tanya | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2012, Różne, Poradniki
Przeczytana: 07 września 2012

Nie zachwyciłam się, nie uwierzyłam i nie zaczęłam myśleć inaczej. Ta krótka książeczka nie zrobiła na mnie wrażenia na tyle, by zacząć swoje życie na nowo. Przeważała irytacja pomieszana z niedowierzaniem. Ktoś myślał na tyle "odwrotnie", że zdecydował się to wydać. I to mnie najbardziej zaskoczyło.

Marcinomn | 2014-06-16
Przeczytana: 15 lipca 2011

Moja ulubiona książka. Książka która z powodzeniem mogła by być moja biblią. W całej książce mamy zdjęcia i historie ludzi i decyzji które zaowocowały nowymi rozwiązaniami dla naszej cywilizacji. Niesamowicie mnie rozwinęła, choć możliwe że byłem już do niej odpowiednio nastawiony. Kiedy miewałem smutki sięgałem po nią zawszę bo pachnie optymizmem.

Alicya Oss | 2014-05-28

Weź się popsuj, to wtedy się naprawisz /Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie – Paul Arden/

Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wszelki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym. / G.B. Shaw/

Pierdu pierdu na patyku - coś, jak „dzieło” Pawlikowskiej, czyli czego to się durnym ludziom nie da sprzedać. I na dokładkę znów coś zahaczającego o psychosemantykę: zmień sposób myślenia i komunikowania się z sobą, zamień "chciałbym" na "chcę", a osiągniesz życiowy sukces. Tylko zamiast opasłych przykładów i analiz, mamy grafiki - poradnik wydany został w formie albumu reklamowego (takie jest moje odczucie). W końcu autor jest specjalistą od reklamy i budowania wizerunku. Mam wrażenie, że taka forma podawcza się zdeaktualizowała, dlatego reaguję niechętnie. Być może sześć lat temu byłabym zachwycona trzy-zdaniowymi, fast foodowymi historyjkami? Wątpię, jednak NA PEWNO nie wiem i się nie dowiem.

Z obrazkami na...