Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości

Okładka książki Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości Allan Pease, Barbara Pease
Okładka książki Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości
Allan PeaseBarbara Pease Wydawnictwo: Rebis Seria: Poradniki psychologiczne poradniki
poradniki
Poradniki psychologiczne
Why Men Want Sex & Women Need Love
Rebis
2010-01-26
2010-01-26
Bożena Jóźwiak

Okładka książki Odpowiedź Allan Pease, Barbara Pease
Odpowiedź Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w miłości Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w m... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w pracy Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w p... Allan Pease, Barbar...

Czytałam wcześniej "Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map" i bardzo mi się spodobała. Jednak ta książka bardzo mnie rozczarowała. Miałam takie wrażenie, że autorzy powielają treści, chcą usprawiedliwić męski seks i tyle.
Chciałam przeczytać jeszcze inne publikacje tych autorów, ale zdecydowanie nie przeczytam...

Lubię całą serię "Dlaczego…" autorstwa małżeństwa Pease. Książki tej serii skupiają się na różnicach postrzegania świata przez kobiet i mężczyzn. Pomaga zrozumieć czytelnikom, że płeć może różnić się nie tylko wyglądem. lecz myśleniem również.

Moim zdaniem książki tych autorów są warte przeczytania. Opisują relacje damsko męskie na podstawie badań, odwołując się do ewolucji. Zawierają też sporą ilość humoru. Od czytelnika zależy czy potraktuje je poważnie, czy z przymrużeniem oka. Książka jest ciekawa, polecałabym ją jako ostatnią w kolejności do przeczytania z książek tych autorów, ponieważ skupia się ona najbardziej jak mówi tytuł na sferze seksualnej. Dla niektórych odwoływanie się do ewolucji może być od razu kojarzone z popieraniem stereotypów. Moim zdaniem książka pokazuje po prostu różne punkty widzenia (podparte wiedzą naukową)

Ten tytuł ciężko ocenić. Jako facet, muszę przyznać, że zawiera wiele celnych uwag i trafnych spostrzeżeń. Nie ze wszystkim co zostało napisane mogę się zgodzić, ale też rozumiem, że każdy jest inny, a w każdym związku relacje mogą działać inaczej.

Faktem jednak pozostaje, że lektura "Dlaczego .." była dla mnie wspaniałą rozrywką, udanie urozmaiconą bogatymi karykaturami i zabawnymi historyjkami.

Interesujaca ksiazka, ktora mowi o kontaktach damsko-meskich z punktu widzenia obu plci, w sposob pelen humoru porusza trudne ale jakze prawdziwe kwestie w skomplkowanej relacji miedzy mezczyzna a kobieta. Pomaga zrozumiec motywy jakimi kieruja sie ludzie przy doborze partnera oraz ich spojrzenie na seksualnosc ktora odgrywa duza role w zwiazkach miedzyludzkich. Polecam goraco!

Czytanie tej książki podsumuję jednym równoważnikiem zdania: "dobra zabawa". Czyta się szybko i z uśmiechem. Niestety po ponad roku od przeczytania tej książki nie pamiętam nawet, o czym dokładnie była. Dobrze, że jej tytuł już z góry zdradza treść!

Książka ciekawa, napisana dość prostym językiem, ze sporym humorem i ciekawymi informacjami.

Nie z każdą teorią z książki się zgadzam, ale to pewnie wynika dlatego, że w Polsce panuje nieco inna mentalność niż w kraju autorów.
Sporo też rzeczy, które tutaj były opisane, samemu zaobserwowałem spotykając się z kobietami, czasem nie potrafiłem może tego ubrać w słowa, to autorzy mnie z tego zwolnili.

Ale faktycznie, książka mądra, myślę, że sporo informacji było przydatnych, a ja też czuję się mądrzejszy i bliżej celu: zrozumieć kobiety :D

Są trzy etapy tej książki:
1. Czym jest miłość? W skrócie reakcjami chemicznymi. - fajnie opisane są etapy miłości, jednak za dużo statystyk.
2. Miłość z punktu widzenia kobiety - zasoby, zasoby i jeszcze raz zasoby. Wynika z tego, że kobieta patrzy głównie na grubość portfela przyszłego partnera...
3. Miłość z punktu widzenia faceta - i tu było wiele ciekawych tez, które zamierzam sprawdzić! :)
Podsumowanie wniosków autora, ciekawie ujęte. Jeśli ktoś nie wierzy w moc pozytywnego myślenia, to nie zrozumie zaprezentowanych rad.

Są trzy etapy tej książki:
3. Miłość z punktu widzenia faceta - i tu było wiele ciekawych tez, które...

Książka napisana z humorem i lekkim językiem więc czyta się szybko i przyjemnie. Oprócz dowcipów można jednak znaleźć sporo pożytecznych informacji.
Jedyny minus, jeśli ktoś czytał inne pozycje autorów może mieć czasami wrażenie że już kiedyś to czytał, czyli, trochę się powtarzają.

Książka bardzo mi się podobała. Mimo tego, że zawiera oczywiste fakty, pomogła mi w zrozumieniu przyczyn własnych oraz męskich zachowań. Dowiedziałam się z niej także nieznanych mi wcześniej informacji. Gorąco polecam lekturę tej książki. Napisana jest w sposób prosty i zrozumiały. Plusem jest także wplatanie w tekst żartów i humorystycznych rysunków.

• Psychologia
  • Poradniki
  • Inne
  • Domowa biblioteczka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości