4-godzinny tydzień pracy

Wydawnictwo: MT Biznes
The Four Hour Work Week
poradniki

Inne wydania

Ostrzeżenie: Nie czytaj tej książki, jeśli nie chcesz zwolnić się z pracy zapomnij o starej koncepcji emerytury i wszystkimi innymi planami na późniejszy okres życia a nie trzeba czekać, nie ma po temu żadnych powodów. Jeśli marzysz o ucieczce od wyścigu szczurów, o wspaniałych podróżach po świecie, zarobieniu pięć razy więcej bez żadnego zarządzania czymkolwiek lub po prostu korzystaniu z życia przy mniejszym obciążeniu pracą a ta książka jest przepisem na strategię.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2060
Karmel | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Wydaje mi się, że każdy znajdzie w tej książce jakieś porady dla siebie, może nie wszystkie może część, ale w ten sposób może choć częściowo lub całkowicie poprawić w swoim życiu coś co szwankuje. Popieram autora, że kiedy zaczniemy coś robić w swoim życiu to na pewno wyjdzie nam to na dobre, i nie myślę tu tylko o zarabianiu, długości pracy, ale też w życiu codziennym możemy wiele usprawnić, często nie zdając sobie z tego sprawy, bądź nie zauważając pewnych spraw.
Podzielam w pełni entuzjazm autora, wiara czyni cuda. Nie przepadam za ludźmi, którzy na wszystko narzekają i nie spróbowawszy wszystko wydaje im się nie do osiągnięcia. Ale cóż sami sobie szkodzą i własnym rodzinom.
Jedyną osobą, która przeszkodzi Ci w spełnieniu Twoich marzeń jesteś Ty sam.

Pola | 2014-09-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Mierna, niezbyt wyszukana ani rewolucyjna pozycja, o auto-motywacji dla cwaniaków w stylu typowo amerykańskim. Wykorzystująca na czytelnikach wszystkie techniki NLP. Przedstawia model sposobu na życie, w którym ikoną zdobycia szczytów sukcesu jest taki przepis: cieszenie się chwilą i brak zobowiązań, lekceważenie innych w tym również rodziny i tego czy sprawia się kłopoty (jak już spieprzyłeś to się nie wstydź tylko zamień to w sukces), wykorzystywanie słabości innych do realizacji swoich celów, przy redukcji własnych potrzeb, by było to możliwe najmniejszym wysiłkiem - W taki razie można powiedzieć że podsklepowy Żul jest w tych kryteriach spełniony w 98% (trudno znaleźć coś mocniejszego niż spirytus lub bimber). Jeżeli ktoś wymienia, jako swoje sukcesy życiowe to, że potrafi wykorzystać każda sytuacje żeby zarobić ale się nie narobić - to gratuluje zbliżenia się do ideału autora. Jak komuś odpowiada hedonistyczny i konsumpcyjny stosunek do świata, przy czym nie ma wystarczająco...

pkicman | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Fascynująca idea, mało możliwa do zrealizowania. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że autor zatytułował książkę na podstawie badania haseł z google, których wyszukuje najwięcej ludzi.
Niemniej jednak pomysł rezygnacji z pracy na etacie i zaplanowanie sobie pracy pod to jak chcemy wieść życie wydaje się być kuszący. Dodatkowo książka naszpikowana jest poradami jak efektywniej wykonywać różne czynności, od sprawdzania e-maila po podróże po całym świecie.

Jeśli jesteś znudzony swoim etatem, lub po prostu chciałbyś coś zmienić w swoim życiu - polecam. Może akurat ta pozycja zainspiruje Cię do działania.

Marcinkon | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, Business
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Zainteresowanie spada proporcjonalnie do ilości przeczytanych stron. Niemniej jednak, jest świeżym spojrzeniem osoby, która uwolniła się od kajdanów rutyny, i zaczęła żyć pełnia życia. Chociażby dlatego jest warta zapoznania. Czy to jest amerykańskie lanie wody? Nie wiem tego do końca, ale jest to literatura faktu a nie SF, skoro zasady opisane przez autora sprawdzają się za Atlantykiem, czemu, choć w części nie mogą się sprawdzić w europie. Niewielu jest ludzi, którzy od A do Z, chociaż próbowali wdrożyć te reguły. Osobiście, wykorzystałem kilka z nich, najbliższych mojemu postrzeganiu świata i działają.

Antagonista Esklaważu | 2014-06-17

Dziwi mnie to jak często różnego rodzaju trenerzy osobiści polecają tę książkę. Może i sumuje ciekawe pomysły (bo z pewnością nie jest ich źródłem), ale nie jest przystosowana do polskich warunków. Jak mieszkasz w USA i masz tam biznes, to możesz sobie wynająć anglojęzycznych Hindusów do pracy za grosze, ale dla naszych polskich ochłapów żaden Hindus o zdrowych zmysłach nie będzie się uczył polskiego, by mi robić za obsługę klienta.

Brejn | 2014-03-20
Przeczytana: 01 lutego 2014

Poradnik z lokowaniem produktów - usług realizowanych przez www.

Czy warto poświęcić czas na czytanie - jeśli masz mnóstwo zbędnego czasu.

Czy poradnik zawiera treści, które mogą stać się inspiracją do zmian - tak, ale uwaga - można te wszystkie inspiracje zapisać na 10 stronach + ilustracje.

Izoldka | 2016-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Niesamowita książka! Szukałam takiej od dawna, a zaraz po przeczytaniu zaczęłam polecać wszystkim znajomym. Timothy Ferriss na własnym przykładzie i przykładzie swoich czytelników motywuje do zmiany na lepsze, jak mało kto! Nie moralizuje czytelnika, nie mówi mu, co ma robić i jak myśleć. Za to podaje przykłady i różne rozwiązania, które sprawdziły się w jego przypadku. I dodaje zachęcająco: "Spróbuj". Brak tutaj jest zbędnego filozofowania, które jest charakterystyczne dla autorów, którzy nie mają zbyt wiele do powiedzenia.
Proponowany przez niego styl życia (bycie Bogatym w Nowy Sposób) jest mi bardzo bliski. Podobnie jak on, nie jestem zwolenniczką wyścigu szczurów i nadmiernego konsumpcjonizmu. Za to wolę żyć spokojnie, uczyć się, rozwijać i doświadczać nowych rzeczy. Piękne w tej idei jest właśnie to, że można prowadzić dobrze prosperującą firmę angażując w nią niewiele własnego czasu, który z kolei można przeznaczyć na przyjemności.
Książka "4-godzinny tydzień...

lillithu | 2014-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Kolejna książka, która pokazuje, że wszystko jest dokładnie tak proste jak się wydaje, i jedynym co nas powstrzymuje przed spełnianiem marzeń i byciem szczęśliwym jesteśmy my sami ;) Timothy w najprostszy pod słońcem sposób opisuje jak uwolnić się od stresującej, nieprzyjemnej i nie dającej pożytków ani materialnych ani duchowych pracy, i to z dnia na dzień z niewielkim wysiłkiem. Początkowo podeszłam sceptycznie, ale nie ma się czego doczepić- wszystko jest logiczne i "wyjaśnialne", co więcej autor nie wskazuje jednej możliwej drogi (co mi się na maksa podoba) ale całe pole (ba, całą masę pól) możliwości które otwierają się przed każdym z nas. Zero napuszonych, pseudoreligijnych i pseudoduchowych porad, czysty konkret, brak też nudnego i wciąż powtarzalnego temttu organizacji czasu, wciąż i wciąż powielanego. Wystarczy po prostu sobie odpuścić i pomyśleć co chcielibyśmy robić gdyby... ;) POLECAM

Justyna | 2014-07-14
Przeczytana: 08 lutego 2014

Polecam książkę „4-godzinny tydzień pracy”, której autorem jest rewelacyjny Timothy Ferriss.
Książka jest genialna. Naprawdę zobaczysz, że nie musisz wszystkiego odkładać na później. Możesz realizować swoje plany już teraz. Chcesz nadal pracować po 8 czy 12 godzin i jest Ci z tym dobrze, ok nie wydawaj pieniędzy na tę pozycję. Ale jeśli chcesz z tym zerwać i zobaczyć jakie są inne drogi, które się naprawdę sprawdzają, koniecznie zamówi.
Nie chcesz jej kupić dla siebie ? Zrób prezent komuś innemu. Zadowolenie obdarowanego gwarantowane.
Jeszcze jedno… książka ma 500 stron, więc zdążysz ją pokochać :)

Bardzo ładne rozszerzone wydanie można kupić na http://sklepmlb.com/79-4-godzinny-tydzie-pracy.html

Badom | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Brnąc przez 500 stron, można wyłapać kilka ciekawych i wartościowych. Dla mnie za dużo "coach" stylu oraz wyjaśniania wielu narzędzi typu Google Adwords (pierwszą połowę każdy zna, a druga nie ma odpowiednika w Polsce, przez co staje się niepraktyczna). Książka bardziej przeznaczona dla osób aktualnie już prowadzących swój biznes. Dużo wskazówek ciężko przełożyć na polskie realia. Pokazuje jednak, że można inaczej oraz zachęca do wychodzenia poza schematy.