Timothy Ferriss Wydawnictwo: Laurum poradniki
The 4-Hour Body: An Uncommon Guide to Rapid Fat-Loss, Incredible Sex, and Becoming Superhuma
Magda Witkowska
Laurum
odchudzanie seks porady sport bieganie
poradniki
Magda Witkowska
odchudzanie seks porady sport bieganie

Dla mnie dno. Couchowsko marketingowy bełkot. Lepszą poradę dam ja jedz dużo warzyw, ruszaj się, śpij dobrze, żyj szczęśliwie z miłością.

Książkę można traktować bardziej jako konkretny podręcznik niż kilka wskazówek. Jeżeli w całym szumie dobro-złych rzeczy okazuje się pod koniec dnia, że wszystko jest złe dla zdrowia...Przychodzi 4 godzinne ciało i pokazuje drogę krok po kroku z wszystkimi wskazówkami co robić a czego unikać. Inna kwestia: droga opisana w książce faktycznie działa.
- Spory minut wynika...

Przyjemna książka, lecz nieco już przestarzała w kwestiach suplementacji.
Należy przyznać, że Tim jest prawdziwym wariatem w tym co robi, ale robi to dobrze.

Żywienie slowcarb, maksymalnie efektywne ćwiczenia przy minimalnym wysiłku, rola zimna i wiele innych tematów, nad którymi warto się z pewnością pochylić a może i przetestować na sobie. Mnie ta pozycja zmotywowała do pewnych zmian...

Myślę, że każda osoba, która interesuje się poprawą zdrowotną swojego ciała znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego można znaleźć w tym tomie ekstremalne metody, dzięki którym można m.in. zdobyć szczupłą sylwetkę, nabrać dużej ilości tkanki mięśniowej lub wytrzymywać pod wodą kilka minut bez oddychania. Ponadto, każdy rozdział ma w sobie co najmniej jedną interesującą historię...

Bardzo słaba książka. Autor, mimo powoływania się wielokrotnie na dostęp do badań naukowych i klinicznych, jak widać nie miał nigdy nic wspólnego z tym w praktyce. Nauka tak nie działa. Nie można wziąć jednego spośród stu badań, w którym wyszedł jakiś sensowny wniosek i na tej podstawie oprzeć całe swoje rozumowanie. Albo jeszcze gorzej - opierać wnioskowanie tylko na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ocena nie tyle za walory literackie (są bez znaczenia), ile za skuteczność. Zalecona dieta działa cuda!! Polecam serdecznie: stosować, trzymać się kurczowo zaleceń i... cieszyć rewelacyjnymi wynikami już po kilku miesiącach! :D

Uczucia po książce bardzo mieszane.

Zacznę od tego co mi się podobało: bardzo szczegółowo i przejrzyście opisane ćwiczenia, wiele takich, które można wykonać bez zapisywania się na siłownie i setek "specjalnych" zajęć mających na celu poprawę sylwetki, zdrowia i kondycji.

Nieco zawiodło mnie anegdotyczne przedstawianie dowodów - rozumiem, że jeśli komuś jakaś substancja...

Na półkach: , , , ,

No tak. Tim Ferriss. Teoretycznie - ciekawa książka, ilość chwytliwych rad przyprawiająca o zawrót głowy. Niemniej pod tym lukrem kryje się coś, czego autor nie ukrywa, a mianowicie że wszystkie rady biorą się z jego własnych testów (i chwała mu za to), nie z ogólnej wiedzy medycznej. Nie wiem czy warto, aby zwykły zjadacz chleba się na nich wzorował. I raczej nie będzie,...

Multum ciekawostek, można paru rzeczy się dowiedzieć, choć akurat dla polskiego czytelnika rozdział o baseballu będzie chyba mało przydatny. Czyta się szybko i ogólnie coś lepszego niż tradycyjne poradniki.

• Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • 2013
  • Psychologia
więcej mniej

Timothy Ferriss 4-godzinne ciało. Niezwykły poradnik jak szybko zrzucić wagę, stać się niedoścignionym kochankiem i superczłowiekiem Zobacz więcej