Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki
joly_fh

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu. Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja JEDNEJ rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty. Czasami twoja JEDNA rzecz będzie pierwszą...

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia.
A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu.
Czasami twoja JEDNA rzecz będzie pierwszą rzeczą na liście. Czasami – jedyną.
Ale zawsze to właśnie ona przyniesie niezwykłe efekty.
Jaka jest twoja JEDNA rzecz?

W obliczu niepewności, nieprzewidywalności i turbulencji współczesnego świata najtęższe głowy sięgają w życiu i w biznesie po modele oraz strategie, które łączą całościowe i procesowe podejście do rzeczywistości (complexity) z poszukiwaniem prostych i trafnych rozwiązań złożonych problemów (simplicity). W ten sposób rozwija się nowa filozofia, język szkoły życia (simplexity), do której należy ta książka. Jest po prostu świetna. Wprowadzamy ją na listę lektur Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Values.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2013

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/

Magdallena | 2015-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2015

"Jedna rzecz..." to lektura, którą świetnie się czyta, wzbogacona o ryciny i motywujące cytaty, jak choćby ten Goethego:

"Sprawy najważniejsze nie moga być zdane na łaskę najmniej ważnych"

Książka zmienia sposób postrzegania obowiązków, problemów. Pomaga poukładać sobie wiele aspektów naszego życia w odpowiedniej kolejności. Ta jedna rzecz może dotyczyć: zdrowia, miłości, twórczości, pracy, finansów. Warto się nad tym zastanowić, aby docenić to, co mamy, aby żyć pełnią życia.

"Zadbaj o to, aby każdego dnia robić to, co naprawdę ważne. Jeśli człowiek wie, co się dla niego najbardziej liczy, wszystko nabiera sensu".

Ciekawie, autorzy tłumaczą zjawisko dążenia do równowagi życiowej. Według nich, niemożliwe jest osiągnięcie stanu harmonii między pracą, rodziną, a obowiązkami. Pogodzenie wszystkich aspektów wprowadza zamęt. Takie podejście uniemożliwia zaangażowanie się w konkretne działanie. Jeśli każda ze spraw jest pilna i ważna, wszystkie wydają się równie istotne, robimy...

Wieruch | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Z reguły nie czytam książek motywacyjnych. Ale tą lekturę z pewnością bym nie postawił w dziale "motywacja". Autor opiera większość swoich porad na dobrym zarządzaniu czasem i zarządzeniem zadaniami. To pomaga w osiąganiu założonych celów i osobistych marzeń, co w konsekwencji sprzyja szczęśliwemu życiu.

Tajemnica jednej rzeczy i odrzucenie wielozadaniowości to pewnego rodzaju rewolucja w podejściu do pracy. W dzisiejszych czasach uczy się wszystkich jak robić kilka rzeczy naraz. Robią to rodzice, pracodawcy, rówieśnicy, od samego początku, od dziecka. Ludzie osądzani są po tym czy umieją pogodzić kilka rzeczy naraz, w różnych płaszczyznach życia. A co gdybyśmy robili jedną rzecz za drugą, po kolei, uważnie, w pełnym skupieniu na jednym zadaniu, dążąc do jednego założonego celu i odrzucili wszystko inne? To by trochę zmieniło nas i świat wokół. Właśnie o tym jest tak książka.

Polecam wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o efektywnym zarządzaniu czasem, zadaniami i...

Kasia | 2013-11-29

Książka wydana jest pięknie acz prosto, czyli tak, jak być powinno. Układ tekstu pomaga uporządkować sobie czytane treści. Zaznaczone czerwoną czcionką cytaty wpadają w oko i zapadają w pamięć, podobnie jak liczne ryciny. Jedyne na co będę narzekać to to, że wydawca wyręczył mnie w podkreślaniu ważnych kawałków tekstu. Te wprowadzone już podkreślenia trochę mi przeszkadzały, bo jako „Zosia-samosia” wolę sama zaznaczyć, co dla mnie ważne.
No tak, tylko o czym właściwie jest ta książka, zapytacie. Cóż… o jednej rzeczy… W skrócie nazwałabym to sztuką koncentracji energii na tym, co ważne. Autorzy odnoszą się głównie do sfery osiągnięć, rozwoju zawodowego i osobistego, ale właściwie to, co proponują można spokojnie odnieść do wszelkich sfer życia, co zresztą w pewnym stopniu w książce odnajdziemy. Można by też powiedzieć, że Jedna rzecz to przewodnik w sztuce wyboru i zarządzania czasem. Dla mnie szczególnie cenne były rozdziały rozbrajające mity, które zwodzą nas na manowce i nie...

Dża | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Dobra idea, którą watro jest wdrożyć, warto zadawać sobie te pytania i udzielać sobie na nie odpowiedzi, jednak w dzisiejszym świecie multizadaniowości droga do jednej rzeczy będzie wyjątkowo trudna.

Kasia | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Książka warta przeczytania choćby dla kilku spostrzeżeń, zmieniających nasze spojrzenie na codziennie obowiązki i poczynania.

Sosenka | 2013-11-26
Przeczytana: październik 2013

W dzisiejszych czasach cywilizacja robi coraz większy postęp, pojawia się coraz więcej innowacyjnych wynalazków, a ludzie gromadzą wokół siebie coraz więcej przedmiotów. Choć właściwie mamy już wszystko co potrzebne jest do życia, wciąż otaczamy się urządzeniami elektrycznymi, nowymi komputerami, telefonami, kupą mebli, ubrań i innych tak naprawdę zbędnych przedmiotów. Wciąż mało nam rzeczy materialnych, ale i nie tylko, bo dążymy także za władzą, lepszym statusem, sławą, poważaniem itd.
Autorzy książki "Jedna rzecz", próbują pokazać nam, że tak naprawdę liczy się jedna rzecz. Dla każdego będzie ona inna, każdy będzie cenił coś innego. Jednak to do czego powinniśmy dążyć, to jedna cenna rzecz, która zdefiniuje nas samych, nasze życie i pokaże nam samym, że nasze życie już jest kompletne, wartościowe i cenne. Tą jedną rzeczą niekoniecznie będzie coś materialnego, może to być np. uczucie, takie jak choćby miłość czy spokój.
Gary Keller i Jay Papasan zaznaczają jednak, że...

lula | 2015-08-03
Przeczytana: lipiec 2015

Lubię książki psychologiczne i wychodzę z założenia, że każda niesie ze sobą coś wartościowego.
Jedna rzecz to ciekawa pozycja jednak wrażenie jakie po sobie pozostawiła jest zupełnie odmienne. Autorzy zachęcają do postawienia w życiu na tą jedną, najważniejszą, konkretną rzecz. I co istotne..poświecenie jej 4 godzin dziennie, aby dotrzeć do celu. Właściwie to jest jedna jedyna i konkretna rada.
Jeśli któreś z Was ma rzeczywiście czas na poświęcenie dzień w dzień czterech godzin na doskonalenie tej jednej rzeczy, to ja naprawdę Wam tego zazdroszczę!
Osobiście czytając tą książkę oczekiwałam na bardziej realna i życiową radę.

1travel | 2018-07-23
Na półkach: Przeczytane, Non-fiction
Przeczytana: 23 lipca 2018

Książka o wytyczaniu i realizacji celów. Jak dla mnie to wszystko już było, z jednym ładnie wyglądającym celem, aby się skupić na jednej rzeczy. Żadnych jednak konkretów i przykładów. Dlatego wygląda na teoretyzowanie.
Ale to subiektywna opinia, bo już sporo takich książek przeczytałem.

pkicman | 2015-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Daje dobrego kopa, aby przestać się w końcu rozmieniać na drobne i wziąć do konkretnej roboty.

Monika | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Przyjemna, szybko się czyta, prosto napisana. Niektóre rzeczy przewijają się ciągle we wszystkich poradnikach.Dużym plusem są zamieszone proste schematy, które urozmaicają wnętrze książki.