Plemię mentorów. 11 pytań do najlepszych na świecie

poradnik biznes liderzy
Tribe of Mentors: Short Life Advice from the Best in the World
poradniki
poradnik biznes liderzy

Kolejna kapitalna porcja wiedzy od największych tego świata. Ferriss dociera do ludzi, którzy osiągnęli sukces w tak różnych od siebie dziedzinach, że przekrój, który otrzymujemy jest więcej niż tylko wystarczający. Czasami wręcz niektóre opowieści pomijałem lub czytałem pobieżnie - ale sam Ferriss pisze o tym, że tak nawet lepiej i niektóre fragmenty można przewinąć.
To...

Liczyłem na znalezienie wielu perełek w tej przydługiej książce - wyszukałem ich jednak mniej niż się spodziewałem, znacznie mniej niż w "Narzędziach tytanów". Mimo, że mi osobiście książka nie pomogła we wprowadzaniu znaczących życiowych zmian, w dodatku sporo rad się powtarzało, to dla wielu może być inspiracją, źródłem ciekawych i inspirujących treści.

Tim Ferriss jest jednym z najpoczytniejszych i najpopularniejszych autorów książek na świecie z zakresu rozwoju osobistego i biznesu. Był wczesnym inwestorem w takich firmach jak Uber, Facebook, Twitter czy Alibaba. Zasłynął przede wszystkim jako autor książki “4 godzinny tydzień pracy”. Dzięki czemu zjednał sobie fanów i zwolenników na całym świecie. Pozycja ta okazała się...

Krótkie pytania z fantastycznymi ludźmi. W sam raz, żeby dowiedzieć się na szybko co siedzi w głowie wybitnych ludzi naszych czasów.

Nie zachwyciła mnie żadna historia, ale można znaleźć kilka ciekawych wskazówek, polecanych książek itp.

Książka jest lepszą wersją "Narzędzi tytanów", z której wylewały się reklamy, a całość wygladała jak pizza z resztek pozostawionych w lodówce.

Plemię mentorów czyta się lepiej, przyjemniej i można coś wynieść dla siebie. Nie ma tu jakiegoś coachingu i innego syfu.

Świetna książka która zawiera w sobie sporo mądrości. Warto mieć na uwadze to, o czym mówi autor: część wywiadów mnie nie zainteresowało, ale znalazłem mnóstwo perełek. Polecam

Książka ciekawa chociaż porównując do poprzedniej „narzędzia tytanów” średnia.
Jest w formie wywiadów z wybitnymi osobami,sporo można z niej wynieść i ogólnie jest całkiem dobra,chociaż jeżeli chodzi o autora to wcześniej wspomniana książka z czerwona okładka bije na głowę plemię mentorów.

• 2019
  • Poradniki