Timothy Ferriss Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Psychologia Biznesu - MT Biznes poradniki
Data 1. wydania:
2016-12-06
Michał Lipa
MT Biznes
poradniki
Michał Lipa
Psychologia Biznesu - MT Biznes

To naprawdę rewelacyjna książka! Niezwykle inspirująca! Do kupna zachęcił mnie temat książki. Później moja motywacja do jej przeczytania trochę spadła jak zorientowałem się, że napisał ją autor 4-godzinnego tygodnia pracy, który po prostu uznałem za słaby i którego nie doczytałem do końca. Początek tej książki, który mówi o ćwiczeniach fizycznych, według mnie bardzo...

Książka, która inspiruje. Kto z kim przestaje takim się staje. Obcowanie z ludźmi wybitnymi w swoich dziedzinach poszerza nasze horyzonty i zmienia sposób myślenia. Czasem jedna nowa myśl czy nawyk może zmienić całe nasze życie. A porad i inspiracji w tej książce jest sporo.

Polecam - codziennie można przeczytać po jednym "rozdziale". Autor wyciągnął esencję z najciekawszych podcastów, które przeprowadził ze swoimi gośćmi. Pełno ciekawostek, porad, wskazówek, które można zaimplementować we własnym życiu, wprost od ludzi sukcesu.

Wiadomo tylko tyle, że nic nie wiadomo :-) Co prawda można wyróżnić jakiś trend (np. medytacja, robienie notatek, czytanie, zasada Pareta, czy nawyki żywieniowe), ale to nie sprawi, że staniesz się człowiekiem sukcesu. Powiem, więcej, nie warto zmieniać życia pod to co mówią Ci tamci ludzie. Pamiętaj:

- Sukces to wypadkowa naprawdę wielu czynników, a wpływ mamy tylko na...

Świetna książka, ogromna wiedza w jednym miejscu. Dzięki autorowi poznajemy zwyczaje wielu ludzi sukcesu, naszych idoli. Gorąco polecam!

Za dużo i za mało zarazem.
Za dużo postaci upchanych w jednej książce, przez co mamy za mało treści dotyczących każdej z nich.
W efekcie nie mamy możliwości ani faktycznie dowiedzieć się jakimi narzędziami posługują się tytułowi tytani ani wdrożyć się w ich życie na tyle aby coś z tej treści zostało z nami. Historie po prostu są poruszane "po łebkach".

Ale może chociaż...

Zbiór przysłowiowego "mięsa" z podcastów Ferrissa z bardzo inspirującymi ludźmi. Ogrom przydatnych trików na polepszenie życia.
PS. Idę medytować :)

Bardzo dobra pozycja pod warunkiem że podejdzie się do niej z właściwym nastawieniem. Zgadzam się z zachęta autora by korzystać z niej jak ze szwedzkiego stołu, szukać tego co przykuje naszą uwagę i zainteresuje. Pośród poanad 700 stron jest wiele wartościowej treści, ale i takiej, która po prostu jest. Tą wartościową, jak mam w zwyczaju podkreślałem by wracać i odświeżać....

Książka jest wypełniona wieloma przemyśleniami, polecaniami i cytatami. Okładka mnie odpychała, ponieważ jest taka typowo "sprzedażowa". Ale paru moich dobrych znajomych z którymi wymieniamy książkami, wskazywali ją parokrotnie. I miło zostałam zaskoczona. Książkę polecam, nie da się jej przeczytać na tzw. raz. Czytanie jej sprawiło mi radość, sporo nowych spostrzeżeń i co...

Książka całkiem dobra, ale momentami jest też sporo niepotrzebnych informacji. Ogólnie warto przeczytać.

1 342
  • Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • Biznes
  • 2018
  • Poradniki

Timothy Ferriss Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych Zobacz więcej