Okładka książki Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych
Timothy Ferriss Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Psychologia Biznesu - MT Biznes poradniki
poradniki
Psychologia Biznesu - MT Biznes
MT Biznes
2017-09-25
2017-09-25
Data 1. wydania:
2016-12-06
Michał Lipa

Powiem tak - mysle, ze warto sie zgalebic, nie mniej mnie w pewnych momentach zmeczyla. Ogolny zamysl dobry - jak uczyc sie to od najlepszych, ale po za pewna czescia ktora faktycznie mnie zaciekawila, to wieksza czesc byla nudna (nie wiem, moze to ta sama koncepcja pokazana przy kolejnych osobach?) Nie mniej mysle, ze kazdy znajdzie cos dla siebie!

Na półkach: , , , ,

Zgodnie z tym, co sam autor napisał we wstępie, większość książki możemy odrzucić - 50% ma zaitneresować, 25% zachwycić i 10% urzec na zawsze. U mnie te proporcje były nieco inaczej ułożone (tzn. więcej było tego mało wartościowego, mniej tego, co interesuje, zachwyca i urzeka), ale i tak myślę, że książka będąca esencją z mnóstwa wywiadów Ferrisa z ludźmi (nie zawsze o znanych nazwiskach, ale bardzo często twórców bardzo popularnych dzieł/książek/filmów/programów komputerowych czy szefów znanych firm) jest warta uwagi.

Czytać można jak szwedzki stół, wynotować można z niej mnóstwo ciekawostek, inspiracji, wiedzy czy motywacji. Dla mnie faktycznie 60-70% książki jest bezwartościowa (albo inaczej: niepotrzebna mi osobiście albo też bardzo trudna do zastosowania w polskiej rzeczywistości), reszta jednak faktycznie trzepie po łbie i daje do myślenia.

Warto się zapoznać, warto będzie też od czasu do czasu wrócić!

„Wcześnie spać i wcześnie wstawać, czyni człowieka zdrowym, bogatym i mądrym” Benjamin Franklin

Treść tej książki jest zgodna z tym formatem. Tim Ferriss, autor, wymyślił narzędzia/zasady przez wielu ludzi sukcesu w różnych dziedzinach są praktykowane i podzielił je na 3 sekcje: zdrowie, bogactwo i mądrość.

Książka inspiruje i motywuje do działania, można znaleźć różne perspektywy i definicje sukcesu. Polecam.

Książka inspiruje i motywuje do działania, można znaleźć różne...

Książka ukazuje nawyki, rady, spostrzeżenia wybranych przez autora ludzi sukcesu. Niektóre wydają się interesujące, pociągające, a niektóre wręcz "odjechane". Z racji tego, że książka jest bardzo obszerna -około 800 stron zabrakło mi takiego zwięzłego zestawienia, występuje zestawienie książek i filmów, które były polecane przez poszczególne osoby, lecz brakuje zestawienia polecanych aktywności fizycznych itp.

Śmiało mogę powiedzieć, że wybierając jedną książkę, którą mógłbym czytać do końca życia, poważnie zastanowił bym się nad tą pozycją.
W książce znajduje się mnóstwo konkretów, „mięsa”,a lanie wody zostało ograniczone do minimum.
Naprawdę dobra książka poradnikowo-rozwojowo-inspirująco-motywacyjna.

Naprawdę dobra książka poradnikowo-rozwojowo-inspirująco-motywacyjna.

Pokaż mimo to video - opinia

To naprawdę rewelacyjna książka! Niezwykle inspirująca! Do kupna zachęcił mnie temat książki. Później moja motywacja do jej przeczytania trochę spadła jak zorientowałem się, że napisał ją autor 4-godzinnego tygodnia pracy, który po prostu uznałem za słaby i którego nie doczytałem do końca. Początek tej książki, który mówi o ćwiczeniach fizycznych, według mnie bardzo kiepski. Wtedy pojawiła się myśl o skończeniu tej lektury, jednak postanowiłem jeszcze chwilę dać jej szansę i na szczęście naprawdę się nie zawiodłem. Książka jest niezwykle chaotyczna (co zresztą stwierdza sam autor), co wielu może nie pasować, jednak jak dla mnie było to nawet ciekawe - nie miałem okazji znużyć się niektórymi tematami, a już przeskakiwałem do następnego. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy - od tego jak psychodeliki działają na człowieka do tego, że właściwie wszyscy współcześni wybitni ludzie (przynajmniej opisani w tej książce) medytują. To zainspirowało mnie do spróbowania medytacji, którą zresztą dalej praktykuję. Naprawdę dobra pozycja. Gorąco polecam tym, którzy potrzebują takiej inspiracji - w naprawdę wielu różnych tematach.

Książka, która inspiruje. Kto z kim przestaje takim się staje. Obcowanie z ludźmi wybitnymi w swoich dziedzinach poszerza nasze horyzonty i zmienia sposób myślenia. Czasem jedna nowa myśl czy nawyk może zmienić całe nasze życie. A porad i inspiracji w tej książce jest sporo.

Polecam - codziennie można przeczytać po jednym "rozdziale". Autor wyciągnął esencję z najciekawszych podcastów, które przeprowadził ze swoimi gośćmi. Pełno ciekawostek, porad, wskazówek, które można zaimplementować we własnym życiu, wprost od ludzi sukcesu.

jest to zbiór krótkich artykułów z poradami

jest to zbiór krótkich artykułów z poradami

Świetna książka, ogromna wiedza w jednym miejscu. Dzięki autorowi poznajemy zwyczaje wielu ludzi sukcesu, naszych idoli. Gorąco polecam!

Timothy Ferriss Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych Zobacz więcej