Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Wydawnictwo: MT Biznes
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
ToRn

Przez ostatnie dwa lata autor bestsellerów „New York Timesa” Tim Ferriss poznawał zwyczaje i narzędzia ludzi sukcesu z całego świata. Dzięki zdobytej wiedzy zdołał podwoić swoje dochody, stał się bardziej elastyczny i szczęśliwszy. „Narzędzia tytanów” zawierają najciekawsze spostrzeżenia i fragmenty notatek ze spotkań z tymi wyjątkowymi ludźmi. Z tej książki dowiesz się między innymi: ...

Z tej książki dowiesz się między innymi:

Jak najlepiej zacząć dzień proponowaną przez Tony'ego Robbinsa metodą wprowadzania się w odpowiedni stan ducha i umysłu.
Jak przejść do ofensywy we własnym życiu, korzystając z rad miliardera Chrisa Sakki.
Jak Arnold Schwarzenegger wykorzystuje wojnę psychologiczną i jak zarobił miliony dolarów jeszcze zanim został gwiazdorem filmowym.
Jak „Czarodziej z Hollywood” Robert Rodriguez przemienia słabości w zalety.
Jak sobie radzić z komplikacjami i porażkami idąc za przykładem byłego komandosa Jocko Willinka.
Jak pokonać strach i zdobyć pewność siebie wzorem Jamiego Foxxa.
Jak wyszukiwać i testować nowe możliwości metodą ikony przedsiębiorczości Marka Andreessena.
Jak zadawać pytania wzorem autora bestsellerów Malcolma Gladwella.
Jak legendarny producent muzyczny Rick Rubin korzysta z sauny i zadaje muzykom drobne zadania domowe.
Jak komik Mike Birbiglia doprowadził do tego, że prezydent Obama powiedział „kupa" (i jak rozmawiać z celebrytami).
Jak poradzić sobie z blokadą twórczą, korzystając z rad Paolo Coelho, autora Alchemika (60 milionów sprzedanych egzemplarzy).
Jak słynna nauczycielka medytacji Tara Brach akceptuje i wykorzystuje negatywne emocje.
Jak rozwijać odporność psychiczną za pomocą trzech ćwiczeń polecanych przez emerytowanego generała Stanleya McChrystala.
Jak jeden z pierwszych inżynierów Google Chade-Meng Tan odkrył tajemnicę szczęścia…

…oraz wielu innych rzeczy.

Ze wstępu:

"W księgarniach można znaleźć wiele książek z wywiadami. Ta jest inna, ponieważ ja sam nie uważam siebie za autora wywiadów. Postrzegam siebie jako eksperymentatora. Jeśli nie mogę sprawdzić czegoś osobiście albo powtórzyć wyników w zagmatwanych realiach życia codziennego, nie jestem tym zainteresowany. Wszystko, co znajdziesz na kartach tej książki, zostało przeze mnie w jakiś sposób zweryfikowane, zbadane i zastosowane w życiu. Stosowałem dziesiątki opisanych taktyk i filozofii podczas trudnych negocjacji, w ryzykownych sytuacjach albo przy okazji ważnych transakcji biznesowych. Lekcje udzielone przez moich rozmówców pozwoliły mi zarobić miliony dolarów i oszczędziły mi daremnego wysiłku oraz niepotrzebnej frustracji. Sprawdzają się wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne".

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

Duncan | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Ciekawy pomysł w wykonaniu Tima Ferriss. Autora bardzo lubię, głównie za 4HWW, ale też chętnie słucham jego podcastów. Tutaj mamy esencje ze wszystkich odcinków. Jeśli ktoś nie słuchał wcześniej to warto sięgnąć po książkę, jest tutaj mnóstwo złotych myśli i pomysłów do wykorzystania. Nawet jeśli ktoś zna podcasty to warto poczytać chociażby odnaleźć więcej ciekawych osób.

Norbert | 2017-08-03
Przeczytana: 24 sierpnia 2017