Wyzwanie czytelnicze LC

Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Wydawnictwo: MT Biznes
poradniki
ToRn

Przez ostatnie dwa lata autor bestsellerów „New York Timesa” Tim Ferriss poznawał zwyczaje i narzędzia ludzi sukcesu z całego świata. Dzięki zdobytej wiedzy zdołał podwoić swoje dochody, stał się bardziej elastyczny i szczęśliwszy. „Narzędzia tytanów” zawierają najciekawsze spostrzeżenia i fragmenty notatek ze spotkań z tymi wyjątkowymi ludźmi. Z tej książki dowiesz się między innymi: ...

Z tej książki dowiesz się między innymi:

Jak najlepiej zacząć dzień proponowaną przez Tony'ego Robbinsa metodą wprowadzania się w odpowiedni stan ducha i umysłu.
Jak przejść do ofensywy we własnym życiu, korzystając z rad miliardera Chrisa Sakki.
Jak Arnold Schwarzenegger wykorzystuje wojnę psychologiczną i jak zarobił miliony dolarów jeszcze zanim został gwiazdorem filmowym.
Jak „Czarodziej z Hollywood” Robert Rodriguez przemienia słabości w zalety.
Jak sobie radzić z komplikacjami i porażkami idąc za przykładem byłego komandosa Jocko Willinka.
Jak pokonać strach i zdobyć pewność siebie wzorem Jamiego Foxxa.
Jak wyszukiwać i testować nowe możliwości metodą ikony przedsiębiorczości Marka Andreessena.
Jak zadawać pytania wzorem autora bestsellerów Malcolma Gladwella.
Jak legendarny producent muzyczny Rick Rubin korzysta z sauny i zadaje muzykom drobne zadania domowe.
Jak komik Mike Birbiglia doprowadził do tego, że prezydent Obama powiedział „kupa" (i jak rozmawiać z celebrytami).
Jak poradzić sobie z blokadą twórczą, korzystając z rad Paolo Coelho, autora Alchemika (60 milionów sprzedanych egzemplarzy).
Jak słynna nauczycielka medytacji Tara Brach akceptuje i wykorzystuje negatywne emocje.
Jak rozwijać odporność psychiczną za pomocą trzech ćwiczeń polecanych przez emerytowanego generała Stanleya McChrystala.
Jak jeden z pierwszych inżynierów Google Chade-Meng Tan odkrył tajemnicę szczęścia…

…oraz wielu innych rzeczy.

Ze wstępu:

"W księgarniach można znaleźć wiele książek z wywiadami. Ta jest inna, ponieważ ja sam nie uważam siebie za autora wywiadów. Postrzegam siebie jako eksperymentatora. Jeśli nie mogę sprawdzić czegoś osobiście albo powtórzyć wyników w zagmatwanych realiach życia codziennego, nie jestem tym zainteresowany. Wszystko, co znajdziesz na kartach tej książki, zostało przeze mnie w jakiś sposób zweryfikowane, zbadane i zastosowane w życiu. Stosowałem dziesiątki opisanych taktyk i filozofii podczas trudnych negocjacji, w ryzykownych sytuacjach albo przy okazji ważnych transakcji biznesowych. Lekcje udzielone przez moich rozmówców pozwoliły mi zarobić miliony dolarów i oszczędziły mi daremnego wysiłku oraz niepotrzebnej frustracji. Sprawdzają się wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne".

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

Pełne zabawnych anegdot wywiady ze znanymi ludźmi - jak dbają o zdrowie, umysł, finanse, efektywną pracę, kiedy wstają, co jedzą, jak myślą. Bardzo polecam. Każda strona to bomba dająca do myślenia! Nie ze wszystkim się zgodzisz, ale warto znać i poprychać ze śmiechu razem z komentującym wypowiedzi autorem, mamy też tutaj skrót wypowiedzi z jego najpopularniejszych podcastów, a niektórzy goście - jak Arnold Schwarzenegger potrafią bardzo zaskoczyć.

ErastFandorin | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Narzędzia tytanów serioo????.... a gdzie?? Tytuł sugeruje że dowiemy się o narzędziach ludzi sukcesu niestety jest ich jak na lekarstwo, książka mega nudna większość miejsca zajmują ogólne opisy jak wyglądały działania ludzi które według autora doszły do czegoś w życiu. Książka ma konstrukcje opisu charakterystyki jednego z gości następnie 2,3 pytania i kolejna osoba zero jakieś głębszej myśli w tym. 750 stron bajdurzenia. Ktoś napisał w komentarzu że jest to esencja z wywiadów jakie przeprowadził Ferriss ze swoimi gośćmi dla mnie ta esencja nie jest warta nawet złotówki. Szukałem narzędzi, reguł które mogę zaimplementować do swoje życia a dostałem 750 ględzenia z lokowaniem produktów.

Wierzchu | 2018-03-03

Gdy tylko dowiedziałem się, że nowa książka Tima Ferrissa doczeka się polskiego tłumaczenia, już w dniu premiery zamówiłem egzemplarz dla siebie. Gdy dotarła byłem nieco zaskoczony – objętością, ale nie zraziło mnie to do przeczytania kolejnej książki autora ‚4-godzinnej serii’. Jeszcze zanim pojawiła się premiera polskiej wersji językowej, autor puścił plotę o kolejnej książce pt. „Tribe of Mentors” („Plemię mentorów”?), więc niedługo później napisałem do wydawnictwa MT Biznes, które przetłumaczyło poprzednie książki tego Pana o to czy pojawi się polska wersja również tej publikacji, natomiast dostałem wiadomość, że data jeszcze nie jest znana, ale duża szansa, że zostanie przetłumaczona.

O książce

Co do treści książki to zdecydowanie na ponad 750 stronach tej treści nie brakuje. Sama książka jest podzielona na 3 główne części, tj. Zdrowie, Bogactwo oraz Mądrość, a w każdej z części znajduje się kilkanaście – kilkadziesiąt rozdziałów, zawierających prawdopodobnie najważniejsze...

StormTrooper | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Jest to zbiór zwyczajów, mądrości i sposobów zachowania dziesiątek wybitnych osób. Znalazłem tam wiele inspiracji, jak i treści rozbijających moje paradygmaty. Książka w pierwszej chwili może wydawać się wielkim słupem ogłoszeniowym, jednak dalsza jej lektura daje masę pozytywnych inspiracji, narzędzi i źródeł do lepszego działania,a w konsekwencji życia. Jeśli mógłbym dać komuś tylko jedną książkę to byłaby to właśnie ta pozycja.

macgor89 | 2018-05-22
Przeczytana: 01 maja 2018

Oczywiście nie wszystkie wywiady są godne uwagi, ale można w książce odnaleźć wiele bardzo interesujących pomysłów, które - śmiem stwierdzić - mogą odmienić życie czytelnika (tak było ze mną)!

Łukasz | 2017-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam, 2017

Bardzo ciekawa książka. Sporo wartościowej treści i interesujących rad. Objętość (ponad 700 stron) może przerazić, ale czyta się szybko.

Paweł | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Jestem prosto przeczytaniu tej książki. To druga książka tego autora która przeczytałem i ponownie utwierdziłem się w opinii, że pozycje tego autora są świetne!

Jeśli czujesz się lekko zagubiony tonami informacji i wiedzy i po prostu już nie wiesz co i jak robić, aby ruszyć z miejsca w jakiejś dziedzinie swojego życia, to ta pozycja Pomoże Tobie w tym.

Książka dzieli się na 3 segmenty życia Zdrowie, Mądrość i Bogactwo i w każdej coś znajdziesz dla siebie, co warto zastosować.

Ja wiem, że będę do tej książki wracał, po to aby chociaż raz na kwartał UCZYĆ się Czegoś nowego i wprowadzać to w Życie!

Jeśli szukasz dodatkowo Dużej dawki motywacji oraz MINI-poradników i wskazówek, co warto robić i np. czytać dalej, aby iść do przodu w danej tematyce to tutaj powinieneś to znaleźć.

Jak dla Mnie bardzo dobra książka warto przeczytania, a fakt, że ma ponad 700 stron hmm a kto tam patrzy na objętość przy takiej dawce świetnej treści :)

Martyna | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Skompilowane streszczenia podcastów Ferrisa, najbardziej podobaly mi sie polecenia roznych poradników i książek, które miały istotny wpływ na życie wybitnych gości Ferrisa, albo zmieniły ich myślenie. Zaznaczyłam sobie także wiele inspirujących cytatów i myśli tychże osób. Najsłabsza część to ta o zdrowiu, mnie nie interesowała, ale to zależy od upodobań.

maciek_gaciek | 2018-08-28

Niesamowita książka poruszająca wiele dziedzin, będąca źródłem wielu przydatnych informacji. Książka, której nie sposób czytać z otwartymi googlami gdzieś z boku, aby wyszukać dalej informacje o poruszanym temacie, z której nie sposób nie robić sobie zapisków. Podchodziłem do tego kolosa z rezerwą, przeczytałem go od deski do deski i szczerze polecam.

demo094 | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Skompresowana paczka najważniejszych myśli ludzi wybitnych. Warto było przeczytać, będzie do czego wracać. To zaskakujące ile podobieństw można znaleźć wśród tych osób.