Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Wydawnictwo: MT Biznes
poradniki
ToRn

Przez ostatnie dwa lata autor bestsellerów „New York Timesa” Tim Ferriss poznawał zwyczaje i narzędzia ludzi sukcesu z całego świata. Dzięki zdobytej wiedzy zdołał podwoić swoje dochody, stał się bardziej elastyczny i szczęśliwszy. „Narzędzia tytanów” zawierają najciekawsze spostrzeżenia i fragmenty notatek ze spotkań z tymi wyjątkowymi ludźmi. Z tej książki dowiesz się między innymi: ...

Z tej książki dowiesz się między innymi:

Jak najlepiej zacząć dzień proponowaną przez Tony'ego Robbinsa metodą wprowadzania się w odpowiedni stan ducha i umysłu.
Jak przejść do ofensywy we własnym życiu, korzystając z rad miliardera Chrisa Sakki.
Jak Arnold Schwarzenegger wykorzystuje wojnę psychologiczną i jak zarobił miliony dolarów jeszcze zanim został gwiazdorem filmowym.
Jak „Czarodziej z Hollywood” Robert Rodriguez przemienia słabości w zalety.
Jak sobie radzić z komplikacjami i porażkami idąc za przykładem byłego komandosa Jocko Willinka.
Jak pokonać strach i zdobyć pewność siebie wzorem Jamiego Foxxa.
Jak wyszukiwać i testować nowe możliwości metodą ikony przedsiębiorczości Marka Andreessena.
Jak zadawać pytania wzorem autora bestsellerów Malcolma Gladwella.
Jak legendarny producent muzyczny Rick Rubin korzysta z sauny i zadaje muzykom drobne zadania domowe.
Jak komik Mike Birbiglia doprowadził do tego, że prezydent Obama powiedział „kupa" (i jak rozmawiać z celebrytami).
Jak poradzić sobie z blokadą twórczą, korzystając z rad Paolo Coelho, autora Alchemika (60 milionów sprzedanych egzemplarzy).
Jak słynna nauczycielka medytacji Tara Brach akceptuje i wykorzystuje negatywne emocje.
Jak rozwijać odporność psychiczną za pomocą trzech ćwiczeń polecanych przez emerytowanego generała Stanleya McChrystala.
Jak jeden z pierwszych inżynierów Google Chade-Meng Tan odkrył tajemnicę szczęścia…

…oraz wielu innych rzeczy.

Ze wstępu:

"W księgarniach można znaleźć wiele książek z wywiadami. Ta jest inna, ponieważ ja sam nie uważam siebie za autora wywiadów. Postrzegam siebie jako eksperymentatora. Jeśli nie mogę sprawdzić czegoś osobiście albo powtórzyć wyników w zagmatwanych realiach życia codziennego, nie jestem tym zainteresowany. Wszystko, co znajdziesz na kartach tej książki, zostało przeze mnie w jakiś sposób zweryfikowane, zbadane i zastosowane w życiu. Stosowałem dziesiątki opisanych taktyk i filozofii podczas trudnych negocjacji, w ryzykownych sytuacjach albo przy okazji ważnych transakcji biznesowych. Lekcje udzielone przez moich rozmówców pozwoliły mi zarobić miliony dolarów i oszczędziły mi daremnego wysiłku oraz niepotrzebnej frustracji. Sprawdzają się wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne".

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/a25-timothy-ferriss.htm

Pełne zabawnych anegdot wywiady ze znanymi ludźmi - jak dbają o zdrowie, umysł, finanse, efektywną pracę, kiedy wstają, co jedzą, jak myślą. Bardzo polecam. Każda strona to bomba dająca do myślenia! Nie ze wszystkim się zgodzisz, ale warto znać i poprychać ze śmiechu razem z komentującym wypowiedzi autorem, mamy też tutaj skrót wypowiedzi z jego najpopularniejszych podcastów, a niektórzy goście - jak Arnold Schwarzenegger potrafią bardzo zaskoczyć.

Wierzchu | 2018-03-03

Gdy tylko dowiedziałem się, że nowa książka Tima Ferrissa doczeka się polskiego tłumaczenia, już w dniu premiery zamówiłem egzemplarz dla siebie. Gdy dotarła byłem nieco zaskoczony – objętością, ale nie zraziło mnie to do przeczytania kolejnej książki autora ‚4-godzinnej serii’. Jeszcze zanim pojawiła się premiera polskiej wersji językowej, autor puścił plotę o kolejnej książce pt. „Tribe of Mentors” („Plemię mentorów”?), więc niedługo później napisałem do wydawnictwa MT Biznes, które przetłumaczyło poprzednie książki tego Pana o to czy pojawi się polska wersja również tej publikacji, natomiast dostałem wiadomość, że data jeszcze nie jest znana, ale duża szansa, że zostanie przetłumaczona.

O książce

Co do treści książki to zdecydowanie na ponad 750 stronach tej treści nie brakuje. Sama książka jest podzielona na 3 główne części, tj. Zdrowie, Bogactwo oraz Mądrość, a w każdej z części znajduje się kilkanaście – kilkadziesiąt rozdziałów, zawierających prawdopodobnie najważniejsze...

ErastFandorin | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Narzędzia tytanów serioo????.... a gdzie?? Tytuł sugeruje że dowiemy się o narzędziach ludzi sukcesu niestety jest ich jak na lekarstwo, książka mega nudna większość miejsca zajmują ogólne opisy jak wyglądały działania ludzi które według autora doszły do czegoś w życiu. Książka ma konstrukcje opisu charakterystyki jednego z gości następnie 2,3 pytania i kolejna osoba zero jakieś głębszej myśli w tym. 750 stron bajdurzenia. Ktoś napisał w komentarzu że jest to esencja z wywiadów jakie przeprowadził Ferriss ze swoimi gośćmi dla mnie ta esencja nie jest warta nawet złotówki. Szukałem narzędzi, reguł które mogę zaimplementować do swoje życia a dostałem 750 ględzenia z lokowaniem produktów.

StormTrooper | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Jest to zbiór zwyczajów, mądrości i sposobów zachowania dziesiątek wybitnych osób. Znalazłem tam wiele inspiracji, jak i treści rozbijających moje paradygmaty. Książka w pierwszej chwili może wydawać się wielkim słupem ogłoszeniowym, jednak dalsza jej lektura daje masę pozytywnych inspiracji, narzędzi i źródeł do lepszego działania,a w konsekwencji życia. Jeśli mógłbym dać komuś tylko jedną książkę to byłaby to właśnie ta pozycja.

macgor89 | 2018-05-22
Przeczytana: 01 maja 2018

Oczywiście nie wszystkie wywiady są godne uwagi, ale można w książce odnaleźć wiele bardzo interesujących pomysłów, które - śmiem stwierdzić - mogą odmienić życie czytelnika (tak było ze mną)!

Łukasz | 2017-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam, 2017

Bardzo ciekawa książka. Sporo wartościowej treści i interesujących rad. Objętość (ponad 700 stron) może przerazić, ale czyta się szybko.

Martyna | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Skompilowane streszczenia podcastów Ferrisa, najbardziej podobaly mi sie polecenia roznych poradników i książek, które miały istotny wpływ na życie wybitnych gości Ferrisa, albo zmieniły ich myślenie. Zaznaczyłam sobie także wiele inspirujących cytatów i myśli tychże osób. Najsłabsza część to ta o zdrowiu, mnie nie interesowała, ale to zależy od upodobań.

maciek_gaciek | 2018-08-28

Niesamowita książka poruszająca wiele dziedzin, będąca źródłem wielu przydatnych informacji. Książka, której nie sposób czytać z otwartymi googlami gdzieś z boku, aby wyszukać dalej informacje o poruszanym temacie, z której nie sposób nie robić sobie zapisków. Podchodziłem do tego kolosa z rezerwą, przeczytałem go od deski do deski i szczerze polecam.

demo094 | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Skompresowana paczka najważniejszych myśli ludzi wybitnych. Warto było przeczytać, będzie do czego wracać. To zaskakujące ile podobieństw można znaleźć wśród tych osób.

tommaqs | 2018-01-29
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Bardzo fajna. Daję 8/10 bo nie jest to jakieś niesamowite dzieło, a raczej poskładane myśli wielu, wielu ludzi z różnych dziedzin. Ich podejście do sukcesu (górnolotnego) i do spraw codziennych. Ciekawie się to czyta.

Zastosowałem kilka technik / zachowań o których opowiadali rozmówcy Timma Ferrissa i jestem zadowolony. Myślę, że najważniejszą rzeczą jaką można wyciągnąć z tej książki to to, że zawsze warto spróbować czegoś innego i dowiedzieć się czy nam to pasuje. Inna sprawa, że do "sukcesu" (i/lub szczęścia?) można na serio dojść bardzo różnymi drogami. Także jeśli ktoś szuka w tej książce złotej ścieżki dla siebie to może jej nie znaleźć. Jeśli czytelnik zastanowi się chwilę nad wszystkimi ludźmi, którzy znajdują się w tej książce to też z pewnością dojdzie do wniosku, że może oprócz ciekawości świata nie da się wyłuskać nawet jednego zachowania, którym cechują się ci wszyscy "ludzie sukcesu".

Zakładam, że książka jest dobrym streszczeniem podcastu Timma Ferrissa. Słuchałem...