Kąt odbicia & Spirala zła

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

„Kąt odbicia & Spirala zła” Dariusza Grabowskiego to dwuczęściowa książka o ucieczce przed miłością, która spadła nagle na dojrzałego mężczyznę i o walce o życie z bandą bezwzględnych młodych przestępców. Niestety zemsta rodzi zemstę. Kąt padania, równa się kątowi odbicia, każda akcja wywołuje reakcję. Szymon, dojrzały mężczyzna „po przejściach” wyjeżdża ze stolicy na głuchą wieś. Chce tam...

Kąt padania, równa się kątowi odbicia, każda akcja wywołuje reakcję. Szymon, dojrzały mężczyzna „po przejściach” wyjeżdża ze stolicy na głuchą wieś. Chce tam znaleźć spokój, odpoczynek i ucieczkę przed miłością do Natalii. Zamiast tego staje się obiektem okrucieństwa ze strony grupy przestępców. Doprowadzony do ostateczności podejmuje samotną walkę. Jego zwycięstwo uruchamia spiralę zła, która dotknie nie tylko jego, ale także jego najbliższych.

Książka jest doskonałym czytadłem dla amatorów thrillerów, z bogatą treścią i częstymi zwrotami akcji. W niej jak w lustrze odbijają się ludzkie postawy i charaktery, od pełnych empatii do całkowicie bezwzględnej mściwości.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Już sam tytuł książki: „Kąt odbicia & Spirala zła” sugeruje, że głównym motywem książki jest zemsta. „Zabiłeś – zostaniesz zabity” – mówi jeden z bohaterów książki. Autor niczego nie oszczędza głównym postaciom. Zaczyna się od dramatycznej decyzji o porzuceniu ukochanej i ucieczki do sielankowej wsi. Okazuje się, że ta wieś nie jest taka sielankowa. Okolice terroryzuje banda młodocianych przestępców.
Książka, która z początku wydaje się być historią nieszczęśliwej, niespełnionej miłości starszego mężczyzny, staje się thrillerem. Szymon, który szukał spokoju po latach intensywnej pracy, nagle staje przed koniecznością walki o życie. Bezwzględni młodzi przestępcy są inteligentni i wiedzą jak zabezpieczyć się przed pozostawianiem dowodów swojej winy. Biją, gwałcą i mordują z zimną krwią. Ściągają haracz, sprzedają młode dziewczyny do domów publicznych na Zachodzie. Dla nich załatwić starszego, samotnego faceta, mieszkającego na odludziu, to drobny epizod w ich bandyckiej karierze.
Ale...

Matylda Saresta | 2017-06-01

Jak dziwna, prosta, czasami naiwna i drażniąca historia... A mimo to - wciągająca:)

Wivel | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Amatorzy książek sensacyjnych z bogatą treścią i częstymi zwrotami akcji, powinni sięgnąć po „Kąt odbicia & Spiralę zła”. Zemsta, która obok głębokiego uczucia dorosłych ludzi najlepiej nakręca akcję, jest głównym motywem tej książki. Jest pełna kontrastów i umiejętnie wprowadzanych retrospekcji. Szymon – bohater książki, 50-letni mężczyzna żyje sobie w sielankowym otoczeniu, w pięknych „okolicznościach przyrody” i mimo wysiłków, nie może pozbyć się wspomnień głębokiego uczucia do ślicznej pani doktor. Nie pomoże mu nawet romans z sympatyczną, pełną wdzięku nauczycielką.
Niespodziewanie w jego ułożone, spokojne życie wkracza trzech młodych ludzi, którzy bardzo lubią cudzym kosztem żyć bogato. Kiedy ktoś się nie zgadza, buntuje, są bezwzględni; niszczą, biją, a nawet zabijają.
Szymon wie, że nie pokona trzech silnych, sprawnych młodzieńców w konwencjonalny sposób, tym bardziej, że oni nie uznają żadnych zasad. Jedynym sposobem jest, pułapka, w którą pewni siebie bandyci dość łatwo...

Karolina | 2017-06-07

Podobno piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami, a każdy dobry uczynek będzie zawsze przykładnie ukarany. Tak mówią doświadczeni życiem ludzie. I z pewnością coś w tym jest. Odczuł to na własnej skórze Szymon, bohater książki „Kąt odbicia & Spirala zła”. Chcąc ulżyć ukochanej, uwalnia ją od siebie i wyjeżdża na głęboką prowincję. Jego uczucie jest jednak tak głębokie, że często wraca myślami do spotkań z ukochaną, śliczną panią doktor. Nie może sobie z tym uczuciem poradzić, więc wdaje się w romans z sympatyczną panią profesor. Ale i to nie pomaga. Sielankowe życie Szymona przerywa wtargnięcie trzech bezwzględnych bandytów, domagających się haraczu...
Warto sięgnąć po kolejną książkę tego autora. W niej jak w lustrze odbijają się charaktery ludzkie, ludzkie postawy od pełnych empatii do pełnych bezwzględnej mściwości. A poza tym dobrze się ją czyta.

oldcat | 2017-06-05
ALEX | 2017-06-15