Milion światów z tobą

Okładka książki Milion światów z tobą Claudia Gray
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Okładka książki Milion światów z tobą
Claudia Gray
2018-01-24
1983-01-01
Małgorzata Kaczarowska
Inne

Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 2 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...
Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...

Milion razy teen drama

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Ostatni tom serii okazał się być tym najsłabszym. Tak jak po pierwszej części byłam pełna nadziei na interesującą kontynuację, tak po zakończeniu trylogii uważam, że całość pozostawiłaby dużo lepsze wrażenie, gdyby autorka poprzestała na tym pierwszym tomie. Tytuł ten sprawiał napisanego naprędce, bez większego pomysłu na fabułę. Dużo tu zdarzeń, a więc czyta się to szybko, ale nie brakuje tu chaosu i co gorsza spłycania sytuacji. Chyba sama autorka pogubiła się w zasadach panujących w wykreowanym przez siebie świecie. Dużo tu nielogicznych fragmentów i przeskoków w miejscach, które przydałoby się rozwinąć. Bohaterowie nie zostali pogłębieni, a wręcz odwrotnie. Ich zachowanie jest nienaturalne, infantylne, a powtarzanie ciągle tych samych zdań sprawiło, że mamy do czynienia jedynie z kukłami, a nie postaciami niemal z krwi i kości. Myślę, że nawet jak na młodzieżówkę książka ta jest za mało absorbująca i czuć w niej narastający pośpiech. Z tym tomem totalnie się nie dogadałam. Myślę, że seria znajdzie swoich zwolenników u młodszych osób, które lubią romanse i nie mają nic przeciwko elementom science-fiction.

Ciekawe zamknięcie całej serii, jednak czegoś mi tu brakło w porównaniu do poprzednich części, jednak wszystko zostało pozamykane i cieszę się z tego jak zakończyła się historia.

#milionświatówztobą to ostatni tom trylogii #firebird

Marguerite wraca do domu po uratowaniu rozszczepionej duszy Paula. Jednak jej ciało jest już okupowane przez jej wersje z Centrali. Na szczęście, nie trwa długo zanim podstęp zostanie odkryty.

W tym tomie autorka również nie daje nam odetchnąć. Triad zaplanował zniszczenie innych wszechświatów, aby odzyskać części duszy swojej podróżniczki doskonałej. Marguerite podąża tropem Złej, aby uratować inne wersje samej siebie oraz inne światy przed kolapsem.

Wraz z główną bohaterką ocieramy się o śmierć, próbujemy rozwikłać intrygi oraz ocalić miliony istnień.

W całym tym zawirowaniu Marguerite poznaje samą siebie, swoje inne wersje, cechy wspólne i różnice, które powstały na skutek jej własnych wyborów jak i środowiska, w którym akurat się znalazła.

Powieść trzymała mnie w napięciu do samego końca. Niby już było wszytsko wiadomo, a tu kolejny zwrot akcji. Jedyne to mnie zastanowiło/zdziwiło to szybkie nakłonienie naukowców z Centrali do zmiany zdania. Serio? Tak o?
Zakończenie jednak domyka całą historię, nie zostawiając nic niewyjaśnionego.

Będę tęsknić za bohaterami, a szczególnie za porucznikiem Markovem, który skradł moje serce już w pierwszym tomie 🖤

#milionświatówztobą to ostatni tom trylogii #firebird

To była po prostu genialna seria, która zostanie ze mną na długo. Jestem pod wrażeniem jak dobrze została przedstawiona ta historia, trzy tomy, a historia wręcz płynęła sama z siebie przez nie...
Z chęcią sięgnę po kolejne dzieła tej wybitnej pisarki.

Z chęcią sięgnę po kolejne dzieła tej wybitnej pisarki.

Tom kończący serię "Firebird" zamknął ostatecznie historię podróży między wymiarami. Doceniam fakt, że wyjaśnione zostało wszystko, co wyjaśnienia wymagało. Nie lubię otwartych furtek, domyślania się i zmuszania czytelnika, do samodzielnego dopowiedzenia sobie zakończenia. Tym razem przez większość książki Marguerite depcze po piętach swojej złej odpowiedniczce, Paul przeżywa rozterki duchowe będące pozostałością o rozszczepieniu, a Theo, cóż, to Theo. ;) Dużo się dzieje, przeskoki między wymiarami są szybkie, akcja pędzi niczym pendolino, nie ma nudy. Ten tom był nieco gorszy niż drugi, natomiast zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Jako całość to naprawdę bardzo interesująca młodzieżówka.

Spodziewałam się czegoś więcej. Nudziła mnie ciągła pogoń Marguerite za swoją Złą odpowiedniczką. To, że za każdym razem nie mogła przeskoczyć do kolejnego wymiaru, bo Zła ją blokowała. Rozumiem, że w ten sposób mieliśmy spędzić więcej czasu w danym wymiarze, ale momentami to się wydawało mało logicznym rozwiązaniem. Paul, który przez całą książkę był niezdecydowany, miał poważne problemy (zrozumiałe skutki rozszczepienia),moim zdaniem, zmienił się za łatwo. Jakoś ta pisana rozmowa, którą odbył z niemą Margeurite była dla mnie niewystarczająca. Może brakowało mi rozdziału z jego perspektywą? Odwiedzane wymiary z tej części były oryginalne, uświadomiło mi to na ile sposobów może potoczyć się nasze życie. Wymiar z klonami głównej bohaterki - genialny, tak samo spotkanie wszystkich wersji, rozmowa Paula z księżną Margeurite... Dla podsumowania - seria to typowa, dobra młodzieżówka, wątek miłosny w świecie science fiction.

Trzecia część niestety (a piszę to z trudem) stała się bardziej romansem niż science fiction co akurat mnie nie odpowiadało ale z uwagi na dwie poprzednie części trochę nadciągnąłem ocenę ponieważ cała seria Firebird jest bardzo dobra i wciągająca!

Na półkach: , , , , , ,

Nie potrafiłam się wciągnąć, ale fajnie się skończyła.

Nie potrafiłam się wciągnąć, ale fajnie się skończyła.

Kolejna wspaniała część w której nie ma czasu na złapanie oddechu. Mnóstwo się dzieje, ciężko się oderwać. Szkoda tylko że to już koniec serii.. Polecam!