Pocałunek zdrajcy

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Traitor''s Trilogy (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Traitor Kiss

Królestwo na krawędzi wojny. Dziewczyna, która nie chce wyjść za mąż. Żołnierz, który musi udowodnić swoją wartość. Sage Fowler, w której ojciec rozbudził pasję do książek i której wpajał, że sama może decydować o sobie, jest inteligentna, odważna i nie zamierza wychodzić za mąż. Przyjmuje więc propozycję swatki i zaczyna szpiegować potencjalnych kandydatów na mężów dla wpływowych panien....

Królestwo na krawędzi wojny.

Dziewczyna, która nie chce wyjść za mąż.

Żołnierz, który musi udowodnić swoją wartość.
Sage Fowler, w której ojciec rozbudził pasję do książek i której wpajał, że sama może decydować o sobie, jest inteligentna, odważna i nie zamierza wychodzić za mąż. Przyjmuje więc propozycję swatki i zaczyna szpiegować potencjalnych kandydatów na mężów dla wpływowych panien. Kiedy podczas jednej z tajnych misji spotyka księcia, sprawy się komplikują.

Pełna akcji i krzyżujących się intryg opowieść z doskonałą główną bohaterką i porywającym wątkiem miłosnym.
- Publishers Weekly

Jedna z najbardziej oczekiwanych powieści dla młodych czytelników fantasy w 2017 roku.
- Bustle

Porywająca, pełna tajemnic opowieść, która łączy w sobie elementy powieści szpiegowskiej i romansu.
- Emily Bo Martin, author of Woodwalker and Ashes to Fire

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/pocalunek-zdrajcy/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/pocalunek-zdrajcy/

Eleckra | 2017-12-03
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Zawsze kiedy biorę się za ocenianie młodzieżówki, nie wiem co napisać. Po tym gatunku nie można spodziewać się czegoś wybitnego, ale przecież nie dlatego książki dla młodzieży są pisane. Nigdy nie mam pojęcia do czego te powieści porównywać: do poziomu gatunku, czy literatury w ogóle?

"Pocałunek zdrajcy", jeśli patrzeć na literaturę jako całość, jest książką może nie beznadziejną, ale na pewno kiepską. W porównaniu do innych młodzieżówek- książką dobrą. Może lepiej skupię się na tym drugim. Utwór wyróżnia jeden dość niezwykły fakt- główna bohaterka jest naiwna, ale nie głupia! Bardzo rzadko spotykam się z takim rozróżnieniem. Najczęściej te cechy są traktowane jak jedna. No cóż... Naiwność przechodzi, głupota zostaje. Mało co mnie tak irytuję jak ciągłe powtarzanie: "O jaka ona jest mądra, jaka bystra, och, ach!". Świadczy to o braku umiejętności stworzenia bohatera, który dane cechy wykazuję. Trzeba czytelnikowi powiedzieć o nich dosłownie, bo inaczej nikomu by nie przyszły do...

TINA | 2017-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 20 listopada 2017

Bardzo dobra młodzieżówka... Nie powstydziłabym się podarować tej książki swojej kuzynce z gimnazjum lub liceum :) pięknie napisana... fajny zarys historyczny, intrygująca i ciekawa historia :) Bardzo miła i lekka lektura. Polecam i już nie mogę się doczekać kontynuacji....

ZaczytanaMajka | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Nie wiem kto wpadł na pomysł aby porównać „Pocałunek Zdrajcy” z serią Rywalek. Książki od Kiery Cass to zupełnie inna bajka, która jest cudownym i bajkowym spełnieniem marzeń. Z kolei Erin Beaty napisała zupełnie coś innego.

Jedyne co łączy obie książki jest to, że tak jak w przypadku Americy i tutaj główna bohaterka nie chce wyjść za mąż. Jednak tu podobieństwa się kończą, bo nawet bohaterki mają inne charaktery. Każdą się kocha za coś innego. Główną bohaterką jest Sage Fowler – silna i bardzo inteligentna młoda kobieta, która swoich poglądów trzyma się twardo i nie chce z nich zrezygnować. Jest przykładem tej bohaterki, która wychodzi ponad szereg i już od pierwszych stron, gdy czyta się tę powieść, widzi się jej indywidualność. To właśnie też przez wspomnianą przeze mnie indywidualność trafia pod opiekę u swatki Darnessy Rodelle. To właśnie od doświadczonej swatki ma dowiedzieć się jak...

Sage Fowler, po śmierci jedynego rodzica – ukochanego ojca – trafia pod opiekę wymagającego wujostwa, które automatycznie stawia sobie za cel wychować ją na doskonałą panią domu. Niestety problem polega na tym, że ta inteligentna, odważna jak mało kto, zakochana po uszy w książkach krnąbrna dziewczyna nie zamierza ułatwić zadania swoim opiekunom i robi dosłownie wszystko, aby tylko zniweczyć ich plany. Nawet, pomimo wielu przygotowań oraz uczeniu się istotnych w ważnej rozmowie formułek na pamięć, spotkanie Sage z najlepszą w swoim fachu swatką, Darnessą Rodelle nie kończy się pomyślnie, przez co zamążpójście panny z niższych sfer staje pod ogromnym znakiem zapytania. Próbującej pozostać niezależną osobą dziewczynie ani odrobinę nie przeszkadza taki bieg zdarzeń, lecz kiedy odkrywa, że jej niestosowne zachowanie mogło przysporzyć problemów kuzynostwu, postanawia schować dumę do kieszeni i ponownie odwiedzić kobietę, aby załagodzić sytuację. Kolejna rozmowa również zdaje się nie...

LaylaA | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

" Dowódca nigdy nie powinien wydawać rozkazów, których sam nie chciałby spełnić. "

Muszę się przyznać, że całkowicie zapomniałam o tej książce. Dostałam propozycje jej zrecenzowania i oczywiście po przeczytaniu opisu jak najbardziej się zgodziłam, jednak potem zapomniałam o niej kompletnie. Dopiero kiedy książka do mnie dotarła to sobie o niej przypomniałam, nie zaczęłam jej jednak czytać od razu, gdyż wtedy miałam bardzo mało czasu a i samo czytanie nie sprawiało mi radości, więc tego nie robiłam. Ale kiedy już zaczęłam czytać „Pocałunek Zdrajcy” to nie mogłam się wprost od niej oderwać. Siedziałam i czytałam a kiedy już musiałam iść do pracy to myślałam tylko o tym, kiedy wrócę do domu i będę mogła czytać dalej.

Natula | 2018-01-31

"Każdy gra w życiu wiele różnych ról, ale to nie znaczy, że wszystkie są kłamstwem."

Jak byś się zachował/ła gdybyś dowiedział się, że idziesz do Swatki? Ale nie do byle jakiej kobiety tylko do Swatki przez duże S. Do Swatki z prawdziwego zdarzenia. I to nie za miesiąc... Tylko następnego dnia. Sage zostaje do tego zmuszona. Musi iść do kobiety która znajdzie jej męża. A co gdy ona nie chce wyjść za mąż?
Wizyta u Swatki kończy się klęską, bądź też ogromnym sukcesem jeżeli patrzeć na dalsze zdarzenia. Sage dostaje propozycje pracy jako pomoc Swatki i... szpiega kandydatów na mężów dla bogatych i gotowych do wyjścia za mąż panien.
Podczas wyjazdu do stolicy Panienki, Sage i Swatka są pod eskortą żołnierzy. Droga jest długa, pełna przygód i niespotykanych zdarzeń. Co by się stało gdyby jeden z wojskowych dostał zadanie równie podobne jak Sage i gdyby nieświadomie połączyła ich nić porozumienia? Dziewczyna chce być sobą, a mężczyzna? Chce być jej godzien. Jednocześnie zwyczajna...

Lost-In-My-Books | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Mamy tutaj bardzo fajną i mądrą bohaterkę, ale niestety fabułę trochę słabszą. 1 główny wątek to, to że dziewczyna pomaga swatce i ma za zadanie dopasować do siebie pary, w tym czasie podróżują do miejsca gdzie wszystko ma się odbyć. W tym samym czasie mamy wątek już bardziej polityczny, w którym oczywiście chodzi o tereny, złoto itd. Jest to zdecydowanie typowa młodzieżówka, więc wątpię by się spodoba starszym osobom, ale np. fanom serii «Rywalki» zdecydowanie! 😆
Może nie jest to coś wybitnego, ale fajnie się czyta i w sumie całkiem ciekawa historia. Zakończenie myślałam, że będzie słodkie i mniej więcej takie było, ale autorka dodała coś bardzo fajnego, co wcale nie oznacza oczywistego i przewidywalnego finału. Nie rzucała w nas dodatkowymi cukierkami.

Czytaczyk | 2017-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2017

Po śmierci ukochanego ojca, osierocona Sage Fowler zostaje przygarnięta przez wujostwo. Wymagająca para stara się, wychować ją na przyszłą oddaną żonę i perfekcyjną kurę domową. Jednak Sage nie jest takim typem, ona nie chce zostać stłamszona przez jakiegoś mężczyznę. Inteligentna i bystra dziewczyna, dokłada wszelkich starań, żeby udaremnić te próby.
W końcu dziewczyna zostaje odesłana do owianej sławą swatki, Darnessy Rodelle. I tam jej zachowanie jest niestosowane, a wizja rychłego zamążpójścia zostaje odegnana. Gdy dociera do niej powaga jej niewłaściwego zachowania, postanawia udać się ponownie do swatki, żeby przeprosić ją za swoje zachowanie. Rozmowa pomiędzy obiema kobietami przybiera nieoczekiwany obrót, bowiem Darnessa proponuje Sage pracę, którą ta przyjmuje po dłuższej chwili namysłu. Od tej pory dziewczyna zajmuje się wyłapywaniem potencjalnych kandydatów na mężów dla bogatych panien. Wkrótce podczas pracy trafia na kogoś, kto może i jej zamącić w głowie i zmienić jej...

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na stronie wydawnictwa. Dzieło ma także bardzo ładną okładkę – świetnie się na niej prezentują płatki róż oraz dziewczyna w czerwonej sukience.
Tytuł może sugerować romans, ale warto doczytać opis żeby się dowiedzieć więcej. Jeśli tego nie zrobicie może was ominąć ciekawa lektura.
„Pocałunek zdrajcy” czyta się bardzo dobrze i szybko od samego początku. Główną bohaterką jest Sage Fowler, żołnierz Ash Carter. Inne postacie to swatka Dornessa Radelle (lat ok 50), żołnierze, ciotka Sage oraz jej wujek, którzy zastępują jej nieżyjących rodziców.
Sage zostaje umówiona na spotkanie ze swatką, ale ona nie chce wyjść za mąż. Postanawia pomóc swatce czyli pani Rodelle w swataniu innych dziewczyn. Pojawia się także żołnierz, który udaje, że nie umie czytać żeby dowiedzieć się więcej o Sage. Czy będą mieli romans? Co Sage odkryje na temat Asha? Na pewno będziecie zadowoleni z tej książki. Polecam każdemu.

W...

Alicja | 2018-05-30
Przeczytana: 25 maja 2018

Czytałam sporo opinii o tej książce, dlatego ją kupiłam. Niestety, rozczarowała mnie już na starcie. Niezbyt ciekawie wykreowani bohaterowie denerwowali mnie i nie pozwalali wczuć się w historię. Dlaczego Sage musi być tak irytująco naiwna? Czytając, chciałam oddać jej mózg, aby w końcu myślała logicznie.
Fabuła była niestety słaba i za mało ukazywała świat, który chciała przedstawić nam autorka. Starała się i coś nie wyszło. Nie potrafiłam być częścią książki, nic nie wciągnęło mnie na dłużej.
Uważam, że powieść miała potencjał, ale autorka tego nie wykorzystała i zostawiła książkę bez potrzebnych szczegółów. Nie wiem czemu tak się stało, po prostu WIELE zabrakło, aby można być usatysfakcjonowanym z lektury. Nie lubię rozczarowywać się po książkach. Mamy tam jakąś akcję, lecimy kartka po kartce, ale tak naprawdę chciałam skończyć czytanie, a nie czułam podekscytowania.
Okej, pocałunek zdrajcy ma bardzo ładną okładkę i chyba na tym się to kończy, bo ta historia powinna być...