Myśl do przytulania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
literatura polska
Ag2S

BAŚNIOWA OPOWIEŚĆ O KOBIECIE, KTÓRA POSTANAWIA RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE. Hanka Popławska prowadzi stateczne życie. Znudzona jego prozą i zmęczona liczeniem każdego grosza pozwala ponieść się chwili i odpowiada na niezwykle powściągliwe i tajemnicze ogłoszenie z propozycją pracy. Kierowana impulsem udaje się w podróż do siedziby firmy zielarskiej HerbMint, która zmieni jej całe życie....

BAŚNIOWA OPOWIEŚĆ O KOBIECIE, KTÓRA POSTANAWIA RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE.

Hanka Popławska prowadzi stateczne życie. Znudzona jego prozą i zmęczona liczeniem każdego grosza pozwala ponieść się chwili i odpowiada na niezwykle powściągliwe i tajemnicze ogłoszenie z propozycją pracy. Kierowana impulsem udaje się w podróż do siedziby firmy zielarskiej HerbMint, która zmieni jej całe życie. Trafia na przysłowiowy koniec świata, czyli do sielankowych Różanych Dołów.

Hanka rozpoczyna pracę w lokalnej bibliotece i w końcu czuje się spełniona. Delektując się błogim widokiem lokalnej natury oraz rozsmakowując w zagadkowej relacji z pewnym intrygującym brodaczem, zdaje się wreszcie szczęśliwa.

Kiedy wydaje się, że już lepiej być nie może, rzeczywistość jak z bajki zostaje obdarta z pozorów, a Różane Doły pokazują swoje mroczne oblicze.

Czy tytułowa „myśl do przytulania” da Hance siłę do pokonania przeciwności losu?

Czy kobieta odkryje jej najważniejsze znaczenie?

MYŚL DO PRZYTULANIA TO GŁĘBOKO SKRYWANE MARZENIE. CZY JESTEŚ GOTOWA JE ODKRYĆ?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Nina | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 01 lipca 2017

Zauroczył mnie tytuł, pomyślałam sobie - muszę, chcę to przeczytać, potrzebuję takich myśli do przytulenia. Co dostałam? Banalną historyjkę, napisaną infantylnym językiem niedojrzałej nastolatki. Przeczytałam do końca, sama nie wiem dlaczego. Jutro o niej zapomnę. Już zapominam...

Dobra książka musi mieć w sobie to "coś", co wciąga nas w opisywaną historię i wzbudza jakieś emocje.
Mnie niestety ta powieść ani nie wciągnęła ani nie wzbudziła żadnych emocji.Taka jak wiele powieść obyczajowa do tego taka nijaka i mdła, która nie wyzwala żadnych uczuć.
Miała być "baśniowa opowieść dla kobiet które potrafią marzyć"a jest bajka o kobiecie która wszystko otrzymuje bez żadnego wysiłku.
Nasza bohaterka znudzona życiem w wielkim mieście i niedoceniana w swojej pracy postanawia zmienić swoje życie tak jak jej przyjaciele i wyjeżdża na "koniec świata" do malutkiej osady Różane Doły aby podjąć pracę bibliotekarki. Tu już czeka na nią urządzone mieszkanie nad biblioteką a ona ma tylko urządzić i zaopatrzyć bibliotekę i o nic się nie martwić bo nawet posiłki ma dostarczane na miejsce przez jej nowego szefa. I właśnie o urządzaniu biblioteki, jedzeniu i piciu melasy jest tu najwięcej.
Autorka wprowadziła też trochę innych wątków, żeby trochę urozmaicić fabułę jest nawet...

Biblioteczka Rudej | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Całkiem zgrabnie napisana,czyta się świetnie,ale jakoś mnie nie zachwyciła,bo w zasadzie takich książek jest wiele...jedne lepsze,drugie gorsze i trzecie takie sobie. Według mnie ta zalicza się do tej kategorii.
Poznajemy Hankę,która z Warszawy przenosi się na koniec świata żeby zorganizować bibliotekę. Oprócz biblioteki znajduje miłość swojego życia i wszystko jest baśniowe.Czyżbym przestała lubić bajki?

Książka Anny Szczęsnej trafiła na moją biblioteczną półkę dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kobiecego i niemal natychmiast stała się numerem 1 wśród powieści do przeczytania. Przepiękna, cukierkowa okładka, nostalgiczny tytuł i zapowiedź baśniowej historii to dla mnie wystarczająca rekomendacja, aby sięgnąć po taką niecodzienną opowieść.

30-letnia Hania pracuje w jednej z warszawskich bibliotek, mieszka w wynajętej kawalerce i ledwo wiąże "koniec z końcem". Ciągle przemęczona i sfrustrowana dziewczyna zdaje się być mocno rozczarowana swoim życiem, a dokładnie tym, co osiągnęła, czy raczej tym, czego się nie "dorobiła" od momentu ukończenia studiów. Dwoje jej najbliższych przyjaciół właśnie podejmuje życiowe decyzje i otwiera się na zmiany, a Hania wciąż boi się zaryzykować i wziąć przysłowiowego "byka za rogi". Znudzona swoją biernością, pod wpływem impulsu, ale bez większego przekonania odpowiada na jedną z ofert pracy.
W ten sposób w środku zimy bohaterka trafia do Różanych Dołów...

To moje pierwsze spotkanie z prozą Anny Szczęsnej i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona. Czas poświęcony tej książce, był dla mnie niezwykle przyjemny i dający okazję do wypoczynku, zarówno ciała, jak i skołowanej głowy. Sięgnęłam po tę książkę skuszona jej tytułem. Niezmiernie mocno potrzebuję zamienić swoje rozbiegane, czasem katastroficzne myśli, na takie do przytulenia. Ta książka trochę mi na to pozwoliła.

"Myśl do przytulania" zachwyca nie tylko tytułem. Jednak spełnia obietnice, które sugeruje. To miękka, miła, dająca wrażenie bezpieczeństwa i sielskości lektura. Nie brakuje w niej jednak zwrotów akcji. Hania, trzydziestoletnia bibliotekarka, wyjechała do Warszawy by się usamodzielnić. Ledwo wiąże koniec z końcem, jej znajomi w których miała wsparcie, nagle dokonują zmian w swoich życiach i rozjeżdżają się po świecie. Dziewczyna zostaje sama. Niby ma perspektywę powrotu w rodzinne strony, do wspierającej rodziny, ale nie bardzo ma na to ochotę. Okazuje się jednak,...

Znakomita powieść pełna ciepła, która ukoi każdego i sprawi, że zaczniemy z optymizmem spoglądać na życie. To książka, która niesie ze sobą duża dawkę optymizmu, wiary w lepsze jutro, a także dająca nadzieję, że wszystko się może zdarzyć.

Teresa | 2018-01-03

Powieść optymistyczna która mnie urzekla.Ta historia uświadamia ,że warto dążyć do poszukiwania własciwej drogi ,że nie należy bac sie zmian w swoim życiu żeby było lepsze i szczęśliwsze.Spędziłam miłe chwile z tą powieścią.Polecam.

Hanna | 2017-07-19

_______

Główną bohaterką najnowszej książki Anny Szczęsnej jest Hanna Pniewska - młoda bibliotekarka, która ostatnio ze zdwojoną siłą zaczęła odczuwać silną presję upływającego czasu, brak perspektyw, a także jałowość swojej egzystencji. Ponadto wokół siebie zaczęła dostrzegać coraz mniej radości. Z pozoru nic się nie zmieniło w życiu Hani, aby smutek mógł się rozgościć i przypominać o sobie nieustająco, niemniej jednak Hania coraz częściej utwierdzała się w przekonaniu, że jej dorosłe życie jest kiepskie. Na domiar tego, jej najlepszy przyjaciel Tomek – wyjeżdża do Irlandii, najlepsza przyjaciółka Misia – wychodzi za mąż i spodziewa się dziecka, a Hanna stoi w miejscu...

Wyczerpana prozą życia kobieta, pragnie zmiany. Marzy o czymś, dzięki czemu znowu w jej życiu zaświeci słońce. Los chyba jednak był łaskawy dla Hani, ponieważ kobieta niespodziewanie trafia na ogłoszenie o pracę, a jej...

Gabriela Kotas | 2017-11-18
Przeczytana: 12 listopada 2017

Taka bajka w sam raz na czas przedświąteczny. A może nie bajka? Może wystarczy trochę odwagi i zacząć wszystko od początku, a wtedy los obficie ten akt odwagi wynagrodzi? Książkę polecam.

Netula_CK | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Anna Szczęsna wiedziała, jak do mnie dotrzeć już od pierwszych stron książki. Bo czy można sobie wyobrazić lepszą bohaterkę niż dziewczyna pracująca w bibliotece? Z pasji, nie dla pieniędzy, rzecz jasna 😉 Już w tamtej chwili wiedziałam, że ja i „Myśl do przytulania” to dobre połączenie, w którym choć sama lektura skończy się szybko, to w pamięci zostanie na dłużej.

Hania skończyła trzydziestkę, czyli wiek, w którym zwykle dokonujemy swego rodzaju bilansu osiągnięć i potknięć życiowych. To czas, kiedy często czujemy się za starzy na imprezowe szaleństwa, ale zbyt młodzi, by ugrzęznąć w codziennej rutynie, pogodzić się z losem i przestać chcieć od niego więcej, zrezygnować z własnych marzeń. Trudno to podsumowanie zaliczyć na plus, kiedy twoja najlepsza przyjaciółka planuje wesele i spodziewa się dziecka, a przyjaciel postanawia odmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni i wyjechać zagranicę w poszukiwaniu szczęścia, a przynajmniej godziwych zarobków. Twoja wynajmowana,...