Przyjaciółki

Okładka książki Przyjaciółki Agata Przybyłek, Natalia Sońska
Okładka książki Przyjaciółki
Agata PrzybyłekNatalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2017-06-14
2017-06-14
literatura polska

Po tę książkę sięgnęłam, ponieważ bardzo lubię styl pisania obu autorek, byłam ciekawa co stworzyły w duecie.

W tej książce poznajemy dwie przyjaciółki Anię i Ludmiłę, które znają się od lat. Każda z nich ułożyła sobie życie, założyły swoje rodziny. Z pozoru wydają się wieść szczęśliwe i spełnione życie. Jednak obie pragną czegoś innego.

Ania, mama malutkiej Basi, bardzo tęskni za swoim mężem, który spędza długie miesiące na morzu-jest marynarzem, który często pływa w niebezpiecznych rejonach. Ludmiła wraz z mężem prowadzi restaurację, jednak marzy o rozwoju swojej pasji fotograficznej.
Jak wszyscy wiemy marzenia się spełniają. Kamil, mąż Ani wraca do domu po traumatycznym wydarzeniu, które odciska się na jego psychice. Młode małżeństwo oddala się od siebie.
Miłka natomiast dostaje szansę realizacji swoich marzeń związanych z fotografią.

Czy przyjaciółki będą się wspierać w tym ciężkim czasie?
Czy ich małżeństwa przetrwają?
Co przygotował dla nich los?

,, Przyjaciółki" to opowieść obyczajowa pokazująca nam bliskość, przyjaźń, problemy życia codziennego. Książka jest bardzo życiową. Problemy z którymi spotykają się przyjaciółki są bardzo realistycznie. Zapewne nie jedna z nas miała podobne w swoim życiu.

Ania, mama malutkiej Basi, bardzo...

Lekka powieść, którą fajnie się czyta przed snem. Kobiety - główne bohaterki, dość ciekwie wykreowane. W trakcie lektury podąża za ich problemami życiowymi, można dostrzec tam ich wartości i cele... Fajnie pokazana jest przyjaźń bohaterek, jednak koniec nie zaskakuje... Fajny przerywnik między poważniejszymi książkami....

Książka dobra, z pewnością jednak nie zostanie ma długo w mojej pamięci... Historia momentami trudna, ale mało zaskakująca. Autorki trochę mnie zawiodły

[...]
,,Czasem trzeba kogoś z zewnątrz, by otworzył nam oczy. Kogoś, kto nie będzie uwikłany w naszą historię i emocje. Zresztą patrząc z dystansu, można ocenić sytuację bardziej obiektywnie i zadziałać trafniej. Z daleka widać więcej”.
[...]
Sztorm, zarówno morski, jak i życiowy, niosąc ze sobą niemałe spustoszenie, potrafi odmienić ludzki los. Siła i gwałtowność, z jaką zazwyczaj nadchodzi, sprawiają, ze wiele spraw zmienia się nieodwołanie. Po burzy jednak zawsze wychodzi słońce, wskazując swymi promieniami miejsca, które trzeba naprawić.

Nie brakuje tutaj dramatów, nie ma słodkiego happy endu. Jest natomiast ciekawa opowieść o życiu. Tak po prostu.
CZYTA SIĘ BŁYSKAWICZNIE. POLECAM ! 7.5⭐

[...]

Przyjaźń, taka prawdziwa, potrafi przetrwać nawet największy sztorm. Nie złamie jej ani poważna kłótnia, ani błąd, który zachwiałby niejednym związkiem.

"Przyjaciółki" miałam w planach już dawno temu i żałuję, że tak długo zwlekałam. Autorki znam z ich solowej twórczości i byłam bardzo ciekawa, jak sprawdzą się w duecie, bo czasem to różnie z tym bywa. Nie zawiodłam się. Książka trzyma poziom zarówno pod względem literackim, jak i emocjonalnym. Nie brakuje w niej mocnych wrażeń i trudnych tematów. Porusza, trzyma za serce i zmusza do refleksji. To nie jest lekka historyjka o dwóch panienkach, które robią razem wszystko. To opowieść o dwóch dorosłych i silnych kobietach, które przeżywają trudne chwile w swoich związkach. Jedna boryka się z tragedią, która spotkała jej męża. Druga natomiast przeżywa poważny kryzys w związku i próbuje na nowo zdefiniować swoje potrzeby. Obie łączy długoletnia przyjaźń, która również zostanie poddana próbie.

Skończyłam czytać i poczułam lekki niedosyt. Opowieść rozwijała się długo, by zakończenie po prostu urwać. Chętnie poznałabym dalszy ciąg, bo tych kilka akapitów to dla mnie zdecydowanie za mało. Polecam przede wszystkim kobietom, które wątpią w swoją siłę. Przekonacie się, że ta siła jest w Was i obudzi się w odpowiednim momencie.

Książka nie wzbudziła we mnie żadnych emocji, zwłaszcza tych pozytywnych. Ponadto, nie znalazłam w niej nic odkrywczego, co by mnie jakoś zmieniło, wniosło by coś do mojego życia. Powieść nadaje się do przeczytania, ale również do szybkiego zapomnienia o niej.

Książka wciąga od pierwszych stron. Opis przyjaźni, kłopotów małżeńskich, radości z codzienego życia. Myślę, że niejeden z nas odnajdzie tam siebie, gorąco polecam. Może nie wszystko kończy się happy endem, ale ostatecznie każdy z bohaterów osiąga wewnętrzny spokój.

Fajna jest ,ta książka .Temat to zdrada .

Fajna jest ,ta książka .Temat to zdrada .

Bardzo dobra książka i ciekawa historia. Polecam

Bardzo dobra książka i ciekawa historia. Polecam