Gang różowych kapeluszy

TYTUŁ: Gang różowych kapeluszy
AUTORKA: Anna Szczęsna
WYDAWNICTWO: Filia
LICZBA STRON: 352
DATA PREMIERY: 27.03.2024 r.
WSPÓŁPRACA BARTEROWA: @wydawnictwofilia
OCENA: 👒👒👒👒/5

Cztery dojrzałe kobiety, mające różne bagaże doświadczeń łączy niewątpliwie przyjaźń.

Olga nigdy nie była w związku, ale samotność coraz bardziej jej doskwiera, a za towarzysza ma kieliszek wina.

Maria przeżyła wielką miłość u boku Gucia, ale nie cieszyła się nią tak długo jakby chciała, bowiem została wdową.

Stefania przyjmuje pod swój dach siostrzenicę, Bognę, która ma dość...oryginalny pomysł na biznes.

I Barbara, która ceni sobie bliskość dużej rodziny.

Te cztery kobiety tworzą prawdziwy dream team, a przy tym każda z nich jest inna, co sprawia, że fabuła także jest różnorodna. Wzajemnie się wspierają, akceptując przy tym swoje wady. Każda z nich ma jakieś marzenie, które chce spełnić. Czy uda im się je zrealizować i czy przyjaźń przetrwa?

Anna Szczęsna pokazała prawdziwy obraz kobiecej przyjaźni, dodając do tego humor, autentyczność bohaterek i perypetie z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Lekkość z jaką płynie się przez fabułę sprawia, że Gang różowych kapeluszy jest idealny na wiosenne popołudnia.

Książka pokazuje także, że wszystko jest możliwe, niezależnie od wieku czy różnicy charakterów. Polubiłam każdą z bohaterek, a o ich wzajemnych relacjach czytałam z przyjemnością. Niewątpliwie jest to lekka i przyjemna książka, przy której można odpocząć od np. pełnych zwrotów akcji thrillerów. Polecam.

#wydawnictwofilia #współpracabarterowa #annaszczęsna #gangróżowychkapeluszy #kobiety #przyjaźń #dreamteam #ponadwszystko #kobiecaprzyjaźń #literaturaobyczajowa #recenzja #bookworm #april #wiosna

RECENZJA 😃💐
TYTUŁ: Gang różowych kapeluszy
AUTORKA: Anna Szczęsna
WYDAWNICTWO: Filia
LICZBA STRON: 352
DATA PREMIERY: 27.03.2024 r.
WSPÓŁPRACA BARTEROWA: @wydawnictwofilia
OCENA: 👒👒👒👒/5

Historia Marii, Serafiny, Olgi i Barbary to nie kółko różańcowe. Cztery kobiety po 60-tce tworzą zgrany zespół mimo że każda z nich jest inna, ma inny charakter i inne problemy. Maria na emeryturze znalazła miłość swojego życia, którą niestety nie nacieszyła się długo gdyż poznajemy kobiety na pogrzebie Gustawa. Serafina ma herbatki na każdy nastrój i chętnie opiekuję się przyjaciółkami. Mieszka sama z kotem Cynamonem lecz po krótkim czasie wprowadza się do niej siostrzenica Bogna, która postanawia w chwili upojenia alkoholowego otworzyć internetowy sex-shop. Olga nigdy nie była w związku, mimo że jest atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn. Trudno jej pogodzić się z samotnością i coraz częściej sięga po kieliszek wina. Barbara ma dużą rodzine i przez nią czuję się spełniona. Jest jednak nadopiekuńcza i wkrótce pojawiają się poważne problemy zdrowotne.
Cztery różne kobiety ale ich historie i przygody przeplatają się wzajemnie. Po pogrzebie męża Maria dowiaduję się o tajemnicy Gucia, Serafina nie do końca radzi sobie z pojawieniem się Bogny w jej mieszkaniu, Olga zakłada profil na portalu randkowym a Barbara jest zmuszona leżeć i patrzeć jak domownicy radzą sobie bez niej. Czy przyjaciółki dadzą sobie radę i czy starczy im siły aby pomóc pozostalym? Otóż wszystko jest możliwe w Gangu Różowych Kapeluszy 😉
Była to lekka, ciepła, z szczyptą humoru i optymizmu książka. Przyjemna i ciekawa historia dojrzalych kobiet które zawsze znajdą rozwiązanie każdego problemu. Historia o prawdziwej i trwałej przyjaźni której życzę aby każdy z nas w swoim życiu doświadczył.

Czy nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń?
Odpowiedzi na to pytanie poszukują cztery dojrzałe przyjaciółki- Basia, matka czworga dzieci i żona Lucjana, Serafina nieco ekscentryczna i uduchowiona kobieta,która zawsze ufa swojej intuicji , Olga kobieta z klasą która mimo swego wieku nadal przyciąga męskie spojrzenia, a mimo to czuje się samotna i poszukuje sposobu na to by pogodzić się z upływającym czasem i jest bardzo zagubiona oraz Maria, która na emeryturze poznała miłość swojego życia.

Bohaterki poznajemy na pogrzebie męża Marysi. Jest to moment bardzo trudny tym bardziej, że okazało się,że Gucio miał syna o którego istnieniu jego druga połówka nie miała pojęcia.
Zadaniem przyjaciółek jest odnalezienie mężczyzny i powiadomienie go o śmierci ojca.
Czy ich misja zakończy się powodzeniem?

Nie tylko w życiu byłej nauczycielki dużo się dzieje.
Serafinę odwiedza siostrzenica- Bogna.
Młodej dziewczynie zawalił się świat po tym jak ukochany chłopak zdradził i zranił ją głęboko.
Co więcej kobieta ukrywa swą wrażliwą stronę pod warstwami mocnego makijażu i wpada na pomysł poprowadzenia dość kontrowersyjnego biznesu w mieszkaniu ukochanej cioci.
Czy wszystko się ułoży a panie odzyskają szczęście i spokój ducha?

Świetnie się bawiłam czytając najnowszą powieść Anny Szczęsnej.
Napisana z dużą dawką humoru i optymizmu a także dystansem i wrażliwością książka świetnie sprawdzi się jako lektura na weekend gwarantując dużo śmiechu i wzruszenia.

Polecam❤️

Czy nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń?

Przeżyj przygodę pełną humoru i optymizmu z czterema kobietami, które udowadniają, że życie jest pełne kolorów i możliwości na każdym jego etapie

Co jest w życiu najważniejsze? Dla Barbary to rodzina, o którą troszczenie się jest jej priorytetem. Olga nadal szuka tego czegoś, kiedyś była adorowana i uwielbiana, teraz doskwiera jej samotność. Maria straciła to ci najważniejsze, czyli miłość swojego życia. Serafina opiekuje się siostrzenica.

Każda jest inna, ma inny charakter, inne podjedzie, inne problemy. Ale przyjaźnią się i to jest ich największą siłą pomagająca poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami. To piękna przyjaźń.

Przeurocza okładka i bardzo ciekawy tytuł. Do tego wyraziste, różnorodne bohaterki i bardzo wiele emocji. Pozytywna, kobieca, ciekawa.

Przyjaźń to jedno z tych uczuć, którego w życiu każdego z nas nie powinno zabraknąć. Że warto mieć przyjaciela, przyjaciółkę, nie muszę chyba nikogo przekonywać. To ważne w życiu, zwłaszcza w tych trudniejszych momentach. Dobrze jest mieć na kogoś liczyć. Tak właśnie było pomiędzy czterema kobietami z książki Anny Szczęsnej.
👒"Gang różowych kapeluszy" to opowieść o czterech przyjaciółkach. Są ze sobą zawsze, mogą na siebie liczyć. A że są cztery, to nigdy nie ma tak, by któraś którejś nie pomogła. Akceptują siebie takimi jakie są i chociaż czasem ostro krytykują wzajemne zachowanie, wiedzą, że jest to jedynie z czystej troski i podyktowane różnicami charakterów.
Basia mieszka z mężem, córką i wnuczką. Dla rodziny zrobi wszystko, dogadza jej, a tym samym wcale nie dba o własne marzenia i zdrowie. Maria związała się z rozwodnikiem, Guciem. Zdaje sobie sprawę z własnego szczęścia, prawdziwej, trochę późnej, miłości i radości, którą ona niesie mimo wieku. Kiedy Gucio umiera jej świat załamuje się. Olga natomiast jest wytworną kobietą z klasą. Jest sama i nie potrafi się w tym odnaleźć. Nie rozumie upływającego czasu, starzenia się, samotności. Za lekarstwo na własne problemy i smutki uważa wino i nie jest w tej kwestii zbyt wybredna. Wszystko zmienia się, kiedy zauważa pod swoim oknem tajemniczego mężczyznę z psem. Ostatnia z czwórki, Serafina, jest bardzo poukładaną kobietą. Ma zawsze posprzątane mieszkanie i zaopatrzoną lodówkę. Jej spokój i ogarnięcie burzy czasami siostrzenica, która pojawia się u niej zawsze wtedy gdy ma problemy.
Cztery kobiety, cztery różne światy, a jedna przyjaźń...
👒Przyznam szczerze, że mam po tej lekturze trochę mieszane uczucia. Czytało mi się dobrze, lekko, a jednak tutaj zdecydowanie czegoś mi brakowało. Jest sporo o przyjaźni i to takiej z życia wziętej, konkretnej, nie tylko opartej na wzajemnej adoracji, ale i też na konstruktywnej krytyce i przekazywaniu rzeczowych rad. Z drugiej strony dostajemy trochę nudnawe i przydługie opisy "rozkminek" bohaterek. Chyba nie do końca trafiło do mnie takie rozwiązanie. W momentach kiedy akcja przyspieszała i czekałam na jej zwrot, przytrafiało się jakieś spowolnienie i jak dla mnie psuło mi to odbiór całości. Z drugiej strony, rozumiem, że to kwestia gustu czytelniczego. Druga sprawa to humor. Sądziłam, że będzie tego więcej przy kobietach w wieku "słusznym" i ciekawym tytule, nie było. Tak odrobinę odgrzanego obiadu z gadżetami i pożarem oraz akcją z oddaniem zapomnianej torebki.
👒 Podsumowując. Nie uważam by czas spędzony przy lekturze był zmarnowany. Książka mimo wszystko zwraca uwagę na rzeczy dość istotne w życiu. Przyjaźń i zrozumienie, kontakty miedzypokoleniowe, wzajemną pomoc oraz zrozumienie.
Uważam, że to lekka lektura, na spokojnie ciepły, wakacyjny dzień, kiedy odkładając ją na dłuższą chwilę, nie ma się zbytnich wyrzutów sumienia, a po powrocie nie trzeba przypominać sobie poprzednich treści. Sprawdźcie sami! Jestem ciekawa waszych opinii.

👒"Gang różowych kapeluszy" to opowieść o czterech...

Must have alert. Szukacie powieści, która sprawi że będzie Wam ciepło na serduchu? Która wzruszy, poprawi humor, sprawi że spędzicie piękny optymistyczny czas 💕🩷🌸🌷 Gang różowych kapeluszy nada się do tego idealnie ❤️ ❤️ ❤️

Cztery kobiety po 60 , których przyjaźń udowodni Wam, że życie w tym wieku ma wiele kolorów, że przyjaźń potrafi przenosić góry i że każdy etap życia potrafi zaskoczyć.

Olga mimo swojej dojrzałej atrakcyjności, nie potrafi się pogodzić z mijającym czasem. Mimo kółeczka adoratorów, kobieta jest bardzo samotna. Maria pogrążona w smutku po utracie ukochanego męża, dzięki przyjaciółkom jakoś odnajduje się w życiu. Serafina bardzo uduchowiona postać postanawia pod swój dach przyjąć ekscentryczną siostrzenicę... która to zajmuje się sprzedażą zabawek dla... dorosłych 🙈😂 a Barbarze sen z powiek spędza jej nadopiekuńczość i przesadna troska o rodzinkę.... Cztery tak różne charaktery, tak różne postacie a tak wielka przyjaźń...

Musicie przeczytać ❤️🩷🌷 ja jestem zachwycona i oczarowana a przez książkę się dosłownie płynęło i chciało się więcej i więcej ❤️ ❤️ Ukojenie dla duszy. Śmiałam się i wzruszałam. Chcę czytać tylko takie propozycje 🩷🌷

PS. A okładka to dodatkowy atut i idealnie pasuje do tej cudownej powieści 💗🌸🩷🌷

Cztery różne kobiety od lat się przyjaźnią. Wspierają się, mimo że w bardzo szorstki sposób okazują sobie uczucia. Ale zawsze mogą na siebie liczyć. Barbara, Maria, Serafina i Olga mają bardzo różne problemy, ale wspólne próbują sobie z nimi poradzić.

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia co do tej książki. Liczyłam na bardzo lekką i zabawną historię. Czy to dostałam? Niby tak, ale myślałam, że więcej będę się przy niej śmiać.

Chociaż nie ukrywam, że była to łatwa i przyjemna książka. Fajne oderwanie od cięższych i brutalniejszych książek. Zwłaszcza po “Dziewczynie z sąsiedztwa”, o której jeszcze pojawi się post.

Mimo, że książka jest lekka i przyjemna to zmusiła mnie do kilku przemyśleń. Bohaterkami są kobiety w wieku emerytalnym, z jakimś bagażem doświadczeń. Ich przeżycia pokazały mi, że nie warto zamykać się na nowe, a także, że gorsze chwile w przyszłości mogą przynieść coś dobrego.

No i chciałbym mieć w przyszłości takie szalone przyjaciółki, na które zawsze można liczyć 😅

I chociaż nie do końca dostałam to na co liczyłam to i tak miło spędziłam z nią czas.

👒 „𝓖𝓪𝓷𝓰 𝓻óż𝓸𝔀𝔂𝓬𝓱 𝓴𝓪𝓹𝓮𝓵𝓾𝓼𝔃𝔂” 𝓐𝓷𝓷𝓪 𝓢𝔃𝓬𝔃ę𝓼𝓷𝓪👒

„Życie to zmiana. Nic nie jest dane na zawsze. Jedyne, co możesz zrobić, to dostrzegać te jasne strony i na nich się skupić”.

•• Wszystko jest możliwe w Gangu Różowych Kapeluszy ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

To historia czterech kobiet.
Kobiet, które różnią się od siebie pod względem charakteru, przeżyć i bagażu życiowego. Jednak wspólnie tworzą naprawdę zgrany zespół. Akceptują swoje wady, wspierają się i bywa, że w nieco szorstki sposób okazują sobie troskę. Ich przyjaźń udowadnia, że każdy etap życia może zaskakiwać i nieść wiele dobrego.

Poznaj tej niezwykle silne kobiety i odkryj ich historie 🌸

Anna Szczęsna przestawia prawdziwe życie prawdziwych ludzi, bez zbędnych ozdobników - przedstawia fakty takimi, jakimi są. Jeśli chodzi o charakterystykę postaci, to autorka stanęła na wysokości zadania, stworzyła tak autentycznych, a zarazem sympatyczne bohaterki, że nie sposób ich nie polubić. Podczas czytania pozwoliłam sobie na chwilę wzruszenia i uśmiechu, bowiem autorka stworzyła tak piękną historię, że jestem pod wrażeniem do teraz. Pokazała, że życie na emeryturze też może być fajne, a ranga ich problemów może sięgać nawet po te „nastoletnie” rozterki.

„Gang różowych kapeluszy” jest przede wszystkim opowieścią niesamowicie prawdziwą, cudownie autentyczną, pozbawioną sztuczności czy przekoloryzowania. Tę historię czyta się jednym tchem, odnajdując na każdej stronie mnóstwo emocji. Opowiada o czterech kobietach, zupełnie zwyczajnych, które swoją przyjaźń stawiają na pierwszym miejscu. Dzięki temu ta powieść nie jest tak przekoloryzowana odbiera się ją bardzo osobiście, można nawet pomyśleć, że tą historię stworzyło samo życie. O takiej damskiej przyjaźni marzy każda z nas. Otuliła mnie swym ciepłem i sprawiła, że z uśmiechem na ustach skończyłam ją czytać! 🌸 I może ta książka nie jest powieścią, w której następują niesamowite zwroty akcji, kiedy akcja pędzi na łeb i na szyję, kiedy czytelnik nie może złapać tchu od nadmiaru wydarzeń. Ale czyta się ją naprawdę przyjemnie i można miło spędzić z nią czas.

👒 „𝓖𝓪𝓷𝓰 𝓻óż𝓸𝔀𝔂𝓬𝓱 𝓴𝓪𝓹𝓮𝓵𝓾𝓼𝔃𝔂” 𝓐𝓷𝓷𝓪 𝓢𝔃𝓬𝔃ę𝓼𝓷𝓪👒

•• Wszystko jest możliwe w Gangu Różowych Kapeluszy ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

To historia czterech kobiet.

Ruszcie wyobraźnię.
Co Wam podpowiada, kiedy pada hasło: PRZYJACIÓŁKI?
Podejrzewam, że pierwsze skojarzenie, to młode roześmiane dziewczyny. A czy taka przyjaźń może przetrwać aż do emerytury? Mało tego... Czy jest szansa, żeby to się stało pomimo radykalnej różnicy charakterów?
Anna Szczęsna w swojej książce "Gang różowych Kapeluszy" udowadnia, że prawdziwa przyjaźń jest ponad różnicami, ponad czasem i przede wszystkim nie zna granicy wieku.
Muszę przyznać, że chyba coraz lepiej czyta mi się książki o kobietach dojrzałych niż o podlotkach. Młodych ciężko chwilami zrozumieć, a do starszych, dojrzalszych jest mi coraz bliżej. Dlatego historia czterech pań w wieku emerytalnym bardzo przypadła mi do gustu, tym bardziej, że autorka okrasiła ich perypetie odrobiną dobrego humoru ale też dodała szczyptę goryczy. Przepis na miarę Master Chefa.
Ta opowieść jest po prostu życiowa, i niejedna czytelniczka zapewne jak w lustrze będzie mogła się w niej przejrzeć, a wiele z nas zwyczajnie zamarzy o takiej relacji w dojrzałym wieku. No i o odrobinie szaleństwa. W słowniku przyjaciółek: Barbary, Olgi, Marii i Serafiny nie znajdziecie hasła "nie da się" czy "nie wypada".
Jedna z nich tęskni z zmarłym mężem, druga ceni wartości rodzinne. Kolejna mimo wieku, nadal chce się czuć piękna i pożądana przez mężczyzn, nie żałując sobie niczego co oferuje życie. A ostatnia- przygarnia pod swoj dach siostrzenicę w pakiecie z jej oryginalnymi pomysłami.
Niezły galimatias się zapowiada, prawda?
Dlatego jeśli szukacie książki, która zapewni Wam świetną rozrywkę, lekturę przy której odpoczniecie i przewietrzycie głowę, to zajrzyjcie do tych czterech sympatycznych babeczek, a one zapewnią relaks i dobrą zabawę.
Czytając "Gang różowych kapeluszy" zrozumiecie, że przyjaźń nie polega na spijaniu sobie z dzióbków, ale na zgraniu, szczerości, choć czasem może się to okazać szorstką, czy wręcz kolczastą relacją.

Ruszcie wyobraźnię.
Co Wam podpowiada, kiedy pada hasło: PRZYJACIÓŁKI?

Witajcie. Zapraszam na recenzję książki Anny Szczęsnej" Gang różowych kapeluszy".
Cztery przyjaciółki, cztery różne charaktery i życie pełnią życia na emeryturę. Wszystko to znajdziecie w książce. Cztery kobiety, Basia, Olga, Maria i Serafina, wiodą spokojne życie na emeryturze. Każda z nich dźwiga inny bagaż życiowych doświadczeń. Mimo różniących ich charakterów i poglądów, od lat trzymają się razem. Wspierają, sprzeczają się i stoją wiernie za sobą. Pokazują, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Spełniają swoje pasje, marzenia, żyją pełnią życia.

"Gang różowych kapeluszy" to historia o cudownej przyjaźni w kwiecie wieku. Bawi i wzrusza, pokazując, że marzenia nie mają granicy wieku i że dopóki są siły to warto żyć pełnią życia.
Cudowna historia dla każdego z nas.

• Biblioteka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Gang różowych kapeluszy