Sztuki i sztuczki

Wydawnictwo: Oficynka
śledztwo, dziennikarka, morderstwo
Stworek_vel_Oka

Nowe śledztwo Poli Białohorskiej Izabela Zawilska ma na pozór wszystko, o czym marzą kobiety: urodę, talent, sławę, pieniądze i rzesze adoratorów. Ukoronowaniem jej dotychczasowej kariery ma być rola Ofelii w Hamlecie, którego premiera w warszawskim teatrze Iluzja zbliża się wielkimi krokami. I gdy wydaje się, że aktorka dotarła na sam szczyt, w jej życiu zaczynają dziać się niepokojące...

Nowe śledztwo Poli Białohorskiej

Izabela Zawilska ma na pozór wszystko, o czym marzą kobiety: urodę, talent, sławę, pieniądze i rzesze adoratorów. Ukoronowaniem jej dotychczasowej kariery ma być rola Ofelii w Hamlecie, którego premiera w warszawskim teatrze Iluzja zbliża się wielkimi krokami. I gdy wydaje się, że aktorka dotarła na sam szczyt, w jej życiu zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Kobieta otrzymuje listy z pogróżkami i makabryczne przesyłki, a kilkakrotnie tylko cudem udaje jej się uniknąć śmierci w ewidentnie zaaranżowanych wypadkach.

Nieufnie nastawiona do gwiazdy Pola początkowo nie chce angażować się w jej problemy, sądząc, że kobiecie chodzi o autoreklamę. Doznaje jednak wstrząsu, gdy artystka naprawdę ginie pod swoim domem w brutalnej strzelaninie. Tym bardziej że za śmiercią Zawilskiej idą kolejne… Powodowana wyrzutami sumienia, dziennikarka rzuca się w wir nowego śledztwa.

źródło opisu: http://oficynka.pl/pl/p/Sztuki-i-sztuczki-Marta-Reich/635

źródło okładki: http://oficynka.pl/userdata/gfx/e1cc92dd8cea883bed0896c0af1ec190.jpg

Miłka Kołakowska | 2017-09-19
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

„Cały świat to scena,
A ludzie na nim to tylko aktorzy.
Każdy z nich wchodzi na scenę i znika,
A kiedy na niej jest, gra różne role.”

Chociaż William Szekspir wielokrotnie był krytykowany za dość charakterne słowa swej idyllicznej komedii Jak wam się podoba, to trzeba przyznać, że jej treść jest nie tylko wymowna, ale też ponadczasowa. Przytoczony cytat okazuje się także jednym z solidnych fundamentów powieści Sztuki i sztuczki, którą Marta Reich kontynuuje opierzoną artyzmem i złożonymi machlojkami sagę kryminalną. Pierwsza część cyklu, Morderstwo i cała reszta, okazała się nadzwyczaj przemyślanym, stanowczym i jednocześnie płynnym wejściem na polski rynek wydawniczy. Czy mocno rozbudowana intryga, jaką autorka sprytnie rozpisała w drugim tomie, jest w moich oczach równie angażująca?

Niezaprzeczalny talent aktorski, duże pieniądze i stale rosnąca sława to codzienność Izabeli Zawilskiej. Popularna aktorka przygotowuje się do...

Nowalijki | 2017-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2017

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com
***********************************************

Pamiętacie Polę Białohorską, uroczą dziennikarkę magazynu Madame, która skutecznie doprowadziła do rozwiązania zagadki śmierci jednej z najbogatszych kobiet w Polsce? Rezolutna poszukiwaczka kłopotów wraca wraz z nową powieścią Marty Reich. Sztuki i sztuczki to kolejna historia z morderstwem w tle oraz zupełnie nowe (i równie niebezpieczne) śledztwo Poli, sprowadzające na bohaterkę sporo nieprzyjemności.

Od wydarzeń opisanych w Morderstwie i całej reszcie (tutaj) mija kilka miesięcy. Pola wiedzie przyjemne życie u boku ukochanego Alexa; nadal pracuje w magazynie Madame i (nie zawsze) cierpliwie znosi humory swojego naczelnego. I pewnie spokojnie korzystałaby z życia, gdyby nie prośba o pomoc pewnej bardzo znanej aktorki. Mowa o Izabeli Zawilskiej, pięknej, utalentowanej właścicielce trudnego charakteru, który nie ułatwia jej zdobywania przychylności ludzi z branży. Zaniepokojona pewnymi...

Sztuki i sztuczki to niesamowita powieść pełna intryg, splecionych ze sobą wątków i losów bohaterów. Jest to historia przemyślana, dopracowana i poprowadzona wspaniałym stylem, co sprawia, że pomimo sporej objętości książki, chce się więcej. Gorąco polecam zarówno pierwszy jak i drugi tom. I cieszcie się, jeśli oba są przed Wami, czeka na Was duża dawka dobrej lektury. Ja niestety muszę czekać na tom trzeci. Polecam!

Całość: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2017/07/sztuki-i-sztuczki-marta-reich-recenzja.html

Lustro Rzeczywistości | 2017-07-20
Przeczytana: 03 lipca 2017

"Sztuki i sztuczki" to dopracowana, płynna i w przeciwieństwie do "Morderstwa..." nie całkiem dosłowna historia, w której zawiła intryga wciąga niczym nadwiślańskie mokradła. W całości widać solidny plan jaki autorka sobie przygotowała (co było niezbędne przy takiej objętości), a meandry fabuły ani przez moment nie giną w próżni.
Cała opinia na blogu:

Diane_Rose | 2017-06-11

Intryga została sprytnie osadzona w świecie sztuki, gdzie pełno aktorów, dużych pieniędzy, niezwykłej sławy oraz nienawiści. Bardzo spodobał mi się klimat tej powieści oraz sposób poprowadzenia jej przez autorkę. Ta historia ma tak wiele wątków, że aż trudno uwierzyć z jaką gracją Marta je poprowadziła. Z zazdrością powtarzałam w myślach "no weź, zapomnij chociaż o jednym wątku; zrób coś nielogicznie", ale Marta podołała. Każdy rozpoczęty przez nią wątek miał wstęp, rozwinięcie i zakończenie, a to że cała fabuła jest zakręcona i łatwo się w niej pogubić jest po prostu genialne.

Marta w tym tomie rozwinęła również wątek miłosny. Miłość Poli i Alexa kwitnie, co jest miłe dla oka. Szczególnie, że autorka sprytnie do dosyć subtelnego wątku miłosnego przemyca problemy. Jakie? Jak przeczytacie to się dowiecie.

Nie chcę pisać zbyt wiele, bo książka jest naprawdę dobra i powinniście ją przeczytać od deski do deski, chociaż w przypadku tak grubej książki trochę to trwa. Styl Marty jest...

Majorka | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 lipca 2017

"Sztuki i sztuczki" to intryga na najwyższym poziomie. Tajemnica goniąca tajemnicę, niemal koronkowa robota, która z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. To nagromadzenie zaskakujących zwrotów akcji, barwnych i ciekawych bohaterów jak i emocji, które nie pozwalają oderwać się od lektury nawet na minutę. Powieść kryminalna jakich mało, zdecydowanie warta spędzonych nad nią godzin.

więcej na portalu BookParadise: http://www.bookparadise.pl/2017/07/sztuki-i-sztuczki-marta-reich.html

kinga | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Book_Kaffe | 2017-07-14

Kiedy usłyszałam o nowej powieści Marty Reich, to przyznam szczerze, że przebierałam niecierpliwie swoimi grubiutkimi paluszkami, jak uzależniony czytelnik. Już sam tytuł bardzo mnie zachęcił, jednocześnie sugerował o czym będzie kryminał, a opis fabuły jedynie to potwierdził. Pomyślałam wtedy, że stworzenie historii na tle grupy artystów, musi być intrygujące. Tak wiele ciekawych osobowości można stworzyć! Zatem - otwarłam, przeczytałam i już wiem.

Pewna artystka, Izabela Zawilska, nie ma w życiu łatwo. W związku z czym zwraca się z prośbą o pomoc do Poli Białohorskiej, o której zrobiło się głośno na skutek ostatniej rozwiązanej sprawy. Pola jednak nie podchodzi poważnie do tego o czym informuje ją Zawilska, aż do momentu, kiedy artystka zostaje zamordowana. Niestety, ale jest już za późno na interwencje i Polę mocno gnębi poczucie winy. Biorąc pod uwagę gabaryty książki, można się spodziewać jakie będą następstwa tego wydarzenia. Pola rzuca się w wir pracy nie zważając na nic....

BookParadise | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Jednakże mimo głównej bohaterki, przyznaję, że to kawał dobrej literatury dla miłośników kryminałów. Dla zachęty dodam, że zakończenie w swoim nawiązaniu do teatru bardzo przypomina punkty kulminacyjne z powieści o Sherlocku Holmesie czy Herkulesie Poirot. Cegiełka, a i owszem, ale zdecydowanie warta świeczki.

Niestety, dopiero po zakończonej lekturze zorientowałam się, że jest to drugi tom cyklu. Polę Białohorską czytelnicy mogli już poznać w powieści "Morderstwo i cała reszta". Ale dla wszystkich tych, którzy natrafią na "Sztuki i sztuczki" prędzej niż na część pierwszą: można czytać. Brak znajomości pierwszego tomu nie przeszkadza w niczym, autorka perfekcyjnie nakierowuje na większość aspektów życia głównej bohaterki.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/07/sztuki-i-sztuczki-marta-reich.html

taliana | 2017-09-21

Dozowałam sobię "Sztuki i sztuczki" jak serial.. po odcinku, po kawałeczku.. Polecam