Każde twoje słowo

literatura polska

Wyróżniona opinia i

Każde twoje słowo

przeczytanych książek 162 napisanych opinii 150

Dwoje ludzi i mnóstwo niedomówień...
Ile szans straciliśmy przez to,że unosilismy się honorem i nie dążyliśmy do konfrontacji? Myśleliście kiedyś o tym?
Główni bohaterowie tej książki wiedzą już. Ale 15 lat i tak zmarnowane...
Karolina i Nelson byli w sobie zakochani po uszy, planowali wspólną przyszłość i obiecywali sobie, że będą razem do końca świata. Ona artyska, studentka ASP, on logicznie myślący student finansów, który dostaje szanse od losu i zostaje wybrany na staż do banku w Londynie. Ona jednak nie może z nim wyjechać... No i wkoncu w ich życiu wydarzyła katastrofa, stało się coś przez co ich związek się rozpadl,a oni tracą się z oczu na zawsze...
Tak przynajmniej myślą, lecz kiedy Karolina po 15 latach poznaje w pracy nowego współudziałowca jej firmy wszystkie wspomnienia wracają jakby wydarzyły się wczoraj. On jest zaskoczony co najlepsza studentka Akademi Sztuki i świetnie zapowiadajaca się malarka robi w korpo???
Co wydarzyło się przed laty?? Czy dadzą sobie szanse na wyjaśnienia? Czy jest już za późno i nie będą chcieli grzebać w przeszłości??
Akcja książki toczy się dwutorowo w 2017 roku i 1999-2002, dzięki czemu na bieżąco lecz powoli poznajemy co sie stało,że związek Nelsona i Karoliny tak świetnie zapowiadający się, uległ zniszczeniu.
Nie powiem na początku książka trochę mnie nużyła, nie jakoś bardzo ale jednak 😅 ciekawość jednak wzięła górę i musiałam się dowiedzieć co się stało. Nie żałuję,że ja przeczytałam, bo to naprawdę piękna historia, smutna ale piękna.

Dwoje ludzi i mnóstwo niedomówień...
Główni bohaterowie tej książki wiedzą już. Ale 15 lat i tak zmarnowane...

Młodzieńcza miłość rządzi się swoimi prawami. Jest równie silna, jak i rozczarowania z nią związane. Karolina studentka ASP i Jacek twardo stąpający po ziemi student finansów. Szaleńczo zakochani, planujący wspólną przyszłość... Książka przestrzega o tym jak brak rozmowy, niedomówienia i wpływ osób trzecich potrafi namieszać w idealnym życiu.

"Każde twoje słowo" Marty Reich czytałam z zapartym tchem❤

Jest to książka o miłości, tęsknocie, trudnych wyborach, poszukiwaniu własnej drogi, niedopowiedzeniach, bólu przeszłości... jest tam mnóstwo emocji...

Akcja toczy się w dwóch liniach czasowych, co  sprawiało jeszcze większe napięcie ❤

Karolina i Nelson są w sobie bardzo zakochani i planują wspólne życie. Mają swoje pasje, wspólne wypady z przyjaciółmi, imprezy, studia. Większość młodych widzi swoją przyszłość w zagranicznych korporacjach.
Karolina i Nelson tworzą świetną, kochającą się parę.

18 lat później Karolina jest szefową działu reklamy warszawskiej międzynarodowej korporacji. Ma pozycję, pieniądze, zgrany zespół w pracy, przyjaciółkę, której może się zwierzyć. Ma swoje tajemnice. Ma swoją przeszłość. Ma wiele pytań, które pozostały bez odpowiedzi. Czy jednak jest szczęśliwa? Czy jest to życie o którym marzyła? Czy ma pasję w życiu, która dodaje jej skrzydeł?

Pewnego dnia do korpo przyjeżdza na audyt z Anglii przystojny i bardzo bogaty Jack. Tak samo jak jest bogaty i przystojny, to ma swoje tajemnice, które mocno skrywa. Wszystkie kobiety w firmie za nim wzdychają.
Jest jednak ich szefem i ma za zadanie sprawdzić i zmniejszyć koszty w firmie. Bierze na tapetę pracę wszystkich działów.
Co na to Karolina? Czy będzie bronić swojego działu, swoich pracowników? Czy oprze się urokowi Jacka? Czy Jack ma jakieś swoje tajemnice, które zechce wyjawić? Czy wszystko zostawi dla siebie i nie da się poznać bliżej...
Każde z bohaterów skrywa jakieś tajemnice. I jak już wydawałoby się, że wszystko jest jasne, okazuje się, że nowa tajemnica ujrzała światło dzienne. I to nie byle jaka tajemnica. Ileż emocji kryje się w tej książce. Ile zwrotów akcji. Ja nie mogłam się oderwać od czytania. Ciągle w mojej głowie snuły się domysły i pytania. Akcja trzymała w napięciu do ostatniego zdania. Historia napisana przez autorkę pokazała mi jak ważne są słowa, które wypowiadamy, a jeszcze bardziej te, których nie powiemy. Jaka historia może powstać z niedopowiedzenia?!

"Każde twoje słowo" Marty Reich czytałam z zapartym tchem❤

Karolina i Nelson są w sobie bardzo zakochani i planują wspólne życie. Mają...

Historia dwojga ludzi, którzy przez mnóstwo niedomówień oraz staraniem fałszywych i zawistnych przyjaciół stracili wiele lat szczęścia. Do połowy książka była bardzo wciągająca później zaczęłam przekartkowywać, ale w sumie polecam.

To historia, która uzmysławia nam jak wiele problemów tworzymy sobie sami przez snucie domysłów, słuchanie plotek, niewyjaśnianie spraw... Przypomina jak bardzo ważna jest rozmowa między ludźmi, wyjaśnianie wszelkich niedomówień od razu, mówienie prawdy, nawet tej trudnej... Jak wiele można stracić gdy się tego nie robi, a jak dużo zyskać gdy znajdziemy w sobie odwagę na zwykłą, szczerą rozmowę i wyznanie naszych obaw... Historia dwojga ludzi, którzy właśnie przez mnóstwo niedomówień stracili wiele lat szczęścia, ale życie dało im drugą szansę żeby to naprawić. Książka bardzo uczuciowa, pozytywna, choć trochę przydługa, ale jej główne przesłanie to wynagradza :-)

Każde Twoje słowo" jest historią pięknej miłości, różnych odcieni przyjaźni, młodzieńczych niepokoi, a także - dorosłej rutyny. To opowieść o bolesnych wspomnieniach, które powracają w snach i o decyzjach, od których nie ma odwrotu.

Lektura okazała się dla mnie intrygująca, ciężko było się od niej oderwać. Skłoniła do refleksji o tym, że nie zawsze jest tak, jak sobie wymarzymy... Podczas czytania zaszklily mi się oczy.

"- Prawie jak za dawnych czasów. (...) Browar, gwiazdy, szalone pomysły i trochę marzeń. Kto by wtedy pomyślał, że tak to się wszystko potoczy."

Dlaczego rozpadła się paczka przyjaciół z młodych lat? Czy dwoje kochających się ludzi znajdzie do siebie drogę, mimo bólu, który kiedyś sobie wzajemnie zadali? Przekonajcie się, warto.

Miałam możliwość poznać kolejną poruszającą historię. Życie, które prowadzi nasza bohaterka wydaje się zorganizowane, przewidywalne i nosi znamiona szczęścia. Wszystkie decyzje podjęte przez nią lata temu doprowadziły ją tutaj, do tego miejsca gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Od pierwszych stron możemy doświadczyć natłoku emocji, bo książka jest nimi naszpikowana. Warstwa po warstwie, tak jak w cebuli, mamy okazję odkrywać tajemnice. Możemy poczuć morze uczuć, którymi bohaterowie się z nami dzielą.
Ja kocham takie książki, dzięki którym mam możliwość ujrzeć przemiany jakie zachodzą w bohaterach. Ich życie, które często zmienia się o 180 stopni albo zostaje wywrócone do góry nogami. Książki, które mają w sobie ogromne przesłanie i niesamowity potencjał.

"Każde twoje słowo" Marty Reich na pierwszy rzut czytelniczego oka to książka o miłości. Jest ona - Karolina i on - Nelson. Uczucie, utrata, poczucie osamotnienia i pustki. Poszukiwania, które prowadzą na manowce, wpychają w niekorzystny wir zdarzeń, sprawiają, że potykamy się o niewłaściwe sytuacje i nieodpowiednich ludzi.

Czy jest szansa, by Karolina po latach od niefortunnych wydarzeń znów zaufała mężczyźnie i pokochała? O tym czytelnicy i sama bohaterka przekonają się, gdy do jej warszawskiej siedziby firmy zawita prosto z Londynu Jack Stone.

Przyznam, że podchodziłam do tej powieści z dużą ostrożnością. Obawiając się, że będzie tylko o miłości - cukierkowo - a to niekoniecznie wpisuje się w mój czytelniczy gust. Muszę jednak przyznać, że autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. Pisze o tym, jak czuje się porzucone przez rodzica dziecko. Skupia się na więzi babcia-wnuczka. Dostrzega problemy związane ze złym traktowaniem człowieka przez człowieka: wykorzystania, oszukiwania, bezwzględności, brutalności, emocjonalnej znieczulicy. Porusza temat choroby i naszych ludzkich reakcji na nią. Wreszcie samego bycia tu i teraz, pomimo traum przeżytych w przeszłości.

"Każde twoje słowo" Marty Reich nakarmi nadzieją zarówno tych, którzy kochają historie miłosne, ale też miłośników dobrych obyczajówek. Utwierdzi, że w życiu warto walczyć o pasje i miłość.

Czy jest szansa, by Karolina po latach od...

Książka pięknie opowiada o różnych rodzajach miłości, ale ilość wtrąconych wyrażeń w języku angielskim dyskwalifikuje ją jako powieść dla dojrzalszych czytelników.

Książka, którą szybko się czyta, lekka, momentami zaskakująca.

Książka, którą szybko się czyta, lekka, momentami zaskakująca.

• Egzemplarz recenzencki
  • Ebooki