Każde twoje słowo

literatura polska

Wyróżniona opinia i

Każde twoje słowo

przeczytanych książek 126 napisanych opinii 117

Książka, którą szybko się czyta, lekka, momentami zaskakująca.

Książka, którą szybko się czyta, lekka, momentami zaskakująca.

Świetnie się czytało, idelana pozycja na wakacje😁 miłość, intryga, przeciwności losu wszystko w tej pozycji, naprawdę polecam. Pierwsza książka tej autorki i 9 gwiazdek

" Mów do mnie jeszcze... Za taką rozmową tęskniłem lata... Każde twoje słowo słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze - mów do mnie jeszcze... "

"Każde Twoje słowo" to książka którą przeczytałam w ramach #bookturannkuczyta
Niezwykłe wciągająca historia. Pełna miłości, poświęcenia, smutku, rozczarowania...

Miłość Karoliny i Nelsona to jedna z TYCH miłości, które mają trwać wiecznie. Bo taka miłość nie przytrafia się codziennie. I nie trafia się każdemu.
Tą miłość czujesz całym sobą. Tak jakby była obok Ciebie.
To niesamowite jak okrótny los potrafi pokrzyżować nam plany. Jak potrafi manewrować naszym życiem.. by to co najtrwalsze rozleciało się w sekundę... jak domek z kart...

Ta książka nie pozwoli Ci zasnąć. Wsiąkniesz w nią. Nie odłożysz dopóki nie dowiesz się co będzie z tą wielką miłością...

"Każde Twoje słowo" to książka którą przeczytałam w ramach #bookturannkuczyta

Miłość Karoliny i Nelsona to jedna z TYCH miłości, które mają trwać...

Pięknie napisana , emocjonalna opowieść o uczuciu, przyjaźni i zdradzie. Nie zawsze to co widzimy i słyszymy jest takie jak odbieramy. Niedopowiedzenia mogą zniszczyć największą miłość, a osoby, którym ufamy, nie zawsze na to zasługują. Czyta się z wielka przyjemnością. Zakończenie dopracowane. Polecam

Bardzo fajna Książka o miłości Jacka i Karoliny, których języki bliskich ludzi rozłączają na lata. Ale jako że miłość nie rdzewieje, po latach, znowu na siebie trafiają i w końcu rozliczają się z przeszłością.

Najczęściej ranimy tych, którzy są nam najbliżsi.
Są książki, które po przeczytaniu zostawiamy w spokoju, gdyż nie wywarły one na nas zbyt wielu emocji. Są też takie, które przepełnione są emocjami, a one udzielają się nam.
Sięgając po książkę, która ma tak delikatna wizualnie okładkę nie spodziewałam się, że w środku drzemie prawdziwy wulkan.
Powieść tą chwyta za serce nastolatków, pragnących swe życia ukształtować częstokroć według wyidealizowanych wzorców.
Miłość, wierność, lojalność, wzorce wyniesione z domu – to wszystko sprawia niezamożną chęć poszukiwania dróg, recepty na szczęście i nie zawsze łatwych do spełnienia ideałów.
Gorąco polecam. Może studiując lekturę „odnajdziemy kawałek siebie”? Może nowe drogi czy wskazówki?
Za książkę do recenzji dziękuję @martareich i wydawnictwu.

Najczęściej ranimy tych, którzy są nam najbliżsi.
Powieść tą chwyta za serce...

Postępowanie bohaterów niesamowicie irytujące, bezmyślne, kompletnie dla mnie niezrozumiałe... Niektóre postacie wręcz groteskowe ( Piotr), tym bardziej nie rozumiem pokornej postawy Karoliny wobec takiego zachowania.

Karolina była studentką na ASP gdzie studiowała kierunek związany z malarstwem.
Jednak pracuje w biurze, gdzie się wypierała pracy w takim miejscu. Do firmy w której pracuje przylatuje współwłaściciel firmy z Londynu szefostwo..
Los chce że spotyka Jacka Stowe.
Swoją dawną miłość gdzie mieli się nigdy nie spotkać..
Możemy przeczytać w książce to co było w przeszłości jak i to co teraz obecnie się dzieje..

Czy miłość przetrwa wszystko?
Czy Karolina i Jacek będą umieli zbudować związek?
Czy okaże się kto jest prawdziwym a kto fałszywym przyjacielem?

Koniecznie zajrzyjcie do tej książki 😍!

Karolina była studentką na ASP gdzie studiowała kierunek związany z malarstwem.
Los chce że spotyka Jacka Stowe.
Swoją dawną miłość gdzie mieli się nigdy nie spotkać..
Możemy przeczytać w książce to co było w przeszłości jak i...

Witajcie Kochani,

#każdetwojesłowo , nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Ale po cichu liczyłam na trochę obyczaju i trochę romantyzmu. I co? I dostałam to wszystko.

Mimo, że to było pierwsze spotkanie z autorką to na pewno do niej wrócę. Są jeszcze dwie książki, które mają ciekawe okładki. Aż rzucają się w oczy 🤩 i przyciągają 😍

Historia miłosna jakiej świat nie widział. Tak bardzo mi się podobało, że szkoda było kończyć. Miłość sprzed lat. Ciężkie rozstanie. W sumie niewyjaśnione rozstanie. Dopiero po latach ukochanym udaje się spotkać. I co to za spotkanie. On zostaje jej szefem, a dokładnie wraca z Londynu, żeby objąć stanowisko w firmie, w której pracuję Karolina. Tym razem już nie jako jej Nelson, ale jako Jack Stowe.

Czy dawne uczucia powrócą? Czy Karolina może wybaczyć zdradę ukochanemu? Minęło już sporo lat a ona nigdy nikogo tak nie pokochała.

Co takiego wydarzyło się w przeszłości? Dlaczego dziewczynę tak to męczy? Czy Nelson dowie się co takiego się stało?
Dlaczego ich życie tak potraktowało?

Piękna, trudna historia. Akcja się toczy w latach 1999 i 2017. Szmat czasu, niewyjaśnione historie. Polecam 🤩🤩🤩🤩

@martareich.autorka cudna książka 💪💪💪

Witajcie Kochani,

Historia miłosna jakiej świat nie...

Wiele takich książek zostało już napisanych. Historia, ani nie jest nowa ani niczym nie zaskoczy ale jeżeli uznać, że udana lektura to taka, której nie możesz odłożyć, zarywasz noc i emocjonalnie cię porywa, to ta była wyjątkowo udana.
Zaangażowałam się tak bardzo, że tak mnie denerwowali ci bohaterowie, mówię wam tak bardzo, że… Jak można być tak mądrym, wykształconym i tak ze sobą nie potrafić rozmawiać! Dlaczego ludzie fundują sobie zły los brakiem komunikacji między sobą!! Z drugiej strony jak można tak niszczyć człowieka plotkami, niedopowiedzeniami, często działając z pełną premedytacją.
Ale to też kolejna historia, ukazująca jak bardzo nasze dzieciństwo wpływa na dalsze życie, wybory, lęki, kontakty międzyludzkie. Nieprzetrawione traumy dręczą choć tak je trudno sobie uświadomić w codziennym postępowaniu.
I choć tak się irytowałam, to jak się zastanowić, to tak wygląda życie. Kto tak nie miał, kto choć raz nie namieszał sobie w życiu, znajomościach, miłości bo czegoś nie powiedział, źle powiedział, posłuchał innych! Kto na swojej drodze nie spotkał ludzi, którzy mu źle życzyli, fałszywych przyjaciół etc. Tak, postępowanie bohaterów książki może irytować ale sporo w niej prawdy, niestety życie rządzi się swoimi prawami.
To też podróż sentymentalna, czas transformacji, jedni czerpali z otwarcia granic, zachłyśnięcia się "zachodem", drudzy wiązali koniec z końcem. Cudownie uwieczniona Warszawa z roku 2000 i 2017, jakże inna, jakże zmieniona a niby tak nieodległa czasowo. To Warszawa widziana oczami zwykłych przechodniów, w codziennych sytuacjach. Obraz stolicy, jak losy bohaterów, dojrzewa, ewoluuje. Początkowo jest miastem studentów, później dorosłych, robiących karierę w korpo. Bardzo mi się podobało to zestawienia. Autorka zadbała o detale, o charakter zarówno znanych współczesnych restauracji jak i tych knajpek sprzed niemal 20 lat, które były miejscami "na studencką kieszeń". Miejsca nad Wisłą, kamienice, pnące się wieżowce...
Cudownie mi się to czytało, ze ściśniętym sercem trzymałam kciuki za tę miłość. Ładnie, płynnie napisane. Lekka, dająca wytchnienie. Tak zachłannie ją czytałam, że kartki same się przewracały. Podoba mi się, że jest tak ładnie zakończona, taka dopowiedziana, nie czułam się rozczarowana, że muszę się czegoś domyślać. Bardzo fajna powieść!