To, co nas dzieli

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
HarperCollins

Gdybym wiedziała, że wkrótce mam opuścić ten świat, zrobiłabym wszystko inaczej? Eve Hayes i Lily Brennan były nierozłączne, ale gdy miały osiemnaście lat, podczas wakacji wydarzyło się coś, co skutecznie je rozdzieliło i zniszczyło ich przyjaźń. Po dwudziestu latach Eve, znana projektantka biżuterii, wraca na stałe do Dublina. Stara się odszukać dawną przyjaciółkę, ale nie może trafić na...

Po dwudziestu latach Eve, znana projektantka biżuterii, wraca na stałe do Dublina. Stara się odszukać dawną przyjaciółkę, ale nie może trafić na żaden jej ślad, nawet w internecie. Pewnej nocy Eve ulega poważnemu wypadkowi. W szpitalu ze zdumieniem odkrywa, że Lily pracuje tam jako pielęgniarka. Dawne przyjaciółki mają szansę wyjaśnić to, co między nimi zaszło, odbudować bliskie relacje, a przede wszystkim pomóc sobie nawzajem.

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, sekretach i o tym, że warto naprawiać błędy – nawet po latach.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3554,to-co-nas...(?)

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3554,to-co-nas...»

Agape | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

wspaniała podróż przez życie która dotknęła nawet i mnie, bo działa się w latach kiedy i ja miałam tyle samo lat co bohaterowie. Przygoda która toczy się w latach beztroskiej (chciałoby się wydawać) młodości, pełnej zagadek i nie dopowiedzianych słów, a która przenosi się dwadzieścia lat do przodu i wyjaśnia niedokończone sprawy, spotyka na swoich drogach tych samych ludzi i konfrontuje ich ze sobą a także doświadcza. Jest w niej dużo przyjaźni, miłości, lojalności ale też okrucieństwa, bo świat nie jest tylko kolorowy. A cytując za autorką:"Co zrobiłabyś, gdybyś wiedziała, że wkrótce nie będzie cię już na świecie?"

Asia | 2019-06-14
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Pani Anny i zaliczam je do jak najbardziej udanych. Autorka ma coś niesamowitego w swoim stylu pisania. Dociera do najgłębszych skrywanych emocji, które w nas siedzą. Potrafi poruszyć i zmusić do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem. Może dla innych jest to psychologiczny banał, ale jak dla mnie Pani Anna ma dar, dar, który uzmysławia nam, że życie bez takich historii było by nudne i banalne.

Anna | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

"To, co nas dzieli”Anny McPartlin to wspaniała książka.
Trzeba być wybitnym pisarzem, żeby tematy poważne umieć przedstawić dowcipnie i z humorem. Anna McPartlin jest w tej kwestii doskonała.
"To, co nas dzieli” to kolejna jej książka wydana w Polsce. Kolejna poruszająca istotne tematy, poważne problemy dotyczące człowieka.
Bohaterowie książek Anny McPartlin kochają, zmagają się z chorobami, uzależnieniami. Cierpią na skutek przemocy domowej. Zanurzając się w życie bohaterów czytelnik przeżywa ich losy, niemal doświadcza ich cierpienia. Tyle, że przy tym wszystkim uśmiecha się. Często przez łzy. Bywa też, że serce czytelnika ściska się z żalu. W następnej chwili natomiast nie może on pohamować rozbawienia.
"To, co nas dzieli” to powieść przede wszystkim o przyjaźni, która została poddana próbie. Po dwudziestu latach okazuje się być prawdziwą, taką na całe życie. Książka mądra. Fabuła intrygująca. Dialogi błyskotliwe. Powieść doskonała pod każdym względem. Prawdziwa przyjemność...

Agi | 2018-03-24
Przeczytana: 12 marca 2018

Bylam zachwycona Ostatnim dniem krolika i Gdzies tam w szczesliwym miejscu, ale niestety ta ksiazka jest fatalna poprostu nijaka.Błaha historyjka o milosci, zdradzie.....

książek: 2071
Julka | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Powieść przedstawia historię dwóch przyjaciółek, Eve i Lily, które w dzieciństwie były nierozłączne, ale pewne, przemilczane wydarzenia zmieniły to, gdy miały po osiemnaście lat i wtedy zakończyła się ich przyjaźń, a ich drogi całkowicie się rozeszły, wydawałoby się na zawsze.
Życie obydwu ułożyło się odmiennie: Eve stała się bogatą, bezdzietną singielką, znaną projektantką biżuterii, robiącą karierę w Ameryce; Lily została pielęgniarką, szybko wyszła za mąż i całkowicie poświęciła się rodzinie - mężowi i dwojgu dzieciom. I pewnie nigdy ponownie by się nie spotkały, gdyby nie powrót Eve do Dublina po dwudziestu latach i nieszczęśliwy wypadek drogowy, któremu uległa, trafiając do szpitala, w którym Lili pracowała.
Czy ich przyjaźń odżyje, czy wyjaśnią sobie przemilczenia z przeszłości, czy zdołają naprawić błędy???
Polecam uwadze tę wzruszającą opowieść o przyjaźni.

Teresa | 2018-01-12

Książka wywołuje dużo emocji od uśmiechu do łez.Opowieść o przyjażni i sekretach z dawnych lat o tym że warto naprawiać błędy nie tylko te terażniejsze ale również te popełnione w przeszłości.Powieść intrygująca ,mądra ,pełna emocji ,łatwa w odbiorze,Polecam.

deli | 2017-11-20

ciekawa i wzruszająca - naprawdę przyjemnie się ją czytało, choć myślałam, że zakończenie bardziej mnie powali

myszata | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 września 2017

"To, co nas dzieli" Anna McPartlin

Anna McPartlin jest moim odkryciem zeszłego roku. Jej "Ostatnie dni Królika" totalnie podbiły moje czytelnicze serce. Kolejna jej książka- "Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu" udowodniła mi, że autorka jest bardzo utalentowana i pisze z niebywałą lekkością i humorem o sprawach naprawdę trudnych. Kto czytał jej książki wie, co mam na myśli. Jeśli ktoś nie czytał- bardzo zachęcam! Kiedy ukazała się jej najnowsza książka nie zastanawiałam się, czy chcę ją przeczytać, to było oczywiste :)

Eve Hayes i Lily Brennan były przyjaciółkami, były wręcz jak siostry. Jednak kiedy miały po osiemnaście lat wydarzyło się coś, co zniszczyło ich przyjaźń. Kiedy Eve wraca po dwudziestu latach do Dublina próbuje dowiedzieć się czegoś o dawnej przyjaciółce, odszukać ją. Bez rezultatu. Ulega ona jednak poważnemu wypadkowi. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że jedną z opiekujących się nią pielęgniarek jest właśnie Lily.

Treść tej książki nie jest tak wstrząsająca i...

Po rewelacyjnych Ostatnich dniach Królika i Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu wiedziałam, że będę musiała sięgnąć po najnowszą książkę Anny McPartlin. Liczyłam na to wszystko, co zapewniły mi dwie poprzednie książki. Czy to dostałam i czy było warto poświęcić czas na To, co nas dzieli?

Psotka | 2017-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

To już trzecia książka Anny, która została wydana w Polsce. Również trzecia, którą przeczytałam. Pierwsza, czyli "Ostatnie dni Królika" to coś co podbiło moje serce i chyba nigdy go nie opuści. Dzięki niej po "Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu" sięgnęłam w zasadzie bez wahania. Nie było już tak cudownie, ale nadal McPartlin miała w sobie to coś. Gdy wyszła pozycja "To, co nas dzieli" to ją również postanowiłam przeczytać. Było lepiej niż przy drugiej, ale nadal gorzej niż przy pierwszej powieści. Jednak jeśli Anna nadal będzie pisała to ja nadal będę czytała.

Poznajmy dwie kobiety - Lily Brennan oraz Eve Hayes. Mają prawie czterdzieści lat, a ich drogi rozeszły się bez mała dwadzieścia lat temu. Były najlepszymi przyjaciółkami, ale w wakacje, gdy były osiemnastolatkami wydarzyło się coś co bezpowrotnie je rozdzieliło. Nikt nawet najbliższa paczka przyjaciół, nie wie co się stało i dlaczego nierozłączne do tej pory dziewczyny zerwały ze sobą kontakt. Choć minęło tyle lat żadna nie...