Majorka 
senseofreading.blogspot.com, bookparadise.pl
24 lat, kobieta, Grudziądz, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
 • Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Autor:
  Jedyne w Polsce wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele Arthura Conan Doyle’a o detektywie wszech czasów. „Od dawna powtarzam, że kiedy wykluczy się niemożliwe, wówczas to, co pozostaje, c...
  czytelników: 10235 | opinie: 245 | ocena: 8,72 (2398 głosów) | inne wydania: 14
 • Wojna bogów
  Wojna bogów
  Autor:
  Na początku XIII wieku pogranicze polsko-pruskie staje się areną coraz gwałtowniejszych walk. Na rozbite na dzielnice piastowskie księstwa coraz częściej i energiczniej najeżdżają nie tylko Prusowie,...
  czytelników: 170 | opinie: 14 | ocena: 6,11 (27 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-13 17:01:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Na pierwszy rzut: fenomenalny pomysł. Wprowadzenie do fabuły ślepoty twarzy jest nie tylko czymś, co napędza historię, ale także wprowadza nieustający stan niepewności. W dodatku tajemnica, której finał wbija w fotel i pozostaje w pamięci na długo. Mam wrażenie, że to najlepsza dotychczasowa powieść Louise Jensen. Zdecydowanie mocny, klimatyczny thriller psychologiczny. I tak być powinno.

 
2018-11-13 16:57:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 2)

To dziwne. Mimo tego że bohaterowie w tej części wyruszają w podróż, a autor powoli odkrywa przed nami tajemnice świata, który stworzył, to nadal udało mu się utrzymać swego rodzaju nastrój dusznego otoczenia, w którym na każdego z bohaterów patrzymy w przesadnym wręcz zbliżeniu. W "Drugim Legionie" oprócz fenomenalnej fabuły, najważniejsi są bohaterowie. Tutaj odkrywamy ich z zupełnie nowej... To dziwne. Mimo tego że bohaterowie w tej części wyruszają w podróż, a autor powoli odkrywa przed nami tajemnice świata, który stworzył, to nadal udało mu się utrzymać swego rodzaju nastrój dusznego otoczenia, w którym na każdego z bohaterów patrzymy w przesadnym wręcz zbliżeniu. W "Drugim Legionie" oprócz fenomenalnej fabuły, najważniejsi są bohaterowie. Tutaj odkrywamy ich z zupełnie nowej strony i dowiadujemy się, jak niezłomny tandem wspólnie tworzą. W dodatku pełna akcji i tajemnic fabuła, która płynnie wprowadza nas w to, czego możemy spodziewać się w kolejnej części sprawia, że czyta się nieprawdopodobnie szybko. I z chęcią na więcej. Ja jestem zachwycona, dawno nie czytałam tak dobrego fantasy! ;)

pokaż więcej

 
2018-11-13 16:54:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Trudno jest oceniać tą książkę pod względem fabularnym, bo opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Autorzy w charakterystycznym dla siebie stylu opisywali znane i mniej znane historie, które swego czasu wstrząsnęły społecznością w naszym kraju. Całość stworzona z pomysłem i choć opowiadania różnią się od siebie, to razem tworzą całość, która pozostaje z czytelnikiem na długo.

 
2018-11-13 16:50:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:

Trochę nie tego się spodziewałam, ale jednocześnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autor stworzył pełną tajemnic historię, która wstrząsa do głębi i, w pewnych momentach, łapie za gardło. To opowieść o przeszłości, z którą trudno jest się pogodzić, o poszukiwaniu sprawiedliwości i o godzeniu się z tym, że nie na wszystko można mieć wpływ. A także o tym, że nawet najbliżsi mogą skrywać... Trochę nie tego się spodziewałam, ale jednocześnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autor stworzył pełną tajemnic historię, która wstrząsa do głębi i, w pewnych momentach, łapie za gardło. To opowieść o przeszłości, z którą trudno jest się pogodzić, o poszukiwaniu sprawiedliwości i o godzeniu się z tym, że nie na wszystko można mieć wpływ. A także o tym, że nawet najbliżsi mogą skrywać tajemnice. No i to piękne przesłanie: choćby nie wiem co, nigdy nie odpuszczaj.

Bardzo dobra książka, nie żałuję ani chwili nad nią spędzonej. :)

pokaż więcej

 
2018-11-11 14:51:35
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-11 12:25:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Klątwa drugiego tomu jednak istnieje i w tym przypadku wesoło zbiera swoje żniwo. Oprócz całkiem solidnych bohaterów, których jednak sposób myślenia nie raz doprowadził mnie do szału, nie ma tutaj właściwie nic, czym szczyci się kryminał/thriller. Brak sensownej intrygi, brak sensownego czarnego charakteru i przede wszystkim, bardzo rozczarowujący finał i ujawnienie tożsamości mordercy -... Klątwa drugiego tomu jednak istnieje i w tym przypadku wesoło zbiera swoje żniwo. Oprócz całkiem solidnych bohaterów, których jednak sposób myślenia nie raz doprowadził mnie do szału, nie ma tutaj właściwie nic, czym szczyci się kryminał/thriller. Brak sensownej intrygi, brak sensownego czarnego charakteru i przede wszystkim, bardzo rozczarowujący finał i ujawnienie tożsamości mordercy - pójście na totalną łatwiznę, przez co, nie powiem, poczułam się jako czytelniczka trochę zlekceważona. To po to czytałam całość, żeby otrzymać TAKI finał? Niestety. Jak dla mnie - kompletnie zmarnowany potencjał. A szkoda, bo "Obsesja" zapowiadała całkiem sensowną i ciekawą serię. Tutaj zawiodłam się na całej linii.

pokaż więcej

 
2018-11-09 22:56:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 2)
 
2018-11-06 00:04:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 1)
 
2018-11-03 23:39:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Aleksander Gall (tom 2)

Ja nie wiem, jak autor to robi, ale "Fracht" w stosunku do "Mayday" to jakieś wystrzelone w kosmos szaleństwo. Pełne akcji i tajemnic. No i tym razem, Aleksander Gall daje prawdziwy popis. Wystrzałowa opowieść, dopracowana w każdym szczególe i zadziwiająca rozległą wiedzą autora. Duże zaskoczenie, ale jak pozytywne! Godna kontynuacja. ;)

 
2018-11-03 23:38:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Czarne Światła (tom 2)
 
2018-10-28 00:00:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
 
2018-10-11 22:35:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
 
2018-10-07 16:52:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Autor:

"Cmentarzysko" jest książką, która poruszyła we mnie pewną nostalgiczną strunę, przez co kończyłam czytać trochę ze ściśniętym gardłem. Ta historia przywołuje we mnie wszystkie najlepsze wspomnienia lektur sprzed lat i twórców, których doceniam po dziś dzień. Na myśl przychodzi mi chociażby "Seria Niefortunnych Zdarzeń". Teraz nie ma takich książek! A przynajmniej ja na takie nie trafiam.... "Cmentarzysko" jest książką, która poruszyła we mnie pewną nostalgiczną strunę, przez co kończyłam czytać trochę ze ściśniętym gardłem. Ta historia przywołuje we mnie wszystkie najlepsze wspomnienia lektur sprzed lat i twórców, których doceniam po dziś dzień. Na myśl przychodzi mi chociażby "Seria Niefortunnych Zdarzeń". Teraz nie ma takich książek! A przynajmniej ja na takie nie trafiam. Dlatego cieszę się także z otwartego zakończenia, co każde mi myśleć, że A. Forge ma nam jeszcze coś do pokazania. Ja czekam z niecierpliwością!

pokaż więcej

 
2018-09-26 14:05:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
 
2018-09-23 23:00:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Seria: Mindhunter

Coś w tym jest, że zbrodnia od zawsze fascynuje. Od bardzo dawno uczeni starają się udowodnić, że mózg seryjnego mordercy funkcjonuje w inny sposób niż przeciętnego człowieka. Istnieją ludzie, którzy analizę psychiki najgorszych zbrodniarzy dopracowali do perfekcji, dzięki czemu często możliwe jest uzyskanie wyroku skazującego dla mordercy. W duchu popularności true crime i "Mindhuntera",... Coś w tym jest, że zbrodnia od zawsze fascynuje. Od bardzo dawno uczeni starają się udowodnić, że mózg seryjnego mordercy funkcjonuje w inny sposób niż przeciętnego człowieka. Istnieją ludzie, którzy analizę psychiki najgorszych zbrodniarzy dopracowali do perfekcji, dzięki czemu często możliwe jest uzyskanie wyroku skazującego dla mordercy. W duchu popularności true crime i "Mindhuntera", jego autorzy stworzyli kolejną książkę, która jest dosłowną podróżą w mroczną psychikę najgorszych ludzi, którzy stąpali po tym świecie. Autorzy rozpoczynają od tego, jak to się dzieje, że pracownik FBI staje się profilerem, po czym prowadzą czytelnika poprzez najobrzydliwsze, najbardziej przerażające i jednocześnie najbardziej skomplikowane sprawy, z którymi mieli do czynienia osobiście oni lub ich najbliżsi współpracownicy. Historie te robią duże wrażenie, zwłaszcza że miały miejsce jeszcze wtedy, kiedy stosowano jeszcze karę śmierci. W mojej opinii, wybitnie dobra książka ściśle dla miłośników gatunku. Trudna, bardzo wymagająca, ale jakże ciekawa i wciągająca.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1236 114 741
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (42)

Ulubieni autorzy (21)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd