Tajemnica Starego Mistrza

Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Secret
strach, fantasy

Inne wydania

Jesień nieubłaganie zbliża się końcowi, noce są coraz dłuższe, a dni chłodniejsze. Niedługo z targanych wiatrem drzew opadną ostatnie liście i Hrabstwo zaśnie w lodowatych objęciach zimy. Nadchodzi czas, by stracharz i jego uczeń Thomas, udali się do Anglezarke, do zimowej siedziby Mistrza... To słyszał już opowieści o złowieszczej, budzącej grozę sadybie, nic jednak nie przygotowało go na spotkanie z ponurą rzeczywistością. Nie tylko domostwo, ale i jego okolice wydają się być przesiąknięte aurą tajemnicy. W przeszłości Starego Mistrza kryje się wiele, aż nazbyt wiele sekretów, które być może nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Ponoć prawda zawsze wychodzi na jaw, pytanie tylko czy to dobrze, czy źle.

anika | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Kolejny tom i znowu pochłonęłam go "na raz". Tom ten różni się nieco od poprzednich, w nich bowiem dominowała groza, tu spomiędzy kart książki wyziera smutek, który nierozerwalnie łączy się z życiem. Smutek ten jednak nie czyni lektury smętną, bowiem na miejscu starego porządku pojawia się nowy, a główny bohater wkracza w dorosłość i przyjmuje to jako naturalną kolej rzeczy.
Polecam!!!

| 2013-11-13
Przeczytana: listopad 2013

Bardzo brzemienna w emocje (i te złe i te dobre, a jakże!), bardzo ponura i lekka zarazem, a już na pewno najlepsza z przeczytanych do tej pory, opowieść o stracharzu i jego uczniu.

Lamie są dość przerażające, zwłaszcza, gdy zamkną cię w piwnicy, a sadystyczni byli uczniowie potrafią narobić niezłego zamieszania, jakie szczęście, że mają dość mało klepek w mózgowiach swych.

Uwielbiam Kroniki Wardstone. Na początku międliło mnie, jakoś zwlekałam i smędziłam z kupnem, a tu takie niebotyczne zaskoczenie! Książki się połyka wprost (bez popijania!), każda kolejna część lepsza od poprzedniej.

Następny tom już do mnie wędruje drogą pocztową :)

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 07 września 2016

Podobnie jak poprzednia część, ta również daje radę. Autor nie dostał "zadyszki", trzyma formę. Świat czarownic, boginów i innych stworów dalej mnie zachwyca. Polecam.

Wciąga, oj wciąga ta seria. Można się uzależnić. Autor się rozkręca.
Napięcie idealnie dawkowane, a postać i zachowanie Stracharza, co rusz budzą zaskoczenie.
John Gregory, jak niemal każdy ma swoje ciemne tajemnice.
Lata spędzone na walce z Mrokiem, dają o sobie znać.
Melancholia i smutek, często towarzyszą czytelnikowi w tej części.

Tym razem Mistrz i uczeń udają się do zimowego domu Stracharza.
Nigdy wcześniej Thomas nie znajdował się tak blisko Mroku.
Cierpienie i ból wyzierają tu niemal z każdego domu.
Potrzebujących nie brakuje, niebezpiecznych stworów jest bowiem bez liku.
Pojawiają się nowe postacie. Meg, lamia-wiedźma, w której w młodości był zakochany pan Gregory oraz Morgan, były uczeń Starego Mistrza.

herodot83 | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Kolejna część cyklu dorównuje swoim poprzedniczką, przy czym klimat zdecydowanie zyskuje na mrocznej barwie eksponując przy okazji psychikę bohaterów. Tajemnica poprzedza tajemnicę, co stanowi bezsprzecznie podstawowy atut tomu. Cukierkowaty róż utaplał się w mrocznej breji ludzkich lęków. Warto zwrócić uwagę na koncepcję religii wyznawaną przez Stracharza. Idealny katecheta na obecne czasy.

Karolina | 2016-05-14
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Tym razem stracharz i Tom udają się do Anglezarke, żeby w drugim domu mistrza spędzić zimę. Szybko okazuje się, że położone na pustkowi, wśród skał domostwo ma bardzo interesującą gospodynię - lamię pojoną magiczną ziołową miksturą, aby nie pamiętała swojej przeszłości. Lamię i stracharza łączy tajemnicza osobista przeszłość. Jednak Tom nie ma za wiele czasu, aby odkrywać prawdę, ponieważ inna postać z przeszłości jego mistrza zaczyna komplikować sytuację w okolicy. Jest to inny dawny uczeń, który próbuje przywołać niebezpieczne siły i podaje się...za syna mistrza. Czy jest nim w rzeczywistości? Książkę tak jak inne czyta się niezwykle szybko i jest dość wciągająca. Muszę zaznaczyć, że jest to styl pisania typowy dla książek młodzieżowych, więc nie ma co się spodziewać zawiłych wątków, ale to w niczym ne przeszkadza.

Roza Bielikov | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Trzecia część i znowu się nie zawiodłam. Kroniki Wardstone dostarczają sporej ilości wrażeń, dają dużo do myślenia i zaskakują co chwila nowymi obrotami wydarzeń.
Tom i Alice, Meg i John - uczeń stracharza i początkująca wiedźma, lamia i stracharz, piorunujące połączenie, dla którego warto poświęcić swój czas. Strona za stroną, kartka za kartką i tak znów przeczytałam całość za jednym razem.
Zwykle boje sie kilkutomowych serii, z racji tego, iż autorom często brakuje pomysłów na rozwinięcie fabuły. Mam nadzieje, że nie zawiodę się tak jak do tej pory. Naprawdę warto przysiąść na chwile i zagłębić się między strony.

Gosia | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 października 2013

Kolejna część, która zaskoczyła mnie swoja dojrzałością w porównaniu do części pierwszej. Elementu smutku, bólu, strata bliskiego człowieka, odejście kogoś, kogo się kocha... tom przesycony jest dla mnie takim przekazem: każdy ma coś, kogoś za kim tęskni, każdy ma kogoś, kogo kocha... to daje równowagę. I każdy ma taki moment w życiu, kiedy zdaje sobie sprawę, że przestał być dzieckiem. Coraz bardziej podoba mi się ta seria...

michnar3 | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

A więc, stało się powróciłem do Kronik z Wardstone po półtora roku. I bardzo dobrze zrobiłem. Książka była świetna. Wątek sprawy z Meg i czarownicami bardzo umiejętnie połączony został z wątkiem Morgana. Część nie była taka straszna jak dwa pierwsze tomy, ale jest doskonałym przykładem na to, że niektóre książki w nocy "smakują lepiej".

Emma | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

"Mrok żywi się przerażeniem: pierwszy krok do pokonania go, to stawić mu czoło i pokonać własny strach".
Te słowa autora najlepiej opisują wszystkie książki cyklu, które dotychczas przeczytałam.
Książki są na tyle wciągające, że sięgam po następną.