Aberrations. Bestia się budzi

Cykl: Aberrations (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Beast Awakens
aga_rosignole

Pierwszy tom nowej serii Josepha Delaneya. Mrożąca krew w żyłach walka ludzi z rozprzestrzeniającym się złem w hrabstwie Lancashire, miejscu akcji "Kronik Wardstone". Sprytek nie pamięta czasu przed Szolem – tajemniczą plamą mroku zbierającą przerażające żniwo. Ci, którzy zostali uwięzieni w jej wnętrzu, zginęli lub zostali odmienieni w łaknące krwi potwory – aberracje. Sprytek prawie od roku...

Sprytek nie pamięta czasu przed Szolem – tajemniczą plamą mroku zbierającą przerażające żniwo. Ci, którzy zostali uwięzieni w jej wnętrzu, zginęli lub zostali odmienieni w łaknące krwi potwory – aberracje. Sprytek prawie od roku tkwi w piwnicy rodzinnego domu, jedynym bezpiecznym miejscu, gdzie towarzyszą mu tylko szepty zmarłych braci oraz przyjazna aberracja, Królowa Bagien.

Życie Sprytka zmienia się, gdy ojciec postanawia zaprowadzić go do zamku i zgłosić na stanowisko pomocnika bramomantów, którzy przy pomocy specjalnych portali mogą zaglądać do wnętrza Szolu i prowadzić niezbędne badania. To bardzo niebezpieczna praca, podczas której zginęli bracia Sprytka. Żeby przetrwać, chłopiec będzie musiał w pełni wykorzystać swą przebiegłość, nie zważając na cenę, jaką przyjdzie mu za to zapłacić.

źródło opisu: www wydawcy

źródło okładki: www wydawcy

Matylda Saresta | 2018-09-16

Świetnie zapowiadająca się seria fantasy dla dzieciaków i młodzieży i nie tylko:) Moim zdaniem, lekko na miarę Harrego Pottera, tylko bardziej mroczna i nie tak delikatna:)

Narracja bez zarzutu, czyta się bardzo szybko i bardzo bardzo przyjemnie.
Stworzony klimat tylko podkręca emocje.
Aż się prosi ekranizacja:)

Amarisa | 2018-10-10
Przeczytana: 10 października 2018

Witajcie w świecie, w którym przeszłość skrywa tajemnice, dookoła was knute są intrygi zagrażające nie tylko waszemu bezpieczeństwu, ale życiu wszystkich ludzi, zaś przyszłość jawi się w ciemnych, wręcz mrocznych barwach…

Zaintrygowani? ^_^
To zapraszam po więcej tutaj: http://magicznyswiatksiazki.pl/bestia-sie-budzi-joseph-delaney/ ^_^

KittyAilla | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Styl autora nie przypominał mi tego z pierwszego tomu Kronik Wardstone. Zdecydowanie poprawił on swoje umiejętności. Powieść wciąga, bawi i sprawia, że nie można się od niej oderwać. Jednocześnie bywa brutalna, choć przeznaczona jest raczej dla młodszego czytelnika.

Sprytek żyje w świecie, gdzie każdy dzień to obawa, że Szol posunie się dalej. Wielka ciemność sprawdzająca śmierć lub mutację w tak zwane aberracje nie zna litości i nie sposób przewidzieć jej działania. Pracując jako czerw, chłopiec pomaga zrozumieć niebezpieczeństwo. Jednocześnie powieść pokazuje, jak pomiata się osobami od tak zwanej czarnej roboty, choć ich wpływ na wykonanie pracy jest naprawdę ważny, o ile nie najważniejszy. Autor skupia się na wyjaśnieniu nam zawiłości stworzonego przez siebie świata - opowiada o czarownicach, o aberracjach oraz samym Szolu. Zakończenie zapowiada emocjonujący ciąg dalszy, którego już nie mogę się doczekać.

Tak naprawdę jedynym minusem, jaki dostrzegłam w tej powieści, są...

Radek | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

Książka trzyma poziom Kronik Wardstone
o ile nawet go nie przeskakuje. Zapowiada się dobra seria.
Jako iż jestem wielkim fanem Kronik Wardstone bardzo podobały mi się smaczki
z tamtej serii. Nie były zbyt nachalne ale co jakiś czas się pojawiały. Najbardziej do mego serca przemówiła karczma ,,Wiedźmy z Pendle'' ;D

Justyna Techmańska | 2018-10-02
Kamil Dróżdż | 2018-09-15