Arktyczna przygoda

Okładka książki Arktyczna przygoda Eoin Colfer
Okładka książki Arktyczna przygoda
Eoin Colfer Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Artemis Fowl (tom 2) fantasy, science fiction
Artemis Fowl (tom 2)
Artemis Fowl : the Arctic incident
W.A.B.
Barbara Kopeć-Umiastowska
magia elfy skrzaty młody geniusz

Fajna książka szybko się czyta a akcja wciąga. Nie traci poziomu 1 część moim zdaniem. Z pewnością sięgną bo kolejny tom

Jedna z najlepszych książek z serii o Artemisie, zawiera w sobie szybką akcję, a sam nastoletni geniusz zła zaczyna sprawiać wrażenie ludzkiego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część przygód genialnego trzynastolatka czyli idealna powieść na lato.
Przygód jak zwykle przeżyjemy bez liku,
spotkamy dawnych przyjaciół :Butlera , Grzebaczka, Bulwe oraz oczywiście najważniejszą Holly Niedużą.
Spotkamy też nieprzyjaciół czyli rosyjską mafię
A na sam koniec poznamy Ojca Artemisa

Książeczkę przeczytałam szybko,doskonale się przy tym bawiąc.
Oczywiście mam chęć na więcej.

Druga część przygód genialnego trzynastolatka czyli idealna powieść na lato.
Przygód jak zwykle przeżyjemy bez liku,
Spotkamy też nieprzyjaciół czyli rosyjską mafię
A na sam koniec poznamy Ojca Artemisa

Książeczkę przeczytałam szybko,doskonale się przy tym...

Podobało mi się mniej niż pierwsza część, głównie przez to, że Artemisa spychano cały czas na dalszy plan, ot takie 5 koło u woza. Chłopiec z inteligentnego przestępcy zmienił się w niemal wymoczka, za którego robotę odwalali Bulwa, Holly i Butler.
Wśród nielicznych plusów tej części mogę wymienić ładnie pokazany rozwój relacji Holly z Artemisem, która po pierwszej części wciąż pozostawała napięta. Ten element zdecydowanie u mnie zaplusował. Natomiast nie ukrywam, po dobrej pierwszej części ta mnie zdecydowanie rozczarowała.

Kto zaopatruje przestępczą organizację goblinów w zakazane, ludzkie źródła energii? Holly Nieduża, Kapitan tajemniczej jednostki SKRZAtów , nie ma wątpliwości, że stoi za tym wróg elfów numer jeden, trzynastoletni geniusz przestępczy Artemis Fowl. Ale czy to prawda ? Artemis ma własne problemy: jego ojciec jest zakładnikiem rosyjskiej mafii i chłopiec nie wie jak go uratować . Genialny plan to za mało. Być może tym razem to Artemis potrzebuje pomocy... kto w końcu stoi za zaopatrywaniem przestępców ? Czy ojciec Artemisa dostanie uratowany z rąk mafii ? Czy Artemis skończy z przestępczością ? Autor nie próżnuje , tylko wymyśla nowe intrygi , tajemnice i wspaniale rozbudowane technologie .

Książka napisana dobrym językiem przez co czytało mi się ją przyjemnie, a do tego dość szybko.

Bohaterów lubię dalej, a nawet bardziej niż w poprzednim tomie, co jest dużym plusem.

Fabuła jak dla mnie ciekawa, chociaż i zarazem dość prosta. Świat przedstawiony jest zarazem jako taki magiczny przez postacie, a równocześnie jako niebezpieczny, co bardzo mi się spodobało.

Zdecydowanie polecam, książka lepsza od tomu poprzedniego jak dla mnie i mam nadzieję, że kolejny tom okaże się jeszcze lepszy.

Druga część przygód młodego geniusza. Czyta się tak samo przyjemnie, zachowane zostały wszystkie plusy z części pierwszej, a główny bohater robi się trochę mniej irytujący, w takim tempie do końca jeszcze go polubię.

To dobra książka dla dzieci, ale jak widać, dorosły też może czerpać radość z lektury. To stosunkowo prosta historia, pełna przygód, ciekawych bohaterów i bogatego świata wróżek, gnomów i innych stworzeń z baśni i legend. Polecam!

Opinię u mnie ma taką samą jak 1 część, czyli w skrócie: POLECAM!

Opinię u mnie ma taką samą jak 1 część, czyli w skrócie: POLECAM!

Książka mniej mi się podobała niż poprzednia część, nie wiem, czegoś tu zabrakło, czegoś było mniej, coś nie stykło.

• Dzieciństwo
  • Eoin Colfer