Zakazana Magia

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Magyk
septimus, heap, magia

Debiutancka powieść Angie Sage, otwiera cykl książek o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami. Jego ojciec Silas Heap, który wracając do domu znalazł w śniegu nowo narodzoną dziewczynkę, dowiaduje się, że mały Septimus zmarł tuż po urodzeniu. Wkrótce po tych wydarzeniach Marcia, nowo mianowana Czarodziejka Nadzwyczajna, nakazuje Silasowi, aby wychował znajdę jak własne dziecko. Przybrani rodzice nazywają dziewczynkę Jenna. Prawdziwe pochodzenie dziewczynki szybko wychodzi na jaw. Wścibska właścicielka gospody rozpowiada, jakoby królowa została zamordowana, a mała królewna zaginęła. Następnie historia przeskakuje o dziesięć lat do przodu. Zły czarodziej, DomDaniel rozsyła szpiegów, by odnaleźli zaginione dziecko, którego istnienie uniemożliwia mu całkowite przejęcie władzy.

wiejskifilozof | 2017-08-07

Dla mnie to odkrycie,wybitnej literatury.Młodzieżowej,książki której trudno zapomnieć.I bardzo dobrze,bo takie dzieła literackie należy mieć w pamięci.
Książka,o czarach,magii,mułowych skrzatach.Każdy fan fantasty,powinnej przeczytać.
Wspaniale pobudzana wyobraźnie.Oddziela dobro od zła,uczy przyjaźni.
Czytając ją,co raz i co dwa.Na potykamy na różne ciekawe rzeczy.
Choćby na zabawnego i mądrego Bagniaka ,na Smoczą Łódź.

Jednak,żeby nie było tak słodka dopiera,gdzieś tak w połowie.Zacząłem,odczuwać przygodę.I dreszcz emocji,wypływającej z obcowania.Z tak ciekawą fantasty.Myślę,że książka wielu się spodoba.

krosciucha | 2011-02-11

Na pierwszy rzut oka - co za obelga, książka dla dzieci w moim domu?! Ale zaczęłam czytać, skoro nic lepszego nie znalazłam... i miłe zaskoczenie. Dlaczego pani Sage nie jest bardziej popularna? Bo dzieciaki dzisiaj wolą czytać o wampirach, wilkołakach, wyprówaniu flaków i innych tego typu zabiegach; a o autorce na poziomie, z cudownym, pełnym lekkiej jak piórko ironii, nikt nie wspomina, nikt się nią nie zachywca. Ja muszę. Dziecinnieję, to fakt; lecz po przeczytaniu tej książki inaczej patrzę na pozycje dla dzieci.

booksbynight | 2017-03-04

Książka, którą powinnam była przeczytać gdzieś między "dawno, dawno temu", a czasami nastoletnimi, a jednak sięgnęłam po nią dopiero teraz, z pewną dozą nadziei, że okaże się ona magiczna.

Przez pierwsze 200 stron poznajemy dokładnie bohaterów, historię świata magicznego, głównych bohaterów, przybliża się nam koncepcje dobra i zła i jej przedstawicieli, których znajdziemy na kartach książki.

Cytat na okładce, o lokomotywie, która początkowo powoli rusza, a gdy nabiera tempa staje się niemal błyskawiczna ma ogromny sens w odniesieniu do tej książki. Bo tak jest. Po przekroczeniu połowy książki akcja zaczyna zdecydowanie przyspieszać, a przygody naszych bohaterów są barwne i intensywne.

Narracja przeprowadzona jest płynnie i pozwala zagłębić się w ten świat. Zarówno język, jak i styl powieści, nie powinny przerazić młodych czytelników, czy też przeszkadzać dorosłym.

Nie określiłabym książki ani jako następny, ani jako książki podobnej do Harrego Pottera. Tego drugiego,...

Kyou | 2012-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

Pierwsza książka z nowego cyklu autorstwa Angie Sage, zabiera czytelników w niezwykłą podróż pełną dziwacznych postaci, magicznych uroków, mikstur i zaklęć. Zakazana Magia to oryginalna opowieść o utracie i odzyskaniu tożsamości, książka zabawna i pełna ciepła.

Następnie historia przeskakuje o dziesięć lat do przodu. Zły czarodziej, DomDaniel...

KasikO | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Ostatnio zanęcona okładką debiutanckiej powieści Angie Sage wyglądającą jak wielka księga czarów i magii wyruszyłam w podróż, do świata Zakazanej Magii. Jako że jestem według zaleceń wydawcy widniejących na okładce wiek 10+ dość sędziwą staruszką jak na tę pozycję i miewam kłopoty ze wzrokiem -1,5 dioptrii robi swoje, nie zauważyłam, jak nazywa się kraina, w której spędziłam ostatnie półtora tygodnia. Natomiast prowadzona przez rodzinę Heapów, którzy dziesięć lat wcześnie. Jednego dnia dowiadują się o śmierci swojego nowo narodzonego syna Septimusa oraz podejmują się wychowania nieznanej dziewczynki, której nadają imię Jenna. Choć czasem nie było łatwo za sprawą potraw Zeldy, jak i miejscami przerażającej długości opisów. Podołałam podróży i wracam bogatsza w wiedzę, jak robi się robale ochronne, czym parał się szczur Stanley, gdzie duchy mogą wejść a gdzie nie, czy buty z wężowej skóry, jakie nosiła Marcia Overstrand, są odpowiednim obuwiem na Mokradła Marram, kto został wybrany...

Całkiem miła powieść.Jak byłam młodsza to ją pochłaniałam.Po prostu autor spełnił swoje zadanie znakomicie.

Gulbaska | 2011-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Powiem szczerze, że do przeczytania tej książki zachęciła mnie okładka :P Jak sroczka poszłam za tym co święcące i nie żałuję wyboru :)
Fantastyka bardzo fantastyczna, wręcz bajkowa (może dlatego znajdowała się ta książka w części dla dzieci? ;)). Najbardziej podobało mi się w tym fantastycznym świecie lustro wyszczuplające :D
Na kolana nie powala, ale bardzo skutecznie umila czas w pracy :)

Marchwianka | 2012-07-01

Kiedy zaczęłam czytać "ZM", nawet nie zauważyłam kiedy znalazłam się prawie w połowie książki. Lektura pierwszego tomu o Septimusie była wyjątkowo przyjemna. Myślę, że każdy czytając tą książkę od razu domyśli się, kim jest Chłopiec 412 czy Jenna, ale za to nie wpadnie mu nawet do głowy, w jaki sprytny sposób zostanie to wyjaśnione w opowieści.

Mimira | 2015-03-21

Jest to pierwsza część cyklu "Septimus Heap" autorstwa Angie Sage. Autorka poprzez tę lekturę zabiera nas w magiczny świat, który jest pełny magicznych istot, zaklęć i mikstur. "Zakazana magia" to powieść o osobie, która straciła swoją tożsamość, a później ją odzyskała. Na pewno jest to książka bardzo śmieszna, ale jednocześnie pełna ciepła. "Septimus Heap" to cykl o siódmym synu siódmego syna, który wykazuje nadzwyczajne zdolności magiczne.

- Z kaczkami wszystko w porządku, a króliki... hmm, zdaje się, że widziałam, jak pływają sobie w kółko.
- Pływają sobie w kółko? - wykrzyknęła ciotka Zelda. - Króliki nie pływają w kółko.
- Te pływały. Minęłam kilka, leżały na grzbietach. Jakby się opalały.

Silas Heap z żoną Sarą mieszkają w Gmaszysku, jest to miejsce, gdzie żyją tysiące ludzi. Nie panują tu najlepsze warunki do życia, ale Silas, który jest ojcem sześciu synów, jest szczęśliwy. Dużą radość sprawia mu...

Świetna książka, chociaż przewidywalna i opisy nieco nudzą. Podobnie jak Zwiadowcy, prawda? Obie książki są nawet pisane tą samą czcionką.
"Zakazaną Magię" porównuje się do Harry'ego P., ale to złe porównanie. To raczej mieszanka "Hobbita", "Atramentowej Śmierci" i domieszką stylu i dowcipu Angie Sage.
Chociaż fabuła jest już trochę oklepana, widać w książce wątki historyczne, a ponadto większość postaci jest świetnie wykreowana, np. ciotka Zelda. Polecam.