Kościany Przyjemniaczek

Cykl: Kościany Przyjemniaczek (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Skulduggery Pleasant

Kościany Przyjemniaczek to potężny mag, mistrz brudnych sztuczek, zaprzysiężony wróg zła i zgryźliwy detektyw. Aha, i jeszcze coś: od kilkuset lat nie żyje. Wujek Gordon był słynnym pisarzem, autorem horrorów. A przynajmniej tak myślała Stephanie do dnia, kiedy umarł i zostawił jej dom i cały swój majątek. Wtedy odkryła, że horrory wujka Gordona to nie do końca fikcja... Tak zaczyna się...

Kościany Przyjemniaczek
Aha, i jeszcze coś: od kilkuset lat nie żyje.

Wujek Gordon był słynnym pisarzem, autorem horrorów.
Tak zaczyna się jej przerażająca przygoda w świecie wampirów, zbrodniczych czarnoksiężników i sług mroku. Na szczęście Stephanie ma sprzymierzeńca. To Kościany Przyjemniaczek - ożywiony szkielet wielkiego czarodzieja.

Czy w walce dobra ze złem siły ciemności zwyciężą?
Po jego trupie!

książek: 2008
Marianna | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Kościanego Przyjemniaczka przeczytałam z przyjemnością. Od początku wzbudził moją sympatię,mimo że był ożywionym szkieletem. Autor obdarzył go magiczną mocą, zgryzliwym charakterem i dał misję do wykonania. Kościany Przyjemniaczek jest detektywem. Musi rozwiązać zagadke śmierci wujka Stephanie, Gordona. Ta dwójka, czyli Przyjemniaczek i Stephanie (jako Walkiria Kain) ma przed sobą śmiertelnie niebezpieczną misję.
Książkę czyta się bardzo szybko, akcja gna na łeb na szyję. Przygoda, magia,niebezpieczeństwo to wszystko znajdziemy w tej książce. Mi bardzo się podobała, polecam ją ;)

Magdalena | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Biorąc pod uwagę, że najpierw przeczytałam tom 2, a dopiero potem 1 byłam przekonana, że książkę będzie się dziwnie czytało. Jednak byłam w błędzie. Bardzo pozytywnym błędzie. Tom 1 również wciąga od pierwszych zdań. Do tego nie ma niemal żadnych powtórzeń w porównaniu z tymi tomami (chyba, że wynikające z akcji, która ich otacza, czyli niewielka ilość). Do tego wyjaśniło mi się kilka rzeczy z tomu 2.
Dla mnie książka jest mega interesująca, pełna akcji, humoru, który rozśmiesza niemal do łez, napięcia, a także strachu.
I nie ważne od której się zacznie, chociaż jak wiadomo zawsze lepiej od 1 ;).
TO GDZIE TE KOLEJNE CZĘŚCI?!
Gorąco polecam, bo naprawdę warto!

WelcomeInMyHead | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Tytuł książki wprawił mnie w zakłopotanie. Nie wiedziałam czy będzie to przygoda czy też kryminał. Jednak po krótkim namyśle wzięłam tę książkę z biblioteki. Wracając zaczęłam ją powoli kartkować. Gdy wróciłam od razu rzuciłam się na łóżko i zagłębiłam się w lekturze. Zapomniałam o całym świecie, z książki wyrwał mnie głos przypominający mi, że mam wrócić do realnego świata. Kiedy w końcu uporałam się z rutyną dnia wróciłam do książki. W końcu postanowiłam ją odłożyć zdałam sobie sprawę, że robi się późno. Jednak nie mogłam zasnąć, gdy powieki się zamykały umysł od razy przypominał mi o bohaterach lektury. Więc brałam ją do ręki i...czytałam. Kiedy w końcu ją skończyłam, zobaczyłam, że nie mam co robić i z niecierpliwością czekam kiedy znowu zajrzę do biblioteki. Gdybym miała książkę tą opisać jednym słowem: wspaniała! Gorąco polecam.

Ithil | 2014-06-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka skierowana do dzieci którą jednak i jak- dzieckiem już niebędąca- z przyjemnością czytam. Wybitna pod względem prostoty języka, humoru oraz sprawiania, że prosta i schematyczna dość historia w wir której wpadają znane nam postacie (nastoletnia wybawicielka świata & typowy detektyw z lat 70) staje się naprawdę warta śledzenia.
Przy okazji jest to też wspaniały przykład jak to nie należy oceniać książki po okładce. Kiedy znajoma dała mi tę książkę do przeczytania i zobaczyłam opis z tyłu książki odrzuciło mnie na kilometr i w sumie zaczęłam czytać tylko dlatego, że koleżanka bardzo chwaliła. Aktualnie jest to jedna z moich ulubionych książek kiedy mam ochotę na coś niezobowiązującego!

Kulkowa | 2013-02-17
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Książkę przyjemnie się czyta. Okładka zwraca uwagę nawet z kilku metrów.
Przyjemniaczek- ożywiony szkielet czarodzieja, detektyw, tajemnicza postać.
Stephanie Edgley- na początku zachowuje się jakby dopiero co się narodziła. Dopiero potem widać po niej, że ma dwanaście lat. Jest inna od koleżanek ze szkoły i swoich rozpuszczonych kuzynek. Dlatego bardzo mi się spodobała.

Świetna książka. Rewelacyjne połączenie humoru i przygody. No i Kościany Przyjemniaczek to porządny gość :)

Lycan | 2016-10-10
Na półkach: Ukochane, Posiadam, Przeczytane

"Kościany.." zawitał do domu okrężną drogą; otrzymany w prezencie, który z góry uznałam za nietrafiony. Okładka budziła nieprzyjemne skojarzenia z durnowatym filmem "maska". Napis na odwrocie, informujący, że książka jest "gratką dla młodych fanów Pratchetta", uznałam po prostu za okrutną kpinę. Nic dziwnego, że Pan Przyjemniaczek długi czas przeleżał na półce, zanim w końcu, znudzona i zdesperowana, zdecydowałam się po niego sięgnąć.

I od tej chwili kajam się pokornie, kajam już siódmy rok - za swą małość, za krótkowzroczność, za pogardę i zwątpienie, którym zgrzeszyłam wobec pana Landy'ego. Albowiem ta książka jest cholernym, malutkim cudem - tym bardziej olśniewającym, że bierze z zaskoczenia.
Przynajmniej na własnej skórze miałam okazję poznać sens porzekadła, że nie należy oceniać książki po okładce.

Chciałabym któregoś dnia ujrzeć na swojej półce cały cykl przetłumaczony na piękny język polski. A do tego czasu pozostaje tylko cieszyć się oryginałem, bo Amber wyraźnie się...

Agniecha | 2010-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Bardzo szybko się czyta, wciąga, ale niestety nie powala.

Matrix25 - | 2016-12-28
Na półkach: Wypożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2016/12/kosciany-przyjemniaczek-derek-landy.html

Nagle na swojej drodze do domu spotykasz pewną istotę. Zauważasz, że jest to chodzący szkielet. Przedstawia Ci się jako Kościany Przyjemniaczek. Podajesz mu rękę proponując znajomość czy uciekasz, gdzie pieprz rośnie?

Przyszedł czas na Dereka Landy'ego, dlatego też chciałabym pomówić o pewnej książce, której tytuł brzmi: ,,Kościany Przyjemniaczek''. Zapraszam do recenzji.

Stephanie, główna bohaterka, dostaje prawie cały majątek w spadku od swojego zmarłego wuja Gordona. Zafascynowana dziewczyna spędza noc w wielkiej willi. Wszystko jest w porządku do momentu, kiedy na Stephanie zaczynają polować wszelakie stwory. Wtedy pojawia się Kościany Przyjemniaczek i zgrywa ojca opiekującego się nad swoją córeczką. Razem z dziewczyną postanawia rozpocząć ,,śledztwo'' dotyczące tajemnicy skrywanej przez wuja Gordona. Czy dwunastoletnia Stephanie odnajdzie...

Maruda007 | 2014-02-12
Przeczytana: 01 września 2012

Stephanie była rozbita po stracie wuja. Umarł nagle, nikt nie przewidywał, że to się stanie. Na pogrzebie zauważyła dziwnego mężczyznę. Nosił szalik, duże ciemne okulary i kapelusz z szerokim rondem, które całkowicie zasłaniały jego twarz. Kiedy następnego dnia odczytano testament, tajemniczy gość znów się zjawił. W dokumencie był określony jako Kościanego Przyjemniaczka.(...)
Dziewczyna otrzymała od wuja cały jego majątek i dom. Postanowiła w nim przenocować, gdy jej rodzice nie byli w stanie jej odebrać. Całą drogę zalało i nie zanosiło się, żeby pogoda się w najbliższym czasie poprawiła.
Stephanie usłyszała nagle, że ktoś dobija się do drzwi. Nie wiedziała co ma robić, w końcu miała tylko dwanaście lat. Na pomoc przyszedł jej ów tajemniczy Kościany Przyjemniaczek, który pozbył się intruza... kulą ognia. (...)
Kościany przyjemniaczek okazał się żywym szkieletem, panującym nad żywiołami. Wuj dziewczyny był jego przyjacielem, więc on stara się odnaleźć jego mordercę. Na dodatek...