Kościany Przyjemniaczek

Cykl: Kościany Przyjemniaczek (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Skulduggery Pleasant

Kościany Przyjemniaczek to potężny mag, mistrz brudnych sztuczek, zaprzysiężony wróg zła i zgryźliwy detektyw. Aha, i jeszcze coś: od kilkuset lat nie żyje. Wujek Gordon był słynnym pisarzem, autorem horrorów. A przynajmniej tak myślała Stephanie do dnia, kiedy umarł i zostawił jej dom i cały swój majątek. Wtedy odkryła, że horrory wujka Gordona to nie do końca fikcja... Tak zaczyna się...

Kościany Przyjemniaczek
Aha, i jeszcze coś: od kilkuset lat nie żyje.

Wujek Gordon był słynnym pisarzem, autorem horrorów.
Tak zaczyna się jej przerażająca przygoda w świecie wampirów, zbrodniczych czarnoksiężników i sług mroku. Na szczęście Stephanie ma sprzymierzeńca. To Kościany Przyjemniaczek - ożywiony szkielet wielkiego czarodzieja.

Czy w walce dobra ze złem siły ciemności zwyciężą?
Po jego trupie!

Magnis | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Sięgnąłem po Kościanego Przyjemniaczka ponownie żeby przekonać się jak wypadnie po lekturze. Kiedyś strasznie spodobał mi się ze względu na połączenie kryminału z magią i sporą dawką humoru. Byłem ciekawy jak wypadnie obecnie i czy nadal będę miał pozytywne wspomnienia po przeczytaniu. Trochę się obawiałem o to, ale przyznaje niepotrzebnie. Okazało się, że również świetnie się bawiłem podczas czytania jak kiedyś.
Stephenie po śmierci wujka otrzymuje w testamencie sporą posiadłość i prawa do powieści. Jednak to dopiero początek jej przygód, gdy spotyka Kościanego Przyjemniaczka i wplątuje się w sprawę kryminalną. Wraz z nim wyrusza w pełną niebezpieczeństw przygodę, aby powstrzymać złego czarownika i uratować świat.
Książka od samego początku wciągnęła mnie zupełnie w historie. Autor stworzył niezwykły duet bohaterów, którzy pakuje się w tarapaty. Pomału bohaterka odkrywa ukryty przed wszystkimi świat, gdzie magia jest dostępna i można spotkać wiele niesamowitych postaci. Jest to...

Kościanego Przyjemniaczka przeczytałam z przyjemnością.
Od początku wzbudził moją sympatię, mimo że był ożywionym szkieletem.
Autor obdarzył go magiczną mocą, zgryźliwym charakterem i dał misję do wykonania. Kościany Przyjemniaczek jest detektywem. Musi rozwiązać zagadkę śmierci wujka Stephanie, Gordona. Ta dwójka, czyli Przyjemniaczek i Stephanie (jako Walkiria Kain) ma przed sobą śmiertelnie niebezpieczną misję.
Książkę czyta się bardzo szybko, akcja gna na łeb na szyję. Przygoda, magia, niebezpieczeństwo to wszystko znajdziemy w tej książce. Mi bardzo się podobała, polecam ją ;)

Magdalena | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Biorąc pod uwagę, że najpierw przeczytałam tom 2, a dopiero potem 1 byłam przekonana, że książkę będzie się dziwnie czytało. Jednak byłam w błędzie. Bardzo pozytywnym błędzie. Tom 1 również wciąga od pierwszych zdań. Do tego nie ma niemal żadnych powtórzeń w porównaniu z tymi tomami (chyba, że wynikające z akcji, która ich otacza, czyli niewielka ilość). Do tego wyjaśniło mi się kilka rzeczy z tomu 2.
Dla mnie książka jest mega interesująca, pełna akcji, humoru, który rozśmiesza niemal do łez, napięcia, a także strachu.
I nie ważne od której się zacznie, chociaż jak wiadomo zawsze lepiej od 1 ;).
TO GDZIE TE KOLEJNE CZĘŚCI?!
Gorąco polecam, bo naprawdę warto!

rój_emocji | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Tytuł książki wprawił mnie w zakłopotanie. Nie wiedziałam czy będzie to przygoda czy też kryminał. Jednak po krótkim namyśle wzięłam tę książkę z biblioteki. Wracając zaczęłam ją powoli kartkować. Gdy wróciłam od razu rzuciłam się na łóżko i zagłębiłam się w lekturze. Zapomniałam o całym świecie, z książki wyrwał mnie głos przypominający mi, że mam wrócić do realnego świata. Kiedy w końcu uporałam się z rutyną dnia wróciłam do książki. W końcu postanowiłam ją odłożyć zdałam sobie sprawę, że robi się późno. Jednak nie mogłam zasnąć, gdy powieki się zamykały umysł od razy przypominał mi o bohaterach lektury. Więc brałam ją do ręki i...czytałam. Kiedy w końcu ją skończyłam, zobaczyłam, że nie mam co robić i z niecierpliwością czekam kiedy znowu zajrzę do biblioteki. Gdybym miała książkę tą opisać jednym słowem: wspaniała! Gorąco polecam.

Ithil | 2014-06-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka skierowana do dzieci którą jednak i jak- dzieckiem już niebędąca- z przyjemnością czytam. Wybitna pod względem prostoty języka, humoru oraz sprawiania, że prosta i schematyczna dość historia w wir której wpadają znane nam postacie (nastoletnia wybawicielka świata & typowy detektyw z lat 70) staje się naprawdę warta śledzenia.
Przy okazji jest to też wspaniały przykład jak to nie należy oceniać książki po okładce. Kiedy znajoma dała mi tę książkę do przeczytania i zobaczyłam opis z tyłu książki odrzuciło mnie na kilometr i w sumie zaczęłam czytać tylko dlatego, że koleżanka bardzo chwaliła. Aktualnie jest to jedna z moich ulubionych książek kiedy mam ochotę na coś niezobowiązującego!

Kulkowa | 2013-02-17
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Książkę przyjemnie się czyta. Okładka zwraca uwagę nawet z kilku metrów.
Przyjemniaczek- ożywiony szkielet czarodzieja, detektyw, tajemnicza postać.
Stephanie Edgley- na początku zachowuje się jakby dopiero co się narodziła. Dopiero potem widać po niej, że ma dwanaście lat. Jest inna od koleżanek ze szkoły i swoich rozpuszczonych kuzynek. Dlatego bardzo mi się spodobała.

Świetna książka. Rewelacyjne połączenie humoru i przygody. No i Kościany Przyjemniaczek to porządny gość :)

Lycan | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ukochane

"Kościany.." zawitał do domu okrężną drogą; otrzymany w prezencie, który z góry uznałam za nietrafiony. Okładka budziła nieprzyjemne skojarzenia z durnowatym filmem "maska". Napis na odwrocie, informujący, że książka jest "gratką dla młodych fanów Pratchetta", uznałam po prostu za okrutną kpinę. Nic dziwnego, że Pan Przyjemniaczek długi czas przeleżał na półce, zanim w końcu, znudzona i zdesperowana, zdecydowałam się po niego sięgnąć.

I od tej chwili kajam się pokornie, kajam już siódmy rok - za swą małość, za krótkowzroczność, za pogardę i zwątpienie, którym zgrzeszyłam wobec pana Landy'ego. Albowiem ta książka jest cholernym, malutkim cudem - tym bardziej olśniewającym, że bierze z zaskoczenia.
Przynajmniej na własnej skórze miałam okazję poznać sens porzekadła, że nie należy oceniać książki po okładce.

Chciałabym któregoś dnia ujrzeć na swojej półce cały cykl przetłumaczony na piękny język polski. A do tego czasu pozostaje tylko cieszyć się oryginałem, bo Amber wyraźnie się...

Agniecha | 2010-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Bardzo szybko się czyta, wciąga, ale niestety nie powala.

Martyna25 - | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 2016 rok

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2016/12/kosciany-przyjemniaczek-derek-landy.html

Nagle na swojej drodze do domu spotykasz pewną istotę. Zauważasz, że jest to chodzący szkielet. Przedstawia Ci się jako Kościany Przyjemniaczek. Podajesz mu rękę proponując znajomość czy uciekasz, gdzie pieprz rośnie?

Przyszedł czas na Dereka Landy'ego, dlatego też chciałabym pomówić o pewnej książce, której tytuł brzmi: ,,Kościany Przyjemniaczek''. Zapraszam do recenzji.

Stephanie, główna bohaterka, dostaje prawie cały majątek w spadku od swojego zmarłego wuja Gordona. Zafascynowana dziewczyna spędza noc w wielkiej willi. Wszystko jest w porządku do momentu, kiedy na Stephanie zaczynają polować wszelakie stwory. Wtedy pojawia się Kościany Przyjemniaczek i zgrywa ojca opiekującego się nad swoją córeczką. Razem z dziewczyną postanawia rozpocząć ,,śledztwo'' dotyczące tajemnicy skrywanej przez wuja Gordona. Czy dwunastoletnia Stephanie odnajdzie...