Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Secret
fantasy, stracharz
Marume

Jesień nieubłaganie zbliża się końcowi, noce są coraz dłuższe, a dni chłodniejsze. Niedługo z targanych wiatrem drzew opadną ostatnie liście i Hrabstwo zaśnie w lodowatych objęciach zimy. Nadchodzi czas, by stracharz i jego uczeń – Thomas, udali się do Anglezarke, do zimowej siedziby Mistrza… Tom słyszał już opowieści o złowieszczej, budzącej grozę sadybie, nic jednak nie przygotowało go na spotkanie z ponurą rzeczywistością. Nie tylko domostwo, ale i jego okolice wydają się być przesiąknięte aurą tajemnicy. W przeszłości Starego Mistrza kryje się wiele, aż nazbyt wiele sekretów, które być może nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Ponoć prawda zawsze wychodzi na jaw, pytanie tylko – czy to dobrze, czy źle.

źródło opisu: www.wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

anika | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Kolejny tom i znowu pochłonęłam go "na raz". Tom ten różni się nieco od poprzednich, w nich bowiem dominowała groza, tu spomiędzy kart książki wyziera smutek, który nierozerwalnie łączy się z życiem. Smutek ten jednak nie czyni lektury smętną, bowiem na miejscu starego porządku pojawia się nowy, a główny bohater wkracza w dorosłość i przyjmuje to jako naturalną kolej rzeczy.
Polecam!!!

| 2013-11-13
Przeczytana: listopad 2013

Bardzo brzemienna w emocje (i te złe i te dobre, a jakże!), bardzo ponura i lekka zarazem, a już na pewno najlepsza z przeczytanych do tej pory, opowieść o stracharzu i jego uczniu.

Lamie są dość przerażające, zwłaszcza, gdy zamkną cię w piwnicy, a sadystyczni byli uczniowie potrafią narobić niezłego zamieszania, jakie szczęście, że mają dość mało klepek w mózgowiach swych.

Uwielbiam Kroniki Wardstone. Na początku międliło mnie, jakoś zwlekałam i smędziłam z kupnem, a tu takie niebotyczne zaskoczenie! Książki się połyka wprost (bez popijania!), każda kolejna część lepsza od poprzedniej.

Następny tom już do mnie wędruje drogą pocztową :)

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 07 września 2016

Podobnie jak poprzednia część, ta również daje radę. Autor nie dostał "zadyszki", trzyma formę. Świat czarownic, boginów i innych stworów dalej mnie zachwyca. Polecam.

Wciąga, oj wciąga ta seria. Można się uzależnić. Autor się rozkręca.
Napięcie idealnie dawkowane, a postać i zachowanie Stracharza, co rusz budzą zaskoczenie.
John Gregory, jak niemal każdy ma swoje ciemne tajemnice.
Lata spędzone na walce z Mrokiem, dają o sobie znać.
Melancholia i smutek, często towarzyszą czytelnikowi w tej części.

Tym razem Mistrz i uczeń udają się do zimowego domu Stracharza.
Nigdy wcześniej Thomas nie znajdował się tak blisko Mroku.
Cierpienie i ból wyzierają tu niemal z każdego domu.
Potrzebujących nie brakuje, niebezpiecznych stworów jest bowiem bez liku.
Pojawiają się nowe postacie. Meg, lamia-wiedźma, w której w młodości był zakochany pan Gregory oraz Morgan, były uczeń Starego Mistrza.

,,Tajemnica starego mistrza'' to 3 z 13 tomów serii Kroniki Wardstone

Fabuła:
Anglezarke.W tym mieście znajduje się drugi dom strachrza.Tak jak co roku wraz ze swoim uczniem wybiera się tam by odwiedzić brata oraz pomóc mieszkańcom z duchami,wiedźmami,boginami itp.Wychodzi na to że dom, w którym mieszkał Thomas i jego mistrz ma piwnice, w której chowa i zamyka swoje zdobycze, lecz czy wszystkie stwory są zamknięte?...Wtym tomie główny bochater pozna dawnego ucznia swojego mistrza, któremu nie udało się przejść termin na stracharza.Uczeń ten chce wezwać jednego z dawnych bogów.Thomas wraz ze swoim mistrzem oraz Alice będą musieli m przeszkodzić.W dodatku pewna osoba odzyskała coś przez co kłopotów będzie owiele więcej niż mogło by się zdawać.Jaki jest dawny uczeń, którego stotkał Pan Word?Czemu nie przeszedł egzaminu na stracharza?Jaki ma powód by wzywać greckiego boga?Czym będzie władał ten bóg?I czy uda mu sie wypełnić rytuał?A jeśli tak to co będzie za to ceną?O co chodzi z tym...

Karolina | 2016-05-14
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Tym razem stracharz i Tom udają się do Anglezarke, żeby w drugim domu mistrza spędzić zimę. Szybko okazuje się, że położone na pustkowi, wśród skał domostwo ma bardzo interesującą gospodynię - lamię pojoną magiczną ziołową miksturą, aby nie pamiętała swojej przeszłości. Lamię i stracharza łączy tajemnicza osobista przeszłość. Jednak Tom nie ma za wiele czasu, aby odkrywać prawdę, ponieważ inna postać z przeszłości jego mistrza zaczyna komplikować sytuację w okolicy. Jest to inny dawny uczeń, który próbuje przywołać niebezpieczne siły i podaje się...za syna mistrza. Czy jest nim w rzeczywistości? Książkę tak jak inne czyta się niezwykle szybko i jest dość wciągająca. Muszę zaznaczyć, że jest to styl pisania typowy dla książek młodzieżowych, więc nie ma co się spodziewać zawiłych wątków, ale to w niczym ne przeszkadza.

Gosia | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 października 2013

Kolejna część, która zaskoczyła mnie swoja dojrzałością w porównaniu do części pierwszej. Elementu smutku, bólu, strata bliskiego człowieka, odejście kogoś, kogo się kocha... tom przesycony jest dla mnie takim przekazem: każdy ma coś, kogoś za kim tęskni, każdy ma kogoś, kogo kocha... to daje równowagę. I każdy ma taki moment w życiu, kiedy zdaje sobie sprawę, że przestał być dzieckiem. Coraz bardziej podoba mi się ta seria...

herodot83 | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Kolejna część cyklu dorównuje swoim poprzedniczką, przy czym klimat zdecydowanie zyskuje na mrocznej barwie eksponując przy okazji psychikę bohaterów. Tajemnica poprzedza tajemnicę, co stanowi bezsprzecznie podstawowy atut tomu. Cukierkowaty róż utaplał się w mrocznej breji ludzkich lęków. Warto zwrócić uwagę na koncepcję religii wyznawaną przez Stracharza. Idealny katecheta na obecne czasy.

Wredna Zołza | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Trzecia część i znowu się nie zawiodłam. Kroniki Wardstone dostarczają sporej ilości wrażeń, dają dużo do myślenia i zaskakują co chwila nowymi obrotami wydarzeń.
Tom i Alice, Meg i John - uczeń stracharza i początkująca wiedźma, lamia i stracharz, piorunujące połączenie, dla którego warto poświęcić swój czas. Strona za stroną, kartka za kartką i tak znów przeczytałam całość za jednym razem.
Zwykle boje sie kilkutomowych serii, z racji tego, iż autorom często brakuje pomysłów na rozwinięcie fabuły. Mam nadzieje, że nie zawiodę się tak jak do tej pory. Naprawdę warto przysiąść na chwile i zagłębić się między strony.

michnar3 | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

A więc, stało się powróciłem do Kronik z Wardstone po półtora roku. I bardzo dobrze zrobiłem. Książka była świetna. Wątek sprawy z Meg i czarownicami bardzo umiejętnie połączony został z wątkiem Morgana. Część nie była taka straszna jak dwa pierwsze tomy, ale jest doskonałym przykładem na to, że niektóre książki w nocy "smakują lepiej".

zobacz kolejne z 2097