Nadwiślańskie serca

Wydawnictwo: Black Publishing
Ag2S

Warszawska Saska Kępa i piękne plenery Kazimierza Dolnego. Marta, młoda, ambitna kobieta, za nic nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa. Wie, czego chce, i odważnie realizuje plany. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Janusz – mężczyzna, który niebawem ma wziąć ślub… Czy miłość tych dwojga ma szansę na szczęście? I czy zakochana kobieta ma prawo oddzielić ojca od córki?

Nadwiślańskie serca to opowieść o tym, że czasem rzeczy najistotniejsze są tak blisko, że ich nie dostrzegamy. To książka o potędze miłości, również tej dojrzałej, o sile przyjaźni i niepotrzebnych stereotypach.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Mała-Mi | 2017-10-23
Przeczytana: 22 października 2017

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
Polskie autorki zaczynają mnie zadziwiać. Na plus oczywiście:) Katarzyna Archimowicz stworzyła niezwykle dojrzałą i emocjonalną powieść. Dobrą, psychologiczna powieść!

Marta Żmigrodzka to młoda ambitna singielka, która za wszelką cenę chce się wybić i osiągnąć coś więcej niż reszta jej rodziny. Wyjeżdża z rodzinnych stron do Warszawy, gdzie wynajmuje mieszkanie i łapie każdą pracę, byle utrzymać się w stolicy.

Podczas odwiedzin w Kazimierzu Dolnym, poznaje Janusza Bilskiego, który okazuje się również jej sąsiadem w Warszawie. Mężczyzna jest bezgranicznie zakochany w Dorocie oraz jej córeczce Julii. Para ma wkrótce wziąć ślub. Dorota jest kobietą zimną i wyniosłą, skupioną na karierze i samorealizacji, całe dnie spędza w pracy. Janusz zajmuje się domem i wychowaniem Julki, a Dorota z każdym dniem wraca do domu coraz później.. Pewnego dnia, kobieta postanawia wraz z Julką odejść od Janusza i ułożyć sobie życie inaczej…

Janusz nie umie sobie...

Gala | 2018-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Piękna okładka oraz fabuła obiecująca wzruszenia i dobrą ucztę literacką.
A jak było ?
Można zarzucić autorce, że ma opisowy styl pisania, że stosuje jednostronne opisy podkreślające kto jest dobry a kto zły, że wszystko podane jest jak na tacy a historia toczy się oklepanym torem.
Można ale po co ? Mnie się podobało.
Nie znam wcześniejszych książek Katarzyny Abramowicz ale tą powieścią bardzo szybko skradła moje serce. O samego początku dałam ponieść się fabule i dałam oczarować językowi jakim posługuje się autorka. Cała treść wolna od wulgaryzmów ale tak poprowadzona aby nie brakowało w niej pazura i humoru. Pięknie opisane emocje i rozterki bohaterów powodowały, że chciało się przewracać strony i nie miałam wrażenia, że tracę czas. Ta powieść nie jest banalna. Jest piękna. Napisana naprawdę na wysokim poziomie moim zdaniem Abramowicz ma niezwykły talent do opisywania ludzkich emocji i stworzyła bohaterów z dbałością o szczegóły i staranne portrety psychologiczne. Wszystko tu...

Wioleta Sadowska | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

"(…) o rodzinie stanowi nie złożone przed urzędnikiem oświadczenie, ale miłość budowana między ludźmi".

To zabawne, jak ludzie potrafią sami sobie komplikować życie i w swoim dążeniu do zadowolenia, nie zauważać, że szczęście jest blisko, niemal na wyciągnięcie ręki. Nie dziwię się więc, że temat ten, dość często poruszany w powieściach obyczajowych, za każdym razem wywołuje we mnie wiele przemyśleń. Katarzyna Archimowicz w swojej najnowszej powieści, zafundowała mi pełen wachlarz emocjonalny związany z tą właśnie płaszczyzną.

Katarzyna Archimowicz to absolwentka matematyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie autorka uczy w szkole podstawowej i gimnazjum oraz jest doradcą zawodowym. W wolnym czasie haftuje wielkoformatowo, czyta oraz marzy o podróży do Petersburga i na Syberię. Jej debiutem literackim była dobrze przyjęta powieść pt. "Miłość w Burzanach".

Marta to ambitna studentka fizjoterapii. Janusz jest przedsiębiorcą, żyjącym z Dorotą i jej córką, który ma wziąć...

Grażyna Este | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Historia Marty Żmigrodzkiej i Janusza Bilskiego, których po raz pierwszy los stawia na swojej drodze w Kazimierzu Dolnym, gdzie oboje odwiedzają swoje rodzinne strony. Janusz jest związany uczuciowo z Dorotą oraz jej kilkuletnią córką Julią i jest im bezgranicznie oddany. Planuje ślub, jednak jego partnerka postanawia ułożyć sobie życie na swoich zasadach.
Marta wynajmuje mieszkanie w Warszawie, gdzie studiuje i jednocześnie pracuje, by zarobić na swoje utrzymanie. Gdy okazuje się, że obok niej mieszka Janusz, dziewczyna jest nim zachwycona, jednak przecież jest Dorota...
Autorka opisuje życie naszych bohaterów i ich codzienne problemy bardzo sympatycznie. Po czasie dochodzi do bliższej znajomości Janusza i Marty, która znajduje kolejną pracę jako fizjoterapeutka w biurowcu - miejscu zatrudnienia Janusza i jego kolegi Mateusza. Jest też bliska koleżanka Marty - Agata, również masażystka /niewidoma/. Która z dziewczyn spotka prawdziwą miłość? Która przełamie swoje obawy i...

Poznajemy Martę Żmigrodzką dwudziestopięcioletnią dziewczynę, która pochodzi z okolic urokliwego Kazimierza Dolnego, ale już od dawna mieszkająca w Warszawie, jest kobietą mądrą, ambitną studiuje fizjoterapię jest fizjoterapeutką, a także pracuje.Nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa.
Aż pewnego dnia zjawia się przystojny, szarmancki mężczyzna u niej to właściciel stancji, ona ją wynajmuje.
Ponieważ Marta musiałaby przenieść się się do jego domu, który położony jest na Saskiej Kępie. Marta poznaje Janusza, który ma córkę, mężczyzna ma niebawem wziąć ślub.
Czy mają szanse być razem i na szczęście?
Czy zakochana kobieta ma prawo oddzielić ojca od córki?
Jestem oczarowana tą magiczną, wyjątkową okładką przyciągnęła mnie ta powieść pisarka napisała wspaniale swą książkę, mądrym i przyjemnym językiem.
Bohaterowie wyraziści,ciekawi,bardzo dobra fabuła, akcja wciągająca oraz trzymała mnie w napięciu.
"Nadwiślańskie serca" to opowieść o tym, że czasem te rzeczy...

Biblioteczka Rudej | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Świetnie napisana książka taka normalna i życiowa. Historia Marty i Janusza,niewidomej Agaty i Mateusza.Bohaterowie są wyjątkowo sympatyczni i wyraziści,nie da się ich nie lubić.
Polecam wszystkim miłośnikom dobrej literatury obyczajowej,bo nie sposób tej książki odłożyć

Książkowo_czyta | 2018-05-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma słowami o książce, która moim zdaniem idealnie wpasowuje się w aktualnie otaczającą nas wiosenno - letnią wręcz aurę, jaka od pewnego czasu w pełnej krasie rozgościła się za naszymi oknami.

Pozycja, jaką mam na myśli jest trzecią w dorobku Katarzyny Archimowicz. Nosi ona tytuł „Nadwiślańskie serca” i ukazała się nakładem Wydawnictwa Black Publishing.

W powieści równolegle poznajemy losy Marty Żmigrodzkiej i Janusza Bliskiego.

Marta jakiś czas temu wyjechała z rodzinnych stron by ułożyć sobie życie w Warszawie. Zawodowo idzie jej całkiem nieźle, jednakże w sferze uczuciowej nieco utknęła w związku bez przyszłości, z którego coraz mocniej stara się wydostać, co w końcu jej się udaje.

Janusz właśnie planuje ślub ze swoją ukochaną Dorotą, para wychowuje córkę kobiety z poprzedniego związku. Dla mężczyzny kilkuletnia dziewczynka jest całym światem i nie ma najmniejszego znaczenia fakt, iż nie jest ona jego biologiczną córką. Zwłaszcza, że to...

sabi | 2017-10-18

Ciepła opowieść o życiu, miłości ale nie tylko tej pomiędzy dwojgiem ludzi ale i miłości ojca do nie swojego dziecka, tylko dziecka kobiety którą się pokochało, o tej niezwykłej więzi jaka się między nimi nawiązała, o bólu po stracie tego co się kochało,o próbie odnalezienia się,o przyjazni. To historia Marty i Janusza, niewidomej Agaty i Mateusza oraz Grażyny i Antoniego. Świetnie napisana książka taka normalna po prostu. Jak zawsze polecam bo polska, to już moja trzecia książka tej autorki, niestety ostatnia a szkoda na pewno będę wypatrywać jakiejś nowości od tej autorki.

zaczytana | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Tak się dobrze składa, że wszystkie trzy powieści pisarki przeczytałam w letnie wakacyjne wieczory. Każda ma swój urok i przesłanie. Znowu mamy zakochanych, którzy dają się lubić, mają ładne imiona i nie są bierni życiowo, i chcą kochać, i być kochani.
Warto.

Kasia | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Ciekawa książka, ciepła w odbiorze ale szybko się skończyła. Dobra propozycja na wakacje, polecam