Na skraju świata

Okładka książki Na skraju świata Katarzyna Archimowicz
Okładka książki Na skraju świata
Katarzyna Archimowicz Wydawnictwo: Black Publishing literatura obyczajowa, romans
Black Publishing
2021-02-10
2021-02-10
9788381911528
literatura polska

Młoda pani dyrektor wielkiej korporacji kosmetycznej nagle traci grunt pod nogami. Ktoś dorzucił jeszcze jeden kamyczek do rozpadającego się jej świata. I co dalej? Przeczytaj a dowiesz się że, nie ma tego złego którego nie możnaby odwrócić na dobro.

2089

Katarzyna Archimowicz nie pisze powieści taśmowo w fabrycznym tempie,na każdą jej książkę trzeba troszkę poczekać,ale to czekanie opłaca się,gdyż każda powieść jest ciekawa i niesztampowa.
Olga,główna bohaterka to odnosząca sukcesy dyrektorka w dużym koncernie kosmetycznym.Wydaje się że niczego jej nie brakuje;narzeczony,wygodny apartament,spore zarobki.Jednak jej życie zaczyna się zmieniać,kiedy dostaje propozycję poprowadzenia filii firmy w Lublinie.Dziewczyna traktuje to jako swego rodzaju zesłanie,jednak pewne wydarzenia sprawiają że podejmuje decyzję o przeniesieniu.
Barwny język,niebanalni bohaterowie i pięknie opisane tradycje wschodnich terenów Polski.Ta powieść sama się czyta.Polecam!!

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki,które uważam za bardzo udane i na pewno sięgnę po inne dzieła.
Olga wydaje się być spełnioną kobietą. Ma pracę na dyrektorskim stanowisku, pieniądze, nienaganny wygląd, kochająca rodzinę I długoletniego partnera, z którym wiąże plany na przyszłość. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, kiedy jej związek sie rozpada, a jeden telefon wywraca jej świat do góry nogami.W między czasie kobieta wplątuje się w romans z dużo młodszym mężczyzną. Olga żąda wyjaśnień od matki jednak kobieta jest nieugięta I to ojciec wyjawia jej rodzinną tajemnicę.Dowiaduje się, że w małej wsi mieszka spokrewniony z nią staruszek,który potrzebuje pomocy. Olga wyrusza w podróż do swoich korzeni I powoli poznaje
tajemnicę swojego pochodzenia.
Czy uda się jej zaakceptować swoje korzenie??
Czy znajdzie odpowiedź na pytanie kim jest??
Mimo ,że książka jest objętościowo grubaskiem to czyta się ją przyjemnie I z zaciekawieniem.
Opowiada o cieniach I blaskach zwyczajnego życia jak I tego w pogoni za pieniądzem.
Autorka w książce pokazuje ,że nie zawsze i nie z każdą przeciwnością losu poradzimy sobie sami. Szczera rozmowa ,zrozumienie drugiej osoby jest bardzo ważne. A pogoń za pieniędzmi nie sprawi że będziemy szczęśliwi.
Historia Olgi była wciągająca,mimo to moje serce skradli bohaterowie drugiego planu ,dwaj starsi panowie którzy swoimi przygodami , swarami i kłótniami wywoływali uśmiech na twarzy.
Polecam

''Nie wiedziała, czy terapia wyleczy ją z czegokolwiek, ale na pewno pomogła wyciszyć emocje. Zdawała sobie sprawę, że tłumione muszą kiedyś znaleźć ujście, w przeciwnym razie odbiją się na zdrowiu. Nie dostała recepty ani gotowego przepisu, jak dalej żyć, ale zrozumiała, że musi na nowo poskładać własne życie.''

Dla niektórych jakakolwiek terapia lub wizyta u psychologa to zło konieczne. Moim zdaniem, zawód psychologa jest bardzo ważny lecz cały czas niedoceniany lub źle oceniany. Sama uważam, że chętnie skorzystałabym z pomocy specjalisty, gdybym takiej potrzebowała. A Ty?

Pamiętajcie książkę, która przeczytałam jako pierwszą w tym roku? Właśnie dziś ma premierę :)

Główną bohaterką powieści jest Olga, której ambicja to drugie imię. Dyrektorka wielkiej firmy, szczęśliwa narzeczona, której życie zmienia się w jednej chwili. Partner, wpadł w kłopoty, ale nie chce pomocy, Ojciec wyjawił Jej tajemnicę, która wiele zmienia.
Olga wyruszy w niezwykłą podróż pełną emocji, dzięki której dowie się wiele o swojej rodzinie oraz o sobie. Czy skusisz się na tą przygodę razem z Nią?
Ja polecam!

Dla niektórych jakakolwiek terapia lub wizyta u psychologa...

Niestety z tą książką było mi nie po drodze. Zupełnie nie wciągnęła mnie ta historia i szybko z niej zrezygnowałam. Wolę poświęcić swój czas na inne ciekawsze pozycje.
Tej pozycji nie będę oceniać.

Tej pozycji nie będę oceniać.

Jak dla mnie to ta książka prawie niczym nie różni się od harleqina. Przewidywalne romansidło, bohaterka co chwilę miała dreszcze (może to febra?),nie chciała romansu z Marcinem, ale za każdym razem na jego zaczepki odpowiadała flirtem. Czyli "chcem, ale nie chcem". Wątek, w którym dowiaduje się kto jest jej prawdziwym ojcem mocno spłycony. Tak samo sytuacja, kiedy Wiktor podsłuchał rozmowę Marcina i Olgi, i dowiedział się, że byli kochankami. Zamiast pogonić dziewuchę za to, że to przed nim zataiła to zaciągnął ją do łóżka, żeby pokazać jej, że jest lepszym ogierem niż jego syn. No farsa. Po prostu farsa.

Obawiałam się tej lektury, ponieważ nie dość, że to nie dokońca mój gatunek, to ilość stron trochę mnie przeraziła. Jednak bardzo się cieszę, że w końcu po nią sięgnęłam.

W książce poznajemy Olgę, piękną i bogatą panią dyrektor. Ma wszystko czego pragnie: pieniądze, podróże, kochającego partnera i rodzinę. Niestety nie wszystko w jej życiu jest prawdą. Olga powoli zauważa, że coś się sypie. Jej długoletni związek rozpada się, a ona sama nawiązuje romans z dużo młodszym Marcinem. W międzyczasie kobieta poznaje Wiktora, który swoimi informacjami wywraca jej świat do góry nogami. Zszokowana Olga żąda wyjaśnień od rodziny, niestety matka jest nieugięta i nie chcę rozmawiać. Po czasie ojciec wyjawia jej prawdę, wtedy też bohaterka wyrusza w podróż aby poznać swoją historią. Co ją czeka? Czy zaakceptuje swoje korzenie?

Historia bardzo wciągająca i momentami poruszająca. Pokazuje nam, że nie ze wszystkim możemy sobie poradzić sami, czasem pomoc w postaci psychologa lub kogoś bliskiego może nawet uratować nam życie lub wybawić nas z kłopotów. Dostrzegamy jak ważna w naszym życiu, związku jest szczera rozmowa i zrozumienie drugiej osoby.

Jedyny minus jaki znajduje to zbyt obszerne opisy przyrody czy całych pomieszczeń. Są według mnie zbędne,bez nich książka byłaby tak samo ciekawa i nie straciłaby na wartości, miałaby o wiele mniej stron i chętniej czytelnik by po nią sięgał.

Polecam wam poznać tą historię i czekam na wasze wrażenia.

Naprawdę fajna ksiazka, obowiązki domowe musiały czekać bo trzeba doczytać rozdział. Fajnie napisana lekko się czyta, historia głównej bohaterki nie nudzi, koniec trochę cukierkowy ale z gorzka nutą wiec ok. Naprawdę polecam

Kolejna pozycja, której odchudzenie o 100 stron tylko na dobre by wyszło. Nie trzeba by stosować tylu powtórzeń, tych samych opisów.

• Biblioteka
  • Samodzielne
  • Biała
  • Egzemplarz recenzyjny

Dodaj cytat z książki Na skraju świata