Zgłosuj na książki roku 2017

Księżyc jest kobietą

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ag2S

Wspaniała opowieść, w której współczesne życie przeplata się z burzliwą historią. Mięty przed wojną należały do pradziadków Anny, lecz okupacja pozbawiła rodzinę majątku. Anna, mimo przeciwności losu, zrealizowała swoje marzenie – w odzyskanym dworku prowadzi pensjonat i stajnię. Niezależna, lecz samotna, musi dokonać wyboru między Łukaszem, który zatrudnia się w Miętach, by uciec przed...

Mięty przed wojną należały do pradziadków Anny, lecz okupacja pozbawiła rodzinę majątku. Anna, mimo przeciwności losu, zrealizowała swoje marzenie – w odzyskanym dworku prowadzi pensjonat i stajnię. Niezależna, lecz samotna, musi dokonać wyboru między Łukaszem, który zatrudnia się w Miętach, by uciec przed przeszłością, a Geraldem – intrygującym i zakochanym w niej finansiście z Jersey.

Anna niespodziewanie przekona się, że przeszłość skrywała przed nią wielką tajemnicę. Czy przewrotny los, który gnał bohaterów po świecie, może wpłynąć również na życie Anny?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Stokrotka | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Bohaterka powieści - Anna, mająca za sobą nieudany związek z mężczyzną, porzuca dotychczasową pracę i osiedla się w odzyskanym majątku pradziadków w Miętach, gdzie /po generalnym remoncie zniszczonego dworku w czasie wojny i w okresie powojennym/ prowadzi pensjonat i hodowlę koni. Tutaj powoli odnajduje radość. Pojawia się Łukasz, który uciekając przed przeszłością, zatrudnia się u Anny /doskonale zna się na koniach/.
Powieść podzielona jest na kilka rozdziałów, a w obrębie każdego są ciągłe przeskoki do przeszłości /np.rozdział V- po kolei: akcja dotyczy 1944 roku, potem 2014, dalej 1939, 1945, 1946, 2014/. Tak jest w każdym rozdziale... Mnie to bardzo rozpraszało, ciągle przestawiałam się na historie innych osób i choć na końcu wszystko powiązało się w jedną całość, to wg mnie panował mały chaos /zabrakło mi trochę większej chronologii opisywanych wydarzeń/. A powieść jest całkiem przyjemna i ma swój klimat. Mamy tu też lata 1926-1939, początki życia mieszkańców dworku w...

Cyrysia | 2017-02-27

''Księżyc jest kobietą'' to porywająca, epicka opowieść o miłości, przyjaźni, ludzkiej doli i niedoli, poszukiwaniu własnej drogi i sile rodzinnych powiązań, które rzutują na kolejne pokolenia. Z właściwą sobie subtelnością i wdziękiem uświadamia, że przeszłość nie zawsze jest tylko wspomnieniem. Czasami przenika do teraźniejszości i staje się nieodłącznym składnikiem bieżących zdarzeń. Zdecydowanie polecam.

CAŁA RECENZJA:

gosia123 | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Uwielbiam książki w których przeszłość miesza się z teraźniejszością. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jaki wpływ na nasze życie mają nasi przodkowie, to kim byli i jak żyli.
Z przeszłością musi zmierzyć się Anna,główna bohaterka powieści. To jedna z tych postaci,które kocha się od pierwszego zdania.To mądra,dojrzała i ciepła kobieta,która przez zupełny przypadek "odnajduje " zaginionego podczas wojennej zawieruchy przodka. Ma to dla niej przykre konsekwencje,ale pozwala też osiągnąć stan równowagi i dokonać właściwego wyboru.
Polecam wszystkim miłośnikom sag rodzinnych z tajemnicą w tle.

KobieceRecenzje365 | 2017-05-05

"Księżyc jest kobietą" to powieść, którą zauważyłam przez przypadek, podczas robienia zapowiedzi, które robiłam w poprzednim miesiącu. Książka zaciekawiła mnie swoją przepiękną okładką, jak i opisem, który jakoś od razu przyniósł mi spokój (dziwne mam skojarzenia, co?). Wiecie, czasem ma się ochotę odpocząć od danego gatunku, czymś, co ma nas wprowadzić w sielską, spokojną atmosferę, aby zregenerować się na kolejne zagadki kryminalne. Właśnie tym dla mnie była ta powieść. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam do recenzji :)

"Wspaniała opowieść, w której współczesne życie przeplata się z burzliwą historią.

Ania | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Opowieść przeplata się z wydarzeniami historycznymi, które jak się okazuje mają bardzo istotny wpływ na życie współczesnej Anny. Piękne opisy, romantyczna miłość czasów wojny....polecam

MoniS | 2017-06-20
Przeczytana: 23 lipca 2017

Zdecydowanie warta przeczytania.

olah211 | 2017-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2017

Bardzo ciekawa książka. Teraźniejszość jest tam pomieszana z przeszłością, ale dobrze się to czyta, nie czułam się zagubiona ciągłymi przeskokami. Bardzo wciągająca historia dworku Mięty, jego obecnej właścicielki Anny i poprzednich mieszkańców.
Polecam!

Carmen | 2017-03-27
Przeczytana: 21 marca 2017

Są takie książki, które ciężko zrecenzować. Nieważne, czy wciągają czy też nie. Po prostu takie są. ”Księżyc jest kobietą” Joanny Gawrych-Skrzypczak zdecydowanie zalicza się do tej wąskiej grupy. Bardzo trudno będzie mi jakoś zgrabnie ubrać w słowa moje myśli, ale spróbuję. Do dzieła!

„Księżyc jest kobietą” to – najprościej mówiąc – opowieść, która toczy się na trzech płaszczyznach. Każda opowieść ma swojego głównego bohatera. Jednak to nie koniec rewelacji. Autorka, opisując losy poszczególnych bohaterów, postanowiła korzystać z przywileju skoku w czasie. Robiła to często i gęsto, dlatego też czasami trzeba się było chwilę zastanowić, kim są nowe postacie. A oto 3 historie:

1 Jersey, The Channel Islands – akcja dzieje się głównie podczas drugiej wojny światowej. W tej historii bohaterem numer jeden jest tajemniczy więzień, który jest Polakiem. Ma waleczne serce i mnóstwo sekretów. Jego historia zajęła w mym sercu szczególne miejsce, ponieważ Karol sam ze sobą prowadził...

AnnaR | 2017-07-12

Anna to przesympatyczna, niezależna, dojrzała kobieta, kochająca konie. Na co dzień zajmuje się stajnią i prowadzi pensjonat w Miętach. Stary dwór, w którym obecnie mieszka, od lat należał do jej pradziadków, niestety w trakcie wojny został im odebrany. Na szczęście mimo wielu przeciwności losu, kobiecie udało się go odzyskać i wyremontować. Wiedzie tam teraz spokojne, poukładane życie.

Jest to osoba, która twardo stąpa po ziemi, stawia obowiązki nad życie miłosne. Ma jednak świadomość, iż sama sobie nie poradzi z tyloma zadaniami, zatrudnia więc do pomocy Łukasza, któremu od razu wpada w oko. Anna nie odwzajemnia tego uczucia, jej uwagę przyciąga zupełnie ktoś inny. Mowa tu o Geraldzie, który przyjechał do Mięt jedynie po to, by kupić konie.
Ze względu na dzielącą ich różnicę wieku, kobieta jest pełna wątpliwości, jednak wyraźnie dostrzega, że jemu również się spodobała.

Okazuje się, że fakt, iż jest sporo starsza to błahostka w porównaniu z tym, czego wkrótce dowie się o...

Paula | 2017-02-23
Przeczytana: 18 lutego 2017