Konkurs na żonę

Okładka książki Konkurs na żonę Beata Majewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Konkurs na żonę
Beata Majewska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Konkurs na żonę (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Konkurs na żonę (tom 1)
Książnica
2017-05-10
2017-05-10
literatura polska miłość powieść obyczajowa relacje damsko-męskie romans spadek testament

Bajka o kopciuszku

Moja opinia na temat tej książki zmieniała się w trakcie czytania. Początkowo historia ta wydawała mi się nudna, nie zaintrygowała mnie. Z kolei po przeczytaniu połowy było trochę lepiej, bo zaczęłam czytać z ciekawością, a nie byle tylko przebrnąć przez całość. Ostatecznie stwierdzam, że książka była ok, ale na pewno nie wrócę do niej ponownie. Jest to książka typu przeciętnego, chociaż zapowiadała się bardzo ciekawie. Być może niewykorzystany potencjał? Mimo wszystko sięgnę po drugą, a może nawet trzecią część, by poznać dalsze losy bohaterów :)

"Konkurs na zone" to ksiazka z niewykorzystanym potencjalem.
To pierwsze co przyszlo mi do glowy, tuz po zakonczeniu przygody z lektura.
Kreacje postaci, moim zdaniem, sa niedopracowane. Polubilam Hugo, Lucje i Adama, choc nie ukrywam, poczatkowo infantylnosc przodujacej bohaterki doprowadzala mnie do szalu. Przez pierwsza polowe ksiazki przebrnelam z rozczarowaniem. Wraz z rozwojem akcji, moja ciekawosc rosla. W konsekwencji, oceniam ksiazke pozytywnie(choc bez fajerwerkow) i siegne chetnie po druga czesc.
"Konkurs na zone" to slodko-gorzka komedia romantyczna, z wiarygodna fabula, realnymi dialogami i zabawnymi perypetiami bohaterow. Powiesc z ktora mozna spedzilc milo popoludnie

"Konkurs na zone" to ksiazka z niewykorzystanym potencjalem.
To pierwsze co przyszlo mi do glowy, tuz po zakonczeniu przygody z lektura.

Nie miałam co do tej książki żadnych oczekiwań, nawet nie wiedziałam o czym ona będzie, a wzięłam ją ze względu na autorkę i ciekawy tytuł.

Moim zdaniem najlepsze są postacie - każda inna i zdecydowanie nie papierowa (no, może zabrakło mi rozwinięcia charakteru Olgi, przed którą przestrzegał Hugo). Świetnie też wyszło opisanie zderzenia się dwóch światów bogatego i cynicznego Hugona oraz młodziutkiej i naiwnej Łucji.

Polecam lekturę.

Skuszona piękna okładką 🙈
Ja już nic nie poradzę, tak mam.

Od początku nie zgrały mi główne postacie. Jego pomysł absurdalny, ona próbowała mieć swój charakterek, ale wychodziła z tego łzawa komedia.
Końcówka nie powiem, zaciekawiła mnie, muszę wiedzieć jak to się skończy więc wezmę się za kolejną część.

Skuszona piękna okładką 🙈
Ja już nic nie poradzę, tak mam.

Hugo jest mecenasem prawa, który od 3 lat mieszka w Polsce. W obecnej chwili ma problem, ponieważ musi znaleźć żonę i mieć dziecko, jeśli chce w całości uzyskać spadek po wujku, a czas ucieka, bo 30-stka powoli się zbliża. I tutaj na plan wkracza Łucja, młoda studentką, która staje się laureatką konkursu na żonę.

To co wyróżnia tę książkę od innych to bohaterowie. Hugo jest największym draniem, jakie spotkałam. Niedowierzałam jak można być tak podłym, jednak z drugiej strony, takich ludzi można spotkać w realnym świecie. Łucja była trochę denerwująca. Naiwne dziecko, które za mało przeżyło, aby nauczyć się, że świat jest pełen złych ludzi. Moja irytacja wynikała również z tego, że jako osoba trzecia widziałam każdy jej błąd, ale w jej wieku też byłam naiwna i sama pewnych rzeczy nie widziałam. Totalna hipokryzja z mojej strony hahaha

Akcja nie jest porywająca. Autorka spokojnie opisuje wydarzenia, brak zaskakujących zwrotów akcji i tej typowej dramy z dupy. Czytając książkę wiesz, że sekret Hugona zostanie odkryty przez Łucję. Czekasz tylko kiedy.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Beaty Majewskiej uważam za bardzo udane. Książka mi się podobała, wzbudziła we mnie emocje, z pewnością będę o niej długo pamiętać :)

To co wyróżnia tę książkę od innych to bohaterowie. Hugo...

Świat się nie kończy, gdy bliska osoba odchodzi lub zawodzi. Ciągle jeszcze jest ktoś dla ciebie najważniejszy, ty sama.

Każdy człowiek jest dobry i tylko trudne życie psuje tę dobroć.

Im dłużej się żyje, tym więcej młodzieńczych ideałów umiera.

Najważniejsze w życiu to być komuś potrzebnym.

Każdy człowiek jest dobry i tylko trudne życie psuje tę dobroć.

Im dłużej się żyje, tym więcej młodzieńczych ideałów umiera.

Najważniejsze w życiu to być komuś potrzebnym.

Mam mieszane uczucia, dużo rzeczy mi się tam nie zgrywało. Przede wszystkim minus dla autorki za kreację głównej bohaterki, zadziałało trochę stereotypowe myślenie. Już nie ma takich dziewczyn na wsiach- zahukanych, nieogarniętych życiowo, po pierwszym dziwnym spotkaniu zakochujących się na całe życie. To mnie raziło w oczy. Reszta uszła. W pewnym momencie wciągnęłam się bardzo, chociaż zakończenie nie zaskakiwało.

Historia mało realna w prawdziwym życiu. To po pierwsze. Po drugie - trochę stereotypowo ukazana jest Łucja , główna bohaterka oraz Hugo sprawca główny całej akcji. Ona to prosta, bardzo naiwna dziewczyna ze wsi, przyjechała na studia z maleńkiej miejscowości do miasta Krakowa. On to wielki pan prawnik z Bostonu. By spełnić wole wuja i dostać spadek wraz z przyjacielem organizuje konkurs by moc odnaleźć dziewczynę która pomoże osiągnąć upragniony przezeń cel. I wszystko to w tajemnicy ale jak to bywa w najmniej spodziewanym momencie tajemnice wychodzą na jaw. Książka jest napisana ładnym językiem, to jej plus . Historia chwilami szla w takie sytuacje ze przecierałam oczy ze zdumienia ale autorka miała widać w tym swój cel. Ogolnie żeby nie było ze się tak czepiam- jeśli potraktujemy ją jako chwilowe oderwanie myśli, przeczytanie i zapomnienie to raczej nie rozczaruje. Ale fajerwerków to bym się nie spodziewała 😂

Skusiłam się z powodu dobrych ocen...
Dawno nie czytałam tak słabej książki, skończyłam tylko siła woli na kilka razy. Bohaterzy nie dają się lubić, ona taka naiwna, on powierzchowny i jakiś maczo na pokaz. Najbardziej jednak drażniło mnie pokazanie starodawnych poglądów bohaterki jako dziewczyny typowo ze wsi, która pojechała do wielkiego miasta (aż sprawdzałam, czy książka nie jest czasem z ubiegłego wieku!).

Skusiłam się z powodu dobrych ocen...

Zabawna, trochę naiwna historia dziewczyny z prowincji . Dobrze się czyta i dlatego fanie że są kolejne części.

• 2017
  • Romans